Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

jjolly
2. črc 2014

@flames ale asi kazdy neco ma jiz z vymeny.mi treba spachtle a pizzu.daisyr ma vicero.nevim,ale pokazde se nevyjde strocentne vsem.kazdy musi zvazit zda do toho jde ci ne.tak nevim

t22d
2. črc 2014

já se klidně shromažďování a rozesílání ujmu

marunkaf
2. črc 2014

@jjolly jj já jsem pro klasiku

marunkaf
2. črc 2014

@flames jsem pro písmena 🙂

marunkaf
2. črc 2014

@daii Mě se asi nejvíce líbí ty tvary, ale klidně jsem i pro něco jiného. Už dlouho jsem se stejně chystala udělat něco podobného se suchým zipem, tak aspoň budu mít důvod.

daii
2. črc 2014

Bludiště ráda udělám🙂

nebetka
2. črc 2014

@flames @jija @danuskajjj @birds @marunkaf @t22d @elisa_day @jjolly @daii @senera @daisyr
Dobrý večer, holky. Spíš jsem se teda těšila, že udělám tu pizzu, ale když ji už daisyr má, tak bych udělala ten filcový řetěz, pokud nejste proti. Dneska jsem už byla v galanterii a koupila deset barev filce. Tak se těším, že se do toho pustím. Jestli ale chcete něco jiného, než ten řetěz, řekněte. Vyrobím cokoliv.
Pokud jde o shromažďovaní hotových pytlíků, rozdělení a následní poslání, tak klidně to udělám. Mám auto, takže s poštou není problém a místo se tu taky najde. Pokud jde o termín, tak počítám, že za měsíc bych to měla udělat. Těším se na vyrábění a těším se na Vaše výtvory a hlavně na to, až Klárka bude s pytlíky pracovat🙂

nebetka
2. črc 2014

@t22d promiň, nevšimla jsem si, že ses o shromažďování přihlásila ty, takže beru zpět🙂

vkkc
2. črc 2014

holky, asi už máte plno, co? ☹

danuskajjj
2. črc 2014

@jjolly Za mě klidně i klasiku, nemám nic. Ale podřídím se 😀

@flames @nebetka já bych tu pizzu brala, třeba by se dala pro @daisyr udělat jedna aktivita jiná? Protože věřím, že většina z bás pizzu nemá a ta je fakt dobrá, tak se za ní přimlouvam.
A také jsem spíš pro písmena.

@elisa_day Co vím, tak je to opravdu tak, že každá odešleme balík s 15(dle počtu účastnic samozřejmě) výrobky jedné, která je shromáždí, pak do každé krabice (ve které jsme si to posílaly my) dá od každé výrobek, zabalí a pošle zpět 15 různých výrobků. Na poštovném i s manipulací je to opravdu i výhodnější.
A když jsme u těch peněz na poštovné pro "rozesílatelku", dala bych dohodnutou částku do balíku, plus mínus je to známá cena.

danuskajjj
2. črc 2014

@nebetka Omlouvám se, četla jsem o řetězu až později. Já se obávám, že na řetěz se mi Ondrajda vyprdne 😀 Ale to nevadí.

elisa_day
2. črc 2014

Holky, díky za osvětu 😉
@nebetka Já bych teda taky radši pizzu, ale řetěz je taky fajn...
@vkkc Jak psala @flames, je nás zatím 12, ne všichni se definitivně vyjádřili, hranice je 15, takže místo ještě určitě je a budem rádi, když se přidáš 😉

danuskajjj
2. črc 2014

Ještě by se šiklo něco na počítání, to tu ještě obsazené nemáme. i když já do 4 to mám zahrnuté. Co třeba @vkkc ?

nebetka
2. črc 2014

@flames @jija @danuskajjj @birds @marunkaf @t22d @elisa_day @jjolly @daii @senera @daisyr
Tak udělám pizzu a pro daisyr filcový řetěz🙂

vkkc
2. črc 2014

@elisa_day jupííííí, tak já se hlásím stopro a moje sestra @1hoblinka taky, takže by to bylo 14 kousků 🙂 Já to rychle nejdřív napsala a až teď zpětně pročítám, protože jsem nechtěla, aby mě někdo předběhl 😀 Máme nějakou aktivitu vymyslet, nebo ještě něco nebylo rozebráno? Nejraději bychom z filcu,látek atd, ale přizpůsobíme se. jé, já mám radost 🙂

danuskajjj
2. črc 2014

@nebetka To je slovo 😀 Já všema deseti souhlasím a pak už máme i počty zahrnuté 😀

nebetka
2. črc 2014

@jjolly koukám do příspěvků výše, že taky pizzu již máš, tak bych Ti taky udělala řetěz, místo ní?

daisyr
2. črc 2014

tak nevím, ráda bych se účastnila, protože se další věcičky vždycky hodí, ale mám toho z asi 2-3 výměn už vícero: to hmatové pexeso, jak tu bylo zmíněno @jjolly, pak ta písmenka od @flames i tu pizzu, ale pokud by byl řetěz, tak jsem pro. Hmatové pexeso podruhé zvládneme, třeba bude zase trošku jiné, jen teda ta písmenka mít znovu nemusím - kluky ( necelé 2 roky a 4r.) moc nebaví....

daisyr
2. črc 2014

@flames jinak ty prokreslovací obrázky jsou fajn, také jich pár už máme, ale to nevadí, když jich bude více a třeba budou jiné 🙂

vkkc
2. črc 2014

@danuskajjj posílám ukázat pár stránek z látkový knížky, mým klukům je teprve 10 měsíců, tak ještě nemám zmáklý, v kolika co děti uměj, tak třeba počítáí do deseti? Buď jak je na tý první fotce vleco dole - šňůrky a na nich určitý počet korálků - bylo by jich tedy deset řádek třeba a korálky různýh barev, tvarů, velikostí, takže i na poznávání barev, motoriku, počítání. Nebo něco jako na druhý fotce, ale knoflíky by měly taky různý tvary, třeba zvířátka atd. šlo by?

elisa_day
2. črc 2014

@vkkc Myslím, že si můžete klidně vymyslet... 😉 Za sebe mám pocit, že žádná důležitá aktivita nechybí, ale třeba někdo o něčem ví? Filc nebo látka bude určitě super 😉

danuskajjj
2. črc 2014

@vkkc Ješště koukám, že chybí něco se zvířátkama nebo předměty denní potřeby, strašně se mi líbí jednoduché barevné, nebo obrázkové, sudoku, jde i z filcu, co jsem viděla...Ale zkuste něco navrhnout a uvidíme.

danuskajjj
2. črc 2014

@vkkc Pardon, mám nějaký zpoždění ve čtení 😀

vkkc
2. črc 2014

@danuskajjj
@elisa_day
@flames
tak jsem koukala a se zvířátky mě docela zaujalo hmatové loto - každá skupina zvířátek by měla tělíčko z jiného materiálu. Ale principy lota neznám - to se tahá z pytlíku naslepo? hm, asi jo, to by jinak nemuselo mít každý zířátko jinej kožíšek... no kdyžtak mě s pravidly poučte 🙂
http://didakticke-hracky.cz/didakticke-hry/2683...

daisyr
2. črc 2014

@vkkc mně se líbí ty korálky na provázku, to by bylo fajn 🙂
@vkkc loto vypadá moc hezky (jj, taká se poslepu), ale to by pak záleželo, zda bude či nebude hmatové pexeso již od @jjolly, ale to tvé mi přijde hezčí, že je to i hra...

vkkc
2. črc 2014

@daisyr já jsem klidně pro korálky, to bych měla i jednodušší na výrobu 😀

flames
3. črc 2014

@nebetka super, taky bych chtěla pizzu 🙂
@vkkc vítám nově příchozí! 🙂 korálky by se mi líbili
Já udělám teda ty písmena a pro @daisyr něco jinýho, ale asi ne ty obrázky, stejně už je máš, ještě teda nevím co, přesně, kouknu během dne. Co ještě nemáš a chtěla bys? :D

t22d
3. črc 2014

@danuskajjj já bych byla radši,aby jste mi peníze poslali na účet,po tom co vše nabalíkuji a zvážím

flames
3. črc 2014

@daisyr co kontinenty z pěnovky? Na to bych měla materiál z těch písmen.

jija
3. črc 2014

@vkkc mas to uplne super,'uz se moc tesis co vyrobis

@t22d s platbou za postovne se klidne prizpusobim, klidne poslu i dopredu v balicku i na ucet🙂

Pekne se to tu rozjelo. No dneska pro material dojit nestihnu, snad zitra a uz se na to moc tesis, doufam ze budou me vyrobky dost dobre, kdyz vidim na co se chystate, tak mam pocit, ze Vam to zkazim ☹ ale budu se fakt snazit, ale uz to mam promyslelne co bude na obou stranach puzzle, ted jenom vymyslim, jak to udelat aby to bylo pekne sesite kdyz to bude z obou stran

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru