Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

pebecka
28. únor 2013

@dagmarkaaa no me co napadlo dalsiho, tak nemam sanci sehnat pro tolik lidi, ono i ty molitany a brusny papir budu muset koupit 🙂
mas nejaky tip na dalsi materialy? budu jich pak pro sebe delat vic...

petapete
28. únor 2013

Ježíš holky, neřeklo se, že až po rozesílání předchozích kol? Ale tak já tu taky dám, co se mi líbí,'ale zatím nevím jistě, musím zkusit "demo" verzi, jestli to zvládnu...pro menší kategorii by se mi líbila přiřazovačka "kdo co jí" nebo podobné aktivity...

petapete
28. únor 2013
petapete
28. únor 2013

A pak se mi hodně líbí hmatový hry tyhle... Ale to musím nejdřív rozhodně prubnout, jestli to vyrobím... Kdyby jo, tak by šlo udělat lehčí variantu pro 1-3, těžší pro 3-6🙂

jagado
28. únor 2013

Já si říkám,že bych do 4.kola udělala pro první skupinu skládanku záchranářské prostředky -je to policejní auto,hasičské auto,sanitka,vrtulník a loď -vše na dva díly a zalaminovala bych to a pro ty starší hmatové počítání na špachtli,pokud se Vám bude líbit.
http://rustspolecne.cz/2013/01/hmatove-pocitani/

petapete
1. bře 2013

@jper zahrádka je moc pěkná 😵. A líbí se mi i to ostatní, ten twister prstový je vtipný🙂. A to počasí bych teda řekla, že pro prťata jedině, že by ty popisky na kapsách byly namalovaný a pak by se vlastně "jen" přiřazovaly podle obrázku, protoźe jen s popisem je to pasé🙂

petapete
1. bře 2013

@jagado hmatový počítání se mi líbí🙂.

Holky a teď bude už "jen" jedno kolo?😀

petapete
1. bře 2013

Holky a máte už představu, jak budete tu hromádku pytlíků nějak sofistikovaně "skladovat"?

rozarka65
1. bře 2013

@petapete myslím,že bude kol víc...předběžně sk. 1-3,,,,,13, sk. 3-6.....9

petapete
1. bře 2013

@rozarka65 já totiž do 1-3 bych klidně zvládla to "co kdo jí" a asi i tu hmatovou hru - pokud bych nezvládla ty ptáčky, tak bych udělala hmatový pytlíky - dvojice (plněný různým obsahem a hledaly by se po hmatu do páru🙂), pro ty starší bych pak ráda ty hmatový rybky (tam jsou uvnitř zašitý různý korálky a hmatově se hledají dvě stejný, pro kontrolu jsou pak ze stejné látky) a do druhýho bych ještě něco vymyslela😀. Strašně mě to totiž chytlo a baví mě to 😵

rozarka65
1. bře 2013

@petapete 😀 To já chvilku nechci vidět nůžky.... 😀 😝
Jinak holky,máte úžasné nápady..... 🙂 😵

petapete
1. bře 2013

@rozarka65 no já včera namalovala půlku těch vzorových kartiček k semaforům a musela toho nechat, už mě nebavilo vybarvování koleček😀. Dnes to musím dodělat a zalaminovat🙂.

rozarka65
1. bře 2013

@petapete kdyby jenom nebavilo...ale au, moje ruka... 😀 😝

petapete
1. bře 2013

@rozarka65 takhle jsem nesnášela nůžky, když jsem klukům vyráběla to pohádkový pexeso, když jsem ho obstřihávala... Jak to bylo hodně vrstev, tak to šlo blbě, totálně jsem dodělala jedny nůžky a svou pravačku😀

rozarka65
1. bře 2013

@petapete co bychom neudělaly pro děti,viď... 😀 🙂

petapete
1. bře 2013

Holky a vřele doporučuju pro batolata domácí "pískoviště... U nás naprostá bomba, krásně se tam zabavil, jako třeba teď a já si tu můžu v klidu vykecávat😀. Kluci to milují oba a kupodivu to není až tak úplně šílený na bordel😀. Mají v tom krupičku (nakoupenou prošlou ve slevě😀), fazole, hrách, těstoviny... Si to vše smíchali a patlají se v tom, přesívají, přesypávají....)

rozarka65
1. bře 2013

@petapete Super... 🙂 😵 A kde jsi sehnala tak velký box?

petapete
1. bře 2013

@rozarka65 to je z ikea, úložný box pod postel😀 : http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9002...

rozarka65
1. bře 2013

@petapete ty jsi vybavená... 😀 🙂

jper
1. bře 2013

@petapete jééé to je super, ty boxy mám taky a poloprázdné. Hmm už vím co jim vytáhnu. Díky
@rozarka65 ty boxy jsou z ikea - jsou boxy pod postel. Kdyby se načínalo další kolo - tedy 5.kolo tak jdu do něj. Pro mladší kategorii mám nápadů hafo, pro ty starší už musím více vymýšlet. Ale já na něco zase příjdu 😀 Potřebuju se zabavit - diagnozu mám jasnou - do porodu rizikáč a jen ležet. A protože se nedokážu srovnat, že budu muset mít císaře, tak se potřebuju nutně zaměstnat 😉 😉

jper
1. bře 2013

@petapete teda motýli jsou úžasní, to co kdo jí taky. To další moc nechápu, tak se k tomu nevyjádřím 😀 A to hmatové - teda si troufáš, když si představím tu práci s tím sešíváním, vycpáváním - jestli do toho půjdeš klobouk dolů.

rozarka65
1. bře 2013

@jper neboj, 5. kolo bude určitě...ve skupině 1-3 už jedna přebývá... 😉

jper
1. bře 2013

@rozarka65 Tak si mě tam rovnou napiš 😉 na obě kategorie

petapete
1. bře 2013

@jper ty ryby jsou zas přiřazování, na tom obrázku je vlastně jen jedna sada🙂. To hmatový... Ty ryby by snad šly, nedělala bych jich teda tolik😀 a možná místo vycpávání bych do nich "jen" všimla vatelínovou vrstvu... No a pro ty menší bych spíš udělala ty polštářky, ty by byly jednodušší v tom množství😀.

@rozarka65 my ty boxy měli ještě dřív než děti😀. Dva... Teď je pod postelí v ložnici stejně mít nemůžu... Máme tam tak málo místa, že bych je nevytáhla😀. Tak v jednom je pískoviště a druhý je u kluků pod postelí na Duplo🙂

petapete
1. bře 2013

@jper půjdeš na plánovanou sekci?

rozarka65
1. bře 2013

@jper píšu si... 😀 😉
@petapete taky asi pořídíme.. 😀 😉

petapete
1. bře 2013

No nic, musím jít... Děti ještě v pyžamu, potřebuju do obchodu koupit něco na oběd a stihnout poštu, která za hodinu zavírá, doma borčus neskutečnej... Jsem zvědavá, jak vydržím nenačumovat sem😀

jper
1. bře 2013

@petapete jo tak je to - díky za vysvětlení rybiček 😉 Jo pokud se nerozkrvácím, tak budu muset na plánovanou sekci. Po tom, ale co jsem zažila dva přirozené porody s bondingem a byly to fakt krásné porody, plné mocí a radosti, tak tohle nedovedu strávit. Ale nenadělám nic, můžu maximálně doufat v zázrak, abych mohla rodit normálně.

rozarka65
1. bře 2013

@petapete měla bys to vidět tady... 😀 😝
@jper mám za sebou obojí,takže tě chápu...budu držet pěsti.. 😉

jper
1. bře 2013

@rozarka65 Děkuju - zatím se spíše setkávám s nepochopením, co vlastně teda řeším. Asi začnu zkoušet tu zahrádku, ať zaměstnám mysl něčím jiným 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru