Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

misa_1
13. led 2013

@rozarka65
@mrazulkav
Mela jsme na mysli treba cisla dal nez do 10 nebo treba kombinaci malych a velkych pismenek.
Byl to jen navrh, pokud nesouhlasite, udelejte tak, aby to bavilo vsechny!!!! Nemyslela jsem to nijak spatne.

Ja to sve dite neucim, proste o to jevi zajem, tak mu nerikam, ze si musi pockat do skoly. Je v tomhle ohledu trochu "jiny" nevim, jak to rict jinak.

rozarka65
13. led 2013

@misa_1 o kombinaci malých a velkých písmen a obrázků jsem přemýšlela do domina....

mrazulkav
13. led 2013

@misa_1 Neber to hned jako útok! 😉 Já si jen nedokázala představit, co myslíš... Bohužel ani jedno z toho do své aktivity nezakomponuju...

rozarka65
13. led 2013

@misa_1 je to dobrý návrh...souhlasím s tím,viz výše...je do kategori 3-6 a některé děti jsou hodně chytré a jeví zájem od sebe,tak je škoda je nepodpořit...A ptaly jsme se tě na představu,abychom věděly,co udělat...určitě by se to líbilo @majatob... 😉

rozarka65
13. led 2013

@misa_1 a souhlasím s @mrazulkav neber to jako útok...@sova33 přišla se skělým nápadem a my všechny se pro to nadchly...a teď je potřeba se jen domluvit... 😉

misa_1
13. led 2013

@rozarka65
@mrazulkav

Ani ja to neberu jako utok, jak jsem psala, byl to jen navrh/tip ne pokus o prudu 😝 , je potreba abysme se domluvily vsechny, dekuju za komentare!!! 😉

zvirka
13. led 2013

@misa_1 No náš teda taky zvládá barvy a čísla do pěti, a to je mu 2 a 4 m., tak nevím, jestli teda dělat něco jiného. Zkusím se ještě mrknout, jestli nevymyslm něco lepšího. Akorát teď moc nestíhám, finišuju nějakou práci do školy. Je už nějaký termín, do kterého má být hotovo? Já ještě asi příští týden nebudu stíhat.

xuxie
13. led 2013

@mismar je to moc hezké a promyšlené, děkuji za tip 🙂 ale přenechám, pokud má někdo zájem, čeština není můj mateřský jazyk, tak abych nevyrobila nějaké patvary, radši zůstanu u čísel a obrazců 😉

pavlk
13. led 2013

Taky doufám,že si na to dáme dost času.

misa_1
13. led 2013

@zvirka klidek 😎 , psalo se do konce unora, pokud si dobre pamatuju

rozarka65
13. led 2013

holky,musím jít...dítko na chvilku usnulo a jelikož má teplotu,rýmu a dávivý kašel,tak to asi není na dlouho... 😝 Musím rychle vyběhnout s pejsky a trochu poklidit, přijede babička,tak aby ji netrefilo hned ve dveřích... 😀 😝 Budu tady asi až večer...a jelikož ještě nejsem úplně rozhodnutá,tak ráda uvítám nějaké tipy a návrhy... 😉

zvirka
13. led 2013

@misa_1 Díky, já to tady ani nepročítám, není čas. Tak jak dodělám práci, tak se mrknu o netu a kdyžtak hodím odkaz, jestli mi to schválíte.

majatob
13. led 2013

@rozarka65
@mrazulkav
@misa_1 holky, me je to docela jedno, loupeznici maji 2,3 a necelych 5, takze at to bude min nebo vic narocny, nekomu to vzdycky udam a budem spokojeni 😀 za me kdyby to melo byt opravdu na urovni spis pro tech 5-6 let, dala bych tam neco na jemnou motoriku (sitej labyrint), na hrubou (treba tu kostku se cvicenim), na pismenka (velky i maly, popr. psaci), na pocitani (scitani-odcitani-vice-mene, urcit pocet apod.), zlomky (jablicko), na predstavivost (prisel mi fajn ten tangram, ale uznavam, ze na to neni kazdej, nebo treba ten geoboard co tu nekdo navrhoval, sice ho doma mame, ale dva by urcite nebyly na zavadu, o ten se mi totiz dost casto poperou 😀),neco na komunikaci a rozsireni slovni zasoby (nemam konkretni predstavu, napadlo me treba urcovani prvni a posledni hlasky ve slove, ale to neni uplne to, co jsem mela na mysli, nebo mi prisel fajn napad ty kolicky s pismenkama a poskladat slovo, k tomu by si totiz kazda mohla dodelat svoje karty z ruznych oblasti podle potreby),...ale jak rikam, pro ty triletaky by to treba bylo moc tezky a predpokladam, ze chcete aby to vyuzili idealne hned, takze ja se prizpusobim 🙂

rozarka65
13. led 2013

@majatob jj,máš pravdu...ty kolíčky s písmenky a čísly jsou super a pak si k tomu může každá dodělat kartičky... slova, počet,počítání...😉
A k tomu okamžitému využití...je nás hodně, tak část ze skupiny udělá lehčí a část těžší...

rozarka65
13. led 2013

@majatob K Vánocům dostala Aninka hru barevný kod, moc se jí to líbí..jen nevím,jak by se to dalo vyrobit...

mrazulkav
13. led 2013

@majatob tak teď si říkám, jestli to moje není tedy moc jednoduché... 😒 mám zkusit vymyslet něco jiného?

majatob
13. led 2013

@rozarka65
@mrazulkav me to prave taky prijde dobry aby neco bylo lehci a neco tezsi, tak aby to vyuzili vsichni zucastneni 🙂
@mrazulkav to jsou ty tvary ze spachtli? to mi prijde dobry, pro ty 3-4lety akorat a ja si muzu spachtle a zipy vzdycky dokoupit pokud by bylo potreba 🙂 hele, na me fakt zas az tak neberte ohled at vam pak doma nelezi krabice nepouzitelnych aktivit 😀

majatob
13. led 2013

@rozarka65 jeee, ta hra vypada dobre, ulozim si ju jako tip na vanoce, diky 🙂

katerina108
13. led 2013

@sova33 Tak já dávala fotku přímo ze svého alba a přísahám, že jsem ty klíče soustřižila po nocích sama a inspiraci jsem vzala z jedné komerčně vyráběné strašně drahé hry 🙂

majatob
13. led 2013

zatim o vypada takhle???
@mrazulkav - tvary ze spachtli
@sova33 - cvicici kostka
@majatob - zlomkove jablicko
@zvirka ?
@helulela - obliceje
@rozarka65 - pismenkove domino
@carmonka - barevne vlacky
@xmarg04 - labyrint
@misa_1 zvukove pexeso
@ameliejulliette - geoboard
@klara.t - posloupnosti
@apollo11 - plysove bambulky

rozarka65
13. led 2013

@majatob a na tu abecedu se mi líbí ještě toto,ale v reálu jsem to neviděla..
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/1007/recen...

jj,musím to ještě promyslet...myslím to vytvoření... 😀 A když bych nakombinovala malé,velké a obrázky,tak by to nebylo jako klasické domino...a vůbec netuším kolik toho bude...
A jak asi veliké??

rozarka65
13. led 2013

Holky,beruška nespí...chudinka se počůrala a už zase na mne visí...máte tip,jak rychle uklidit obrovský nepořádek..? 😀 😝

majatob
13. led 2013

@rozarka65 na tyhle hry jsem se taky uz divala 😵 a co to udelat jako pexetrio? ale to by toho bylo strasne moc a fakt bych ti vyrobu nezavidela 😀 😀

majatob
13. led 2013

@rozarka65 čááááry, máááááry, ať je bordel pryč! 😀 taky bych měla jít uklízet, u nás kouzla nějak nefungujou 😀

rozarka65
13. led 2013

@majatob pexetrio mne napadlo taky,ale to je asi hodně těžké,takže by to asi bylo nejdřív jako forma přiřazování a později hra,takže dobré využití... 😉 No myslím,že na výrobu by toho bylo méně než na to domino... 😉

rozarka65
13. led 2013

@majatob no nevím... 😀 😀 Kdyby neměla přijet babička,tak to nehrotím... 😝 U nás je to tak,že když jsou holky ok,tak z jedné strany uklízím a z druhé mi to vyhazují...takže kdo z koho... 😀 Ale s dítětem visícím na noze se špatné uklízí... 😀 😝

apollo11
13. led 2013

Ženy, já jsem beznadějně pozadu, vůbec vás nestíhám dočíst nebo vůbec být na netu.. 😝
@majatob ty bambulky byl jen takovej nápad, ale zas si říkám, že pro kategorii 3-6 je to zbytečný (moje barvy zvládá dávno a skládat kuličky do tvarů taky není nic moc extra, leda snad v té kombinaci s číslicemi (2 do dvojky, 3 do trojky atd.), ale nemusí to být.. taky nevím jak na provedení, aby to drželo.. Klidně bych radši třeba něco komunikačního, jazykového, na mluvení a tak.. Do kdy musíme mít "projekt? 😀

rozarka65
13. led 2013

@apollo11 klid,já taky ještě nemám úplně jasno... 😉

klara.t
13. led 2013

@rozarka65 nechápu co myslíš na domino z písmenek??

majatob
13. led 2013

@apollo11 nase Bibina barvy absolutne nedava 😅 jinak si myslim, ze je na tom dobre, ale barvy ne a ne si zapamatovat, uz nevim co jeste vyzkouset 😅 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru