Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

petapete
16. únor 2013

@pebecka bezvadné nápady 😵. Já jsem dnes úplně mimo, chytla jsem od kluků toho bacila, co se nám tu už týden točí, tak jsem mrtvola... Ty hrací karty bych k tomu mohla dodělat, budou stačit kombinace tří barevná jednu kartu (tzn. např červená, zelená, žlutá nebo na další zelená, zelená, červená) nebo ty "řetězy" delší? Asi raději kratší a zahraje se víc kol, ať to ty děti vydrží bavit až do konce ne? Ty aktivity jsou príma, ale to bude lepší, aby si každý asi udělal svý podle konkrétních schopností a potřeb dětí (protože ta budou diametrálně odlišný možnosti u ročáka a tříleťáka). To stejný asi s víčka ma, protože těch už taky tolik neschrasím... Leda bych zatím mohla udělat z barevných papírů a postupně byste si to doma nahradily zas podle svýho...

petapete
16. únor 2013

@janakkk já totiž myslím, že do toho souboru už se nedostane nikdo, je to dost starý příspěvek a asi už je to odmazaný☹

pebecka
16. únor 2013

@petapete @janakkk holky nasla jsem tohle, coz bych rekla, ze je to, co jste hledaly ;) http://dl.dropbox.com/u/10832845/Stoplight-toss...
Ale mozna taky ne, pac u vsech barev karticek je stejny popis :(

pebecka
16. únor 2013

@petapete ty retezy bych taky volila radsi kratsi kvuli vydrzi. kor kdyz jim to nepujde hned hodit ;)
ty jo, cervenych vicek asi nasbirame dost z coca-coly, zelena jsou na vodach, ale oranzova?

petapete
16. únor 2013

@pebecka jj, tenhle jediný úkol jsem taky dohledala, ale tak to je právě xíceméně jen ten základ, který je už z principu jasný, že se hážou ty barevný polštářky na odpovídající barvy na semafor, tam mělo být těch variací víc, byl odkaz, ale ten už nebyl funkční☹. Víčka raději ne oranžová, on ten semafor i pytlíčky budou mít jako prostřední barvu žlutou, tak bych spíš kdyžtak hledala víčka žlutá😉. Ta jsou určitě na citronových minerálkách, možná i Fanta? U nás by to byl problém nasbírat, protože ty pet lahve s vodama a limo skoro nekupujeme... Ještě tak tu Colu sem tam akorát...

pebecka
16. únor 2013

@petapete no my taky kupujeme hlavne colu a spis v plechu ;), z nejakeho vyletu nam tu zbylo par flasek vody se zelenymi vicky. takze pro sebe neco clovek nasbira ale nasbirat to v takovem mnozstvi? Fanta je prave oranzova :D
A jaky je ten puvodni odkaz? nejak mi to tu nejde dohledat...

petapete
16. únor 2013

@pebecka já tu ty odkazy nemám a přes iPad to nenajdu... Zkus si ten obrázek z alba u Rozárky vyhledat přes google přes vyhledávání obrázků (mě to právě na iPadu nejde...)

petapete
16. únor 2013

@pebecka právě s těmi víčky... Proto bych mohla nachystat tak max. jen z toho papíru a postupně by si to každý nahradil nebo by si každá nasbírala a připravila sama🙂

pebecka
16. únor 2013

@petapete ja to tedy chapu tak, ze ty ostatni karty se tykaly ruznych her s hazecimi sacky, ale bez vztahu na ten semafor.... "One card has the instructions for Stoplight Toss. The other 16 cards are different games your child can play with their beanbags."

pebecka
16. únor 2013

@petapete ja myslim ze nema cenu delat se s koleckama, ze si to kazda bud nasbira nebo nejak vymysli. jestli se ti libil ten napad s predlohama, tak priprav max. jen to...

petapete
16. únor 2013

@pebecka no asi to tak bude, že to budou už nápady jen s těmi pytlíky, jsem to jen rychle přelítla, zkusila otevřít a nešlo to, tak jsem dál moc nepátrala😀. A dodělám teda jen ty předlohy k házení🙂...

rozarka65
17. únor 2013

Holky,jak velké pytlíky jste koupily? A řešily jste různé velikosti?

pebecka
17. únor 2013

@rozarka65 ja kupovala tyhle a bohate to stacilo http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/6025...

petapete
17. únor 2013

@rozarka65 mám ty fialový ikeácký, jsou tam dvě velikosti a pěkně se mi to vejde... A pak jsem si ještě koupila v dm, mají takový s tím zipem-jezdcem na uzavření, tam teda měli jen velikost 1litr a do toho mi pěkně vleze taky nějaká aktivita (mám v tom tuším na balení ty nanuky a je to pěkně🙂). Do velkých z Ikea přijde semafor (mám to rozdělený na třetiny ty kartony a vleze to tam tak pěkně) a ty výše čte na dělení, malý mi zbylou ještě na bingo a to tam půjde v pohodě🙂

rozarka65
17. únor 2013

@petapete no Ikeu mám daleko...a ptala jsem se proto,že třeba hra bude větší v porovnání s pexesem...

