Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

petapete
23. bře 2014

@klara.t já určitě též ne, ani nevím, jestli jsem přihlášená (asi ani nejsem), s bídou bych stíhala realizaci pytlíků, organizaci už vůbec ne...

silvie_z
23. bře 2014

zapojila bych se ráda do deskových her pro mrňata 🙂

jjolly
25. bře 2014

rádá bych se přídala do výměny, až bude nějaká probíhat

zickemartina
17. kvě 2014

tak kdo se chce pridat jeste do deskovych her pisnete mi prosim tady
https://www.modrykonik.cz/forum/sporty-hobby-a-zajmy/busy-bag-v-praze-2-5-3-5-roku-stare-deti/

daisyr
25. kvě 2014

Nemáte zájem vytvořit výměnu opět na aktivity ala montessori? Rádi bychom obnovili inventář 😉

klara.t
27. kvě 2014

já už mám dost klasických aktivit, nic nového vyloženě by asi nebylo. Ale jsem pro výměnu her, nějaké klidně co zakoupíme a rozmnožíme pro prcky 🙂

zickemartina
2. čer 2014

Holky moc rada bych sla do vymeny typu trizeni
napriklad jak se pohybuji zvirata - ktere leze, skace, plave, lita ..
jidlo setridit na ovoce, zelenina, lusteniny...
stromy a kvetiny na jehlicnany, listnate stromy, treba obili, okrasne kvetiny
druhy zvirat na savec, hmyz, ptak, ryba
a jine
pujdete do toho?

daisyr
2. čer 2014

@zickemartina já bych asi šla 🙂 to by se nám mohlo též hodit 😉

zickemartina
2. čer 2014

@daisyr
tak skupina je tady https://www.facebook.com/groups/644744568944191/
rekla bych ze prijimam do 20 ucastniku a pak se domluvime nejprve na verzi a pokracovani

daisyr
2. čer 2014

@zickemartina díky moc, když já fcb nerada 😒, ale tak třeba někdy jindy

zickemartina
3. čer 2014

@daisyr facebook je na domluvu, vice mene se domlouvame na tom ze se vytvori aktivita ve formatu A4, laminovana na trizeni tohoto typu http://www.pinterest.com/pin/465207836480435243/ http://www.pinterest.com/pin/465207836479908546/
Asi se bude menit elektronicky takze se jedna najit tema a vypracovat na jednu A4 podklad, ktery se da zalaminovat a zalozit do sanonu a na nej karticky ktere se budou doplnovat dle smyslu.
minimalne dva sloupce idealne 4. trizeni muze byt na dve A4. ja premyslela ze bych udelala trizeni na to jak se pohybuji zvirata, ktere plave, ktere leta, ktere se plazi, ktere hopsa a ktere chodi.

zickemartina
3. čer 2014

@daisyr Pripojit se muze kazdy. kdo prispeje dostane na oplatku prispevek od ostatnich. vymena probehne emailem.

zickemartina
3. čer 2014

@zickemartina muze to byt treba i doplnovacka obrazku - ale vse pripraveno pouze k vytisknuti strihani a laminovani a pouziti suchych zipu.

zickemartina
3. čer 2014

@daisyr jestli chces tak se pridej, zatim aktivity co jsou rozdelene je trizeni ovoce zelenina, odpadku, jak se hybou zviratka. hlavne to musi byt opravdu vse pripravene jen k tisku strizeni a laminaci, zadna dalsi uprava. hodim to tema tam za tebe, jako tajneho ucastnika a az bude neco budu postupne rozesilat.

jjolly
3. čer 2014

já bych šla do klasické výměny....přidá se někdo?

daisyr
3. čer 2014

@zickemartina dobře, díky, tak třeba bych si mohla vzít třídění těch zvířátek na savce, ryby atd., jestli to je stále volné.. a kolik asi těch kartiček? Na A4 to může být i vodorovně nebo jen svisle?

daisyr
3. čer 2014

@jjolly já bych šla, sice nevím, kdy to vše budu stíhat, ale klidně😉 už jsem to tu už psala, že nějaké aktivity ala montessori apod.

jjolly
3. čer 2014

tak jsme dvě🙂 uvidíme jestli se někdo přidá další....

zickemartina
4. čer 2014

@daisyr poslala jsem ti zpravu, co je jiz zadane , karticek by melo byt na pokryti plochy pokud budou 4 nebo 5 sloupcu tak to vyjde na 25 obrazku k doplneni

zickemartina
4. čer 2014

Holky moc rada bych sla do vymeny typu trizeni
napriklad jak se pohybuji zvirata - ktere leze, skace, plave, lita ..
jidlo setridit na ovoce, zelenina, lusteniny...
stromy a kvetiny na jehlicnany, listnate stromy, treba obili, okrasne kvetiny
druhy zvirat na savec, hmyz, ptak, ryba Veskera podoba musi byt preposilatelna emailen a pripravena k tisku na format A4 - male okraje abychom setrily mistem Max dva listy A4 jako podklad a k tomu doplnovaci obrazky jiz napasovane a upravene. Na dokonceni se Pouzivaji jen papir tiskarna, nuzky, laminator, suchy zip. Obrazky by meli byt barevne. Vse v cestine. Kazdy kdo se zucastni dostane aktivitu ode vsech kdo se zucastnili. Aktivity by meli byt zamerene na vzdelavani. - Trideni, doplnovani, casova posloupnost treba vyroby mouky, nebo svetru( ale i s obrazky jak se vyrabi na tkalcovskem stavu, nebo jak se plete, hmozdir) kazda se rozhodnete jake tema si zvolite. je zapotrebi take dodat maly obrazek s resenim

pujdete do toho? Komunikace probiha na facebooku, https://www.facebook.com/groups/453600548083179/
Ale v pripade zajmu tem kdo neji facebook poslu odkaz na google tabulku s prehledem kam se muzete zapsat a informativni email

kekelejka
5. čer 2014

@jjolly já bych šla taky

zickemartina
5. čer 2014

Holky moc rada bych sla do vymeny typu trizeni
napriklad jak se pohybuji zvirata - ktere leze, skace, plave, lita ..
jidlo setridit na ovoce, zelenina, lusteniny...
stromy a kvetiny na jehlicnany, listnate stromy, treba obili, okrasne kvetiny
druhy zvirat na savec, hmyz, ptak, ryba Veskera podoba musi byt preposilatelna emailen a pripravena k tisku na format A4 - male okraje abychom setrily mistem Max dva listy A4 jako podklad a k tomu doplnovaci obrazky jiz napasovane a upravene. Na dokonceni se Pouzivaji jen papir tiskarna, nuzky, laminator, suchy zip. Obrazky by meli byt barevne. Vse v cestine. Kazdy kdo se zucastni dostane aktivitu ode vsech kdo se zucastnili. Aktivity by meli byt zamerene na vzdelavani. - Trideni, doplnovani, casova posloupnost treba vyroby mouky, nebo svetru( ale i s obrazky jak se vyrabi na tkalcovskem stavu, nebo jak se plete, hmozdir) kazda se rozhodnete jake tema si zvolite. je zapotrebi take dodat maly obrazek s resenim
pujdete do toho? Komunikace probiha na facebooku, https://www.facebook.com/groups/644744568944191/

marunkaf
7. čer 2014

@jjolly Já bych do toho taky šla. O které aktivity by se jednalo. Já mám ročního kluka, a z takovýchto aktivit bych brala cokoliv 🙂 Nemám vůbec nic 🙂

jjolly
7. čer 2014

@marunkaf
@diasyr
@kekelejka

jsem celkem 4...můzeme to zkusit..? Já sem se zatím žádné výměny neučastnila, ale ted jsem to 2 příhlášena...představa nějaké aktivity pro děti od 1-3 let...
Mohla bych udělat třeba hmatové pexeso

daisyr
8. čer 2014

@jjolly já právě už z některý kol něco mám, třeba zrovna i to hmatové pexeso 😉, ale spoustu toho ještě nemám. Co vím, tak je lepší, když nás bude ještě více, už jen z toho, že se do toho vloží energie a když už toho vyrobíš vícero (už víš postup, máš materiál), tak už to není tolik práce navíc a výdaje s poštovném, ať už při nákupu materiálu nebo pak rozesílání už nejsou též o tolik vyšší než při posílání méně aktivit.... Myslím si, že těch 10-12 je ideál, 8 bych brala, 4 mi přijdou stále málo... 😒

jjolly
8. čer 2014

určitě je lepší, aby nás bylo víc....můžeme počkat, jestli se někdo přidá....

t22d
19. čer 2014

@jjolly já bych se přidala

flames
29. čer 2014

@jjolly ahoj, bych se ráda přidala, jestli už nejste nějak domluvené...

jija
29. čer 2014

@jjolly jestli bude neco pro vek 1-3 tak se rada pridam taky, ale nejsem moc kreativni potrebovala bych ukol pridelit🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru