Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

leia1
24. led 2013

ahoj děvčata, jsem zpátky🙂 a mám dotaz, budete k těm svým výrobkům vyrábět i ty pytlíčky na to? když se to jmenuje pytlíkové aktivity? nebo je mám koupit někde na netu? asi by to bylo fajn, ne?

sova33
autor
24. led 2013

@leia1 Já pytlíky vyrábět nebudu (neb to neumím 😀, respektive nemám šicí stroj a v ruce do toho fakt nejdu). Dám to do těch zipovacích plastových sáčků, bude aspoň vidět, co je uvnitř a prcek si třeba bude moct vybrat 🙂

petapete
24. led 2013

@leia1 já myslím, že je líp si pytlíky pořídit každá svoje, chci mít totiž vše v jednotných pytlících, takže bych to stejně stěhovala...posílat budu v zipových sáčcích a domy to pak budu mít taky tak... Jediný pytlíky vyrábím na čísla na bingo, ať je je z čeho tahat 🙂

sova33
autor
24. led 2013

@apollo11 Mně se teda líbil ten tvůj předchozí úkol 🙂 a nic z pěnovky tam zatím nemáme, tak by to bylo i z tohoto hlediska dobré. Na druhou stranu ani tenhle nápad není k zahození 😀 Takže za mně - klidně kterýkoliv z těch dvou. Jo, a ještě je místo ve třetím kole, nechceš se tam s jedním z těch nápadů taky zařadit? 😉 Kdyžtak to koordinuje @rozarka65

leia1
24. led 2013

@sova33
@petapete aha, já totiž šít neumím, ale už jsem to říkala mamce, tak uvidím, možná pytlíčky vyrobíme, nějaký hezký, látkový🙂 teeeda, jsem fakt zvědavá, až to budemem mít hotový a přijdou nám ty všechny balíčky🙂

ameliejulliette
24. led 2013

Já se taky těším a děsím těch všech balíčků 😀 Jakože celkem 25 nových hraček? Uááá! 😀

ameliejulliette
24. led 2013

@sova33 @helulela @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @apollo11 Geoboard - Jak moc by vám vadilo/nevadilo, kdyby byl obdélníkový - s tím, že síť z kolíčků by byla čtvercová a na té zbylé ploše by byly kolíčky na odložení či skladování gumiček? Nařezali mi pruhy 25cm a na 20x20 by to znamenalo dvakrát tolik řezání než na 25x20... Nejsem žádný látro, ale už se tak vidím, jak vrtám cca 600 dírek a zatloukám 600 špalíků 😀 Prosím o názory, díky. Plus kdo máte geoboard, kolik asi gumiček se hodí k tomu jednomu? Díky!

apollo11
24. led 2013

@sova33 Tak ono by to mohlo být i z pěnovky, ale tam se mi moc nelíbí dostupné barvy. No, u té předchozí věci, tam jde o to, že je to poměrně vymakaná hra a já nemám dostatek předloh pro ty vzorce (na netu nejsou) a nevím, co je na jaké úrovni obtížnosti, je to tam od nejjednodušších po složité. jasně, že se to dá nějak vymyslet a jen volně se inspirovat, ale aby z toho nevznikl nějaký paskvil 🙂 Tady to druhé je v tom míň "svázané". Tak dobře, počkám ještě, jestli se ostatní holky vyjádří. 😉

apollo11
24. led 2013

@ameliejulliette Vůbec nevadilo, hlavně když plocha sítě bude čtvercová 🙂 A gumičky se dají snadno dokoupit.

zvirka
24. led 2013

@ameliejulliette

@apollo11

Mně určitě žádná ze změn nevadí 🙂

imzadi
24. led 2013

zeny jdu se pochlubit..castecna prace na pytlikach s navlekanim barevnych testovinek (v pytlickach uz cekaji chlupate dratky a stuha) a pak moje dnesni dopoledni zabava, barevne vkladani drivek

xmarg04
24. led 2013

@imzadi To vypada paradne, v ktery ze jsi skupine? 😉

imzadi
24. led 2013

@xmarg04 az trojka 🙂) vasi jsem propasla no...ale neboj, obarvovani me chytlo a mam v planu udelat druhou varku, ne na navlikani ale proste prohrabovani...takze Ti klidne kupu testovinek predam 🙂) uvidim teda az oschnout, jestli je to pouzitelny, ale snad jo...

imzadi
24. led 2013

@xmarg04 mam i chlupatej drat navic, tak budes moct navlikat ju? pocitam s tebou, jdu udelat 13 pytlik at nezapomenu 🙂)

sova33
autor
24. led 2013

@imzadi Ty jo, ty už to máš hotové 😲 Já jsem u všeho tak nějak v půlce, ale já teď mám problém, že se nikam nedostanu a chybí mi nějaký materiál (ale za objednávku přes internet to opravdu nestojí 😝 ) Hlavně nemám ty pytlíky, tady u nás mají jen ty prťavé 😠

imzadi
24. led 2013

@sova33 hotove nemam...musi to uschnout, pak navliknu vzorovej, vyfotim, udelam karticky, zalaminuju a roztridim do pytliku...to jeste bude zabava 😝 😀 a ja objednavam na shopu, ozelim postovne a oni mi volaji, ze maji prodejnu 300 m od meho bydliste...se hodi 😀 a pytliky jsem koupila nahodou dnes v papirnictvi...jeee, budi se mi dvojka...ach jooo 😅

xmarg04
24. led 2013

@imzadi Ty jo, jsi zlata, diky moc...😉

denisa_svatba
24. led 2013

@imzadi Dej pak prosím vědět, jak budou těstovinky vypadat po zaschnutí. Mám v plánu, že až konečně seženu to barvivo (prosím, ve kterém oddělení v Tescu to konkrétné mají...?), tak je budeme lepit na MDF destičky jako obrázky... To si myslím, že by mohlo děti zabavit 😀

ofelieee
24. led 2013

páni vy valíte... holky já tu fotku dodám už dneska, měla jsem zas padlej komp... omlouvám se, že to se mnou takhle vázne...

sova33
autor
24. led 2013

@ofelieee To nevadí 🙂 A co budeš vyrábět?

sova33
autor
24. led 2013

@imzadi Jo, ale kupovat pár patentek a platit skoro stovku poštovné se mi moc nechce 😝

ofelieee
24. led 2013

@sova33 kdysivá jsem to tu psala, vlastně jsem nedostala žádný "OK" ani "to nééé" 🙂 budu ráda když dostanu reakci ještě něž se na to vrhnu... velká kostka dřevěná, na každé straně obrázek, kartičky se stejnýma obrázkama, a namalovanýma značkama pro figurky, barevný figurky. 12 figurek v šesti barvách po dvojicích. Kuba teď navíc hodně prožívá barvy, tak mě napadlo ty značky udělat podle barev a přiřazovat (v další pokročilosti) případný figurky. My jsme zatím ve fázi - padl obrázek, jupí, tady ho taky vidím 🙂 Přiřazování přijde postupně, a pak se z toho může udělat "dráha" a kdo první dojede na konec...

imzadi
24. led 2013

@denisa_svatba vypada to ze barva drzi a testoviny zmekly. A barvivo jsem dnes koupila v drogerii teta😉

rozarka65
24. led 2013

@sova33 A jak velké sáčky? Koukala jsem včera v papírnictví a měli tam 20x30cm 100ks za 150Kč..

daisyr
24. led 2013

@leia1 ahoj, já bych pytlíčky také nechala na každé, ať si vyrobí či zakoupí, co které vyhovuje 😉

denisa_svatba
24. led 2013

Trošku mimo téma, nevíte někdo, kde by se dala stáhnout mapa ČR (nebo světa), aby se to pěkně vytisklo na A4?

petapete
24. led 2013

@imzadi hezká práce🙂.

Já dnes vyrábím tabulky na bingo, vše píšu ručně, večer zalaminuju... Akorát nevím, na co napsat ta čísla na losování... Protože vzhledem k tomu, že jich potřebuji 12x20, tak papírový zalaminovaný nehrozí, bych se z toho skládání čtverečků zbláznila😀. Nenapadá vás něco?

Jinak už mám víceméně hotový nanuky, nastříhaný kola na dělení a nachystaný čtverce na sešití polštářků na semafor... Pokud bude čas, tak bych ráda co nejvíc vyrobila teď o víkendu (krom semaforů, na ty nemám materiál zatím🙂)

petapete
24. led 2013
klara.t
24. led 2013

@apollo11 MĚ JE TO TAKÉ JEDNO 🙂

klara.t
24. led 2013

@ameliejulliette klidně obdelník 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru