Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

adris69
16. dub 2011

@blanka.k no a já tak věřila,že takhle to vypadá ve všech rodinách na Moravě 😀 ,něco jsem odhadla,ale má fantazie domku s nazdobeným oknem nevyšla 😉 !
Skleničky i s lahví máme ještě zabalené u babičky,počítám,že to vybalím až oslavím jeho dospělost,trochu jiná kráva 😅 !

donika
16. dub 2011

@blanka.k to mi připomínáš Domulu... Ten když byl menší auž moc dobře věděl, že nůž NESMÍ!!... tak mi ho jakože podával, s tím, že ho přece brát nesmí... Příšery...

blanka.k
16. dub 2011

@donika no, žaluzky, ani mi nemluv... 😔 A u babiček, tam je lákadel....věci co doma nejsou...záclony, obývací stěna plná skříněk, koberce, ty se přece dají krásně škubat,...., otevřené skříňky plné keramických věcí na háčkovaných dečkách, na stolech ubrusy, na židlích potahy,.... 😀 A slepice 😀

donika
16. dub 2011

@blanka.k se dorvu.. tobě i ta slepice pózuje... 😀

adris69
16. dub 2011

@donika tam kdyby vymlátil víc jak polovinu,nikdo to ani nepozná 😵 ,fakt muzeum 😒 !

My na trhy už nestihnem,vše je docela z ruky,dnes bylo už nádherně,ale vzhledem,že jedem na ten venkov,no je to spíš předměstí Prahy,ale budem tam jak sedláci,tak jsme dali kulturu,to má moc rád,chce i číst,ale né klasický pohádky,tak chodíme na loutky a dnes se zakončovala sezona a všechny děti mohly zvonit velkým zvonem,tak to bylo nadšení 😵 !

@blanka.k no s nožema je peklo,já čekám furt,že si půjčí ten tátův profi,má na to futrál,ale to ho tak láká 😝 !

adris69
16. dub 2011

jo žaluzky,ty už dávno nemaj ty lanka a nedzžej u okna 😝

blanka.k
16. dub 2011

tak jsem si udělala vlastní pohledy pro babičky k velikonocům, nechám to vytisknout jako fotku, nalepím na tvrdý zelenkavý papír a bude 😝

bury
17. dub 2011

@blanka.k - fotečky máš moc hezký, zelenino-ovocná bedýnka je úžasná a taky slepice 😀 koukám, že ty taky fotíš opravdu všechno 😀 😀

gisminka
19. dub 2011

Ahoj,
@blanka.k krásné velikonoční fotečky! Fakt parádní. To přáníčko taky. To pozadí jsi někde stáhla? Hele, nehromadí se ti na kompu fotky? 😀 Já bych taky nejradši fotila kde co, ale 99% těch fotek nikdy k ničemu nepoužiju, tak je pak po čase zase smažu, nebo zálohuju na CD, které založím do šuplíku a už nikdu nevytáhnu 😖
My byly v neděli v ZOO. 😅

gisminka
19. dub 2011

Pražandy, nebyly jste některá na Vltavské na foto přednáškách? http://www.vltavska.cz/PROGRAM Už byly 2, nevím na jaké téma, ale příští středu 27. 4. bude fotografování architektury a 18.5. portrétní foto. Docela by mě to zajímalo, mám to skoro u baráku, jen ten čas je pro matky malých dětí dost šílený. Pekelná šestá 😀 Nevím, co na to manžel 😕

valentinuska
19. dub 2011

holky, máte tu úžasné fotky!

@gisminka to díky za typ, když mi to čas dovolí tak bych tam taky zašla ...

gisminka
19. dub 2011

ještě jednou žirafy. Jsem si hrála 😅

donika
20. dub 2011

@blanka.k Tak velikonoční práníčko opravdu moc hezounký. Jarní, jemňounký... to se mi líbí! Babičky budou šílet!! 😀
@gisminka Gismi, tak zvířecí fakt supr!! A žirafce trčící hlava z rámu supééér!! 🙂 😉
Já jsem se dala na umývání oken. Teď jsou velikonoce, příští týden u nás pouť... tak ať to trošku vypadá.. 😉
Holky, nemáte někdo truhlíky? konkrétně surfinie? 😅

bury
21. dub 2011

@gisminka - fotky parádní - hlavně ty žirafy.

@donika - co potřebuješ s truhlíkama se surfíniema? 😀 já je teda nemám, měla jsem je jeden rok a bylo to k vzteku. takže dělám stojací muškáty a před nima lobelky a takový žlutý malý - vypadá to moc hezky a nepotřebuje to tak velkou údržbu jako surfínie.

bury
21. dub 2011

jinak já jsem nemocná, malej taky, takže foťák zahálí ☹

donika
21. dub 2011

@bury No, já mám právě muškáty taky, převislý i vzpřímený- ty jsou celkem vděčný. A letos chci právě zkusit ty surfinky, protože jsem je loni u někoho viděla a fakt kráásný 🙂 , tak jsem se rozhodla, že do nich půjdu. Ale vůbec nevím, co jako s něma. 😀 Ale už jsem se ptala jedné známé, (nevěděla jsem, jestli taky zaštípnout).. a nějak to snad poroste.. 😝 😀 Uvidíme.
Ať jste brzo zdravý!! 😉 My jsme o.k.- ale nestíhám teď vůbec nic... jako focení.. snad jen v týdnu malýho,jak byl totálně jako pra**tko. Lítá po zahradě (po 4ech) 😉 je tam ve svým živlu.. včera tam byl od půl3 do 7- šťastnej jako blecha. Jen toho písku co snědl.. 😖 😅
Máám obr radost z toho počasí!! 😵

bury
21. dub 2011

@donika - surfinky jsou krásný, ale vadilo mi, jak jsem musela odštípávat ty odkvetlý květy, častěji zalévat atd. a ty muškáty mi vždycky vydrží do prvních mrazů a mamka s nima pak ještě dělá parádu v zimní zahradě 🙂 já jsem hrozná na to zalejvání, takže potřebuju nenáročný kytky 🙂

velrybous
21. dub 2011

@donika přesně 🙂)))))))))))))))))) a rozčiluje mě, když si přítel něco koupí a bere si to hned na sebe 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
no už jsem něco vyfotila, ale nastavila jsem si jen velikost a čas, takže ty fotky nic moc, s tím pořádně neumím..🙂) a jen tak umět nebudu..
do knížky jsem se podívala jedním okem, takže nic..a program nemám žádnej, prý budu mít nějaký corel či co, no nevím..ale musím si to pročíst a vyzkoušet ať z těch fotek něco je..🙂))

jaa
23. dub 2011

Taky jsem sbalila holky a jela jsem s nimi do ZOO.Dvůr Králové...Tak něco málo,jako ochutnávka🙂

bury
26. dub 2011

@jaa - moc hezký fotečky 😉 máš krásný holky. a líbí se mi ta zebra.
já fotím o 106 - už jsem zdravá, ale nejsem schopná to natáhnout do PC, vytřídit apod. 😖 dneska jsem dopoledne bez malýho, tak až uvařím a uklidím, tak třeba bude ještě trošku čas 😉

jaa
26. dub 2011

@bury Díky,těším se na tvé fotečky...Holek je na fotkách jen polovina..ostatní neměly zájem jet🙂

jani11
26. dub 2011

ahoj holky

mam dotaz... obcas k vam nakukuju, uz jste mi i radily.. takze zkousim znovu 😉 mam canon 500D se setovym objektivem 18-55, pak jsem si dokoupila objektiv na portrety, co jsem vycetla tady od vas, a spokojenost velika. ted bych si rada poridila objektiv na foceni krajinek apod., doporucite mi neco??? pokud mozno, tak neco cenove dostupnyho 🙂 moc diky!!

verusinek
26. dub 2011

Ahojda holky, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s Nikonem D7000, nyní máme Nikona D80 a uvažujeme nad změnou..... Díky moc za odpovědi

blanka.k
26. dub 2011

@verusinek Uvažovala jsem nad ním, recenze má dobré, chtěla jsem nový objektiv, a z toho bych nevytáhla 100% "výkon" na starém těle D60, tak jsem na něj koukala, že bych si ho pořídila....nakoenc mám jiný, ale tento byl hned v pořadí za ním 😉
@jaa super fotky, a teda počasí vám vyšlo na 1 😉
@gisminka ta žirafa "trčící" z rámečku je super nápad 😉

verusinek
26. dub 2011

@blanka.k a pro jaký foťák jsi se nakonec rozhodla? Chceme zůstat věrni Nikonu 😉

blanka.k
26. dub 2011

@verusinek D700 😉

verusinek
26. dub 2011

@blanka.k díky za tip, kouknem na to 🙂 ...

jaa
26. dub 2011

@blanka.k jj,počásko super a mlálo lidí.takže ok.. 😉 Přidávám pár z tohoto vík..

donika
26. dub 2011

@bury Jo, tak to zalejvání-nezalejvání moc dobře znám.. 😀 Loni, jsem to pěkně šidila, když byl malej malej.. 😝 A ty surfinky jsem si dala jen do dvou truhlíků na zkoušku, tak když to bude hrůza.. udělám jim pápá... 😉 😅 😀
@velrybous Jo, přesný.. myslím, že chlapi s tím takový problémy nemají.. Ten můj rozhodně taky ne.. 🙂
@jaa Fotečky fakt super!! Malá je kočenka, ale to už jsem psala moockrát! 😉 akorát obdivuju, jak je na každé fotce našňořená a hlavně ČISTÁ!!! 😨 to u nás prostě nehrozí.. ☹ 😀
Jo.. a koza s hlavou v plotě - supéér!! 😀

Holky, tyýý jo... tolik si toho D. včera přinesl.. 😖 Pořád žeru jen čokoládu... a neubývá a neubývá.. No, to je něco.. 🤐

jaa
26. dub 2011

a ještě druhá serie
Holky,líbí se mi černé rámečky kolem fotek.jen takové decentní...Poradte ,kde je nainstalovat..