Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka je ještě malý... 😉 A je to normální,že úklid zabere víc času...už na to naštěstí nejsem sama, mám pomocníky,které to v tomhle věku ještě baví... 😀
Eli ještě nespí...usnula později (když není A. ve školce,tak má problém usnout včas) a co myslíte,že dělá...rozhodla se,že doplní mističky pejskům,tak tu přendavá granulky a asi jim to i rozpočítává,protože to po jedné...pak zas lopatkou a hrozně ji to baví... 😀 🙂 Zrovna se ji zasekla lopatka v hrnku a nechápe,proč nejde ven... 😀 Jak málo stačí... 🙂

jagado
13. bře 2013

@pebecka vyzkoušej, a hlavně je důležitá motivace -kdy se dítě pro tu činnost nabudí🙂příklad třeba u nás taková blbost,máme plnou igelitku ponožek,které jsou po jedné a po každém praní ty ponožky,co jsou po jedné,tak v tašce hledáme druhou -nikoho to moc nebaví -takže jsme udělali soutěž,kdo najde víc stejných párů,a potom jsme ponožky smotali do klubíčka aházeli jimi na cíl🙂

jagado
13. bře 2013

Teď mě napadla jedna monte aktivita🙂pokud máte prázdné flašky třeba od kubíka nebo já to dělal i do skleněné od kečupu -ale pozor na sklo - sklenice se naplní vodou a do ní se dá kousek barevného krepáku,a jak se skleničkou potřepe,krepák uvolní barvu a celá láhev se zabarví🙂a my to tak dělali a jako motivace byla,že mícháme čarodějné lektvary🙂stačí třeba přečíst nebo převyprávět kouske pohádky o čarodějnici a kdo nemá krepák,může použít potravinářské barvivo🙂a zkuste třeba 3barvy a potom i míchat -žlutá+červená=oranžová🙂tak hodně zdaru🙂

pebecka
13. bře 2013

holky dekuju za rady
ja kdyz si vzpomenu, jak jsem mu udelala barevne kresleni v soli a prvni co ho napadlo bylo tu sul vysypat ven (a vysypat je slabe slovo :D) 🙂, tri dny mi krupala pod nohama :D

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka šikulka... 😀 🙂

pebecka
13. bře 2013

:D

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka zkus to příště na zemi... 😉 A nebo se mi u Péti líbil ten úložný box pod postel... 😉

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka ale bavilo ho to,ne?🙂

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka nebo malý stolek a pod něj plachtu... 😉

pebecka
13. bře 2013

@rozarka65 do toho se mi nechce investovat, protoze pod posteli uz na nej neni misto :D, ale uz jsem po teto zkusenosti a po zkousce patlani v prstovych barvach poridila velky kus igelitoveho ubrusu 🙂

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka jj,ideální...u nás velmi potřebné... 😀 😉

pebecka
13. bře 2013

@rozarka65 bavilo 🙂, vyhrabany to mel za par sekund a pripravil aktivitu pro maminku a kocicky se s nim spolcily a roznasely to v tlapkach po celym byte :D

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka 😀 😀

rozarka65
13. bře 2013

Tý jo,to je zas hodin...dítko konečně spí...a já bych měla uklízet,ale tááák se mi nechce..tak asi jen dojdu s psiskama, pověsím prádlo a půjdu spát.... 😀

pebecka
13. bře 2013

@rozarka65 taky jsem se zdesila, kolik je a ja tu furt neco hledam, objednavam, resim :D ale jeste chci zakoncit den jednim rychlym danovym priznanim at jdu spat s pocitem dobre vykonane prace 🙂

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka tak ať to máš rychle hotové a můžeš jít spát..dobrou..🙂

pebecka
13. bře 2013

@rozarka65 diky, nebojim se ze bych sla spat brzy, jeste tu na me zpod pocitace vykukuje morsky konik na dodelani :D. jen manza taky dneska ne a ne jit spat 😀

rozarka65
13. bře 2013

@pebecka teda řeknu ti,nejsme my šílené... 😀 🙂 😎

wiwiane
14. bře 2013

@rozarka65
@pebecka
holky teda šílené jste a já taky přemýšlím že se přidám do dalšího kola, a to jsem si říkala že si dám pauzu máte volno v 5. kole 3-6 že v té 1-3 není volno je to tak ?

udělala bych stínové divadlo

jaký jste si daly termín?

rozarka65
14. bře 2013

@wiwiane 😀 jj,volná dvě místa 3-6...
Stínové divadlo se mi líbí moc,ale nevěděla jsem si s tím rady...líbila by se mi nějaká jednoduchá pohádka... 🙂 😵
Do konce dubna...to je času... 😀 🙂

wiwiane
14. bře 2013

@rozarka65 Rozi jo času dost, to se jen tak zdá jako dělala bych "jen" postavičky s tím že krabici by si udělal každý vlastní i když ona není ani potřeba víc se mi to líbí na zdi, projížděla jsem net a narazila na klasiku boudo budko, ale ještě to promyslím

kdyby někdo vypadl z té skupiny 1-3 dejte mi vědět 😀

rozarka65
14. bře 2013

@wiwiane určitě bez krabice... 😉

wiwiane
14. bře 2013

@pebecka
tak mě tam prosím dopiš 😕 snad doma nebude rozvod 😝 😀 ještě mám postahováno hafo obrázků tak to večer vložím třeba to někoho inspiruje 😉

rozarka65
14. bře 2013

@pebecka tý jo,tak už poslední místo... 😀 🙂

pebecka
14. bře 2013

@wiwiane taky jsem narazila na boudo budko 🙂

wiwiane
14. bře 2013

@pebecka ju to je pěkný pošli mi do IP zdroj já viděla trošku jiné a přemýšlím jestli ten domeček neudělat jinak 😝

nic letím ukážu se večer 😀

pebecka
14. bře 2013

@wiwiane ty jo ja to stahla ze slovenskeho konika, ale uz nevim, ktera vymena :D

pebecka
14. bře 2013

@wiwiane tak jsem to nasla, ale o vzory by sis musela napsat, je to jen ten obrazek https://www.modrykonik.sk/fotoblog/eviku78/albu...
prihlaseni funguje stejne jako na ceskem konikovi

pebecka
14. bře 2013

kdyby nekdo nevedel pro mladata, tak tohle mi prijde docela zajimave a jednoduche na vyrobu 😅
@zaffka
@sova33
@emanuelka13
@petula1981
@leia1
@illone
@vbrnka

petula1981
14. bře 2013

@rozarka65 @pebecka @jagado @jper @petapete @daisyr @zaffka @sova33 @klara.t @xmarg04 @emanuelka13
holky co říkáte na tohle, už jsem to psala do soukromé diskuze 5.kolo - jeden motiv obrázku v několika barvách, rozpůlené a děti by k sobě přiřazovaly stejné barvy. Udělala bych i víc motivů (různě barevná autíčka, kytičky a třeba i ty dinosaury). . Matyáš jede právě teď hodně v barvách, tak jsem tím hodně ovlivněná a tohle by se mu mohlo líbit 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru