Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

wiwiane
18. led 2013

@petapete je tak otevřu stránku a tam taková krása 😵 orpavdu povedené, já mam odpočívac 😵 í večer s vínem 😝

pebecka
18. led 2013

@petapete vsak pisu, ze shromazduji 😝 Mam totiz takovy pocit, ze kdyz mam praci s jednim, tak s druhym se uz vubec nezastavim, na toz abych nekde neco stahovala a vyrabela. vsechno musi byt radeji pripravene ted 😅

petapete
18. led 2013

@pebecka já ti mám pocit, že s dvouma toho stíhám paradoxně víc, než s jedním... Si člověk nějak líp naučí organizovat čas nebo co 😀

majatob
18. led 2013

@petapete mam stejny pocit 😀 s jednim jsem byla absolutne nemozna, tedka zvladam mnohem vic a rychlej 😀

zkouším vyrobit první výtvor, chcete to pak vidět nebo fakt překvápko? 😀

zvirka
18. led 2013

@sova33 @helulela @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @apollo11 @ameliejulliette
Tak definitivně toto, zdroj je zde http://planetoftheapels.blogspot.cz/2011/09/bus...

Prosím dejte mi vědět, zda vyhovuje a můžu začít shánět materiál. Udělala bych ten základní obdélník, vel. A5. Procvičují se barvy, tvary, čísla, jemná motorika, později i písmenka, nadepsala bych barvy, samozřejmě česky, tvary budou na suchý zip, udělala bych je asi z filcu, bude příjemnější na omak než jen papír a určitě pro děti zajímavější. Nevíte, kde se dá koupit? Normálně v látkách? Podklad by byl karton, snad koupím v papírnictví, fakt se v tomhle nevyznám 😅 Uvidím, jestli seženu materiál v odstínech, jinak bych musela udělat každou barvu jen v jednom odstínu nebo to udělat z papíru. Jakékoli připomínky a podněty jsou vítány 😉

petapete
18. led 2013

@majatob no já teď hlavně nechápu, jak jsem mohla s Lukášem nestíhat a být unavená, když parádně spal od dvou měsíců a byl sám a fakt hodný... Fífa mě naučil být opravdu efektivní 😀

majatob
18. led 2013

@zvirka me se to libi 🙂 filc sezenes ve vytvarnych potrebach nebo v galanterce. Ja jsem objednavala z Fleru a su spokojena 🙂 http://www.fler.cz/zbozi?ucat=199666

zaffka
18. led 2013

@rozarka65
ahoj, procházela jsem si různé náměty, zaujaly mne provlékací kartičky - tvary z měkké gumy s dírkami po obvodě + barevné šňůrky...prosím o doplnění (zaffka - 3. skupina - 1-3 roky - provlékací kartičky)
díky Zaffka

zvirka
18. led 2013

@sova33 @helulela @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @apollo11 @ameliejulliette

Tak změna, teď se na to dívám, A5 je malé, určitě A4.

majatob
18. led 2013

@petapete 😀 Tobik byl taky zlato, pres den jsem s nim sedela ve skole a byl fakt milacek nejvetsi...ale noci prorval, stridali jsme se u neho jeden do 2 rano, druhej od 2 abysme aspon 4hodiny v kuse spali 😝 skoda, ze mi tenkrat nedoslo, ze mel jenom hlad, to je jediny, co si doted vycitam, ze jsem mu nedala UM a snazila se za kazdou cenu kojit ☹ ale ted uz to nezmenim a vyrostl z neho uplnej pohodar 😵 😵 😵

zvirka
18. led 2013

@majatob Děkuji, ukládám, zítra mrknu. Takže odstíny budou i ve filcu, super.

sova33
autor
18. led 2013

@majatob Já to chci vidět 😀 A tady jsem našla takovou jednodušší variantu zapínacích rámů. Jo, a ty knížky o hudbě, jak jsi mi včera dávala tipy, máme doma 🙂 Už jsem je okoukala od tebe v albu dávno. 😉
Ta druhá fotka je pro @xmarg04

sova33
autor
18. led 2013

@zvirka Ahoj, mně teď došla zásilka z fleru (uživatelka mateřídouška) a poštovné bylo jenom 49 Kč a cena zboží opravdu dobrá 🙂

petapete
18. led 2013

@sova33 já počítám, že dnešní objednávka od mateřídoušky dorazí v pondělí, je fakt super v tom dodání🙂.

@majatob švagr ovál teď málem vyhladověla chudáka synovce... Po měsíci ještě neměl porodní váhu zpět, nakonec jsme ji naštěstí s mamkou "donutily" k laktační a ta zavelela dokrmuji, od té doby spokojený prospívající mimís 😵. Takže nejsi jediná😉. Ono si to ty děti nakonec naštěstí nepamatují😀. Lukáš je taky pohodář, Fífa byl dost náročný jako mimčo, ale teď je už parádní rarach 😵. Nedávno mu tu moje mamka předvídala dráhu budoucího třídního šaška a myslím, že to sedí.... Jak je nějaká lumpárna, tak to je něco pro něj 😀, si s ním ještě užijeme asi 😀

pebecka
18. led 2013

@majatob tak myslim ze vim, jake budu mit na aktivity pytliky 😀 http://www.fler.cz/zbozi/lneny-darkovy-pytlik-1...

dagmarkaaa
18. led 2013

@petapete dík za nápad, na fleru vyberu knoflíčky sice mi tvůj odkaz nefunguje ale už jsem našla 😉

petapete
18. led 2013

@pebecka nechci bejt protiva, ale aby nebyl ten pytlících maličký...11x16cm mi přijde docela málo?

