Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

ferinka
7. čer 2010

Taky máme oddělené finance a manžel má jako zálibu hypotéku,taky drahý koníček 😀 😀 😀

soanpe
7. čer 2010

@ferinka 😀
ženy, loučím se. musím s malou na ortopedii .myslela jsem si, že jdeme v 16,45 a ono to je v 15.45 a já si chci taky nechat prohlídnout nohu.bolí mě pata a kotník, tak si musím oškrábat paty,at pan doktor nepadne 😅

ferinka
7. čer 2010

@blanka.k aspoň dobře poroste 😀

molicova
7. čer 2010

@blanka.k no my tu cenu taky nemáme moc v poho, byl to docela průvan do rozpočtu ☹ ale stálo to za to

blanka.k
7. čer 2010

@soanpe - to jsou "modely" třeba 1:5, který mají pořádný motor a muž se občas baví, že na silnici tím předjíží auta, ono to klidně 60km/h jede 😅 Těd si staví vrtulník, tak mi vykládal, že když ho to trefí, že ho to může v klidu zabít ta vrtule,.... takže zlatý focení 😒 jsem mu navrhla, ať chodí na pole s cykl.helmou (myslela jsem to vážně), tak se na mě nevěřícně koukal.... 😅 A na ty niniatury má sklěněný vitríny, to by mě "jeblo" utírat prach, má jihc několik stovek... 😝 Já mám foťák s příslušenstvím v průhledné plastové krabici s víkem pod postelí a jsem max.spokojená...akorát kolikrát se mi různě válí krytky, blesk atd.v posteli, vedle ní, na přebalováku... 😅

soanpe
7. čer 2010

@molicova
jemu nezbývá, než to rozdejchat 😀
a proto jsme mu oznámila, že příští měsic jdu do toho 50mm/1,8 objektivu 😀
on si kupuje floor balový hokejky,který každu 2.-3. týden rozmlátí já zase foto-kino
dnes odpol.budu mít ten blesk 😵

molicova
7. čer 2010

@soanpe tak my fotíme rádi oba, takže je to v poho, jinak finance máme dohromady, já bych teď na to, když jsem doma neměla 🙂 na blesk se určo těś, je to velkej pomocník 🙂

blanka.k
7. čer 2010

Já si myslím, že pokud si to kupuju za svoje peníze a pak po něm nežebrát mabych měla na chleba, tak co, ať mi do toho nikdo nekecá.....on mmá svůj koníček, já svůj. je jasný, že pokud bych neměla peníze, tak za ním nebudu chodit ,že ze společného účtu vyberu na blesk, za měsíc za na objektiv...To jsme si ujasnili hnedle, že společný účet je na vše možné, ale ne na moje focení a jeho pajďuláky a autíčka 😀 Spíš to vidět rodiče, ty naše koníčky, tak je jakožto invalidu a pracovnici s min.mzdou odvezou. 🤐

molicova
7. čer 2010

@blanka.k to určitě, já jsem to brala jen ze svého pohledu, že jsem ráda, že to máme jako společný koníček 🙂

xmerssy
7. čer 2010

Tak jsem uspala malyho na terase, je tam teda na padnuti, tak jsem ho dala do stinku....

@blanka.k, tak to ja jsem teda taky žabař, mam jen dve 4GB karty, dve brasny, mam totiz dve zrcadlovky, jednu jsem si kupovala asi ve dvaceti, no a dnes mi snad doveze drahy tu 50tku, tot vse........
Casem bych chtela urcite polarizak, clonu, ex.blesk............

Tak ten muj ma zalibu ve vrtackach atd........je to kutil a je ochoten vyhodit treba 30tis za naradicko...... 😕
Tak si jdu na chvili lehnout na slunko, mela bych neco uklidit, ale taaak se mi nechce........ 😒

nikulka83
7. čer 2010

My naštěstí máme focení rádi oba.. Tak jsem zvědavá, kdy objednáme ten blesk 🙂 Jako peníze jsou, jen se rozhoupat.. 🙂 Další koníček jsou koncerty - tak 2 ročně dáme.. Teda vlastně dávali jsme před Fífou a i v těhu... REM a Coldplay... Teď jdeme na Green Day a mam obavy, co malej... Páč v noci pořád kojim a nevim, jak ho to odnaučit... 😖

molicova
7. čer 2010

@nikulka83 a flaštičku si vezme nebo ne 🙂

nikulka83
7. čer 2010

@molicova, v noci ne... 😒 metoda vyřvání u nás neuspěje, nemam na to nervy... a mlíko nechce žádný, ani moje z flašky...

molicova
7. čer 2010

@nikulka83 tak Tomík ji taky vůbec nechtěl, až v roce si ji prostě jednou k véče vzal a tak jsem ho takhle odstavila 🙂

irasek
7. čer 2010

@molicova - odstavila jsem úplně stejně 😀

jinak focením se u nás zabývá spíš manžel, ale nemá moc trpělivosti mi něco vysvětlit...však já to nastuduji sama.

ferinka
7. čer 2010

to u mě to bude pokus-omyl 😅 tak snad budete mít trpělivost 😀 😀 😀

irasek
7. čer 2010

Já než si tam něco nastavim, tak mi uteče ze záběru... 😀

moje pokusy a omyly- prostě to není "ono":

sirael4
7. čer 2010

Ahoj, taky by mě zajímalo, který foťák je finančně dostupný a zároveň dobrý... 😉

molicova
7. čer 2010

@irasek 🙂
co se týče focení u mě, tak mi to manžel několikrát ukazoval a mě to nešlo, tak jsem si řekla, že mě to nebaví 🙂 no a pak začal manžílek chodit do práce a mě by utekly ty hezké okažiky, tak jsem se to nějak naučila - přesně asi nějak pokus a omyl 🙂

molicova
7. čer 2010

@sirael4 tak to nepomohu, protože mažel hned vybral ten co máme a po ničem jiném jsme se nepídíli 🙂 tak snad někdo jiný pomůže, holky v tom tady mají velký přehled 🙂 ty ti určo poradí .-)

olbramka
7. čer 2010

teda, tak ráno jsem se k vám vetřela a už zas nestíhám... někdo tu řešil seťák ke canonu, ten jsem nakonec vybrala já - váhala jsem mezi tímhle a 18-200, na kterej bych si teda ještě měsíc počkala, než bych našetřila. ale koukla jsem na nějaký testy a jednoznačně vyhrál ten 18-55. je se stabilizátorem a tak nějak v poho...

@sirael4 to taky záleží na finančním limitu, pokud chceš zrcadlovku, tak myslím, že ani s canonem, ani s nikonem neprohloupíš... jak tu psaly už holky, na ten canon je tak nějak vše levnější, pokud budeš dokupovat...

blanka.k
7. čer 2010

@sirael4 - jak píše Olbramka, Canon, Nikon je jistota 😉 Nikon má opravdu trošku dražší orig. příslušeneství, a taky bývají těžší. 😉 Nejlehčí a nejlevnější jsou Olympusy. Já vybírala před 2,5 lety, tak neporadím, ještě to byla rychlovka, kolega měl předchůdce toho mého, jsem si ho osahala a šla do něj 😉

sirael4
7. čer 2010

holky díky, a v cenové relaci kolem deseti už to může být solidní foták?

blanka.k
7. čer 2010

@sirael4 - ale jen se základním objektivem 😉

sirael4
7. čer 2010

@blanka.k: ale pro začátek stačí ne?J8 zatím fotila jen kompaktem, nemám zkušenosti, takže mi ani neříká nic pojem "základní objektiv"...

luuciee83
7. čer 2010

ahojky holky!
občas vás čtu a určitě až bude víc času přidám se k diskuzi... taky ráda fotím, ale nějak na to teďko s mimoušem nemám moc času a přiznám se - máme loni v létě nový foťák a já si ještě pořádně a podrobně ani nepřečetla návod 😅
přidám tři fotečky, co jsem nafotila na jaře cca 2roky zpátky... jsem zvědavá, zda se vám budou líbit 🙂

blanka.k
7. čer 2010

@sirael4 -myslela jsem objektiv, co je v tom "základu" u toho těla, takže spíš jsem měla napsat setový objektiv (že je to set objektiv + tělo) pro začátek určitě stačí, jen pokud třeba víš, že chceš pak lepší objektivy, tak je lepší to koupit už rovnou, ale tak zase se s tím seznámíš, vyzkoušíš, zjistíš co ti vyhovuje, co ne, a podle toho dokoupíš. 😉 Mě třeba přijde, že ten můj seťácký objektiv dělá lepší fotky než ten co jsem si dokoupila, ale ten zas má větší zoom 😅

blanka.k
7. čer 2010

@sirael4 Třeba ten co s ním fotím já, tak jeho "předchůdce", který má 99% funkcí stejných se prodával před rokem za 7 nebo 8.000,- 😉

molicova
7. čer 2010

@luuciee83 ahojky, tak mě se líbí moc, máš krásně ostrou tu včelku 🙂 fakt moc pěkné 🙂
tak jsem dneska něco nafotila, Tomíček dneska papal obídek sám 🙂 tak ho to bavilo jak jeho, tak i mě 🙂

luuciee83
7. čer 2010

@molicova: moc děkuji! 🙂 Tomášek je krásný kluk a Tys ho zachytila objektivem krásně 😵