Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

kozinka
2. čer 2010

@murynka jj přesně 🙂 S tou makro to bude nářez, počkej 🙂 a až se trošku udělá venku líp, tak to bude slast 🙂 já se těším na léto, až půjdu do lesa na houby 🙂 to bude foceníčko 🙂 jj ptáčkové se mi taky líbí 🙂)) to jsem chlapovi ukazovala, že jde fotit i přes mříž, mi nevěřil 😀 (chlap no 😀 ) 😀 a mám strašně ráda toho Lemura, mi ukázal i kulky 😀 😀 😀

iviska
2. čer 2010

@murynka no musíš zkoušet a zkoušet. Já bych v první řadě dala vyšší ISO. POkud jsi tedy nefotila za dobrého světla. No a pak zkoušela fotit z různých vzdálenostech. Někdy neplatí, že čím blíž jsi tím víc se ti to zaostří. Nebo bych zkusila úplně jiný režim.

iviska
2. čer 2010

Tak já do makro objektivu zatím investovat nebudu. ALe četla jsem článek, že pokud se objektiv otočí obráceně funguje to jako "makro". Nevím přesně kde to bylo.

Už jsem to našla 😉

http://www.fotoradce.cz/majitele-zrcadlovek-oto...

kajka_37
2. čer 2010

sem zpátky z obídku, holky krásné fotky a ty kaly, krása 🙂

ostřit je nejlepší manuálně, s automatem kor makro vůbec nejde, to se nadřete 🙂

k Olympusu sem měla blesk FL 50R (nebo tak nějak) a spokojenost 🙂
olympusačky kdyby ste chtěly, mám k E510 podvodní pouzdro, to sem ještě neudala... 🙂

kajka_37
2. čer 2010

Ivi makro sem měla 50tku 1:2 a super ;) ale zkus třeba i ty makrokroužky, vyjdou levněji ;)

bajunka
2. čer 2010

a tak nemate aspon radu podle ceho ten blesk vybirat?NO jeden z nich to bude nakonec asi ta sigma,abych si pak mohla dokoupit jeste nejake blbinky

blanka.k
2. čer 2010

@kozinka - na Aukru se dají koupit i po jednom kusde ty čočky, já si je tak kupovala. 😉 Stačří kouknout na jiné prodejce 😉
Co se týče focení, tak jsem někdy v 13 letech zabavila tátovi klas.starý foťák Ricoh, pak jsem studovala architekturu,tak člověk občas potřeboval nějaký baráček, modýlek vyblejsknout, tak jsem si před 10 lety v super akci z 35.000 na 20.000 koupila tenkrát nejlehčí digitál na světě, Olympus 700 UZ, doma jsem přiznala poloviční cenu a i tak to doma nějak nemohli vydýchat, že jsem utratila všecny peníze z brigád za takovou "blbost", a před 2 lety jsem si koupila Nikona 60, u toho objektivy 18-55 a 55-200, ale nebavilo mě to střídat, tak jsem si koupila před pár měsíci 18-105 (18-200 mi bylo rozmluveno, že je naprd) a
externí blesk mám Metz 48 a jsem max.spokojená 😉 Pak ještě přibyl objektiv 35, a makro čočky, batoh na foťák na výlety a to miza ty prachy musí nějakou dobu vydržet 😀

kajka_37
2. čer 2010

@bajunka my vybírali tak že sme zašli do krámu s foťákem a vyzkoušeli, co tam měli a podle toho vybírali, je ale pravda že mít to s financema jinak, asi by sme to hrotili víc....

iviska
2. čer 2010

Kaji, mrknu na to - ale zatím pořizovat nebudu. Jsou důležitější věci a stejnak teď 2x času není a i když je co fotit, je dosti blbé světlo 😝 takže na to ani tak člověk fakt nemá náladu. Chjo už aby bylo fakt pěkně a dalo se vyrazit 😉

Holky, já se pomalu loučím, razím na bus. Venku leje jak .... takže i když mám deštník, morké nohavice ke kolenům to jistí! 🙄

Mějte se tu krásně, ahojky 🙂

soanpe
2. čer 2010

holky, docela fajn poradna ´je na stránkách foto Škoda. pod každým výrobkem je diskuse s prodejcem a ten vám poradí
já osobně bych si šla do nějaké opravdu dobré prodejny pro radu a pak bych objednávala přes net. nemyslím datart a podobné. tam jsou prodavači o ničem 😝 hlavně si můžete výrobek osahat , vyzkoušet...

murynka
ty se zaměř na ostření. fakt s tím hrozně bojuješ a foták je zatím vítěz. 😒
dá se dobře ostřit i AF,ale nevím jak jiných,ale u canonu si můžu vybrat jen jediný AF ostřící bod a tím si zaostřím a pak dorovnávám kompozici snímku
jestli máš aktivní všechny AF body, tak ti zaostří na nejbližší objekt a ne na ten,který chceš mít ostrý

soanpe
2. čer 2010

já si takymyslím, že hooodně velký rozmezí u transfokátorů (zoomů) je na nic. ztrácí se na světelnost. a takový ty kity, co se dávaj k fotámům, tak maj blbý rozmezí. já mám 28-135mm a je to na hranici
ale na běžný focení je výhoda, že nemusím přehazovat. každopádně jsem pro portrétní 50mm objektiv s vysokou světelností.

k.ate
2. čer 2010

@blanka.k - proč je 18 - 200 na prd? My právě po takovým koukáme, ale finance nás brzdí... Můj sen je objektiv, kterej bude mít 500mm, ale to bude chtít jinej foťák a "trošku" víc peněz 😀 , takže ho stejně nikdy mít nebudu 🙂

Jinak mě focení bavilo od mala, přemýšlela jsem, že bych zkusila i takovou střední, ale nakonec z toho ze všeho sešlo 🙂 Fotila jsem napřed obyč kompaktem na film, pak jsem dostala za maturitu digitál SONY DSC 600 (myslim) a pak jsme si s manžou koupili Nikona D40...

kajka_37
2. čer 2010

potvrzuji, 50tka je super ;)

blanka.k
2. čer 2010

@iviska - já i na to focení makra pomocí otočení objektivu kouoila i takový spec.kroužek z aukra a bylo to naprd, hrozně blbě se ostřilo, pořádně nebylo vidět, co fotíš,...to mi investice 200,- za makro čočku přijde lepší 😅
@bajunka jak píše Kajka - šla jsem do obchodu a poradila se + pak koukla na hodnocení blesků na netu 😉

blanka.k
2. čer 2010

@k.ate - já byla ochotná klidně těch 20.000 za tu 18.200 dát, ale byla jsem se poradit jak v Antikfoto na Mendláku, ytak i v Megapixelu na Moraváku a v obou mi řekli že zrovna tenhle objektiv se Nikonu fakt nepovedl, že ho nedoporučují a doporučili mi za třetinovou cenu 18-105 😉 Nebo pokud bych trevala na 18-200, tak za asi 13.000 od Tamronu, že ten se zas Tmronu fakthodně povedl 😉 A to mi klidně mohli tu 200 prodat, vydělali by 3x tolik, ale fakt tam ráda nakupuju, poradí, můžu si cokoliv vyzoušet,... 😉

kajka_37
2. čer 2010

@blanka.k to máš jako já zjišťovala jaký je rozdíl u 50tky mezi f1,4 a 1,8 a pak sem se dočetla že ještě lepší je sigma :D

blanka.k
2. čer 2010

@kajka_37 -j ti faktg, že "originál" příslušenství není často to nejlepší. Blesk mi taky místo Nikoňáckýho doporučili ten Metz, a myslím byl ještě o 300 levněší 😀
jinak tu je ten "můj" blesk pro Sony http://www.profizona.cz/Seznam.aspx?pageIndex=2... Jelikož lidi nějak moc nefotím, ale třeba hodně v kostelech atd., tak má fakt dosah a je super, třeba tyhle interiéry by byly bez blesku naprosto marný, měla jsem ho týden, takže jsem tam nic nenastavovala, nechala to na automatiku a myslím, že to je ok:
www.btweb.cz/letovice 😉

kajka_37
2. čer 2010

@blanka.k je Letovice, tam sme byly nedávno viď Ivisku 🙂)
no na interiéry je dobré mít blesk, ale taky je dobré hrát si s ISem, ale ne zas moc vysoký, apk to hází šum a těžko se ho zbavuje

o víkendu sem fotila v NotreDamu na ISO 1000 a myslím ež to je hranice, můžete kuknout sem http://kajka37.rajce.idnes.cz/2010_05_Pariz/#DS...

blanka.k
2. čer 2010

@kajka_37 - já byla z Letovic nadšená, jednak se tam dalo chodit jak kdo chtěl, na vše sáhnout, a hlavně fotit..žádný nudný výklad: napravo je podobizna Rudolfa, nalevo jeho ženy.... 😝 Letos bych tam chtěla znnovu, abych zkoukla, jak pokročili 😉
jej, já mám absťák po těch kostelech a zámcích ☹

bajunka
2. čer 2010

Blani a kterej teda mas ty? Koukala jsem na odkaz cos dala,ale tam vyjela cela skala blesku od metz.
ja prave koukala na stranky megapixelu na ten sonackej blesk a tam v diskuzi psal prodavac ze doporucuje originalni prislusenstvi kvuli lepsi kompatibilite, zrovna pristi tyden se chystam do Brna tak bych se tam stavila.

kajka_37
2. čer 2010

@blanka.k vevnitř sme sice nebyly, jen dole v restauraci, ale i v ní to vypadalo hezky... ten velký houpací kůň... dokonce tam byly zbytky z nějaké svatby, když sme tam byly prvně 🙂

blanka.k
2. čer 2010

@bajunka mám tento: http://www.megapixel.cz/metz-blesk-mb-48-af-1-p... , takže pro Sony tento: http://www.megapixel.cz/metz-blesk-mb-48-af-1-p... 😉 Ale kupovala jsem ho pak přes vltava.cz 😉 tam byl tenkrát nejlevnější, taky mají výdejnu v Brně.

soanpe
2. čer 2010

@kajka_37
fotila si to z ruky ? jakou expozici?

kozinka
2. čer 2010

@kajka 37 Já mám E-420 nad podvodním obalem jsem uvažovala, ale je to docela pálkaa moc často teda pod vodou nefotím 😅 🙂

@blanka.k ať koukám jak koukám, tak jsemz toho v pasti 😀 😅 nějak to nemůžu na tom aukru najít ☹ 😔

blanka.k
2. čer 2010

@kajka_37 tak to jste udělali chybu, fakt zajímavá prohlídka, teda nicpro ty , co čekají komnaty nazdobené zlatem 😀 Občas díra do dalšího patra nebo ven na fasádu, takže třeba ani nic pro běhajíví děti, je to taková stavba. Měli opravenou kapli, tu restauraci a nádvoří a pak 2 místnosti se svatební výzdobou. Zbytek je takový provizorní v takovém stavu, v jakém to majitel koupil, takž eněkterý ty úpravy za komnunitsů fakt děs 😅 jo a směr prohlídky je nastříkaný sprejem na stěnch, myslím, že to tam na nějaké fotce taky mám 😀

soanpe
2. čer 2010

svícny jsou krásný a myslím že s bleskem by ta fotka ztratila na atmosfeře 🙂

blanka.k
2. čer 2010

@kozinka - na jaký objektiv to potřebuješ, jaký má průměr?

soanpe
2. čer 2010

http://kajka37.rajce.idnes.cz/2010_05_Pariz/#DS... tahle je hezká. a s polarizačním filtrem by vynikly ty mraky.a to už bych nerozdejchala, tak dokonalou fotku 😀

murynka
2. čer 2010

Holky študuji gimp a jsem mimo ☹ ☹ dají se tam dělat rámečky?nemůžu to najít a nebo změna pozadí? 😕 moc děkuji

soanpe
2. čer 2010

z gimpu jsem taky na větvi
přijde mi dost nepřehlednej. v pondělí mi ho vysvětloval syn kámošky a nepamatuju si nic 😅
jde tam sice udělat všecko,ale asi prubnu spíš photoshop.prý je logičtější 🙂