Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
27. únor 2013

@pebecka
@apollo11 jo a životnost...třeba ty zalaminované kartičky,taky asi nebudou mít velkou životnost.. 😀

apollo11
27. únor 2013

@rozarka65 Přesně to jsem si ale taky říkala - že se stydím 😲 😀 když vidím ty šité věci, je tohle proti tomu jako práce z mateřské školky. Ale neberu to jako soutěž, všechno je to hezký pro ten důvod 😵
A zrovna na tvou práci se těším 😉

rozarka65
27. únor 2013

@apollo11 taky to neberu jako soutěž...jen mám všechno tak nějak na koleně... 😒 Radši se moc netěš....😀 Kreslit vůbec neumím,jen posle předlohy,takže podle toho to vypadá...a přes víkend bych ráda spáchala ještě to domino...ale tím,že to budu posílat mailem,tak by to už měla být brnkačka.. 😀

rozarka65
27. únor 2013

Holky,Aninka má od pondělí neštovice a dneska si začala stěžovat na bolest v krku,tak nevím...teplotu má 38,1, ale to může být i k těm neštovicím...nechce se mi s ní znova k doktorce,co myslíte?

jper
27. únor 2013

@rozarka65 Já teda bych vyčkala - pokud se prudce nezhorší do zítra rána, tak vyčkej do pátku. Mně třeba bolí v krku už měsíc a stěry mám čisté 😲 a teploty u neštovic bývají ne?

rozarka65
27. únor 2013

@jper psali to,že bývají...já už si to nepamatuji...právě že A. je pořád zima,tak se mi nechce s ní chodit ven...je to sice jen do vedlejší vesnice,ale..právě si od neděle střídavě stěžuje i na ucho,ale to ji kontrolovala a napsala kapky...

dagmarkaaa
28. únor 2013

@pebecka hmatovy chodnik supr zrovna jeden vyrabim, vcera jsem dokoupila tavici pistoli nenbo jak se to jmenuje pac vterinakem mi to nedrzelo...ale urcite nebudes mit stejne materialy tak to uvitam 😉

xmarg04
28. únor 2013

Hmmm, vsechno odeslano, takze se muzeme chystat na 4. kolo.... 😀 😀 😀

Pro starsi by se mi libilo neco s pocasim...😉

A pro mladsi neco z tech ostatnich...😀

ameliejulliette
28. únor 2013

@xmarg04 Neeee! 😀 😀 😀

xmarg04
28. únor 2013

@ameliejulliette Nechces snad naznacit, ze se nepridas?😉

xmarg04
28. únor 2013

@ameliejulliette Ty jo, ted jsem dolistovala dozadu a ty jsi fakt dobra, ty pytlicky jsou uzasny...😉

ameliejulliette
28. únor 2013

@xmarg04 Manžel vyhrožuje rozvodem, jestli se zapojím v dohledné době do další výměny, neviděl tu v poslední době nicjiného než rýži, kterou nemohl sníst 😀 Jde to udělat nějak tajně??? 😀 A děkuju, mám tu pro Tebe jeden schovaný i geoboardem, jen se sejít. Jinak při pohledu na Tvé fotky mě zamrzelo, že jsem odmítla to korálkové počítadlo 😀 Ale já se do něj pustím! 😀 😉 (Budu teď utrácet miliardy za korálky, páč se chystám udělat Benovi Montessori korálkový řetěz - rok. Kde jsi nakupovala Ty? )

pebecka
28. únor 2013

@dagmarkaaa jaky material mas? ja planuju koberec, gumovou podlozku, bublinkovou folii, molitan, fleecovou deku, brusny papir (nejak tak)
a neco jsem zkousela lepit ale lip to drzelo sesivackou...

majatob
28. únor 2013

holky, moc se omlouvam, myslela jsem, ze to dnes stihnu odeslat, ale byla jsem odpoledne na pohovoru a bylo to neskutecne dlouhy, takze zitra odesilam, slibuju!!!

rozarka65
28. únor 2013

@majatob a jak dopadl pohovor?

majatob
28. únor 2013

@rozarka65 nevim, mam z toho docela smiseny pocity...nechali si tyden na rozmyslenou a pak bude jeste druhy kolo 😕

rozarka65
28. únor 2013

@majatob aha...je divné,že se víc nevyjádřili...tak budu držet pěsti... 😉

pebecka
28. únor 2013

@majatob jsem na tebe dneska myslela, tak snad ti to vyjde

pebecka
28. únor 2013

@xmarg04 mne se libi ty kartonove "nakladacky" 😀 , i kdyz Vojta jakekoliv vkladacce, krouzkum a pod. na chut moc neprisel

xmarg04
28. únor 2013

@ameliejulliette Tajne? 😀 😀 😀 Mame obyvak s kuchyni cca 60m2 a stejne jsou vsude nite, kousky latek, koralky, bordel... To bych spis utajila nestovice...😀 😀 A pocitadlo stale muze byt, zbylo mi asi 400 koralku (jinak ja kupovala tady... http://www.nextik.cz/eshop/4406-hama-mix-koralk...)... 😉 😎

xmarg04
28. únor 2013

@pebecka Vid? me se taky libi... 😵 😵

imzadi
28. únor 2013

@xmarg04 me taky😀 prekvapive 😝 a kuba tyhle aktivity zboznuje

dagmarkaaa
28. únor 2013

ahoj vespolek

@majatob at ti ta prace klapne 😉
@pebecka no tak to mam nektere stejne materialy, to je fakt ze se tam toho neda extra moc vymyslet, ale vubec by mi to nevadilo, myslim ze u nas by to mohlo byt oblibene, starsi miluje bosky objevovat ruzne tereny

mam napad na ctvrte kolo, teda nespecham na to nijak dam si chvili oraz 😀 ale jen tak juknete jestli by se vam to libilo, kdyztak budu hledat dal
pro 1-3 roky hmatovy labyrint (udelala bych z organzy tu vrchni stranu, protlacoval by se sneci ulitou nejaky kaminek) pro prvni foto,
pro 3-6 druhe pocitani udelala bych pismenka latkove a kaminky bych napsala fixou 1-10. nase trileta neco na pocitani potrebuje, vubec ji to teda nezajima, nekdy je to jedna dva sest sedm deset.... toz hledam zpusob jak ji cisly zaujmout, asi bude po me matematicky antitalent 😀

zdroje :
http://www.fler.cz/zbozi/snek-hmatovy-labyrint-...
http://www.rodicem-prirozene.eu/inspirovano-mon...

dagmarkaaa
28. únor 2013

@xmarg04 me se taky libi ty kartonove vkladacky, nebo i to hmatove pexeso 🙂

jper
28. únor 2013

@dagmarkaaa mě se šnek líbí moc, ty čísla nevím - naše je už starší, takže nechám volbu na druhých.
@xmarg04 jo mě se ty vkládačky líbí moc a pak i to hmatové vypadá moc dobře

jper
28. únor 2013

Tak já se přidám - pro mladší kategorii se mi líbí buď zahrádka se zeleninou - dala bych víc druhů zeleniny než je na obrázku. Na té zahrádce se mi to více líbí, že něco roste v zemi, něco se plazí po zemi atd.
Nebo se i líbí to počasí, což nevím jestli to je pro malé, když se to doplňuje podle nápisů. Hm nevím no
A pak se mi líbí to učení prstíků - palec, ukazovák atd.

ameliejulliette
28. únor 2013

@xmarg04 Tos mě s neštovicema pobavila 😀

Jinak pro všechny skvělý tip k odnaučení dětí od žužlání rukou: Geoboard! Jak jsem tam sázela ty gumičky, ještě teď mám hořký prsty 😀

xmarg04
28. únor 2013

@jper Ta zahradka je supeeeeer....😉

klara.t
28. únor 2013

@xmarg04 kdyby zbyl materiál na počítadlo i pro mě, tak bych ho brala, samozřejmě né zadarmo 🙂

xmarg04
28. únor 2013

@klara.t Jasne, to nebude problem...😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru