Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

dagmarkaaa
1. bře 2013

@jper ahjo, to chapu tvuj postoj k cisari, ja teda osobne zkusenost nemam ale urcite by me to v tve situaci rozhodilo... budu drzet palec at to muze jit normalne, maj k tomu cisari vubec nejake pochopitelne oduvodneni, kdyz jsi psala ze jsi krvacela i u predchozich a ti sli normalne? jinak ta zahradka vypada uzasne!

dagmarkaaa
1. bře 2013

@petapete ty jsou vyborne ty latkove zviratka, jen to asi bude pekna piplacka 🙂 i kdyz ty rybky nemusi byt az tak tezke
ja zacnu delat prototyp toho hmatoveho labyrintu pro mladsi a necham otestovat deckam a uvidim...

dagmarkaaa
1. bře 2013

@petapete to domaci piskoviste je bozi, musim zavest u nas taky, nasi malosi si radi prohrabkavaji ryzi, cockou, cizrnou atd ale na stole tak pak je spooousta zametani, to delaj sice taky oni ale ne vzdy dle mych predstav. a pak se to da vyuzit i na leto na pisek na zahradu, furt koumam jake piskoviste poridit a ono si staci zajit do Ikey 🙂

dagmarkaaa
1. bře 2013

@pebecka jeste k tem chodnickum mam plan plysovou a z vanocnich retezu na stromecek, houbicky na nadobi a jeste kaminky oblazky prilepit tou tavnou pistoli... pokud to pujde nevim...zatim toto dal jeste hledam co by se dalo pouzit

pebecka
1. bře 2013

@dagmarkaaa ja tu mam takovou drivkovou podlozku pod talir, kachklickovou mozaiku jsem chtela zkusit, nalepit polystyrenove vyplne do baliku (takove jakoby maslicky) a premyslela jsem nas nahradou bambulek - asi rozparu nejakyho plysaka :D, korek ale ten vubec nemam, ruzne druhy latek

petapete
1. bře 2013

@jper já se psychicky připravovala na císařský porody od ca mých 16 let, kdy se mi prudce zhoršila oční vada a očař oznámil, ať moc nepočítám s klasickým porodem... No a pak jsem měla velký překvápko, když o 10let později v těhu oči vyšetřil a dal svolení ke klasickýmu porodu... Takže já bych sekci rozdýchala asi celkem v pohodě vzhledem k tomu, že jsem se s tou možností sžívala vlastně x roků 😀. Faktem je, že po dvou vaginálních porodech myslím, že ten pocit bezprostředně PO je k nezaplacení... Na druhou stranu raději císař, než komplikace u matky nebo miminka.. A raději plánovaný císař, než pak akutka po x hodinách pokusů o přirozený porod... Zas myslím, že ten kontakt - aspoň teda v případě plánovaného císaře v částečné anestezii taky není úplně vyloučený ne? Každopádně přeji, ať se s tí co nejdřív vypořádáš a srovnáš😝

petapete
1. bře 2013

@dagmarkaaa
@pebecka na ten hmatový chodník se mi docela líbí ještě namačkaný papír, bublinková folie, kus takové té drsnější rohožky,...

@dagmarkaaa ty rybky si myslím, že by šly v pohodě, nakreslit si střih a pak to pojede, ale počítám tak 4 dvojice maximálně😀. "Pískoviště" fakt doporučuju, baví to samozřejmě mimíse, ale kupodivu hodně si tam vyhraje i starší 😵. A ještě se chystám jim vyrobit ten moon sand pro změnu🙂

rozarka65
1. bře 2013

@petapete no já první porod císařem,protože v Jbc nedělají porod koncem pánevním a navíc jsem měla na noze sádru...porod super rychlý,ale já bohužel byla totál mimo...u druhého jsem si moc přála přirozeně,což se mi splnilo...sice jsem to úplně nedávala,jsem hrozná hysterka,ale jsem za to ráda...i když teda měla jsem ji na sobě asi vteřinu...A souhlas,radši císař než ohrozit zdraví mimíska nebo maminky...
@jper

petapete
1. bře 2013

@rozarka65 no já u prvního porodu o císaře škemrala... Rodila jsem 19hodin, z toho posledních 7 drsný kontra po minutě, nesměla jsem z postele a bylo to fakt děsný.... A hlavně jsem měla panickou hrůzu, že už prostě nebudu mít sílu ho vytlačit a budou muset tahat kleštěma... Taky ten porod dal hodně zabrat i Lukášovi, takže jsem ho pak měla sotva vteřinku a odnášeli ho na novorozenecký na vyhřívaný lůžko, první přiložení jsme měli 10 hodin po porodu, k sobě jsem ho dostala až po ca 20 hodinách... Podruhé už to bylo lepší, to už jsem tam Fífu měla ty dvě hodinky po porodu a byl beze mě jen asi hodinku, co jsme se stěhovali na 6N...

rozarka65
1. bře 2013

@petapete to sis teda užila... 😒 Hlavně,že to dobře dopadlo... 😉

jper
1. bře 2013

@dagmarkaaa jo mám placentu praevia totalis- takže je hned nad čípkem a že pokud nebudu ležet je vysoké riziko předčasného odloučení placenty a u přirozeného porodu to je jasné - porodila bych dřív placentu, takže zadušení miminka. Jasně - aby bylo mimi v pořádku je prvořadé, ale ten pocit, že to vlastně bude operace a bonding se mnou se konat nebude, mně trápí. No a jestli celková nebo spinál- tak to je něco, kde si nevím vybrat. Celkovou jsem prodělala někol. a nemám s ní problém a vím, že pokud mi toho moc nedají tak do 15min su vzhůru. Spinál - jediná výhoda, vidím mimi hned. Ale jelikož se musí 24hod nehnutě ležet, stejně se s mimi neporochním, ten spinál má tolik negativ - že nevím jestli fakt nezvolit celkovou, první minuty prospím, ale zase pak se můžu tulit s mimi jak se mi bude chtít a břicho dovolí. Nedovedu si představit, že na malou můžu jen čučet a nesmím se hnout. No je to všecko dilema.

jper
1. bře 2013

@petapete ty jo - šílený zážitek.

petapete
1. bře 2013

@jper po částečné se musí ležet? Já co byla na operaci s dělohou, tak pak na JIPce s námi byly i císařovny a i po porodu s epi vstávaly tak brzy jak po celkové narkoze... No náš prvni. Porod nebyl úplně vyvedený😀. Ale ty bolesti atd... fakt nebyly tak hrozný, jako ten strach o Lukáše... A pak ty komplikace po porodu jsem nějak ani nevnímala, já prostě VĚDĚLA, že vše bude ok a nakonec to tak dopadlo... Až zpětně mi docházelo, jak hodně blbý to třeba mohlo být a jaký jsme měli oba s Lukášem štěstí 😵. Mamka mi pak i řekla, že vůbec nechápala, kde beru tolik optimismu a pohody a přesvědčení, že bude vše ok... Ale fakt prostě ta mysl nějak přepla na pozitivní myšlení a vyšlo to 😵

petapete
1. bře 2013

A zpátky k busy bag🙂 - do pátýho kola 😀 pro kategorii 3-6 písmena: http://moneysavingmom.com/2011/09/busy-bag-idea... že bych to třeba udělala trochu jinak (s obrázky a asi každý písmeno na menší papír), ale na trénink abecedy... Tím bych měla naplánovaný zas dvě kola pro každou kategorii😀 a mohla bych se vrhnout na prototypy🙂

imzadi
1. bře 2013

@jper odbocim od tematu..mam za sebou 2 cisare, akutni i planovany..tak kdyby Te neco zajimalo😉
@petapete pate kolo???uz???klid teta😀

petapete
1. bře 2013

@imzadi to víš, jsem si zvykla to brát po dvou od každé kategorie😀

pebecka
1. bře 2013

@jper jsi tady rozvirila debatu, tak se musim taky pridat 😀 . za zivyho boha jsem nechtela rodit cisarem a po zazehnani vseho, co tomu branilo, jsem se tesila na normalni porod. ten zacal krasne, probihal rychle, ani pripravu jsme nestihli. Ale.... na porodnim sale se najednou vsechno zvrtlo, malej nechtel ven, klesaly mu ozvy, nenechal se ani vytlacit a tak se slo na akutku. s cisarem jsem se srovnavala dlouho, u psychologu, odborniku na ruzne alternativni metody a dodnes mam pocit ze to neni uplne ok, ale je to mnohem lepsi. a protoze byl vojta hodne urvany dite, vycitala jsem si, ze je to kvuli tomu cisari. nezazila jsem ten pocit stesti, co maji maminky po porodu, me moje dite laskou nenaplnovalo, byla jsem zoufala z toho ustavicnyho place. nekecam, kdyz reknu ze jsem s nim chodila 6 hodin v naruci (po sekci) po pokoji s pauzami na prikladani a hopsala a delala s nim kdovico jen aby uz mlcel. Takze lepsi byt predem pripraveny na tu moznost, ne jako ja si ji vubec nepripoustet. mimo jsem videla poprve az po asi 5 hodinach a pak ho dostala v noci na kojeni a rano na furt.
Kamaradka mela bonding i pri spinalce a jak ji ho poprve prinesli, tak uz ho nepustila. ale ona je takova huba prorizla, ze ji myslim nikdo odporovat nechtel 😀
j

jper
1. bře 2013

@petapete Podle všeho se po spinálu musí min.12hod.ležet nehnutě - spíše se všude uvádí 24hod.
@pebecka jo tak kdybych chtěla bonding, tak nemůžu rodit u nás ve Valu, tady se toto nenosí, tu je zaběhlé, že dítěti je nejlíp 2 hod.po porodu v inkubátoru. A tam kde jsem rodívala, se bojím, kdo by mi ten císař dělal, můj doktor tam totiž nejezdí. Jinak plně chápu tvé pocity - byla bych na tom sakumprdum stejně.
@imzadi děkuju - když tak pisnu IP

Všem se omlouvám, už jen k tématu, ju?!
@petapete Trénink abecedy super - snad se vám bude líbit ta filcová, slečna to doma furt vytahuje a musela jsem dopsat tu abecedu vícekrát, protože jen ve svém jméně má dvě I a nešlo složit 😀 Tohle je super, že děti trénují i to psaní.

rozarka65
1. bře 2013

@imzadi čtvrté kolo je v jedné kategorii už plné... 😀 😉

janakkk
1. bře 2013

Holky, vy teda jedete 🙂 já pořád nevím, jestli se přidávat na další kola.....asi bych to zvládala, ale nevím, jestli mě baví a naplňuje stříhat jak trotl jednu věc 12x.....asi si radši udělám 12 různých hraček pro nás sama, i když nebudou tak pěkné.....uvidíme, ještě popřemýšlím 😉 😉

misa_1
1. bře 2013

@jper Jeste pridam ve zkratce svoji zkusenost: Prvni porod normalni, 16 hodin, ja totalne KO, konec si vubec nepamatuju, dite modry, snuru 2x kolem krku, pro me hruza hruzouci, jeste ted mam husinu. Dlouho jsem zvazovala dalsi miminko. Kdyz jsem otehotnela, tak jsem rovnou memu DR oznamila, ze nerodim, nastesti mel pochopeni. Takze druhy planovany cisar, vse dle planu, vyhovovalo mi to i z hlediska hlidani prvorozeneho. Zadne komplikace. Je fakt, ze mimi nosili jen na kojeni, jinak byl vetsinou u sestricek, ale aspon jsem si odpocinula a doma se mohla spokojena a stastna vrhnout do plneho zaprahu. Jen jsem nakonec mela celkovku a puvodne jsem si prala epidural, ale beru to tak, ze to tak melo byt... Drzim palce, at to hlavne dobre dopadne! Jak uz bylo psano hlavni je zdravi miminka a maminky!

rozarka65
1. bře 2013

@janakkk Chápu tě..ale já si zase si říkám,že velkou odměnou jsou pytlíčky od vás...že tak krásné věci bych sama nikdy nevyrobila.. 😉

daisyr
1. bře 2013

Ahoj holky, nakukuji po delší době a koukám, že už se zase hrnete do dalších kol 😀 😕 No, možná bych zase 1x brala obě věkové skupiny... 😉

rozarka65
1. bře 2013

@daisyr 4.kolo starší skupina....5.kolo mladší skupina...??

jper
1. bře 2013

Holky pro starší, co říkate na kartičky stop zvířat?

petapete
1. bře 2013

@jper na ty se chystám si udělat tady pexeso: http://pexeso.net/stopy-zvirat/04BEA 🙂

petapete
1. bře 2013

@janakkk taky mě úplně nenaplňuje dělat jednu věc 12x, ale beru to jako malou daň za to, že získám aktivity od někoho jiného, které bych si sice teoreticky zvládla taky vyrobit i sama, ALE líbí se mi jednak ta myšlenka, že se dělá i pro druhé, za druhé přeci jen tomu zpracování vdechne ta tvořící svou vlastní podobu, vidí to zpracování třeba trochu z jiného úhlu a přijde mi to strašně pozitivní a takové "pospolné" 😵. Má to pro mě prostě přidanou hodnotu, takovou kouzelnost 😵. A taky hledám třeba tvorbu, která mě jakž-takž baví i v tom větším počtu🙂

jper
1. bře 2013

@petapete jé tohle je ještě lepší 😉

rozarka65
1. bře 2013

@petapete
@jper já jsem určitě pro pexeso.... 🙂

petapete
1. bře 2013

@jper super, tak to pěkně zpracuj, nechám si ho vyrobit od tebe🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru