Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

siby
26. čer 2010

@molicova Tomášek je naprosto úžesnej, hrozně se mi líbí ta černo-bilá fotka a červeným hrnečkem. Ty dáleš v tom Photoshopu a Lightroomu vid.
Holky, které děláte ve photoshopu, máte ten program koupený nebo ho máte odněkud stažený? Našla jsem ho na slunečnici, je pavděpodobně docela velký, protože zabere 1,15GB, ale je to jen Trial verze, to to pak máte nějak kreklé?
@wwercaa malému to v sedačce moc sluší 🙂 na základě těch fotek mě tak napadlo. Holky poradte mi, často se mi stává na fotkách, to co tam má wwercca, že má půl obličejíku ve stínu, dá se to v nějakém modu nějak vychytat?

blanka.k
26. čer 2010

jsem úplně zapomněla pochválit fotky - holky
@molicova
@wwercaa
@pipiii , božííí

molicova
26. čer 2010

@siby ahojky, moc děkuji za pochvalu 🙂 jelikož je manžel programátor, tak máme koupenou plnou verzy, je to dost drahé, ale on to má pro svoji práci, takže se do toho muselo zainvestovat 🙂 a jinak teď nově upravuji fotky i v tom LR a jsem s ním max spokojená 🙂 Jinak se s nad photoshop dá stáhnout nějaká ta neúplná verze, ale to si nejsem jistá

blanka.k
26. čer 2010

-kdo má nějakého známého na vš kolejích, tak tam seženete vše 😀 🤐

molicova
26. čer 2010

tak ještě přidám nějaké fotečky z odpolka 🙂

murynka
26. čer 2010

ahojky holky 🙂

@molicova snídaně tomáška super 🙂 😵 😵 moc krásný fotečky 😵 😵

verčo malej v sedačce úžasnej 😵 😵

holky mě tady v diskuzi ty fotky přijdou neostré 🙄 🙄 také takže fakt netuším 😕 ale jak kdy 😨

já dneska zkoušela vodu v potůčku a na nic ☹ 😠

jo ale dostala jsem stativ 😲 😵 😵 manžel přišel z práce a donesl ho jsem koukala jak blázen 😀 😀

tady nějaké kvítí z tety zahrádky 😀 a jejich papoušek 🙂

molicova
26. čer 2010

@murynka ty jo to vypadá super, mě přijdou ostré 🙂 ještě mě napadlo, neklepou se ti ruce, jak si říkala, že máš hodně fotek rozmazaných? a jinak moc děkuji za pochvalu 🙂

k.ate
26. čer 2010

Tak já sem dám pár foteček z dneška 🙂 Zbytek je v blogu 🙂

murynka
26. čer 2010

a tady malinká 🙂 dostala dneska poprvé chleba to byla sranda 😀 😀

pipiii
26. čer 2010

@murynka moc pekne fotecky, tyhle se ti moc povedly 🙂

pipiii
26. čer 2010

@murynka u tehle se Sofinkou jsi na 2 ostrila na hodinky na ruce, mrkni na to, jinak si myslim ze ty ostatni jsou ostrene pekne na Sofi

blanka.k
26. čer 2010

@murynka ten šneček je super 😉
@molicova ta druhá fotka, je super zapatlaný 😀
tak přidávám část dnešních úlovků, to budu upravovat asi hodně dlouho 😀

molicova
26. čer 2010

@blanka.k no to je naše malý čunče, období já sám 🙂 hele nebyla jsi v Ondřejově 🙂

blanka.k
26. čer 2010

@molicova ne, to bylo ve Slavkově u Brna 😉 A večer jsme ještě byli na hradě Veveří... 😉

molicova
26. čer 2010

@blanka.k aha, tak to jo, protože v ondřejově byl také veteránský srazík 🙂 jinak fotečky úžasné 🙂

sirael4
26. čer 2010

@molicova krásné 😉
tebe ta "výbavička" musela taky dost stát 😀

molicova
26. čer 2010

@sirael4 no nás stála sakra dost 🙂 když jsem psala Blanka kolik jí to stálo, tak jsem se raději ani nezapojovala 🙂

sirael4
26. čer 2010

@molicova panečku, a to jdou všechny úspory na focení?Věnujete se profesionálně? 🙂

murynka
26. čer 2010

ještě posílám ti nepovedenou vodu ☹

molicova
26. čer 2010

@sirael4 nene, měli jsme nějaké penízky našetřené, ale nechtěli jsme se vydat ze všech, tak jsme si část vzali na splátku 🙂 No prostě foťák nás stál tělo, objektiv, blesk a nějaký doplňky 42 tis a tak půlka šla z našeho a půlka šla na splátku. Jinak jsme teď teda ještě dokupovala ten polarizační filtr za 3 tis no a takové ty různé fitry jsme měli už z minula 🙂 takže docela darda 🙂 a to s tím foťákem ještě pořád moc neumim ☹

molicova
26. čer 2010

@murynka to je škoda, zrovna hezký potůček 😢 tak přístě 🙂

murynka
26. čer 2010

@molicova nevím ale jak ☹ prostě zkoušela jsme to různě a prd ☹

murynka
26. čer 2010

@molicova nevím ale jak ☹ prostě zkoušela jsme to různě a prd ☹

molicova
26. čer 2010

@murynka já nevim, těžko takhle radit přes net 🙂 to by chtělo vidět ten foťák, já jsem zkoušela foťit se soňákem a za boha mi to nešlo ☹ takže já asi moc neporadím ☹ nevím prostě proč ti to nejde...

molicova
26. čer 2010

@murynka spíš vim čim to bylo, jsem prostě zvyklá na něco jiného, ale už fotíš dlouho, takže by si na něj už měla být zvyklá 🙂

sirael4
26. čer 2010

@molicova panečku, to samé nás skoro bdue stát svatba 😅

sirael4
26. čer 2010

@molicova a fotí i muž?

sirael4
26. čer 2010

😀 😅 😕 🙄

blanka.k
26. čer 2010

Však holky počkete, až budete fotit třeba 3 roky, já si taky myslela, že dám 20t za foťák a bude 😅 Zrovna min.týden mi zase došel balíček za 1000,- "drobností" 😅

molicova
26. čer 2010

@sirael4 no tak svatbu tu už ani psát nebudu, to byla racha taky hrozná, to bylo 3 krát víc, ale hodně se nám vrátilo na darech, vlastně skoro přes půlku. Takže to tolik nebolelo 🙂 Manžel právě fotí také, takže to máme jako společní koníček 🙂 jsme docela ráda, že toho máme hodně společného, že se pak nestane, že něco chci já nebo on, takhle to kupujeme společně a můžeme dát za to i víc 🙂

molicova
26. čer 2010

@blanka.k ty už si v tom za kolik blani?