Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

katerrinkak
23. čer 2010

@nikulka83 ty tvé fotky jsou také bájo, moc krásné momentky (nebo to tak aspoň vypadá), akorát ty barevné jsou na mě až moc barevné asi, to dělá ten fotoshop že? Takže záleží na každého gustu, asi ......

No já vůbec nevím taky v jakém programu to upravovat pak, páč s FS moc kamarád nejsem, vůbec moc nejsem technický typ. Máte nějaký odkaz na jednoduchý nesložitý program, lépe v češtině?

wwercaa
23. čer 2010

čavik holky, byli jsme venku, je tady hnusně 😝

@nikulka83 me se třeba ta barevnost moc líbí 🙂 kontrastem taky nešetřim 😀 ale tvé josu právě tou barevností jedinečné 😉 😵

@ferinka překvapuješ, moc krásný fotečky 🙂 😵 😅 zase si ze sebe dělala válející se opilou ženskou po ulici?? 😀 😀 😉

ferinka
23. čer 2010

@wwercaa taky moc díky,mě překvapujete,sem si myslela,že dneska nic moc... 😀 😀 😀
Dneska jsem se neválela,i když je skoro všechno zase od hlavní silnice 😅 Takže řidiči potkávají osamělý kočár v pangejtu a mě čouhá tak akorát hlava 😀 😀 😀 A pavouk je od nás ze schodiště 😀

ferinka
23. čer 2010

Se mi strašně líbí ta moje tráva se sukýnkou,taky od silnice 😀 😀 😀

siby
23. čer 2010

@ferinka moc pěkné fotky, rozhodně se učíš rychle, jsem zvědavá na sebe, až ho konečně budem mít 🙂
mě se fotky @nikulka83 taky moc líbí, ta barevnost je pěkná.
Jsem moc ráda, jak vás tu čtu, že upravujete fotky skoro všechny, znám ze svého okolí fotky z Canonu a připadají mi takové vyblité nebo začmouzené, ale právě vy je tu máte všechny krásně barevné. Tak jsem si řikala, jestli neumí fotit nebo čím to je, ale koukám, že všem lezou fotky uplně stejně, takže už jsem víc v klidu a alespon vím, že prostě mít dobrý foták není všechno, ale chce to umět taky hrát si s programem.

ferinka
23. čer 2010

Taky mám vyblióny,jen včera jsem díky holkám přišla na to,jak na ně 😀 😀

nebe
autor
23. čer 2010

@molicova Nasla jsem Te na fb a jelikoz jsem tam časteji poslala jsem zadost, tak kdyz uznas za vhodne tak mi ji odklepni:D

wwercaa
23. čer 2010

@ferinka přítel má pavouky garáži, možná i stovku, panebože, žebych je šla taky vyfotit, to jsou ty s těma dlouhýma nohama 😀 fuuuj 😝 😀

holky tak ssem se pokoušela vyfotit detailíky našeho autíčka, ale nevim nevim......

wwercaa
23. čer 2010

a tady pan fotograg s mým pouzdrem od fotáku 😀 😀 focené zabudovaným bleskem, ale bylo docela světlo, tak to není tak nejhorší

katerrinkak
23. čer 2010

Mě se moc líbí to albíčko od nikulky - Výlet na Kozel, tam mi přijdou fotečky takové přirozené, fakt moc pěkné, ale třeba v albíčku od 14 měsíců je pár které jsou takové hodně zářivé, možná je to i tím sluníčkem a zelenou barvou. Jsou krásné, ale ty bervičky takové husťácké 🙂 Jinak nic proti 😉

nikulka83
23. čer 2010

Zrovna v těch fotkách ze zahrady barvičky skoro přidaný nejsou... 🙂 Max. o 10 stupínků z 50 😉 Sluníčko udělá hodně 🙂

molicova
23. čer 2010

@nebe no jasně, že si tě přídám 🙂 už jdu na to 🙂

nikulka83
23. čer 2010

Tohle udělá 10 stupňů barev + kontrast 🙂 Zrovna tyhle fotky mam hrozně ráda, protože vystihujou letní, veselou náladičku 🙂

ferinka
23. čer 2010

@wwercaa parádní kola 😵 😀

ferinka
23. čer 2010

@nikulka83 a barva se přidává jak??? 😅

nikulka83
23. čer 2010

@ferinka : já používam Corel... 😉 PS nemam, tak nevim 🙂

wwercaa
23. čer 2010

@nikulka83 no to by me taky zajímalo, ve photoscapu přidávám kontrast ale o nějakých barvách nevim, možná to tam ani není.....ale fotečka je pecka, me se to líbí 🙂 😵

katerrinkak
23. čer 2010

Tak to je opravdu mazec změna 😀 Ta vanička je ted jak můj zvýrazňovač na stole 😀 Klučík se ale perfektně směje!

ferinka
23. čer 2010

Aaaaaaaaaaa mi tu nad barákem jezdí traktor a dělá takový ty senový válce ale vždycky ho vyprdne daleko sakra 😀 😀 😀

molicova
23. čer 2010

Také přidám dvě fotečky, první neupravená a druhá ano 🙂

molicova
23. čer 2010

Ještě dodám, že jsem přidala expozici +0,43, černé +24, kontrast +28, a živost -30, a je to upvavoané v LR 🙂

molicova
23. čer 2010

a ještě takto vypadá, když se neodebere živost 🙂

wwercaa
23. čer 2010

@molicova to je teda pěknej rozdílek 🙂 bez programu ani ránu 😀 🙂

tady taky něco, první origoš z fotáku, druhá po přidání kontrastu 😉

nikulka83
23. čer 2010

@molicova : to je rozdíl 🙂 já bych živost přidala 🙂 já miluju barvy 🙂))
@wwercaa : super! ještě, že máme ty programy, co? 🙂

nikulka83
23. čer 2010

Ještě dodatek - fotím na mód KRAJINA. Ty barvy jsou živější 🙂

blanka.k
23. čer 2010

ahoj, tak já si originál fotky neschovávám, takže tyhle 2 nejou stejný, ale občas musím hooodně upravovat (třeba zapomenu zapomnut blesk, tady se malej blbě natočil, že mi nějak "nevyšlo" za ním pozadí...tyhle 3 fto jsou focený max.pár sekund po sobě, byly v podobné "kvalite" 😅
Kamarádce jsem upravovala fotky ze svatby, barvy, kontrast, ořezat, protože "kompozice naprosto" příšerná, retuše obličejů, i věcí okolo, aby nevěstě z hlvay netrčel vypínač, který byl hned za ní, tak ho vymazat, v rohu fotky byl kus rámu obrazu, taky vymazat atd...

wwercaa
23. čer 2010

@molicova me se to s tou živostí taky líbí víc, ale tady má každá z nás svůj vlastní názor a styl, to se mi líbí 🙂
@nikulka83 jj přesně, jsem ráda, že ty programy existují, co bych si bez nich počala 😀 🙂

wwercaa
23. čer 2010

@blanka.k ty brdo, tolik úprav, to bych nedala 🙂 ale zlatý prográmky, úpravy fotek, teda, když nafotim hodně fotek a věčšina foteček se mi líbí, zaberou i celý večer 😝 😝 .....ale máš krásný rozdíl, je vidět, že se s fotkama ráda hraješ 🙂

blanka.k
23. čer 2010

@wwercaa - kduž neumím fotit, tak to musí zachránit PS 😝 😀 Občas je mi skoro do breku, že vyfotím "super" pózu, a pak kouknu na displej a právě třeba zapomenu zapnout blesk, nebo naopak je to přesvětlený a pak holt sedm u PC a upravuju 😅 Ale zase je fakt, že fotky architektury nebo krajiny moc neoúpravuju, malýho zase hodně....on má na sobě dcela nějaké "beďary", furt někde zbytky mlíka, hodně se leskne a je takový hodně červený a flekatý 😅

soanpe
23. čer 2010

@wwercaa zrovna včera když jsem seděla na skype s pipiii,tak koukám a sofí foták u oka a hrne se za mnou 😲 😀
máte krásnou 70 😉 hezký kola a světla.

celý den jsem dnes běhla po městě a sháněla sandálky. santé vyprodaný a ecca ,co se mi líbily,tak měli v všchny čísla,jen ne 22 😠 takže nic.

@molicova
my máme tenisky pro sofí od firmy protetika praha a taky jsou placatý ,ta stelka. prej to tak má bejt,protože děti maj tukový polštářky na nohou a klenba se jim vytvoří tím, že se chodidlo při chuzi bude namáhat, nebo tak něco
zejtra se těším na ZOO, jen doufám, že nebude pršet