Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

molicova
18. čer 2010

@jaa krásné 🙂 moc vám to tam sluší 🙂

pipiii
18. čer 2010

@molicova teeda to mas poradny orisek, ja nemam ani jednu fotku amalky a nemuzu se do niceho nakopnout, mam jen delane moje album jako mala, ale to jiste videt nechces 😀 urcite by bylo pekne do toho vkladat pekne vpisy a zacit kdy, kde atd se maly narodil 🙂 😵 😵 😵

mes
18. čer 2010

Tak jsem si objednala na aukru sadu makro čoček 1, 2, 4, 10 dioptrií..za 350 😀 jsem švec zvědavec..

@pipiii zlatí..to naše dítě, se od toho tvého naučilo mluvit..od té doby co jste tu byli tak nezavře pusu 😀

@molicova bohužel neporadím, od té doby co jsem zkusila fotoknihu už nic jiného nedělám 😅

molicova
18. čer 2010

@pipiii jojo, tím asi začnu a pak se to nějak rozjede, tedy doufám 🙂 tak já něco zítra pořeším a začnu zkoušet. Bude to docela záhul, aby to nevypadlo jak pěst na oko 🙂

molicova
18. čer 2010

@mes a co za fotecky mas v te fotoknize?

ronecek
18. čer 2010

@molicova 🙂 Míšo a čím se fotky do něj lepí! My máme hodně alb z dovolených samolepících. Ale pro malého bych chtěla nějakou změnu. No ty 400,- nejsou sice málo, ale taky se mi zdá, že má spoustu stran a je celkově dost velké. Dívala jsem se na internetu a většina slušnějších albíče co by se mi líbily se pohybují od těch 349,-. Do těch samolepících jsem většinou lepila fotky pod sebe nebo tak různě cikcak. Nejhorší je začít, pak už to jde samo. Semtam tam mám nějaký popisek a na první stránce mám vždycky název alba a datumy. 🙂

nikulka83
18. čer 2010

Já dělam album od narození - mam od Anne Geddes, lepim fotky, píšu popisky, maluju.. Zasekla jsem se s malůvkama někdy na podzim, fotky mam dolepený do ledna - od tý doby stagnuju 🙂

Takhle to vypadá.. Nic moc kvalita, ale zase je to od srdíčka 😉

nikulka83
18. čer 2010
mes
18. čer 2010

@molicova mám tam svatební fotoknihu, svatební cestu, a ještě jednu našich fotek..Teď chci udělat malýmu fotoknihu od začátku těhu až do jeho půl roku 😵

molicova
18. čer 2010

@nikulka83 jéééé veru, to je krásné 🙂 a čím tam maluješ pastelkama 🙂 a máš jaké to samolepící?

mes
18. čer 2010

@nikulka83 jsi husťák..já jsem ráda, že vyplňuju tu knížečku..občas ale i týden vypadne..prostě jsem lemroš 😅

molicova
18. čer 2010

@mes no já si chci taky udělat fotoknihu svatby 🙂

molicova
18. čer 2010

@mes jo ještě jsem se chtěla zeptat, do té fotoknihy se dá taky něco zapisovat, nebo jsou to jenom fotky? děkuji

soanpe
18. čer 2010

@jaa hezký fotky.kdo vás fotil?

mes
18. čer 2010

@molicova právě, že si vybereš design jaký chceš..klíďo tam můžeš psát elaboráty, nebo vůbec ne..je to na tobě..mně ty alba přijdou nepraktický..fotky se odloupávaj..vypadávaj..a ty knihy jsou už krásný..tak proč ne..a hlavně mi přijde, že to vyjde i levněji snad..takhle koupíš drahé album, musíš vyvolat fotky..a velké stojí balík..fotokniha má cenu dle stran..a máš tam i velké formáty..

molicova
18. čer 2010

@mes no to máš pravdu🙂 ale to udělané album, je takové osobnější 🙂 nebo nevim jak bych to řekla, myslela jsem prostě ode mě vyrobené 🙂 ale fotokniha, je určo praktičtější, to je bez diskuze 🙂

molicova
18. čer 2010

@nikulka83 moc moc děkuji za odkaz, určo je to veliká inspirace 🙂 vyhrabu pastelky a dám se do toho 😀

nikulka83
18. čer 2010

@molicova : Míšo, pastelkama, pak i fixama.. Etě jsem něco nafotila, tak to sem hodim.. Konec je už i bez popisků , nějak nezvládam.. Fotky tam lepim oboustranně lepícíma čtverečkama.. Je to piplačka 🙂

ronecek
18. čer 2010

@molicova Míšo tady Ti posílám pár foteček z té Fotoknihy. Je to ale focené mobilem, protože z foťáku už nedostanu ani jednu fotečku. Tak se nezhroz. 😉

molicova
18. čer 2010

@nikulka83 no fakt je to kráásné 🙂
Já teď koukám na sránečky na ty fotoknihy a nevim, jestli to neudělat v tom 🙂 fakt se nemůžu rozhodnout 🙂 svatbu si udělám určo fotoknihu, ale toho Tomíska fakt nevim ☹

molicova
18. čer 2010

@ronecek tyyyyjo to vypadá dobře 🙂 ježiši, já nevim co vlastně chci 🙂

soanpe
18. čer 2010

holky
tak jsem lempl,já nemám jediný album 😅
hlavně jsem neměla dobrej foták a když se prohrabávám temi složkami v pc,tak se na něco nedá ani koukat 😢

my ve škole lepili fotly tuhým lepidlem kores, takovou tou výsuvnou tyčinkou. ale to byly papírovvý fotky,ne tyhle laminovaný.tak nevím,jestli to bude držet.
taky mám radši alba a i víc se mi to líbí,jak psala molicova.je to takové osobní.ta kniha je možná praktická,ale ... 😉

soanpe
18. čer 2010

@molicova jdi do alba. aspon to první 🙂

ronecek
18. čer 2010

@molicova No když už máš to album, tak se pusť do malování...byla by škoda ho zahodit. S těma Tvýma fotečkama ho stejně budeš mít zachviličku plné. 😉

molicova
18. čer 2010

@soanpe myslíš do toho klasického, kam se dá psát a tak 🙂 já jsem si právě myslela, že to první by bylo hezké aby ho měl ode mě vyrobené 🙂 😀

nikulka83
18. čer 2010

Fotoknihu ze svatby jsem dělala, když jsem byla těhu.. A Filípkovi jí taky necháme udělat, ale jen takovou stručnou...Nebude tam tolik fotek jako v albu... Já si s tim ráda hraju 🙂

Tak tady je etě pár stránek.. http://nikulka83.rajce.idnes.cz/Album/

pipiii
18. čer 2010

@ronecek libi se mi pozadi co mas ve fotoknize, z jake to mas spolecnosti? ja mam svatebni fotoknihu pres happy foto a tam jsou pozadi takovy divny :-/

ronecek
18. čer 2010

@pipiii Já jsem si stáhla Fotolab Fotosvět a tam si to celé vytvořila, pak jim poslala a oni poslali hotovou knihu. 🙂

mes
18. čer 2010

@molicova To máš pravdu - já jsem dělala alba (jen ta lepicí) když jsme se s manžou seznámili..tak jsem tam vkládala i lístky na vlak, mám i účtenku z prvního rande, lístky do kina..plátky růží z první kytičky co jsem dostala..všechno to tam mám..je to už skoro devět let tak je to krásné se na to dívat..U Ondrulky beru jako osobní tu knížečku co mu vyplňuji..každý den..ale album už dělat nebudu..
Tady pár foteček z naší svatební fotoknihy (máme z heysmile a naprostá spokojenost)
http://picasaweb.google.cz/staredobresnazilky/M...

nikulka83
18. čer 2010

@mes : ty vogo... Nádherný svatební fotky!!! Fakt, že jo.. Jsi byla jako princezna.. 🙂