Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka no jen se ptám... 😀

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka já doufám,že mi nejpozději zítra materiál,když budu mít o víkendu jen Eli...dneska už to nevypadá...Chtěla bych stihnout nastříhat písmena a skládačku a i vybarvit,ale to je spíš scifi... 😀

pebecka
21. bře 2013

@rozarka65 moje aktivity ted stoji, jen jsem vcera prebrala ty koralky 🙂 , jeste musim prebrat ty bambulky :D

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka no já musím začít,co nejdřív, protože nechci,aby mne to stresovalo jako minule...a hlavně si říkám,že to bude rychlé,ale ono se to jen zdá a vím,že to nebude úplná legrace na čas... a taky potřebuji stíhat i jiné věci,které mi budou taky trvat,tedy hlavně do okamžiku než to vymyslím...😀 😉

lolelole
21. bře 2013

@rozarka65 tak jsem si říkala že bych do toho dalšího kola mohla udělat textilní kartičky ala hra Aktivity pro batolátka, když má být to téma Hry.. šlo by to ? Třeba 12 kartiček s aktivitami - zatancuj kolo kolo.., nebo nějaká pantonima nebo tak .. 🙂

rozarka65
21. bře 2013

@lolelole myslíš něco takového?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=56030071&tab=6
Jinak nápad se mi líbí... 😉

petapete
21. bře 2013

@rozarka65
@pebecka holky, vy jste teda akční😀. Já tentokrát asi momentálně uvízla na tom, že mám materiál, ale nemám elán😀

rozarka65
21. bře 2013

@petapete já taky nemám elán po měsíci doma s dětmi...Ale u tebe je to pochopitelné....počkej,až děti budou zdravé a bude po oslavě... 😉

janakkk
21. bře 2013

@petapete teda, to e mi líto, že jste měli krušnou noc...mě se osvědčilo, když malej blije, nedat mu vubec ale fakt vubec nic, hlavne ne mliko (nekojit) a ne vodu....nedavno jsme byli na horach a proslo nam to celou chatou, všechny děti blily, všichni dospělí měli prujem....a vyzkoušeli jsme na všech dětech, že fakt nejlepší je ani kapka vody ani čaje, i když olíznul mokrou lžičku,všechno to letělo obratem ven a od rána jsem pak dávala Hylak s colou...
držím palce, at je malýmu už dobře 🙂

pebecka
21. bře 2013

@petapete ti poradim jak na elan, mit na praci neco dulezitejsiho :D, pamatujete jak to bylo vzdy pred zkouskovym? tak tohle je to samy... dane za dverma, a tak bych radsi tvorila ;)

lolelole
21. bře 2013

@rozarka65 jj něco takového jsem myslela. Akorát bych to udělala z textilu. Mám tady ještě někde nažehlovací papír na který se dá tisknout a ušila bych kartičky a na ně prskla ty nažehlovačky 🙂

petapete
21. bře 2013

@janakkk no on je to ten větší, takže kojení tam už nehrozí😉... Od čtyř od rána už neblil, ale měl skoro čtyřicítky horečky, po čípku to kleslo jen minimálně, tak teď dostal ještě sirup pro změnu a snad se to bude lepšit... Colu si nevezme, on to nepije, mamka odpoledne doveze enterol... A vidíš, hylak bych ji taky mohla zaůkolovat😉

petapete
21. bře 2013

@pebecka s tou jinou prací máš úplně pravdu🙂. Si pamatuju, když jsem při Lukášovi dělala překlady, jak vždy když hořela termíny a já měla sedět nad textem, jsem měla děsnou chuť něco péct, uklízet, stěhovat,....😀.

petapete
21. bře 2013

@lolelole šitý "aktivity" pro děti se mi líbí 😵. To, co dávala odkaz @rozarka65 mám teď pro Fífu schovaný ve skříni na sobotu, když bude Lukáš slavit narozky, tak ať má taky dáreček🙂

lolelole
21. bře 2013

@petapete
@rozarka65
tak super holky, tak mě to tam někde zapište - nevím kdo to přesne systematizuje 😀 My jsme to ještě nezkoušeli ale myslím, že se to chytne - malý je děsný herec 😉 Ja teď budu muset máknout než se narodí holčička, chci Kvidovi připravit aktivity do zásoby, protože pak na to nebude čas...on má hrozně rád takové ty montessori blbůstky a hry, tak doufám, že to bude po narození malé správna cesta na něj aby moc nepociťoval nedostatek času a nežárlil...no uvidíme 😵

rozarka65
21. bře 2013

@lolelole já to píšu...jéé,ty máš brzo termín... 🙂 😵

rozarka65
21. bře 2013

Jinak společenská hra "aktivity" se mi moc líbí..těším se,až holky dorostou... 🙂

lolelole
21. bře 2013

@rozarka65 jj ale ani mi to nepříjde - včera jsem fakt s údivem zjistila že už mohu nastoupit na mateřskou. A to jsem pro malou ještě nezačla nic řešit - hold chudák druhé dítě 😀

rozarka65
21. bře 2013

@lolelole tak většinu toho máš po prvním dítku,tak to bude jednodušší... 😉

pebecka
21. bře 2013

@rozarka65 tak ty ja zrovna rada nemam, neumim predvadet (se :D)

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka to já taky neumím,ale doma s dětmi je to jiné...🙂 Já to hrála s dětmi v práci a docela jsme se nasmáli...🙂

petapete
21. bře 2013

@rozarka65 my máme pro Lukáše ty dětský aktivity a je to fajn 😵. Dospělácký máme taky, vždy se u nich dost nasmějeme😀

rozarka65
21. bře 2013

@petapete jj... 😀 Od kolika jsou ty dětské?

rozarka65
21. bře 2013

Teď jsem se ptala Eli "a proč ty nespíš" a odpověď "ne,stačí"..no tak půjde alespoň večer brzo spát...včera šla v deset.. 😀 Už aby Aninka zas chodila do školky, to bude Eli zase po obědě krásně spát... 😉

petapete
21. bře 2013

@rozarka65 uvedený od čtyř let😉

rozarka65
21. bře 2013

@petapete fakt,tak to by mohla už i Aninka... 🙂

petapete
21. bře 2013

@rozarka65 já myslím, že v pohodě, není tam nic s počítáním ani čtením... Jen obrázky, které buď můžou popisovat nebo malovat nebo hrát pantomimou... A posun po políčkách je podle barev, takže ti čtyřleťáci už by s tím neměli mít problém😉

rozarka65
21. bře 2013

@petapete jj,super...ani s početní kostkou nemá problém... 😉

petapete
21. bře 2013

@rozarka65 tam kostku vůbec nepotřebuješ😉

rozarka65
21. bře 2013

@petapete 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru