Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

fender
18. lis 2012

@irenka no, fakt 😅 dostala jsem ji na konci září 😅 a nemysli si, moje dítě nespolupracuje taky.... z třiceti fotek je jakž takž použitelná jedna 😝 😀 ale věřím, že se to časem poddá. vzhledem k tomu, že jsem předchozí tři roky fotila kompaktem tak je to pořád sto a jedno, protože při tom zpoždění závěrky u kompaktu bylo dítě nevyfotitelné opradvu doslova 😝 teď už ho aspoň dostanu do záběru 😀

jen si teď fakt nevím rady s těmi brýlemi 😒 ale to asi bez odrazu nepůjde nikdy, jen mně to na mnoha fotkách opravdu ruší a nelíbí se mi to 😝

@jaa ta poslední je obzvlášť luxusní 😎

irenka
18. lis 2012

Tak moje focení vypadá asi takto.
Stále se s tím fotákem seznamuju, tak je to vidět.
A jelikož máme doma dost tmu, tak tam si nevím rady už vůbec,bez blesku mi to prostě nebere nic.

irenka
18. lis 2012

@fender
Mám to samé doma. Jen mi ted starší dítě nechce vůbec spolupracovat a stále se otáčí. Tak nemám vůbec jeho fotky. Já chci fotit svoje děti, abych měla hezkou památku. Jedinej kdo je ochotnej se fotit a ležet je pes Zuza :D
A westík je suprovej!!!! 🙂

erinbrock
18. lis 2012

teda vy jste to tu rozjely... doctu a taky neco pridam 🙂

irenka
18. lis 2012

@jenniffer001
Ten tvůj příspěvek si zkopíruju a snad vytisknu a budu si ho číst... myslím jak popisuješ jak fotit.
Děkuju.... já jsem na focení asi dřevo. 🙂
Já vím co od fotek chci a stále jsem nespokojená. Můj muž říká, že to bych musela mít vybavení jiné než mám a jiný foták a hlavně objektiv. Asi na tom něco bude ... ale dokud jsem na rodičáku tak o tom nemůže být ani řeč. mám snad tu nejhorší zrcadlovku co může být. 😀

jenniffer001
18. lis 2012

@irenka hlavně, když se to bude někomu hodit 😉
víš co, ono na tom vybavení taky dost záleží, co si budem nalhávat, nicméně i za málo peněz se dá pořídit super fotka, nejlevnější zrcadlovka je ok, když si k tomu koupíš aspoň ten nejlevnější portrétní objektiv s možností nižší clony (což je u Canonu otázka necelých 2tis) tak hned je s čím pracovat 🙂
a nejdůležitější je prostě pořád a neustále fotit, hodit to do počítače a pracovat s tím, když to budeš dělat denně, byl by v tom zakopanej pes, kdyby se něco nehnulo 😅

irenka
18. lis 2012

@jenniffer001
děkuju. Tak já to prásknu,já mám Olympus E-450 DZ kit.

jenniffer001
18. lis 2012

@irenka no, tak to je potom těžší no, oni tyhle značky jako Olympus, Sony, Pentax nemají prostě to příslušenství, a když jo, tak šíleně drahý, přitom se dá za stejný peníz pořídit i Canon nebo Nikon a k tomu dokupovat už je hračka 😀
no, ale máš ho, tak jsem koukala, tak jediný slušný a k tomu ne tak šíleně drahý je 45/1,8 za 8tis... jde ale o to, jestli ho už třeba nemáte dlouho a neuvažujete do budoucna koupit jiný, to by se to pak nevyplatilo..
a nebo prostě si budeš muset vystačit s tím seťákem co jste k tomu zřejmě koupili a trénovat na tom...
nemysly, že by se s tím nedala udělat pěkná fotka, to ani náhodou, jen prostě pokud máš určitý představy, tak je nemusí nutně splňovat...

ivarei
18. lis 2012

@kamino Ne ne, fotky se nahrávají jednotlivě, vždy nahraješ tu, kterou chceš zrovna upravit ;)

eniciatko
18. lis 2012

Zdravím 🙂 a přídávám se k vám do diskuze....Zrcadlovku Canon EOS 600D mám už 9 měsícu, ovšem nebyl pořádně čas se s ní sžít. Fotim především naši prďolku Šimona. Snažim se z diskuse přečíst co nejvíc, ale je toho strašně moc. Některé tu máte opravdu úžasné fotky. Moc ráda se od vás přiučím 🙂 Rovnou mám jeden dotaz. Zajímalo by mě, jestli používate v interiérech kde je málo světla externí blesk. Jestli je složité se s ním naučit a přip. doporučit nějaký levnější?

irenka
18. lis 2012

@jenniffer001
Asi máš pravdu. Já jí dostala, tak jak se říká "darovanému koni" .... 🙂
Ale i tak si myslím,že by z toho měly lézt lepší fotky. Určitě je to i nastavením a rukama to ano.
Jsem ráda za tuto diskuzi, začnu si osvojovat slovíčka typu, clona, iso, čas, .... 🙂 I když tohle už znám, ale když jsem se pořádně začetla do vašich příspěvků, tak jsem vám moc nerozumněla... 🙂

erinbrock
18. lis 2012

@fender nepoda 😀 😀 😀 ja mam porad z 30 dobrou 1...ne trosku kecam...ale je pravda ze cvakam a mazu porad...fotim skoro dva roky 🙂
@eniciatko s canonem neporadim...ale na obycejne domaci bleskani staci urcite levnejsi...mozna v nejakem dobrem eshopu se poradit...muj oblibeny megapixel 🙂 spoutsa diskuzi u jednotlivych produktu...pokud na nej mas tak si ho kup...myslim ze je to dobra investice...

holky ja kdyz jsem mela novy fotak...tak jsem tri mesice necvakala nic jineho nez hlavy pres celou fotku a kochala jsem se jak je rozmazane pozadi...postupem casu jsem dospela k nazoru ze je dobre fotit i prostor kolem deti at z tech fotek mame taky neco jineho 😀 😀 😀

fender
18. lis 2012

@erinbrock tos mě teda nepotěšila 😝 😀 😀

irenka
18. lis 2012

@rowan
Nebud smutná.... tvoje fotky jsou pro tebe krásné!
Oni už jsou holky dál ve focení tak mají soukromou diskuzi. Take se to učím a ráda se přiučím.
Ale určitě tu bude někdo kdo poradí... 😉
Já nemám čas číst všech 230příspěvků. Jak jsem právě zjistila, tak tu všichni fotí Canonem, Nikonem a já mám levnější variantu zrcadla... Jen tu s námi zustaň pokud chceš. Mě se tvoje fotky líbí moc. Ta na balkoně byla pro mě moc hezká. Líbilo se mi světlo a barevnost. Ale je to věc vkusu a názoru! 🙂
Jeslti cheš, klidně mi napiš do IP. Já jsem dnes také jednu fotku přidala a taky bych mohla očekávat že mě holky roznesou na hadry, ale nic si z tho nedělám. 😉 😉 Doufám, že jsem to napsala správně a trochu tě potěšila... 🙂

dancicka
18. lis 2012

@kamino Naše je kastrovaná, takže štěňátka nebudou 😀 A tímto slavnostně uzavírám pejskařské téma 😀

dancicka
18. lis 2012

@ivarei Teď se dívám na ty Tvoje podzimní fotky. Jsou opravdu skvostné - řekla bych, že máme stejný styl 😉

jaa
18. lis 2012

Holčiny,co jste nové.Napište každá,co máte za fotáky.. 😉

fender
18. lis 2012

canon eos 600 d

irenka
18. lis 2012

@jaa
Olympus E-450 -- asi budu jediná s Olympusem.. 😀

mirusak1
18. lis 2012

@jaa Nikon D5100 + objektiv 18-105, ale zprovoznim ho zitra, teprve jsem ho koupila.

jaa
18. lis 2012

Super..Olympus je také dobrý. Máme dva kompakty a fotku luxusní.. 😉 Canon 600 je taky super. a s
@mirusak1 si můžeme radit.. 😉

kebule82
18. lis 2012

Nikon d3100, objektiv seťák 18-55 a portrétní Nikkor 50/1,8f

jaa
18. lis 2012

Tohle je jen kompaktem Olympus. Značka nedělá fotky.. 😉 Záleží,jak se fotí a hlavně se musí fotit srdcem.. 😉

kebule82
18. lis 2012

@jaa a hlavně je to v rukách ;) krásné fotky

eniciatko
18. lis 2012

@irenka já jáááá taky 🙂

kamino
18. lis 2012

@ivarei tak njsem vyzkoušela ten prográmek, je super, jen ten náš dědeček PC nezvlada ani to,,upravuju cca 4mb fotku a každá operace načíst trvá cca minutu až dvě.. to asi není normální, co? Ach jo... Jinak se s tím dají dělat slušná kouzla 🙂Dík za tip 🙂

kamino
18. lis 2012

Nikon 5100 objektiv 18 - 105

dancicka
18. lis 2012

@fender Jen že máš stejný foťák, jaký máš objektiv/y? 😉
Apropos - krásné fotky - budu se inspirovat. 😵

j.cien
18. lis 2012

Zdravim vespolek 😉 ,teprve vcera jsem objevila,ze jde zde na konikovi tohle tema 😎 ,tak budu s radosti nakukovat a cerpat od vas inspirace 🙂 Mam sotva 14 zrcadlovu Nikon D5100 + objektiv 18-105+ jeste objektiv 50 na portrety ,ale tu jsme jeste nestihla ani vybalit 😀 ,poprve v zivote jsem vcera vlezla do Gimpu na upravu fotek,jsem uplny zacatecnik,ale nadseny 😉 ,jen toho casu na uceni je maaalo,kdyby tak mohl byt den nafukovaciiii 😀
Moje prvopokusy ..

smaylinka
18. lis 2012

ahoj holky. tady se to nějak rozjelo. 🙂 všem držím při focení palce. chce to zkoušet a zkoušet, pročítat fóra... ja fotím rok a kousek 🙂