Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

wwercaa
25. čer 2010

@sirael4 hele já jsem se ptala jednoho v krámu a ten řekl, že ke špičkově kvalitnímu makru potřebuju makro objektiv+ makro blesk a to všechno je drahý jak svine 😀 ten makro objektiv te udelýá určo ostrejší a kvalitnejší fotku.....ty čočky ti proste celou ostrou fotku neudelají, ale me se to tak líbí 😉

sirael4
25. čer 2010

@wwercaa ty už jsi čoveče úplná přebornice v těch termínech 🙂

wwercaa
25. čer 2010

@sirael4 ani bych nerekla, nevyznam se absolutne 😀 😉

ferinka
25. čer 2010

Myslím,že já to přežiju na ty moje šmudlaniny s čočkou 😀 😀 😀

ferinka
25. čer 2010

Holky dobaluju a razíme na 10 dní do Beskyd,tak zatím papa když se už neukážu 😀

molicova
25. čer 2010

@wwercaa kráááááááááááááááásný 🙂 jsi šikulka

gisminka
25. čer 2010

@blanka.k chci se zeptat, máš teda s touto spouští dobrou zkušenost? Já na to koukala už před časem a zarazila mě ta cena, protože všechny ostatní dálkové spouště jsou min 5x dražší. Tato vypadá dobře ale nějak jsem se bála, jestli vůbec bude fungovat.
@wwercaa kapičky jsou špičkové! Náhodou jsou krásně ostré. Já našla taky jednu ve svém archivu, ale právěže ostrost u macro snímků není moje silná stránka ☹

k.ate
25. čer 2010

@gisminka na té spoušti jsou součástky tak za 50 korun, manža přemýšlel, že ji zkusí udělat, ale je línej, tak ji časem asi budem taky kupovat 😀 Ale nebála bych se, že to nebude fungovat, na tom toho fakt moc není 🙂 Jen mi přijde, že u té originální se platí hodně za značku.. 🙂

blanka.k
25. čer 2010

@wwercaa a zkoušela jsi fotit na vys.clon.číslo? Aby bylo vše víc ostřejší? Mě to teda s čočkama docela dobře funguje 😉
@gisminka já mám tu na Nikon a fakt paráda, stoupnu si před objektiv, zmáčknu, samo to zaostří a blejskne mě 😉

molicova
25. čer 2010

Ahoj holky, tak objektiv 50 asi ještě dlouho nebude, protože jsem manžílkovi ukazovala tu od Nikonu tu řadu D co stojí nějak kolem těch 4tis a řekl, že tu kupovat nebude, že chce tuhle. Když prý už, tak že chce tenhle 🙂 http://www.megapixel.cz/nikon-50-mm-f-1-4-af-s-...
Už jsem se tak těšila, že ho budu mít 🙂 ale co, tak se snad ušetší i na tento 🙂 nevíte kde by ho mohly mít levnější 🙂
Děkuji

murynka
25. čer 2010

Ahojky 🙂 🙂

verčo páni makro super 😵 😵 😵 a ostřejší neostřejší 😀 😀 já to také moc neovládám 😝 to se naučíme 😉 😎 mě se to moc líbí 😵 😵 a ta kapička jééééé 🙂 🙂 🙂

já dneska také fotila 😵 😵 hlavně malinkou 😵
@ferinka užijte s to v beskydech 😎 to budete mít krásně 😵

více foteček zde:http://murynka.rajce.idnes.cz/Sofinka_7.mesic/

molicova
25. čer 2010

@ferinka Děkuji, to mě taky mohlo napadnout si to dát do vyhledávače 😅

ferinka
25. čer 2010

Tak už papa a za 10 dní to tu snad zahltím kvalitním materiálem 😀 😀 😀

molicova
25. čer 2010

@ferinka děkuji a budeme se moc těšit 🙂

murynka
25. čer 2010

@molicova v pase máš krásnou fotečku 😵 😵 😵 sluší vám to moc

molicova
25. čer 2010

@murynka děkuji 🙂

wwercaa
25. čer 2010

ahojik holky...tak zahrada dneska padla, pršelo tady 😝 skusime to v neděli, snad se sluníčko poštěstí 🙂

@murynka děkuji moc, snad do toho příjdu, je to docela fuška pokým to zaostřím, skoušela jsem manuálně, byla to fuška ale asi se to docela napoprvé docela povedlo 🙂 ...fotečky pěkný, malá je zlatá a ty jsi krásně opálená 🙂 😵

@ferinka užijte si dovču, na fotečky se těším 😉

@gisminka děkuji také za pochvalu, snažila jsem se....ta tvoje kapka taky moc povedená 😉

@blanka.k to vyšší clonový číslo vyskouším, děkuji za radu 😉

@molicova to je ten portrétovej objektiv za tech 10 tis.?? nerozumim se do tech čisel, proto se ptam 😀

molicova
25. čer 2010

@wwercaa jj, je to portretni objektvi, je to vlastně stejný typ jako tady mají holky, jen asi o něco lepší 😀 je tam světelnost 1,4. Koukám na něj a jsem zamilovaná na první pohled 🙂

blanka.k
25. čer 2010

@molicova tady je to o pár korun levnější, tam jsem koupila fo´ták, baťoh, další objektiv, polar.filtr,.. 😉
http://www.afoto.cz/prodej/Nikon-Nikkor-50mm-F1... 😉

molicova
25. čer 2010

@blanka.k moc děkuji za odkaz, ale asi to bude snažší objednat buď přes tu alzu, to mi dovezou ještě ten den a nebo půjdu zase do megapixlu 🙂 no je to ještě daleko 🙂 je fakt docela dost drahej 🙂

murynka
25. čer 2010

@wwercaa já opálená moc nejsem to úprava 😉 jsme trochu ale moje mamina je černoch 😀 😀 vrátila se z egypta 🙂
jinak moc děkuju za vyjádření

holky prosím i o kritiku!! 😉

molicova
25. čer 2010

@murynka mě se tyhle moc líbí 🙂 i jsou krásně ostré, takže je vidět, že se do toho dostáváš 😀 super 🙂 jen bych poradila, co pomáhá mě, že když zaostřuji, třeba na kytku nebo na něco, tak třeba ostřím, prostě tak dlouho dokud to nezaostří, jinak, když mi to nejde, tak to raději nefotím 🙂 prostě nespěchat 🙂

wwercaa
25. čer 2010

@molicova přesně tak,,,, to samé dělám já, prostě to nevyfotim když se mi to nezdá ostrý 😝 a proto jsem se dneska při tech kapičkach nadřela a spotila, protože to byla pro me jako pro začátečnici s čočkama na objektivu docela zmena a dřina 😀 🙂 mela jsem nafoceno více, ale ty neostrý jsem prostě zmazala, nedalo se na to dívat 😝

@murynka ale zdáš se 😉...júúú moře závidím....my by jsme chtěli příští rok, když to vyjde 🙂

molicova
25. čer 2010

@wwercaa přesně tak, když je to mázlé, tak to nepoužiji 🙂 není to prostě ono, ale samozřejmě je to na každém 😀 co si schová a co ne 🙂 ale prostě fotka by měla být co možná nejvíc ostrá 🙂 ne vždy se zadaří, ale jestli se chce člověk šoupnout dál, tak si myslim, že by je měl dát pryč a zkusit to příště třeba znova. Mám hafo fotek, co se mi tak strašně líbí a jsou prostě mázle, ale bohužel 🙂

wwercaa
25. čer 2010

@molicova ano je to na každém, me to taky hrozne štve, když jsou fotky, které se mi líbí rozmázlý, ale nenadělám nic 😝 musim se snažit 🙂

wwercaa
25. čer 2010

holky u vás bylo dneska taky tak propršený odpoledne??....zítra jedeme k prabace do vesnice, má tam krásný pole, ale máky tam asi nenajdu, možná nekde po cestě 🙂

blanka.k
25. čer 2010

Tak jsem konečně vybrala album pro malýho,a le nevím barvu..béžová nebo modrá (škoda, že ta modrá není světlejší)... obal si nakonec "dozdobím" sama. Má 100 stran, vlezou se tam A4 fotky, podobné od stjené firmy mám svatební a fak tj ebytelné, tak snad i vydrží, je to imitace kůže, takže ev.zašpinění nevadí...
http://www.fandy.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ...
http://www.fandy.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ...
Asi koupím to béžové, je takové elegantnější 😉

blanka.k
25. čer 2010

@wwercaa J.Morava hlásí hic sluníčko 😝