@dagmarkaaa nj, ty odkazy přes iPad se dávají někdy jaksi nefunkční 😒

pebecka
18. led 2013

@petapete vidis,takhle prakticky jsem to jeste v hlavne neprobirala, jen se mi libily. uz dva takove podobne doma mam s dominem a pexesem, ale bylo to v tom sacku rovnou kupovane

sova33
autor
18. led 2013

@xmarg04 Tak co? Jdeš do toho? Ale budou ti ty knoflíky nakonec vůbec stačit? 😀 😀

xmarg04
18. led 2013

@sova33 Ty mi veris...😉 Jeste donedavna jsem myslela, ze jehla a nit jsou sprosty slova... 😀 😀 az deti vsechno zmenily a z bohemskyho parmena a sportovce na full time se stala na full time kvocna... 😎 Takze jsem na sobe sice hodne zapracovala (i kdyz ted jsem si pri strihani matrose malem ustrihla prst... 😕 😕 ), ale umelec ze me nikdy nebude, takze do toho NEJDU... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Kazdopadne kdybys to chtela zkusit, poslu ti knofliky...😉

carmonka
18. led 2013

@sova33 @rozarka65 @xmarg04 @ofelieee @katerina108 @vbrnka @pavlk @cabalkova @xuxie @klara.t @misa_1 @ameliejulliette
Holky, tak poslední návrh mé aktivity pro menší skupinu - látkový pytlík s obrázky zvířátek a teď jsou dvě varianty:
1) budou to hlavní domácí zvířata (napočítala jsem 12) budou tam vždycky trojice obrázků- fotka zvířete, obrázek, fotka mláděte
2) zvířat bude míň a bude tam fotka zvířete, obrázek a materiál, který připomíná zvíře (peříčko, srst atd.) - v tomto případě bych to viděla tak max na 6 zvířat, protože všechny materiály budu muset kupovat a shánět (nemáte nějaký tip?) a i nechat šít pytlíky , protože prostě šít bohužel neumím (a závist a obdiv vás všech, které to dovedete... 🙂 ). A možná ne všechny zvířata budou v tomhle případě domácí, protože třeba kůže hada by mohla být zajímavá, pokud jí teda seženu. Ale udělám co můžu, abych jich sehnala co nejvíc.
No a aktivity k tomuhle pytlíku - děti mohou vytahovat obrázky z pytlíku a napodobovat zvuky či pohyby zvířete, které vytáhly na fotkce, přiřazovat obrázek k fotce, materiál k fotce atd. V první variantě mláďátko k mamince či k obrázku atd. A s dvojicema kartiček se dá hrát normální pexeso. Pro takhle malé děti to počtem bude stačit.
Tak dejte vědět, která varianta je pro vás lepší a napište přímo mě, jinak ty odpovědi nikdy nenajdu 🙂
Díky! 🙂
Sovu poprosím o přidání fotky do alba - ale je to jen ilustrační - aktivitu odnikud přímo nekopíruju. Ačkoli na tom není nic světoborného a někdo to určitě už udělal, tak fotku jsem nenašla. A ještě jednou díky za tuhle diskusi! 😅

carmonka
18. led 2013

Jo a holky , tahle diskuse je super, ale definitivně jsem se v ní ztratila a nestíhám vůbec dočítat. Takže už jen občas nahlédnu pro inspiraci a jinak se vrhnu na výrobu.
Zdravím všechny kreativní maminky!

majatob
18. led 2013

@petapete hahaha, četla jsem to asi 10x než mi došel "švagr ovál" 😀

pebecka
18. led 2013

@majatob sice mi to nedoslo napoprve, ale vzpomnela jsem si jak vypadaji moje SMS z iphone a bylo to tam 😀

pebecka
18. led 2013

@carmonka mne se hrozne moc libi napad c.2, jen se obavam, abys to nemela financne narocne. Vojta ma knizku, kde si muze osahat radoby srst psa, kocky, rucniku atd. a libi se mi to. ale sama teda nevim, kde bych schanela materialy, takze klobouk dolu, pokud do toho pujdes

majatob
18. led 2013

fuj, to je piplacka, mam hotovou asi jednu dvacetinu prvniho vytvoru 😅 jestli se vam to nebude libit, tak dostanete za usi a to myslim smrtelne vazne 😀 zitra musim akutne do galanterky doplnit zasoby bavlnek 😀

petapete
19. led 2013

@majatob
@pebecka tak švagr ovál je fakt povedený😀. Se to tu snažím po sobě kontrolovat, ale ten iPad je blb a dělá si, co ho napadne😀. No hlavně že jste to rozlouskaly 😉

petapete
19. led 2013

A ještě hlásím pro holky z třetího kola, že jsem v noci při kojení přemýšlela nad tím semaforem a z praktických důvodů (jak kvůli předání, tak i pak pro snadnou přenositelnost třeba na cestování ho udělám nějak skládací... Buď ušitý (ale to asi nevyztužený) nebo lepenku, ale spojený díly nějakou lepící páskou...

pebecka
19. led 2013

@petapete mne se dneska o tomhle foru a vyrobe kdeceho i zdalo : D

pebecka
19. led 2013

@petapete jinak ja bych byla radsi za ten sity pac sama jsem na to siti nemehlo a sama si to neudelam 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru