Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

ferinka
9. črc 2010

@pipiii ta černobílá je krásná a ta první,jen škoda toho stínu z klobouku v očích 😉

ferinka
9. črc 2010

Jinak by se mi taky líbily takový fotečky,ale představa,je tu hopsám po kulinkách se svojí celulitidou a pidilentilkama je odstrašující... 😀 😀 😀

pipiii
9. črc 2010

@ferinka jj ten stin me tam take porad stval a snazila jsme se klobouk posouvat dozadu a svagrovka porad ze stin bude taky peknej ale me to vylozene stvalo ale zrovna tahle se oodarila se stinem :-/ u te cernobile jsem retusovala opalene plavecky 😉 a myslim ze se mi to celkem povedlo 😀 doufam ze ji jeste nekdy ukecam na nejaky fotecky, je moc pekna 😵

wwercaa
9. črc 2010

@pipiii jéé Míšo, moc povedené fotky, krásná modelka, není co dodat, nádhera 😅 😵 já když si sednu tak me visí jenom špek přes kalhoty ☹ hruza 😀 😝

pipiii
9. črc 2010

@wwercaa diiiky za pochvalu fotecek..doufam ze s ni jeste neco budu fotit az sem zase priste prijedu 😵

wwercaa
9. črc 2010

@pipiii to by bylo fajn, mít model na focení 🙂 ...já musím přesvědčit svýho brášku na nějaké akty, třeba venku, kde je víc světla, on je totiž moc fotogenický je mu 16 🙂
hele to by byl docela pěkný model co myslíš 🙂

pipiii
9. črc 2010

@wwercaa no muj typ na foceni to uprimne neni 😀 mam rada vice muzsky typy 😀 a on je jeste takovy to detatko a ta nausnice 😀 tak jsme ti to pekne zdrbla 😀 ale jako pekny fakt je 😉

pipiii
9. črc 2010

na te cernobile fotce je pekny, ta se mi libi

pipiii
9. črc 2010

jinak te svagrovce co jsem fotila ted zemrel tatinek na tezkou nemoc(zitra ma pohreb) ☹ tak jsem rada ze vubec souhlasila s tim focenim ☹

wwercaa
9. črc 2010

@pipiii to neva, no dítě to ještě je, to je fakt 😀

wwercaa
9. črc 2010

@pipiii fakt, to me moc mrzí ☹ ale jako má můj obdiv, já bych se takhle tvářit nedovedla, jsem hrozná citlivka, pohřby nesnáším ☹

pipiii
9. črc 2010

@wwercaa oni s tim uz byli smireny ☹ i kdyz to samozrejme uplne nejde, mel nejakou silenou nemoc a umiral doma pred ocima, takze umrel doma v posteli a ne nekde v nemocnici... Hanicka je krasna, delala mi modelku uz na ucnaku s vlasama, jsou s brachou snad uz 5 let

wwercaa
9. črc 2010

@pipiii no je to samozřejmě lepší mít ho doma, vím jak můj deda, zemřel tak, že ho odpájeli z hadiček v nemocnici a právě tam přitom byla moje teta sama, bez nikoho, kdo by jí tam podržel musela dát souhlas jestli ho odpojit nebo ne ☹ .........kamarátův táta byl právě taky smířený se smrtí svýho táty, taky mel nemoc a zemřel hrozne mladý, bohužel...

obla
9. črc 2010

Ahoj holky ..
omlouvám se, za mou neaktivitu .. 🙂
Teď krapet nestíhám .. 😅
Propadla jsem ..

obla
9. črc 2010

Ale zcela .. 🙂
Nyní už se ale balím na dovču, takže na delší dobu zase klídek ..
Něco málo Vám sem hodím.. Nevím, co s tím udělá komprese..
Ale stejně je to pořád bída.. mám zrcadlovku necelý měsíc .. a pořád nic neumím..

obla
9. črc 2010

Tak scvrklé jsou fakt hrozné 😀 No nic, no ..

pipiii
9. črc 2010

@obla no kraaasne!!!! hele a taky klobouk, jo? 😀 ja mam v planu fotim i na nadrazi 🙄 sakra 😀

pipiii
9. črc 2010

@obla v cem upravujes?

obla
9. črc 2010

@pipiii ÁÁÁÁ.. teď vidím Tvůj klobouk 😀 😀 😀
Vida..
Upravuji v Lightroomu .. ale teprve dva dny 😀 Takže je ten postproces fakt děsnej 😀

pipiii
9. črc 2010

@obla 😀 😀 😀 ja je mam teprve min, upravene, chci se na to jeste vrhnout a neco s nimi zkusit ale hlavne chci neco nafotit az bude vice casu a ne pul hodky 😀

obla
9. črc 2010

😀 Tak já taky neupravovala .. ale k těmto jsem to potřebovala .. ale třeba ten akt v trávě .. kde "slečna" leží .. není upravovaná vůbec.. krom retuše akne na čele.. 🙂 Bohužel je tady tak ošklivě scvrklá, že z toho stejně nic nepoznáte 😀

pipiii
9. črc 2010

@obla mas uzasne to obleceni a doplnky, fakt super, nic takoveho nesezenu :-/ grrrr 😠

pipiii
9. črc 2010

@obla ty barvicky jsou proste ale dokonale!!!!

obla
9. črc 2010

@pipiii No, diriguji si to (holky jsou chudinky) a spoustu rekvizit si tahám sama 😀
Však nic takového shánět nemusíš .. stejné fotky jsou nuda.. pojmi to jinak .. 🙂

obla
9. črc 2010

@pipiii Barvičky nejsou zrovna to, s čím jsem úplně spokojená .. až se vrátím z dovči, kamarád mi dá k programu školení u kávy .. tak už do toho nebudu čumět jako husa do flašky 😀

pipiii
9. črc 2010

@obla pockat ja se nikdy neopicim 😀 jen rikam ze mi prijdou ty tvoje rekvizity super a ja mam treba napad ale nemam to kde sehnat, treba zajimave lodicky, obleceni, stare veci atd...neboj nic napodobovat nebudu, to neni muj salek kavy! 😉

obla
9. črc 2010

@pipiii Ale tak jsem to nemyslela.. 😀 Já to myslím tak, že když nemůžeš sehnat stejné, nebo podobné věci.. které by jsi si na focení představovala .. zkus si to představit ještě jinak .. Tzn. Chtěla by jsi fotit něco takhle staršího, ale nemáš to.. nebo nemůžeš sehnat, nemáš čas sehnat .. pracuj s tím, co máš.. Vyfoť třeba rodinu čekající na vlak .. Může být vtipné zastihnout je v určitých situacích .. tzn. Matka dítěti otírá pusu kapesníkem, zatímco otec hledá v jízdním řádu .. 😀

obla
9. črc 2010

Záleží na tom, co chceš fotit .. já měla z nádraží třeba mnohem hezčí, dokonalejší fotky .. ale já nechtěla ty uhlazené s pohledem do foťáku .. já chtěla momentky, výraz, duši, myšlenku. 🙂

lenka.dv
9. črc 2010

Ahoj holky!
Trochu jsem vás prolítla a pročetla.... Fotky máte nádherné!!! Jste hrozně šikovné! 😉 Já uvažuji o koupi zrcadlovky, tak si k vám jdu pro radu. Jakou koupit pro amatéra? 🙂 Myslím si, že nepotřebuju nic extra drahého a snad bych brala i použitou... Ona je to přece jen drahá záležitost... Mám sice tchýni fotografku, ale víte jak to je, chci si fotit sama a ne se k ní chodit doprošovat...

pipiii
9. črc 2010

@obla tak vis co... ja se fakt ucim, zjistila jsme ze treba kyticky me moc nebavi ale mam fakt obyc zrcadlovku na nejaky zazraky... takze uvidim co bude do budoucna, spis si ted vubec zkousim fotak v ruznych ,,polohach,, kdyz nemam externi blesk tak jsme docela omezena, ale i tak kdyz se budu snazit tak treba neco zajimaveho vyplodim 😉 ty tvoje fotecky mi prijdou luxusni, ale zalezi jaky na to mas pohled ty, ta jak ma modelka ruku ve vlasech mi treba prijde dost ,,umela,, na vyraz, ale nevim zda se necemu smala nebo to bylo ,,nucene,, ale proste ty barvicky jsou uzasne, miluji cervenou 😵 😵 😵