misa_1
17. únor 2013

@rozarka65 Ja mam na zvukovy pexeso ty z DM (1 litr) a jak jsem porad resila, do ceho dam tu prikladacku, protoze do tech DM se na sirku nevejde, ma takovy zvlastni tvar, takova uzsi protahla A5. Tak manzel rika, hele mi mame v praci balik tech obycejnych, ale bez tech zipu, ale je to takovy divny podlouhly tvar, do toho se ti to asi nevejde. A kdyz prinesl vzorek, tak jsem zjistila, ze je to na mm presny tvar, co potrebuju 😉 😎

petapete
19. únor 2013

Hotové semafory: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/petapete/alb...
Ještě došít a naplnit polštářky na házení a namalovat předlohy a hotovo🙂

leia1
19. únor 2013

ještě to posílám zde můj výtvor hotový na odeslání - hmatové pexeso - materiály: bubl.folie, smirkl papír, vlnitý papír, filc, provázek, korek, houbička na nádobí, špejle
z druhé strany písmenka, ze kterých se složí jméno dětí nebo složení abecedy od A, až kam to jde.
snad se bude líbit a hlavně se užije🙂

jagado
19. únor 2013

@helulela ahojky🙂dělala jsem je ručně a fixem jsem dělala duhovky🙂 -hnědou,zelenou a modrou

jagado
19. únor 2013

za mě z filcu🙂díky moc🙂

helulela
19. únor 2013

@rozarka65 viděla jsem pytlíky se zipem (asi tři velikosti) i u nás v minitescu, mezi pytlemi na odpadky, pečícími papíry a potravinářskými foliemi

jagado
19. únor 2013

Holky,taky se obracím s dotazem,dělám logické řady a chtěla jsem to udělat na A4 na délku stránky - 5řádků.Můžu to nechat tak,nebo to budete chtít zalaminovat zvlášť 2řádky a 3řádky?
ukázka tady - paní to rozdělila
http://rustspolecne.cz/2013/01/logicke-rady/
jo a ještě proferuju tvary -čtverec,kolečko,trojúhelník a obdélník🙂
dík za vyjádření🙂

klara.t
19. únor 2013

Mám problém, u nás se fakt snad nikde nedají sehnat ty pytlíky. Ani v DM je nemají! Ani v Prioru, tam mají jen u kasy takové miniaturní, tam ty špachtle nedám. Tak nevím do čeho to mám dát. Ikeu mám 100km daleko ☹

rozarka65
19. únor 2013

@jagado já nevím,když to bude na délku,tak se tam toho vejde víc...mně se to bude líbit tak i tak... 😉

rozarka65
19. únor 2013

@klara.t já ještě nesháněla...vím,že je mají v papírnictví...ještě zkusím to Tesco,jestli tam nebudou levnější...

klara.t
19. únor 2013

my máme papírnictví právě v tom prioru. No snad se ještě dostanu do Tesca. Ale dceři dnes potvrdili zápal plic a druhé podezření na zápal plic, takže ted min týden nikam nemůžu. Bude to jen tak tak....nebo mě napadlo, jestli někomu nezbyde 23 pytlíků z ikea, že by to poslal s výrobky k @sova33 , já se s dotyčnou nějak vyrovnala a sova to tam pak nastrkala (připravila bych to tak, aby to bylo raz dva.

petapete
20. únor 2013

@jagado (ne)rozdělení nechám na tobě, využijeme tak i tak🙂

@klara.t pokud můžu, tak za mě je celkem fuk, jestli to bude v zipovém sáčku nebo ne a bude to "obyčejný", jen třeba nějaký pevnější igeliťák, aby se neprotrhl při transportu a bude třeba zagumičkovaný nebo zavázaný... Stejně si výhledově plánuji všechny ty "busy bags" nějak sjednotit a dát si je do vlastních obalů🙂. Ty zipový mi přišly praktický hlavně koukoukouli tomu předávání... Že se to po cestě nikde nevysype, neprotrhne a v pořádku dorazí🙂

petapete
20. únor 2013

Holky a já mám dotaz... Nevíte, jestli a kde se dají sehnat takové kroužky, jak jsou v pořadačích na papíry, ty zacvakávací, ale jen ty kroužky, ne celý pořadače... A jak se to jmenuje😀

rozarka65
20. únor 2013

@petapete na co to potřebuješ?
nevím,jak se to jmenuje,ale pokud myslíš tohle....
http://www.vsezpapiru.cz/kartonaz/poradace/pora...
tak tam zkus napsat a zeptat se,jestli by to neprodali bez toho pořadače,když to tam vyrábí...

helulela
20. únor 2013

Hotovo!!! 🙂 Skládání obličejů pro 1. kolo 3-6 let. Doufám, že se vám a hlavně dětem bude líbit.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru