Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

soanpe
14. čer 2010

já jesm totiž lemra líná v kombinaci s lemplem a než si někde něco najdu, tak už to všichni maj stažený 😀
ještě, že vy jste holky šikovný 🙂

blanka.k
14. čer 2010

@soanpe krásnéfotky, ten malej s vrtačkou nemá chybu, kutil Tim hadr 😀
Nemáte některá zkušenosti s barevnými filtry? Já nad nima přemýšlím, třeba te´d mě hrozně štve, že když fotím malýho, takmá takovou divnou "studenou" barvu....a pak mám ještě vyhlídnutý takový jeden "sepia", že třeba na architektruru by byl fajn ...nějaké úzké uličky, atd. 😉

soanpe
14. čer 2010

@blanka.k tak si zkus vyvážit bílou
nám říkali ted na kurzu, že se to dělá nejlíp vyfocením bílého papíru a pak podle návodu ruční vyvážení
já se k tomu ještě nedostala 😅
jo a díky za hodnocení 😉 tomu klukovi budou v září 4 roky a na tyhle věci je fakt dobrej,vrtačku jsme mu nedali, je to jen accu šroubovák 😀
on v pohodě zatluče hřebík 😨 znám chlapi, co to neumí ve 30 😀

blanka.k
14. čer 2010

@soanpe - díky, já jsem si na to vyvážení bílé koupila takovou bílou "čočku", ale přijde mi to nanic. Mě štve, že je malej furt uřvanej, takže ho fotím skoro furt v postýlce, ta je celá zelená, zeleně vymalovaný a pak t omá všechno takový divný nádech....už zase řve, jdu mu nacpat prso ☹ já chci hodný dítě, ať ho můžu pořádně vyfotit 😅 🤐

soanpe
14. čer 2010

@blanka.k
jj, s tím nádechem máš pravdu. my máme zase všude teplý tony a mám opačný problém,ale u pleťovky, to není tak na závadu, jako ty s tudený barvy
sofí mi řvala, když měla na sobě červenej overal nebo červenou barvu.tak jsem ji odstranili z dohledu a byl klid 😨

blanka.k
14. čer 2010

@soanpe - že bych vyměnila čerevný kočárek, lehátko, postýlku, deku, kuchyň, obrazy, stolek,.... 😅 Kočárek (i vevnitř komplet červený) je jediné místo, kde malej docela dobře usíná 😅 Ale taky se pěkně blbě fotí 🤐 Teď jsem ho nakojila a sleduju, jestli začne řvát, spát nebo hokonečně zneužiju k focení 😅 🤐

pipiii
14. čer 2010

@blanka.k ahojik, amalce cervena nevadi, mame cerveny cely obyvak, rada ji davam cervene veci na sebe a je ted moc hodna, prvni 3 mesice, ale vylozene rval a rvala...a me malem trefilo a potom jako kdyz nekdo mevne kouzelnym proutkem a je hodna🙂 😵

blanka.k
14. čer 2010

venku svítí sluníčko mezi mraky, jdu oblíct M. a ven s foťákem...jeslti bude mít hlad, má smůlu, tu hodinu to musí vydržet 🤐 (sociálku na mě 😀 )

soanpe
14. čer 2010

@blanka.k my tý červený tolik neměli 🙂
asi jen 2 dupačky a sem tam nějaký moje triko a hračka
přišla jsem na to náhodou,když jsem ji převlíkla do červenýho a ona ječela a bila se do ručiček (to blo jediné,co viděla ze svého těla) a byla fakt úplně neštastná. tak jsem ji prubla převlíknout do bílýho overalu a byl klid. a to se opakovalo několikrát a fakt jako miminko nesnášela červenou 😅

wwercaa
14. čer 2010

ahoj holky, tak jsme si s přítelem udělali pěknou prochajdu kolem řeky, bylo po dešti, tak jsem něco nafotila 🙂

@soanpe ty jsou krásnýýýý, ty fotečky, nádhera 🙂 😵 😵 😵

@nikulka83 tomu ty říkáš slabota 😀 ty fotky jsou překrásný 😅

@xmerssy taky není co dodat, všechny fotečky se mi moc líbí 🙂

@mes fotečky z oslavy jsou nádherný, fotíš úžasně 😵

holky vy jste geniální všechny, šikulky 🙂

wwercaa
14. čer 2010

taky přidávám hooooodně zeleně z dneška 🙂 myslim, že se docela povedlo...

blanka.k
14. čer 2010

Tak jsem zpět, rcyhel stáhnout fotky, dokud dítě nepřišlo na to, že už není venku, ale v chodbě 😅

@wwercaa - super, já taky koukala na zem na šneky, ale prd, ale mám dva souložící slimáky 😀 Či co to tam spolu dělali 😀

wwercaa
14. čer 2010

@blanka.k tak sem s nima 😀 🙂

tady taky myslim, že jsem ich vymákla 😀

ferinka
14. čer 2010

Ještě že nefotíte sousedy 😀 Teď nebyl čas,ale v týdnu už foťák konečně objednám 😀 😀

wwercaa
14. čer 2010

@ferinka u nás bydlí jenom samy důchodci 😀

wwercaa
14. čer 2010

tady nás fotil tatka 🙂

wwercaa
14. čer 2010

nejvíc se mi líbí tuty dvě 🙂

wwercaa
14. čer 2010

ikdyž s tou kapucou vypadám jak blbec 😒

murynka
14. čer 2010

ahojky 🙂

nový koník zase ☹ 😲

holky nádherné fotečky všechny moc moc moc 😵 😵 😵

soanpe to je prostě nádhera ty tvoje fotečky 😵 😵 sofí s aurou je boží 😵 😵

nikulko tomu říkáš slabé 😲 😲 vždyt jsou boží 😵 😵 😵

mes fotečky z oslavy super 😎

kozinka moc dobrý prográmek vypadá to hezky 🙂

jaa nemáš zač 😉 at se ti to povede 🙂

verunko krásné fotečky ty kapičky a šneci 😵 😵 povedené 😵 tobě to s kapucí sluší neblbni 🙂 😉 😵 a externí blesk a ten objektiv mám také v plánu 😀 😀

wwercaa
14. čer 2010

@murynka děkuju 🙂 ....faaakt, já když vidím fotečky holek, tak přemýšlím, jestli nezainvestovat i do objektivu, ta krááása stojí za to, že jo 🙂

murynka
14. čer 2010

@wwercaa to jo 🙂 😎 😵 mám to slíbeno od manžela 😎

wwercaa
14. čer 2010

@murynka me dal podmínku, že zhubnu břicho.......haha.. ale kvůli mýmu apetitu na sladký me to nejak nejde 😀 😀 😝 .........tak nějak jsem to s ním rozebírala, tak možná to bude i bez toho hubnutí 😀 😉 jsem ho ututlala 🙂

murynka
14. čer 2010

@wwercaa 😀 😀 😀

blanka.k
14. čer 2010

první várka (poslední fotka je detail kočárku, jsem jela cestičkou polem mezi obilím....včera "trochu" sprchlo 😅 Pak jsem dojela na štěrk.cestu, to se na to ještě nalepily kamínky,to pak vypadalo ještě líp, jenže byla tam paní a koukala na mě, tak mi to bylo blbé fotit 😀 )

blanka.k
14. čer 2010

zbytek:

molicova
14. čer 2010

tééééda holky, tady toho zase je 🙂 tentokrát to vezmu pro všechny, překrááááááááááááááásné fotečky 🙂

soanpe
14. čer 2010

@kozinka
prográmek super 🙂 jen to dlouho trvá,než se tam něco vytvoří

xmerssy
14. čer 2010

Holky krasny fotky,

@weercaa v kapuci supéééééér!!!!

@blanka.k krasa a to kolo božííííí!!

blanka.k
14. čer 2010

@xmerssy - díky... ještě jsem měla vyfotit přední, jsem je "zadřela", se mi mezi ně a blatník dostalo tolik mazlavýho bahna, že s tím nešlo hnout, tak jsem to musela klacíkem šťárat...pak jsem na chodníku se snažila kočárek trochu dát do pův.stavu, no nevím, uklízečka ze mě bude mít radost až pohne na chodbě kočárkem a spadne tuna hlíny 😅 🤐

wwercaa
14. čer 2010

@blanka.k fotečky překrásnééééééééééé 😵 kolo fakt nemá chybu 🙂 a u těch slimáků to vypadá na předehru 😀 😀