Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

danuskajjj
6. črc 2014

@frale Myslela jsem stopku samozřejmě s tebou 🙂

frale
6. črc 2014

@danuskajjj děkuji

flames
6. črc 2014

Super, takže 17. Mohl byste prosim někdo udělat souhrn co kdo bude dělat, já tady s tim extrapomalym připojením jsem bez šance🙂 Jinak chtěla bych klíče, pexeso a nanuky a jestli jsem na na něco zapoměla, tak prostě ty hlavní co budete dělat 🙂

senera
6. črc 2014

Ještě mě napadlo, že bych mohla udělat místo pexesa a nanuku udělat mozaiku. Byla by to krabička kam by se dala A4 s obrázkem http://www.makinglearningfun.com/themepages/Doa... a vyrobila bych k tomu barevné kamínky nebo žetony, které by na to doplňovaly. Mám hodně dalších jiných obrázku například dinosaury. Doufám, že jsem to popsala dobře. Tak mi prosím dejte vědět, abych se na to mohla vrhnout.

senera
6. črc 2014

Příští týden jedu na týden pryč mimo signál a tak bych chtěla poprosit jest-li bychom se mohly domluvit co bych vyráběla. Moc děkuji. 🙂 🙂

elisa_day
6. črc 2014

Takže zkusím dát ten souhrn, snad na nic a nikoho nezapomenu 🙂

a) Nakonec je tedy celkem 16(17?) zúčastněných.
b) Vaše výtvory posílejte od srpna nejpozději do 15. září na adresu @t22d (adresu nám napíše do IP) v krabici větší než A4
c) @t22d výrobky roztřídí a pošle nám je do konce září
d) poštovné pošleme @t22d na účet až bude mít nakrabicováno a zváženo
e) orientační velikost je formát A4, ale samozřejmě záleží, co zrovna děláte

A teď teda seznam zúčastněných:
1. @jija - puzzle z filcu
2. @danuskajjj - nasazování tvarů
3. @birds - magnetické špachtle
4. @marunkaf - zapínací stonožka
5. @t22d - navlékání příze na špachtli
6. @elisa_day - části obličeje
7. @jjolly - hmatové pexeso
8. @daii - bludiště
9. @flames - skládání písmen (pro @daisyr mapa)
10. @nebetka - filcová pizza (pro @daisyr filcový řetěz)
11. @vkkc - korálky na šňůrkách
12. @1hoblinka - vývoj zvířátka
13. @daisyr - provlékačka
14. @senera - nanuky a stínové pexeso
15. @luciesofi - počasí
16. @frale - klíče (pro @t22d barevné knoflíky)

17. ??? @sarka1985 - zatím se neozvala

@sarka1985 se zatím neozvala, tak nevím, jestli s ní počítat nebo ne. Limit jsme měly 15, ale zas jí nechci rovnou vyřadit, kdyžtak se k tomu vyjádřete, nebo uvidíme, jestli se ozve... Většina by ten 17. výrobek asi zvládla...
Doufám, že jsem to shrnula všechno, případně ještě doplním.
@senera tobě jsem nechala ty nanuky a pexeso, většina už se k tomu vyjádřila, že se jim to líbí, tak ať už to nekomplikujeme (v klubu Montessori vzdělávání @frale chystá další výměnu, tak kdyžtak se s tou další aktivitou zapoj tam 😉)

jjolly
6. črc 2014

Holky myslim,ze 17 je pro me strop.jinak se zbytkem souhlasim.

senera
6. črc 2014

Ok děkuji začnu vyrábět.

millyh
6. črc 2014

Ahoj 🙂
Prosím prosím na které strance najdu ty výše zmiňované klíče ? Dekuju 😀

frale
6. črc 2014

@millyh myslíš ty klíče, které budu dělat já? Například tady http://rustspolecne.cz/2013/04/klice/

sarka1985
6. črc 2014

Ahoj holky, omlouvám se, víkendy většinou trávíme jako rodina někde mimo. Určitě se chci zúčastnit... Už jsem koukla na možnosti a mohla bych připravit variaci na barevné válečky (http://rustspolecne.cz/2013/02/barevne-valecky-... ) Všechno bych to víceméně dělala z kartonu, aby to bylo lehké a já to zvládla 😀. Menší děti mohou válečky třídit do krabiček pouze podle barev, větší je pak skládají za sebou jak podle barev, výšky šířky... Jestli je to ok, tak bych vyrobila prototyp a dodala foto...

marunkaf
6. črc 2014

Souhlasím se vším 🙂
17 lidí snad nebude problém, ještě přesně nevím jak bude výsledný výrobek vypadat, ale snad to se svými začátečnickými zkušenostmi se šitím zvládnu.
@elisa_day Díky za shrnutí, už jsem se v tom ztrácela.

flames
6. črc 2014

@sarka1985 jééé, to vypadá super, já jsem pro a těším se na prototyp 😀

flames
6. črc 2014

Jo a holky, když to budeme posílat @t22d tak 17x tu aktivitu nebo 16 a svojí si necháme doma? Asi by to bylo krapet složitější na roztřídění, ale já třeba budu ty písmena dělat ještě do jedný výměny a měla bych je tim pádem dvakrát, což nepotřebuju. Takže jak to vidíte? (hlavně teda asi t22d) 🙂

jjolly
6. črc 2014

@flames vidim to podobne.ja doma hmatove pexeso mam.urcite pro sebe delat nebudu.snad s tim neni problem,poslat aktivitu jen 16?jak to vidite ostatni?

danuskajjj
6. črc 2014

@flames @jjolly Nemám problém poslat 16x, ale aby pak s tím @t22d neměla problém a nevznikl tak chaos 🙂 Jinak já si to stejně dělám i pro nás.

danuskajjj
6. črc 2014

@sarka1985 Jinak já jsem pro, válečky vypadají super.
Prototyp jsme dělala také, ale neukazovala, ať máte překvapení. Tak snad nevadí, kdo by móóóc chtěl, zašlu foto třeba meilem 🙂

luciesofi
6. črc 2014

Super holky, počítám s tím 🙂

luciesofi
6. črc 2014

Jen ještě dotaz - kde kupujete filc? 🙂

flames
7. črc 2014

@luciesofi mimibazar, fler, tovarna-plsti.cz, stoklasa atd.

jjolly
7. črc 2014

@danuskajjj ja myslim,ze nevznikne.stejne nejake aktivity se delaji pro nekoho trochu jinak.bude to chtit popisky ci je jaka hromahka a nejaky seznam.myslim,ze to pujde. 🙂 .popravde nepotrebuji ji mit dve hmatove pexesa.jiz doma mame.ale kdyby byl velky problem udelam.

senera
7. črc 2014

Ahoj, jsem trochu zmatená a jen bych si to chtěla ujasnit. Tu aktivitu vyrobím 17x s tím, že si pro sebe nechám doma a zbytek pošlu? A ještě jeden dotaz, nevím jestli to tu už zaznělo, jest-li ano tak se omlouvám. Je stanovení nějaký datum, kdy se aktivita bude posílat, nebo když ji budu mít hotovou tak ji pošlu? Děkuji moc za info.

t22d
7. črc 2014

@senera posílá se od srpna do 15.září mě,až budeš chtít poslat adresu ti pošlu do IP
samozřejmě by bylo lepší kdyby všichni poslali 17,ale klidně si můžete nechat pro sebe aktivitu doma,jen bude potřeba mi to napsat a nebo pokud bude nejaká aktivita pro nekoho jiná nez pro ostatni pripsat k ni komu patri

flames
7. črc 2014

Nechcete teda pak jít do nějaký uzavřený skupiny a napíšem si tam seznam se jmény,ať pak to zbytečně nekomplikujeme přezdívkama?

elisa_day
7. črc 2014

Mám taky dotaz - budeme posílat rovnou už v nějakých pytlíkách, nebo si to pak každá napytlíkujeme sama?

daisyr
7. črc 2014

@elisa_day většinou se to posílá již v pytlících - stačí ig. zipové sáčky patřičné velikosti. Většinou jsou totiž aktivity skládající se z několika kusů, tak ať to je pohromadě a nemáme v tom guláš. A co se nám osvědčilo: popsat od koho to je, název + stručný popis, pokud je třeba, ale je to lepší, když je, protože třeba pak zapomeneš, co s tím a tak.

jija
7. črc 2014

@flames klidne muzem

Tak me tak napadlo, jak velke dilky puzzle, vcera jsem delala sablony a dilek mam asi 7 cm, to mi prijde moc, udelam asi dilek 5x5 takze cely obrazek 10x10🙂

flames
7. črc 2014

Holky, tak snad se mi to povedlo a můžeme psát sem

viktorkaja
8. črc 2014

Dobrý den,
je jěště možné se k vám přidat?
Moc by se mi líbily takto vyrobené hračky pro děti.
Jana

flames
9. črc 2014

@viktorkaja už máme plno ☹

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru