Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

pebecka
10. bře 2013

ctvrte kolo obe kategorie je naplneno, pate kolo 1-3 má 8 účastnic, 3-6 má 7 účastnic (nebo nešťastnic? 😀 )

klara.t
10. bře 2013

tady ta stránka stojí za shlédnutí - vš je tam v pdf k vytisknutí http://www.confessionsofahomeschooler.com/blog/... stačí rozkliknout název úlohy. ZAjímavé je zebra domino dole - domino podle barev 🙂

klara.t
10. bře 2013

takže pro prcky v 5tém kole mám zatím v plánu to kreslení s podložkou s vyznačeným tvarem pomocí tavné pistole, pros strší kategorie skládání sirek podle předlohy. Do 4tého kola starší skupina mám předběžně to bludiště, ale mohu změnit, hledám a pátrám, pár tipů mám, ale zatím nevim nevim...

rozarka65
10. bře 2013

@pebecka 😀 😀

pebecka
10. bře 2013

@klara.t zaznamenano 🙂

rozarka65
10. bře 2013

@jper prosím tě,ještě jsme se nedomluvily, co chceš radši stromy nebo stopy?

rozarka65
10. bře 2013

holky,tu pizzu si uděláte každá sama nebo se toho můžu ujmout?

pebecka
10. bře 2013

@rozarka65 za me se ji klidne ujmi 🙂

rozarka65
10. bře 2013

a něco z nápadů,co už jsem sem dávala...?

rozarka65
10. bře 2013

špatně ta první fotka měla být tato...

rozarka65
10. bře 2013
pebecka
10. bře 2013

@rozarka65 mne se libi ty krabicky, jen nevim, kde bys jich tolik sehnala?

pebecka
10. bře 2013

holky nemáte některá doma přebytek kinder vajíček? chtěla bych si dovyrobit to zvukové pexeso, ale vajíčka bych kupovala jen kvůli tomu...

rozarka65
10. bře 2013

@pebecka tak záleží na tom,kolik byste chtěly slov...a sirky nejsou tolik drahé...

rozarka65
10. bře 2013

@pebecka myslím,že nějaké mám,jestli jsem je nevyhodila,kolik bys jich chtěla?

pebecka
10. bře 2013

@rozarka65 asi 10 🙂 pokud by to slo
jeste me napadlo, ze byste se mohly domluvit s @klara.t , ktera zase bude delat neco ze sirek - jedna potrebuje sirky, druha krabicky :D

rozarka65
10. bře 2013

@pebecka mrknu zítra...🙂
Dobrý nápad... 😉 I když si myslím,že jich tolik potřebovat nebude... 😀
Jdu spát...dítko se probudilo a chuděra se drbe...neštovice přeskočily ze starší na mladší...alespoň to budeme mít za sebou...
dobrou.. 🙂

klara.t
11. bře 2013

@rozarka65 pro nás ty krabičky ještě nebudou, jsou jí teprve 3 roky, písmenka neumí, natož z nich poskládat slova. To je spíš pro prvňáčky ne? mě se víc líbí ten kruh, jak se z toho tvoří obrázky nebo pak to skládání písmenek z jejich čstí.

jper
11. bře 2013

@pebecka já su všude 🙂
@rozarka65 mně se krabičky od sirek taky moc líbí - můžu i nějaké poslat 😀
@klara.t já bych pro čerstvé 3leté volila variantu 1-3

klara.t
11. bře 2013

já jsem i ve skupině 1-3 (mám i mladší dceru - roční). Ale i kdyby bylystarší dceři třeba 4 roky, tak se mi to zdá těžké. Nebo v kolika letech umí vaše děti skládat slůvka z písmenek? to se přeci učí až ve škole...no ale nechám to na vás. Jen mi přišlo škoda, nechat tu aktivitu ležet pár let ladem...

petapete
11. bře 2013

@rozarka65 já si pizzu budu dělat sama, tak bych možná raději něco jinýho klidně na ten způsob (třeba hamburgery nebo mufiny?), ale kdybych byla přehlasovaná, tak přežiju i druhou pizzu do sady😀

petapete
11. bře 2013

@klara.t skládat slova z písmenek neumí ještě ani Lukáš, a to má za 14 dnů šest let😀. Ale já teď v jednom kole teda taky dělám písmenkovou aktivitu, ale je to vlastně opisování těch písmen🙂. Takhle přiřadit písmena k obrázku (bez předlohy těch písmen), jak jsou ty krabičky od sirek, mi přijde fakt až spíš do školních let... Leda by k obrázku byl i nápis na té krabičce (třeba z jedné strany a na druhé už jen obrázek, pak by to bylo využitelný dlouhodobě🙂)

rozarka65
11. bře 2013

@petapete jj,určitě jsem počítala s nápovědou...

petapete
11. bře 2013

@rozarka65 jinak mě se moc líbí to skládání písmena z tvarů🙂

rozarka65
11. bře 2013

@petapete ale to bych chtělo asi z pěnovky,aby to měla delší trvanlivost, co myslíš?

petapete
11. bře 2013

@rozarka65 myslím, že určitě z pěnovky🙂. Buď písmena nebo i ti ptáčci 😵

klara.t
11. bře 2013

@rozarka65 aha, já myslela bez nápovědy 🙂

skládání písmen z pěnovky nebo co to je jsem už viděla taky

zaffka
11. bře 2013

Posílám taky pár nápadů- pytlíky "ksichtíky" a k tomu emotikon- tvořit výrazy v obličeji..
http://img.photobucket.com/albums/v234/emilycak...

zaffka
11. bře 2013

...nebo navlékání barevných či číselných sekvencí..jen musím zjistit, kde se dají sehnat ty nudle a jestli to není moc objemné do pytlíku...
http://img.photobucket.com/albums/v234/emilycak...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru