Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

wiwiane
15. led 2013

holky prosím kdo jste rozhodnuté napište mi variantu vaší aktivty s popisem. Jaký si dáme termín ? konec února?

vyhlašuji spánek, budu zase zítra, jetsli jsem někoh přehládla kdo není v albu, prosím o napsání IP , tady se to snadno přehlédne, stejně tak pokud jsem někomu přiřadila jinou aktivitu prosím o upřesnění

hezký den

rozarka65
15. led 2013

@wiwiane tak tohle bude využitelnější delší dobu než jen ty tvary...

rozarka65
15. led 2013

@wiwiane dobrou..🙂

wiwiane
15. led 2013

@rozarka65 brou 😉

dagmarkaaa
15. led 2013

@pebecka me se libi ten tangram 🙂
@wiwiane ok knoflicky davam do 1-3 a beru si kategorii 3-6, vytvorim si u sebe album... zitra....

Jinak holky co se ucastnime 2. kola, nezalozime si jinou diskusi at je v tom vic jasno? na zacatku bych napsala kdo vede alba pro jake vekove skupiny a postupne bychom doplnovali seznam kdo vse se ucastni, aby nas bylo tak akorat 😅

wiwiane
15. led 2013

@dagmarkaaa můžeme založit soukromou pro jednotlivé skupiny a v této nechat nápady v těch soukr si muzeme aspon na sebe napsat kontakty... a už fakt vypínám a jdu spat 😀 😝

dagmarkaaa
15. led 2013

jeste prosim o ucastnice 2. kola 3-6 let, napiste mi prosim prosim abych vedela kdo si bere jakou aktivitu plus obrazek nebo odkaz at muzu zacit tvorit album, tesim se co se vse nasbira 🙂

dagmarkaaa
15. led 2013

@wiwiane ouf ok taky valim spat! dobry napad do soukrome, zatim pockam aby nas bylo dost a pak se presunem a budem doladovat podrobnosti... 😎

petapete
16. led 2013

@dagmarkaaa ahoj, já si pro ty 3-6let beru ty zlomky, inspirace tady: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/garzonka/alb...

A holky, už jsem z toho jelen, chcete vyjádření k tomu, co kdo dělat, ale já už to nedohledám...můžete prosím hodit vždy pod svým příspěvkem obrázky možností, co navrhujete, že byste udělaly a pak bychom se k tomu příp. vyjádřily? takhle vím, že se mi líbí tangram, stínový obrázky-přiřazování se zvířátky, líbilo by se mi pro tu starší věkovou kategorii ještě něco s písmenky, ty tam myslím nemáme...

petapete
16. led 2013

s deadline konec února souhlasím🙂. A s tou soukromou diskuzí - ono to má 2 strany...mám trochu strach, že když se jednotlivá kola "zamknou" do zvláštních diskuzí, tak už se tam budou rovnou přidávat i ty nápady a sem už to nikdo moc vkládat nebude...Nevím, jestli by i v takovým případě nebylo lepší nechat příp. ty diskuze obě odemčený, ať si je můžeme všechny sledovat obě...pak by se mohlo třetí kolo zas vyhlásit třeba v téhle po skončení prvního,....že bychom měly prostě všechny přístup do obou verzí, protože ty nápady jsou fakt fajn 😵. a případně aby se k diskuzím dostaly i třeba nové holky, které by mohly mít zájem se přidat...mám obavy, že jak se to zamkne do "svých" skupin, tak už je to takový uzavřený prostě...adresy můžeme vyřešit přes IP, stejně bych navrhovala to udělat stejně, jak se domlouvaly holky v 1.skupině - vše poslat k jedné z nás, ta by to rozsortovala a přeposlala pak všem...toho se klidně můžu ujmout, pokud chcete, mám poštu přes silnici🙂. Akorát teda má blbou otvírací dobu, ale to dám😀. Tak by vlastně každá platila jen dvě poštovný (jedno směrem ke mě se svým výrobkem, jedno směrem k sobě za celý komplet aktivit)...

rozarka65
16. led 2013

@petapete A co třeba toto...mohla bych udělat třeba tři...první hledání stejného písmena,druhé hledání malé velké a třetí písmeno obrázek....

rozarka65
16. led 2013

můžeme udělat dvě skupiny,ale asi bych je nezamykala...právě myslím,aby to neskončilo druhým kolem...to by byla škoda...a údaje si můžeme psát po IP...

petapete
16. led 2013

@rozarka65 jj, souhlas, dvě skupiny klidně, ale nechala bych rozhodně diskuze jako veřejné, zamčením se ztratí možnost pro nové "duše" k naskočení do budoucna, příp. i jen nakukování pro inspiraci...Ty písmenkový "puzzle" vypadají dobře, za mě ano🙂

rozarka65
16. led 2013

@petapete a myslíš,že to stačí takto nebo byste chtěly i s celým obrázkem...?

rozarka65
16. led 2013

Vyberte...

rozarka65
16. led 2013

a pro holky z prvního kola..omlouvám se,že už zase...ale už jste skoro všechny rozhodnuté...tak už vyberte pavoučka nebo motýlky a nebo navrhněte něco jiného pro skupinu 1-3..děkuji... 😉
http://www.hrajtesisnami.cz/p223-Leze-pavouk--l...
http://www.barevnysvetdeti.eu/spolecenske-hry/d...
@sova33

petapete
16. led 2013

@rozarka65 mě nejde zvětšit ten obrázek, tak nevím, jak to tam přesně je nebo jak myslíš celý obrázek...a pak se mi líbí ty stíny, tvary máme hru od Granny, tak já hlasuju pro to přiřazování stínů, ale počkej ještě na ostatní🙂

a mažu zas vymýšlet další překážky do překážkové dráhy, včera si ji kluci oblíbili a Lukáš chce pořád nový překážky a já už nevíííím😀

rozarka65
16. led 2013

@petapete no myslím,jestli bude stačit rozstříhaný obrázek a nebo jestli chcete ten samý obrázek i celý?

sova33
autor
16. led 2013

@rozarka65 Mně se líbí pavoučci.

rozarka65
16. led 2013

@sova33 díky za odpověď...až se holky dohodnou...tak ti dám konečně vědět.. 😉 A asi bych je měla označit?

sova33
autor
16. led 2013

@rozarka65 Co označit?

sova33
autor
16. led 2013

@rozarka65 Jo, a v druhém kole jsem pro stíny 🙂

rozarka65
16. led 2013

@sova33 no myslím holky,aby se k tomu vyjádřily...

wiwiane
16. led 2013

krásný den
shrnuji
Kategorie 1-3roky
@petapete nanuky (barvy)
@veverusa -rybky na magnet (motorika, čísla)
@wiwiane - navlékací had (motorika, barvy)
@sova33 -velké prádlo (barvy)
@dagmarkaaa - zapínání knoflíčků (motorika, barvy)
@rozarka65
@xmarg04
? @danw7 nevím jestli se zúčastní

@rozarka65 takže budeš mít stíny pro 1-3, to by se mi víc líbily ty předměty, přéci jen tvary mají všichni doma, jako např klasické vhazovačky

pebecka
16. led 2013

@sova33 zkusim se nad tim zamyslet ;), jak udelat ty vicka, treba napad pro priste...

danw7
16. led 2013

ahoj holky rada bych se zucastnila ale nejak nenachazim cas neco najit ci udelat ..moje deti a domacnost me hodne zamestnava,proto jsem se ctela zeptat jestli by me nekdo nechtel neco vytvorit pro kategoriji 2 az 3 a treba po domluve bych mu za to i neco dala..pokud by se nasel nejaky cas tak bych vam dala vedet

rozarka65
16. led 2013

@wiwiane Promiň,blbne myš...jednou zmáčknu a odklikne se víckrát...
Dobře,tak já ty stíny...

denisa_svatba
16. led 2013

@wiwiane Můžu se do druhého kola přidat? Napadlo mě, že bych udělala dopravní značky - materiál asi čtvrtka, filc. Pár (cca 5?) základních např. hlavní silnice, zákaz vjezdu, dej přednost v jízdě, přikázaný směr, parkoviště. A nebo bych případně těch dopravních značek udělala i víc, ale pak ne z filcu ale jen barevný tisk + laminace... Šlo by to? Úplně jste mě tady zblbli a v noci jsem nemohla spát, do 3 do rána jsem přemýšlela, co bych mohla vyrábět 😀 (a v 5 mi vstávaly děti...)

rozarka65
16. led 2013

@denisa_svatba vítej do klubu... 😀 😉

denisa_svatba
16. led 2013

Časem by to šlo dělit třeba na značky příkazové, zákazové a informativní, ale to až asi v předškolním období 😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru