Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
29. kvě 2010

Má nějaký z těch programů FREE verzi??Aby se to dalo odzkoušet???Než si to objednám...

jaa
29. kvě 2010

moc pěkné....Já budu floru fotit až na dovče...Tam by ji mělo být hodně🙂

murynka
29. kvě 2010

@jaa děkuji za odpověd ke blesku ted jsme to hledala na netu...
nellinka je kouzelná 😵 😵 a také krásně fotíš 😵

molicova
29. kvě 2010

Murynka, fotečky máš moc krásné, ty co si sem dala. A fotečky malé taky super, jen já nejsem moc na takové ty koláže 6 a více foteček, ale to je jen můj názor. Mě se teď i dokonce přestaly líbit rámečky, takže rámečky používám, jenom když dělám koláž dvou nebo tří foteček. Ale třeba postupem času je zase začnu dělat, já to mam takový různý. Každopádně to makro toho jara se mi opravdu moc líbí 🙂
A můžu se zeptat jestli je to digitál nebo zrcadlovka 🙂

jaa
29. kvě 2010

mury.Není zač🙂 😉 Děkuji.. 😵 Jen ten program...Koupím nějaký po dovče...Chi mít ty fotky takové projasněné a zářivé...Jako to YVON v albu...Proto fotím hodně venku,kde je to projasnění přirozené,ale stejně to chce ještě doladit.. 🙂

molicova
29. kvě 2010

jaa, koukala jsem do tvého albíčka a máš opravdu krásné fotečky 🙂 Tak to budeš mít něco podobněho za foťák co jsme měli před tím, také jsem s ním byla spokojená🙂

jaa
29. kvě 2010

Jinak holky,pokud by jste některá měla zájem..Babi prodává po dědovi,který taky fotil a dostal mě do toho...zrcadlovku LJUBITEL a BEIRETU.Ta zrcadlovka fotí fakt krásně.Ale my už máme 3 digitály a jeden poloautomat a už více fotáků doma nechci..

murynka
29. kvě 2010

@molicova jasně to beru každýmu s elíbí něco jiného... 🙂 je to zrcadlovka...

@jaa Ywonne fotí nádherně 🙂 😵 😵 chtěla bych umět její triky....

jaa
29. kvě 2010

molicová.Ten Olympus...Má haldu programů na focení,několik režimů makro.Zkoušela jsem třeba o vánocích fotit stromek ve dvou režimech a je to strašně velký rozdíl...Jinak se přímo v aparátu dají dělat kalendáře..Fakt má hodně těch režimů.Já je začla používat nedávno..Jinak i tchán i naši fotí jen na AUTO..

murynka
29. kvě 2010

@molicova ještě máš ode mě IP ze včerejška ty na rajčátku ty fotky jsou úžasnéééé zařvié ty jsi fotila jak upravovala jsi je?

jaa
29. kvě 2010

JJ.Fotí krásně..On je asi její manžel z branže...Nebo nějaký kamarád.. 😉

murynka
29. kvě 2010

i kamini fotí moc krásně 🙂 😉

molicova
29. kvě 2010

No je fakt, že ten Olympus, tam má navýběr hafo věcí 🙂, ale byl na mě moc pomalý, nějak nestíhal fotit tak jak já jsem cvakala 🙂 a nevydržel tolik co ten Nikon. K němu máme 8G kartu a baterka mi udělá na jeden zátah přes 1000 fotek. Tak se nemusím stresovat, že už nemám dost místa na kartě 🙂 Jinak foťáček po dědovi, koukala jsem na net a je opravdu krásný 🙂

molicova
29. kvě 2010

Ywonn, fotí uplně stejně jako my všechny ostatní. Opravdu žádné triky nepoužívá 🙂

murynka
29. kvě 2010

@molicova triky jsem myslela tak nějak obrazně řečeno..to co fotí ona bych asi nevyfotila... 😒 má je tak jasné projasněné..chce to fakt talent a umět to s tím fotákem a já jsme na techniku antitalent 😅

molicova
29. kvě 2010

Murynka, stašně moc děkuji za pochvalu, a fotečky jsou každá nějakým způsobem upravená. Líbí se mi ty zářivé barvičky. I jsem to zkoušela vytisknout, jak to vypadá, aby to nebylo hezké jen v počítači, ale i vytištěné je to OK. Takže u těchto úprav asi zatím zůstanu, jestli nenajdu něco nového 🙂

jaa
29. kvě 2010

Kdyby jste některá měla o ty fotáky zájem...jsou na klas kinofilm...Byly by oba za 600 dohromady...Jinak mám ještě zrcadlovku FUJI..Taky fotí krásně,ale spadla nám při stěhování a někudy do ní prosvítá světlo a jsou třeba tři fotky osvícené....Tak je odložen na neurčito....
Jinak já mám kartu 4G a ted mám i drahé baterky,tak se docela drží...Ale už mi taky přijde pomalý.ČASTO FOTÍM I NA SEKVENČNÍ FOCENÍ..tAM STÍHÁ LÉPE....No uvidíme,co mi ježíšek nadělí...Třeba nový foták..

jaa
29. kvě 2010

molicová..A to projasnění děláš+ jasem v jakém programu??Nebo kombinuješ více programů??

molicova
29. kvě 2010

Murynka, já jsem to pochopila, jen jsem chtěla říct, že používá taky Nikona a upravuej fotečky ve Photoshopu. Takže nic jiného nedělá. Ale nevím, je pravda, že je má prostě překrásné 🙂 A nevim, kde je to kouzlo, asi pravděpodobně v jejích ručičkách 🙂

murynka
29. kvě 2010

@molicova takže jsi je upravila v programu ty barvičky nevyfotil to fotáček?

také mám 4G kartu myslím že stačí a baterie mi vydrží také dlouho..to jsme spokojená moc..

molicova
29. kvě 2010

jaa, já to dělám všechno ve photoshopu kde dávám jas, kontrast, někdy uberu sytost. A pak když chci třeba takové ty sametové fotky nebo udělat vinětaci, tak používám adobe Light room.

Tak zatím papa, jdeme s Tomíkem na srazík aut tady v okolí, tak se těším, že něco vyfotím 🙂

molicova
29. kvě 2010

murynka, ten foťák ty barvy už takhle udělal a já jim trošičku ještě pomohla, aby byli ještě hezčí, ale mylsim, že kdybych je nechala, tak budu taky spokojená 🙂

murynka
29. kvě 2010

také se loučím jedeme s malou za maminou 🙂 také beru fotáček 😀 😀

@molicova hezký den přeji 🙂

jaa
29. kvě 2010

taky jedem pá..

vendulka
29. kvě 2010

Ahojky holky, koukam, ze tu vsechny tomu rozumite, ze jste takove poloprofesionalky, to ja se muzu jit zakopat...
my teda mame 8GB kartu a vleze se tam toho neurekom 😀 amame dobijeci baterky GP a ty taky vydrzi dost dlouho...
jen takova blba otazka co je to ta clona?To je nejaka funkce?A ma to digitak nebo to je jen u zrcadlovek a popripade da se to dokoupit?Psala jsem ze mame Canon powershot SX1 IS...
diky

vendulka
29. kvě 2010

a jinak vsem hezky den

soanpe
29. kvě 2010

Zdravím všechny maminy s fotákem. Dnes je hezký den, to se bude cvakat spouští 😵
To jsem tady asi fakt jediná , co neupravuje? Sakra. budu muset asi něco změnit 😀

@vendulka
tady je podrobně vysvětleno vše o cloně
http://cs.wikipedia.org/wiki/Clona

vendulka
29. kvě 2010

@soanpe dekuji, to je opravdu odborne 🙂

monkula
29. kvě 2010

Vendul, aj my máme dobíjacie batérie GP, tak si ma teraz potešila ,že dlho vydržia....
Najprv som bola skeptická, že fotoaparát na baterky, ale asi to nebude až také hrozné, však? 😅

@soanpe Včera som skúšala vyfotiť malú, fotial som pod žiarovkou, mám nastavenie fotenie pod žiarovkou, a dala som tam to ISO 400 a fotka bola krásna... Ďakujem. .ešte skúsim večer fotku v nejakej tmavšej miestnosti, s bleskom a uvidím, či je tam zlepšenie..

soanpe
29. kvě 2010

@monkula
tak super 😉