Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

soanpe
22. čer 2010

jj,portréty jsou pěkně těžký. ale zase když se povede portrét,tak mám větší radost

wwercaa
22. čer 2010

@blanka.k Blani, každýho bere něco jinýho a tobe to jde super ve všem 😉 🙂 já se těším na ten externí blesk, to se teprve na domácím focení vyřádím, jinak mám k tomu nechut 😒

wwercaa
22. čer 2010

co tu ještě dělám, to už je toolik 😀 ...jdu do hajan, dobrou holky, tak zítra, pa 🙂

soanpe
22. čer 2010

taky jdu spát ,dobrou všem 🙂

ferinka
23. čer 2010

@blanka.k musíš malému oblíkat hoooodně zvížecích oblečků a máš to 2v1 😀

molicova
23. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem vás pilně přelouskala 🙂
@jaa , fotečky krásné, jestli si koupíš jednou zrcadlovku, tak budeš dělat uplně dokonalé fotečky. Jinka se mi líbí, i když jsou jenom, jak někdo říká z kompaktu. I z kompaktu se dají dělat krásné fotečky 🙂 a ty jsi důkazem 🙂
Jinak @blanka.k , ta úprava je fakt. Taky si s tím docela vyhraju. V originále jsou fotečky takové nenápadné, jak pod nějakým oparem, nebo jak bydch to řekla a když se jim trochu pomůže, tak to vypadá hnedle jinak 🙂
I profi fotografové všechny fotky upravují a retušují, aby na nich človek vypadal co monžá nejlépe 🙂 Je to prostě taková doba 🙂 Ani nevím, jestli nějaký foťák dokáže udělat už uplně takovu krásně sytou fotku, možná ty za těch několik desíteck tisíc 🙂 protože za svůj jsem dala hoooodně a buď to neumím nastavi, ale spíš si myslim, že to neumí 🙂

katerrinkak
23. čer 2010

Ahoj holčiny,

Moc se omlouvám, že Vám tu narušuji Vaši diskuzi, ale moc ráda bych Vás požádala o radu. Právě s manželem chceme kupovat nový foťáček, páč jsme začali tak nějak trošku cestovat. A po letošní dovče v Thajsku jme usoudili, že ty fotky s kompaktem nejsou špatné, ale oproti jiným na hedvábné stezce, apod., na zrcadlovku to prostě nemá.
http://www.facebook.com/profile.php?id=18014538...

Tady házím odkaz z facebooku, posušte sami a to jsme ještě fotili kompaktem od ségry 10mgpx., náš má myslím jen 7 a fotky jsou tmavé, nevýrazné nic moc. Ve tmě úplná hrůza. (hlavně že je do vody 😀) Tím jme fotili svatebku v DR.
Jinak jméno Kateřina Kratochvílová (blondýnka+modré oči) budete mne muset nejdříve požádat o přátele asi.

katerrinkak
23. čer 2010

No ale k čemu se chci dostat, jak Vás čtu přijde mi vše mooooc složité a říkám si jestli to s tou zrcadlovkou vůbec zvládnu, nehledě na ty retuše v programech pc atd....

Také za ten foťák nechceme dát více jak 13 - 14 000 a koukala jsem že bez různých objektivů je to také na nic, že se toho musí pak sposty dokupovat ☹ Jak moc je to nutné, a co kolik tak stojí?

Pak se Vás chci zeptat, jak je to se skladností, zatím, páč miminko ještě nějakou dobu nebude, ho chceme hlavně využít na cestování, zda se to nechá, moc nepřekáží, manipulace dobrá?

Dále jsem slyšela o tzv. polokompaktech či zrcadlovkách, možnost EVIL, jaký na to máte názor?

Mezi favority patří: Panasoic GF1, Canon Powershot G11, OLYMPUS PEN E-P1, PANASONIC CUMIX DMC-LX3, SAMSUNG EX1, na tyto modely jsem četla dobré recenze, máte s nějakým zkušenost, co by jste doporučili?

Uffff, to byl výkon 🙂 Né, moc Vám budu vděčná když poradíte, vidím, že z Vás vyrůstají naprostí profíci 🙂))

pipiii
23. čer 2010

@katerrinkak ahojik, psala jsme ti do IP, tak se mrkni

wwercaa
23. čer 2010

@katerrinkak ahojky, uffff, s tím já zase neporadim 😀 mám Sonnku a do fotáku se absolut nevyznam, ale myslim, že tady má věčšina Canona a ostatní holky se rozumí víc 😉

katerrinkak
23. čer 2010

Ahoj holky děkuji za příspěvky, s Míšou Pipii už jsme něco tak probrali - hodná holka 😉 Ale každopádně budu ráda za každou připomínku 🙂

blanka.k
23. čer 2010

@katerrinkak - tak určitě je zrcadlovka těžší a náchylnější než kompakt 😉 Taky záleží na objektivu, ty plastové jsou lehčí, taky ty základní s menším zoomem jsou samo lehčí, atd. 😉 Tohi dokupování věcí bych se nebála, když nechceš, nepitřebuješ navíc nic. Koupíš set - tělo + objektiv a můžeš fotit, vestavěný blesk to má, takže "vybavení" jak kompakt 😉 A navíc potřebuješ stejně věci - náhardní baterky, paměť.kartu, event.nabíječku na baterky , nový obal na foťák, pokud nemáš nějaký větší od starého kompaktu . A za 50,- nějakou "utěrku" na utírání objektivu. Toť vše. Jinak s výběrem neporadím, komplakt jsem si vybírala poprvé a naposledy před 10 lety 😀

soanpe
23. čer 2010

@katerrinkak blanka to shrnula hezky.líp bych to nenapsala. myslím, že pokud se budeš jen seznamovat,tak postačí set. na cesty doporučuji něco s vyšším rozsahem zoomu. o tom jsme tu už s Blankou psaly,že je to pohodlnější, že nemusiš přehazovat někde v terenu objektiva a hlavně to nesvědčí zrcadlové sestavě uvnitř těla 😉
já mám canon a onjektiv 18-135mm, takže na cesty ideál. jenže jak tomu člověk rozumí víc a víc, tak začne zjištovat, že mu ten objektiv nestačí 😀 ne. tad vážně . se setovým objektivem si vystačíš. externí blesky se dají koupit i levnější třeba v bazaru,

blanka.k
23. čer 2010

@soanpe zatím mi ten borec z Aukra neodepsal, ještě jsem peníze neposílala, pslaa jsm mu ať mi potrvdí, že mi dá slevu a kdyby měl ty sepia + ochr.f. 67, at je vystaví a ještě to přihodím k objednávce 😖 tak uvidím do večera, kdyžtak mu ještě písnu.

@ferinka Ty jak jsi mělnila ten průměr, psala jsi mu mail nebo volala? Za jak dlouho se ozval?

ferinka
23. čer 2010

Na mejla neodpověděl den a půl,tak jsem mu psala sms,tak za cca 4 hoďky odepsal mejlem 😀

ferinka
23. čer 2010

Tak něco z rána 😉 A to nejlepší na konec... 😀 😀 😀

ferinka
23. čer 2010

Hmmmm tady ten fešák nevynikne,ale nechutně pruhovaný a chlupatý.....brrrrrrrrr 😀

molicova
23. čer 2010

@katerrinkak také sohlasim s holkama, jinak fotečky na FB jsou super 🙂 a jestli to chceš opravdu jen na to cestování, tak ti stačí setový foťák. Určo by ti nevyhoval co mam já, protože je to docela těžká zrcadlovka 🙂 takže bych volila něco lehkého 🙂 a to ti určitě holky poradí lépe, protože já se v Cannonech vůbec neorientuji a NIkon má ty foťáky o dost dražší ☹

jaa
23. čer 2010

@molicova Díky moc..alespon nějaká povzbudivá slova... 🙂

jaa
23. čer 2010

@molicova Díky moc..alespon nějaká povzbudivá slova... 🙂
@katerrinkak když dáš dole pod fotkami ten odkaz..tak ty fotky může vidět každý..Zkus to.. 😉

molicova
23. čer 2010

@jaa Není vůbec zač, je to pravda, děláš krásné fotky, ale prostě zrcadlovka je zrcadlovka, ale zase to také není všechno 🙂 máš úžasné a přirozné fotečky, takže myslim, že můžeš být hodně spokojená 🙂

Jinak holky mám otázečku 🙂 koupila jsem Tomáškovi tyhle botičky. Jen by mě zajímalo, ony mají rovnou vložku, že není klenutá. Myslíte, že prodávají nějaké malé vložky do bot? moc se mi líbí, ale nějak v nich padá a špičkou zaškobrtává ☹ tak nevim co stim a jestli by jste mi ještě neporadili. Už mi vyrostl z klasických botiček (měl modré elephanty na sucháče) a teď už mu nožička vyrostla, takže chci koupit jiné, ale chtěla bych něco jiného né tak drahého 🙂 poradíte mi nějaké, kdyžtak do IP. Líbí se mi ty tenisky niky, nebo adidas, ale to mi řekla prodavačka, že nejsou moc pro děti, že to nejsou dobré boty, tak nevim 🙂 Moc děkuji za každou radu.

molicova
23. čer 2010

ještě fotečka botiček

katerrinkak
23. čer 2010

Tak jsem ta alba na nějakou dobu odemkla můžete se jukout 🙂 Snad to půjde

http://www.facebook.com/profile.php?id=10000084...

Jináč moc děkuji za rady, jsem zvědavá co nakonec pořídíme, na ty Canony jsem koukala - respektive na D 1000 a D 450. Zajedeme do Fotoškoda, bydlíme kousek od Prahy a mají tam opravdu velký výběr, stejně se mám v plánu juknout na ty jejich fotoknihy 🙂 Určitě bych ale ráda lehký foťák, přeci jen jsem takový drobek 😀 Už se moc těším až začnu příští týden zkoušet v Českém ráji a Krkonoších 🙂

Takže stačí tělo, objektiv - poptám se po tom co jste tu zmiňovali, paměťovku (mimochodem na jakou kvalitu je nejlépe fotit a kolik fotek se Vám vejde na jakou kartu?. Potřebujeme co nejvíce, aspoň 1000, nevím jak je to reálné 🙂 + baterku, ta Vám vydrží jak asi?

No a ještě co se týče kolem toho již mnohokrát zmiňovaného blesku, na ten Canon, za jakou cenu se dá pořídit, že bych si ho mohla přát pod stromeček 🙂 Předpokládám že ten nastavovaný blesk se hodí asi nejvíce v noci že?

btw - Ty Vaše fotky jsou fakt nádhera, vůbec si nedokážu představit, že něco takového nafotím - ale ono když se fotí taková krásná mrňata, tak ty jen konkrétně jsou nádherná 😵 Fotíte jak náš fotograf na svatbě a to jsem si říkala jaké má nádherné fotky 😉

jaa
23. čer 2010

@katerrinkak takže už vím,kam na důchod..nejprve liposukce a plastika a pak Thajsko... 😀 Fakt krása....

jaa
23. čer 2010

@katerrinkak nenatáčeli tam Avatar??ty skály...jsou skoro stejné..fakt krása..Až mužíkovi dojde důch.spoření..tak ho utopím v cestování....

ferinka
23. čer 2010

@jaa 😀 😀 😀

@katerrinkak jak kdo,já se snažím ftit teprve týden 😀
Jestli vybíráš mezi Canonem 1000D a 450D tak určitě 450D,má už ten základní objektiv o hodně lepší,já měla stejné řešení 😀

katerrinkak
23. čer 2010

Ha, ha ......... To si říkám taky, né dokud nejsou mrňousci, řekli jsme si s manžou, že jednou ročně vyjedeme na 3-4 týdny někam do exotiky na poznávačku, protože jsme poznali že válendo na pláži není pro nás. Až budou dětičky, budeme jezdit po Evropě autem/letadlem a na stáří znova exotika.

Ten život tam je úplně jiný, klidný, všichni jsou milý, život tam je tzv. "easy go", všichni mají heslo "no problem" a jsou "happy" 🙂)) Za dva roky až doděláme domek a já Ing. Tak bych si ráda splila sen a na rok odjeli do AU, hlavně kůli jazyku a cestování.....

Já totiž mám takové obavy, že až nám, nebo mě za 25 let bude cca 50 a děti velké, tak už to, co je dnes bohužel nebude.
Je to smutné, ale ten turismus to zmasakrováva neuvěřitelným způsobem, už i to Thajsko, krom pár ostrůvků, je děsně zaplavené turisty a pomalu ztrácí kouzlo 😢 Myslím si že za ty 2desítky let, jestli turismus některé země nezačnou regulovat, budou stále zachovalé leda tak - mikronésie a francz. polynésie, a jim podobná souostrový, která jsou zatím pro značnou část populace opravdu málo dostupná z fin. hlediska. Přeci jen Asie a Jižní Amerika, možná i Afrika vyjde na vlastní pěst stejně jako lepší hotel v Řecku na 14 dní.

To jen tak mimo 😅 Už budu zas psát jen o foťácích, (Zdejsou jen foto pro představu jak vypadají ze ségřina kompaktu 🙂

katerrinkak
23. čer 2010

@ferinka - Ale jde ti to rychle fakt 😉 Molicova a Soanpe, to jsou fakt už profíci 🙂 Jednou si budu také fotit dětičky sama, jestli se takto vypracuji..... Aspoň ušetřím za drahé fotografy 😅 Jen aby takový nápad neměla za chvilku každá, to by chudáci přišli o kus kšeftu!

nikulka83
23. čer 2010

@ferinka : fakt super fotky 🙂 Roste nám další hvězda 🙂
@katerrinkak : máme taky 450D 🙂 A nemůžu si stěžovat 🙂 Akorát už fotim jen portrétovym objektivem. Ráda si hraju se clonou a portréťák má 1.8 v celym rozsahu..To je bájo 🙂

ferinka
23. čer 2010

@nikulka83 se červenám 😀 😀 😀 ale děkuju snažím se jak to jde 😎