Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

petapete
16. led 2013

@dagmarkaaa bude k tomu ještě 12 tvarů, který se budou dělit do příslušných částí😉

majatob
16. led 2013

@janakkk to je super, ale ja jedine rucne, se strojem nekamaradim 😀 a tohle bych mela hotovy tak za pul roku 😀

jagado
16. led 2013

třeba pro malé provlékadlo -jako kousek sýra?

dagmarkaaa
16. led 2013

@petapete aha no tak to jo, když budou i jiné tvary tak v pohodě, jsem myslela že jen ty 4 kruhy, hledala jsem po webu nějakou fotku ale nenašla.... 😉

petapete
16. led 2013

@dagmarkaaa nn, budou ty 4 kruhy na dělený a do nich buď korálky nebo třeba filcová kolečka na rozdělení celku do příslušných políček

jagado
16. led 2013

fotku jsem si půjčila,ale udělala byhc to jako kousek sýra🙂

dagmarkaaa
16. led 2013

@petapete aha chápu konečně 🙂 nápad je dobrý ale tohle u nás ještě pár let počká než budou vědět co s tím 😀

veverusa
16. led 2013

@petapete Taky nemám problém s třináctkou - aspoň budem mít víc pytlíků 😉

jper
16. led 2013

Tak kdyby jste mě chtěly u mladší kategorie, tak bych udělala zvířátka - každé zvíře na 3 díly, vytiskla bych to na foto papír (bratr s tatínkem mají fotografii) a pak zalaminovala. Kupovala jsem to synovci a je z tohoto nadšený.

garzonka
16. led 2013

@dagmarkaaa k tem zlomkum, pokud mohu: nejde jen o "skladani do celku" (jako puzzle) , ale jde i o porovnani jednotlivych casti - jak rozdilna je jedna tretina od jedne poloviny nebo jedne ctvrtiny...., taky kdyz si deti porovnaji ze treba dve ctvrtiny jsou stejne jako jedna polovina....pak muzou znazornovat pocet predmetu jednotlivych casti (vzdy jeden celek bude mit treba 12 kulicek a ty se rozdeli dle toho na jake casti se deli - kdyz na dve, tak v kazde bude 6 kulicek a tak dale)
myslim ze i skolaci to oceni, aby si upevnili zlomky, vztah mezi jedntlivymi casti celku, ...deleni, ... pozdeji o procenta 🙂

dokonce si myslim, ze nevadi ze zatim nevedi co s tim, ... proste barevne davat k sobe prislusne casti a pak vekem se to bude nabalovat. aj mam doma takovou pomucku: mam misku pod kvetinac, tam se mi ty kruhy akorat vejdou a kdyz to syn sklada, tak dava vlastne jeden barevny celek na druhy a vidi ze je to vzdy to same, jen to ma pokazde vic dilku

rozarka65
16. led 2013

@jper hezké..🙂 A nestačilo by barevně na papír?

jper
16. led 2013

@rozarka65 nemám tiskárnu a fotky by mě stály míň jak barevný tisk a i budou trvanlivější.

jagado
16. led 2013

aha,tak jo,já se furt ztrácela u jaké kategorie jsem a jsem teda u té první,jo

petapete
16. led 2013

@jper to bude pěkný 😵. Lukáš má tohle dodnes rád na různých těch hracích panelech třeba v Ikea...

rozarka65
16. led 2013

@jagado aha,to nevím,ale provlíkačka mi přišla pro mrňousky....

petapete
16. led 2013

@jagado já myslím, že jsi v obou kategoriích? Aspoň jsi teda v obou albech uvedená 😉 . Akorát pro 3-6 máš strom a pro menší nevím 😉

jagado
16. led 2013

aha,ok,beru na vědomí,teď jdu spát,ale do zítřka něco vymyslím🙂

zaffka
16. led 2013

Ahoj holky, dnes jsem se od kamarádky dověděla o pytlíkové výměně, tak jsem hned sedla k netu a hledala, jak se zapojit..Moc mě potěšilo, že jsem našla tuto iniciativitu..Mám chlapečka 21 měsíců, takže nám vyhovuje kategorie kolem 2 roku? Mám kontaktovat nějakou organizátorku ?Díky za odpověď

jajulin
16. led 2013

Ahoj, v diskuzi se trochu ztrácím, ale moc ráda bych se přidala do kategorie 3-6 let? Můžu ještě?

xmarg04
16. led 2013

@jper @jagado @petapete Ne, ze by mi vadilo, kdyz se jeste nekdo prida, ale ja uz jsem avizovala, ze mam na pocitadlo koralky jen pro 12 lidi ( a to si pro sebe musim usit jindy), kazda dalsi je pro me 400 Kc navic a to se mi vazne nechce...☹

rozarka65
16. led 2013

že by třetí kolo...😀
@xmarg04

xmarg04
16. led 2013

@rozarka65 Fuj, pokusitelko... 😀

rozarka65
16. led 2013

@xmarg04 😀 😀

rozarka65
16. led 2013

@xmarg04 no já se směju,ale termín je do konce února,to bude ještě legrace... 😀 I když já to nemám zas tak náročné... 😀 😉

sova33
autor
16. led 2013

@petapete Mně se ta zvířátka taky líbí 🙂

xmarg04
16. led 2013

@rozarka65 Taky me humor prejde, obavam se...😉 Hlavne, kdyz jsou mezi jeste dve dovoleny, to bude pak kvapik...😀

daisyr
16. led 2013

Ahoj holky, také jsem ráda, že jsem na vás narazila... a kdyžtak 3. kolo uvídám, kategorie 2-3 a klidně i starší 😉

rozarka65
16. led 2013

@xmarg04 😀 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru