Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaru30
2. únor 2013

@ivarei v pohodě. Já se tě nechtěla nějak dotknout, jen připsat svůj názor na kritizovaný blesk. Co člověk, to názor, znáš to....
I tobě přeju, ať ti to dobře fotí a parádní světlo 🙂

blanka.k
3. únor 2013

@jaru30 , @mirusak1 potvzuji jak psala @ivarei , mám 900 a děs 😝 Pojistku mám vypnutou, jinak udělám jen pár fotek a vypne se... 😅 Takže mám jako druhý SB700 a měním je, jeden chladne, durhý používám. Jak je to s tím přehříváním jsem zjistila až po koupi, moc jsem to nestudovala, v té době to byl nej....blesk od Nikonu a já zrovna dostala zpět peníze za neopravitelný neorigoš Metz48, takže jsem už nechtěla šetřit, tak koupila ten a za chvíli běžela pro druhý (SB910 v té době ještě nebyla, takže volba padla na 700). Každopádně 700 šla nedávno na reklamaci 😝 Nějak zoxidovaly kontakty a nefungoval (každopádně já reklamovala už i tělo, paměť.kartu atd a stejně bych neměnila... 😉 )

s772007
16. únor 2013

Ahoj holky, jsem tu dnes poprvé a potřebuji poradit s výběrem zrdcadlovky?? Budete tak hodné a poradíte mi, chtěla bych se naučit fotit, tak krásně jako vy 🙂 snad absolvuji i nějaký kurz, protože nevím, jestli to jako samouk zvládnu 😖 Mám předběžně vybraný Nikon D 3100 nebo D5100 i Canon mě celkem oslovil, prosím poradíte??? Děkuji moc, samozřejmě uvítám jakýkoliv tip 🙂 nejen na ty co jsem napsala.

evlyn
18. únor 2013

@s772007 nikony jsem teď probírala s kamarádem,co fotí i na zakázku a doporučil mi D5100, že jinak by šel až do full framu a to už je zase jina cenova kategorie. Jinak teď fotím D70 a kromě toho, že je to už stařeček tak mi na něm teď začal vadit šum při použití vyššího ISO, které ale zase potřebuju hlavně teď v zimě když fotím děti doma.

s772007
18. únor 2013

@evlyn děkuji ti moc za radu, stále váháme, ale aspoň, že už jsme se dostali do širšího výběru 🙂 určitě to bude jeden z těchto typů 😉

jaru30
18. únor 2013

@s772007 osobně si myslím, že mezi 3100 a 5100 není ve výsledku až takový rozdíl. Důležitější je, jaké k tomu tělu vybereš sklo - objektiv. Ten, co už je v setu, raději nebrat 🙂

s772007
18. únor 2013

@jaru30 no je tam jeden v setu myslím??? a proč nebrat??? a poradíš prosím jaký třeba vzít, aby na něj pasoval...zatím jsem fakt trochu mimo ☹

jaru30
18. únor 2013

@s772007 no, do setů se nedávají moc kvalitní... 😉 A kolik do něj chceš investovat?

s772007
18. únor 2013

@jaru30 no nám právě vyhovovala ta cena i s objektivem, tak do 15tis.

jaru30
18. únor 2013

@s772007 A co je to za set?
Pokud je to ten s 18-55, tak ten fakt nebrat! Když už se musíte vejít do těch 15 tisíc, tak vezmi s 18-105 🙂 Ten je tak nějak kolem 15tisíc. Když najdeš správný eshop.

s772007
18. únor 2013

@jaru30 je to ten 18-105...jsi moc hodná děkuji ti za radu!! snad nám to focení trošku půjde 🙂 🙂

zuzanalhotska
19. únor 2013

@blanka.k @jaru30 , @mirusak1 @ivarei neda mi to nepodporit opatrnost pri koupi SB900, i ja ji mam, pred 4lety jsem ji koupila na doporuceni a teprve po uvedeni do provozu zjistila problemy s prehrivanim a take, ze nejsem zdaleka jedina...pokud funguje, je to fajn blesk, ale jakmile se clovek dostane do situace, kdy musi cvakat, jak o zivot, tak se na nej opravdu nelze spolehnout /napr. pri foceni svatby je rozhodne nutne mit jeste jeden blesk, aby se clovek nedostal do maleru.../,. Ten muj je dost nevyzpytatelny kousek, nekdy vydrzi treba 100cvaknuti, nekdy 20, v lete samozrejme horsi, nebo ve chvili, kdy je nutne cvakat v rychlem sledu za sebou, bez moznosti "odpocinku"...osobne preferuju foceni bez blesku, ale jsou opravdu chvile, kdy se mu temer nelze vyhnout.... a pak je vzdy ve hvezdach, jak dlouho vydrzi....jsem spise takovy pocitovy fotograf , nez nadsenech do techniky, ale troufam si rict, ze nejake zkusenosti uz preci jenom mam....

mirusak1
19. únor 2013

@s772007 Ja mam od listopadu nebo prosince (uz si nepamatuju) Nikon D5100 prave v setu s 18-105 objektivem a zatim se s nim sice jen seznamuju, ale jsem moc spokojena 🙂 Myslim, ze za ty penize nic lepsiho sehnat nejde, alespon jsem to slysela od ruznych odborniku a cetla na ruznych diskuzich 🙂 Tak at jsi taky spokojena 🙂

mirusak1
19. únor 2013

Jinak moc vsem dekuju za rady ohledne blesku, ale zatim ho kupovat nebudu, necham to na podzim. Jsem ted na cerstve na rodicaku a stavime domecek, takze penizky ted vyuzijeme jinde. No privolavam jaro a prirozene svetlo, jak se da, a ono porad nic...

s772007
19. únor 2013

@mirusak1 Děkuji ti taky moc za radu, snad se s tím ještě naučím tak hezky fotit...no myslím si, že na to abych se trošku naučila fotit to bude dobrý výběr 🙂

blanka.k
19. únor 2013

@zuzanalhotska jsem teď o víkendu fotila a pak se zmínila manželovi, že jsem oba dny zase zavařila blesk , tak říkal, že mám být ráda, že není léto, že to bych zavařila oba 😅

@s772007 18-105 je asi nej základní zoomový objektiv, jako start se zrcadlovkou dobrá volba 😉

zuzanalhotska
19. únor 2013

@blanka.k ta sb900 je fakt hukot, to mi nikdo nevymluvi, vsichni moji kamaradi fotografove ji davno za neco vymenili, jen ja lempl ji porad davam sanci....ale jak rikam, fotim vetsinou bez blesku...a pak kdyz nahodou musi blesk ven, je ve me mala dusicka /mam jen jeden blesk a kdyz bylo potreba, tak jsem si vzdycky druhej pujcila .....sb900 😝 /

blanka.k
19. únor 2013

@zuzanalhotska mě to řekli přímo v Megapixelu, když jsem byla vybírat druhý jako záložní, že to je "stará" věc, že to je nějaký technický problém, že u té SB900 je to blbě vyřešené s tou teplenou ochrannou a proto se přehřívá, že u 700, 910 je jiné, proto ten problém není....Ale nechápu, že jsem si tohohle při čtení recenzí nevšimla :P A jako jedinou věc si to nekoupila ve 2 kam.obchodech kam chodím a kde mi leccos už rozmluvili, že to stojí za houby, ale objednala z netu 😅
Já teď fotila právě kámošku , 2 dospělí, 2 děti, jjeí manžel pořád mrkal, nebo 1 dítě řvalo, druhé utíkalo, takže jsem nafotila vdžcyky 10 fotek , aby 1 bbyla použitelná, clona 10, aby byli hezky ostří na těch hromadných fotkách, a nemám tam pořádné světlo zvenku, takže blesk na 1/1.3 výkon a furt se cvakalo a cvakalo ....

zuzanalhotska
19. únor 2013

ja nakupovala pred 4 lety podobne, kamarad mi ho poradil, tehdy to byl posledni model a ja nacetla, ze je proste nejlepsi...no a pak kdyz ho mela, a zjistovala, kde je problem, tak jsem nenarazila snad na jedinej pozitivni komentar, ale vsichni resili, co s prehrivajicimi se pojistkami.....no ja uz ji ted proste vypinam a modlim se, aby blesk prezil . V mistnostech, kde to ale jde, tak fotim jedine se zablesky+softbox, to by moje sb900 fakt nedala 😝 ....ale shodou okolnosti to vypada, ze zas budu muset ted vymenit nabijeci kondenzatory, protoze se mi po 5ti letech zacaly taky prehrivat...clovek si proste nevybere 🙂

blanka.k
19. únor 2013

@zuzanalhotska tak 5 let je dobra zivotnost, mu prvni blesk sel na reklamaci po par mesicich, po 2 letech jsem ho reklamovala (3. Reklmaace, ne stejny problem, ale neoptavitelny, vratili penize.... Byl to posledni den 2 lete zaruky, vyslo to o fous...), pak koupila tohle, to se prehrivalo, tak pak 700 a tu moc nepouzivam, jen kdyz se ten prvni prehreje, je slabsi a dyl se nabiji, aten jsem reklamovala po 1,5 ,roce....zacalo to tyden po skonceni zaruky 😔

veronikaka
15. bře 2013

Maminky-fotografky, zvažuju nějaký kurz pro začátečníky, pravděpodobně v Praze. Na Slevomatu je nabídka od Janouschka za 999 Kč, což zvažuju. Absolvovali jste nějaký kurz? Doporučili by jste mi nějaký?

erinbrock
15. bře 2013

@veronikaka divala jsem se a vypada to zajimave a cena je rozhodne dobra...zkusenost s nim nemam zadnou...mozna jeste mrknout nekde na jeho stranky jestli tam neni nejaka odezva...pokud jsi z Prahy tak bych do toho mozna sla a anebo koupila dobrou knizku a zkusila nastudovat sama..i to se da 🙂

veronikaka
16. bře 2013

@erinbrock Děkuju za odpověď. Já si právě myslím, že když mi to někdo ukáža a vysvětlí, tak to bude pro mě pochopitelnější než knížka. Z Prahy nejsem, ale udělala bych si hezký výlet bez dětiček 😀 Asi do toho půjdu, navíc když jsem doma, tak jsou pokaždý důležitější věci než foťáček ...

erinbrock
16. bře 2013

@veronikaka jj souhlas cely den bez deti ...uaaaa 😀

petrafenclova
26. bře 2013

Zdravím všechny fotografky,
ráda bych se k vám připojila. Co se focení týče, tak jsem úplný amatér, a doufám, že se tady hodně přiučím. Dloho jsem fotila jen s kompaktem, ale díky 2leté dcerce (kompakt absolutně nestíhá) jsem si konečně pořídila CANON EOS 600D.
A hned na úvod mám na vás všechny prosbu. Chtěla bych pro dcerku fotoknihu a pořád nevím, u jaké společnosti jí nechat udělat. Možná už tady tohle téma padlo, ale těch 243 stránek nestíhám přečíst.
Po zkušenostech s Happy foto (skvělá cena, ale hrozný tisk) CEWE (i přes vysokou cenu jsem nechala tisknout na fotopapír a do nedávna jsem byla nadšená, ale fotky po 2 letech začaly blednout, takže za 20 let tam budou bílé stránky) jsem přesedlala do zahraničí konkrétně BLURB (vyhovuje mi cena i velký počet stránek, ale kvalita tisku také žádná sláva), tak jsem se vás chtěla zeptat, jestli máte zkušenosti s jinou firmou. A nebo tvořit jednotlivé scrabbook listy a nechat je svázat?
Fakt nevím. Poraďte prosím

fender
26. bře 2013

@petrafenclova já mám cewe fotoknihu a fotoknihu od bontia, byla nedávno v akci na slevomatu. kvalita nesrovnatelná, ta bontia je moc pěkná (nevím, co to udělá za X let, ale fotky nejsou rozhodně tak tmavé jako u té cewe a vypadá to mnohem lépe).
a máme stejnej foťák 🙂

erinbrock
26. bře 2013

@petrafenclova tak ja delala taky u bontie ze slevomatu a byla jsem spokojena...ted myslim maji akci...no a mam i fotolab na fotopapir a ta se me libi moc...ale teda desis me...mam ji asi dva roky a zatim dobry...fotolab me zatim nezklamal...jinak s Happy fotem jsem nebyla spokojena...tmave fotky se mi zdaly...asi to chce zkusit a uvidis 🙂 jeste si holky chvalili Piklio nebo tak nejak ale s tim zkusenost nemam 🙂

karina1
4. dub 2013

@wrtulka ahoj, ja by som poradila malu otocit smerom k oknu, aby jej denne svetlo padalo do tvaricky.. to zviditelnenie oci je samozrejme vyborna uprava, ale nie som si ista, ci sa to vobec da, ked je to nafotene takto.. proste obyc. denne svetlo nech dopada na tvaricku ;) Dalej by som doporucila ostrit na to oko, ktore je blizsie.. inak sa mi paci, ze si sa snazila o ciste fotopozadie, ziadne plienky a pod. 😉 mala je zlatucka 😉

karina1
4. dub 2013

@smaylinka nadherne fotky!! 😉 mozes prosim poradit nejake zakladne nastavenia? ja viem, ze je to blba otazka, fotim svoje decka 8. mes., fotila som vacsinou pri dennom svetle ISO 100 (pripadne aj s externym bleskom), clona vacsinou medzi 1,7 - 2,8, cas 1/100. Po nejakom kurze som skusila vyssie ISO tak 400 al. 800m clonu aj 4 a kratsi cas 1/160 - ale nejak sa mi to neosvedcilo :-/ hl. to vyssie ISO mi "pachalo" sumy na fotkach.. Mohla by si prosim poradit, ci je vhodne pouzivat nejake svetla ci odrazky? Pripadne, ak mas nejake dalsie tipy, budem velmi vdacna..

smaylinka
4. dub 2013

@karina1 Ahoj. děkuju 🙂 fotim jako ty. Iso i clona co nejníž a čas jak to vyjde 😀 nejvíce jsem fotila s nikkorem 1,8 a ted s tamronem 24-70 😵