Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

petapete
17. led 2013

@leia1 jj, se mi ty Petriho misky na to fakt líbí, vyjde to levněji, než třeba nakupovat víčka k zavařování a myslím, že to bude vypadat líp...u nás by bylo totiž tenhle materiál potřeba koupit, skleničkový jídla se u nás nevyskytují, Fífa mi to nechtěl jíst, takže z tohoto zdroje nemůžu čerpat, tak hledám alternativy😀

jajulin
17. led 2013

@rozarka65 Ahoj, tak já jsem se ještě stihla vetřít do 2. kola, takže své místo ve 3. kole přenechávám někomu dalšímu. Díky. J.

sova33
autor
17. led 2013

@rozarka65 Jo, jsme šílené 😖 😖 A závislé 😀 Tak já jdu něco dělat. Jo, a pro ty starší bych v tom 3. kole konečně udělala tu kostku s rozcvičkou, co si o tom myslíš?

sova33
autor
17. led 2013

@jper Písmena na sucháč se mi líbí.

rozarka65
17. led 2013

@jajulin a do jaké skupiny..nevidím tě tam?

rozarka65
17. led 2013

@sova33 když ono je tolik krásných věcí...😀 🙂 😵
mně se líbí obě kostky...zvířátka i rozcvička... 😉

rozarka65
17. led 2013

@dagmarkaaa @wiwiane Holky, u koho je ve skupině @jajulin nemůžu to najít...děkuji...🙂

petapete
17. led 2013

@sova33 kostku s rozcvičkou bereme🙂. Jsem včera improvizovala a házely jsme to obyčejnou kostkou, každý číslo mělo přiřazenou činnost - první hod byla volba činnosti, druhý hod pak počet opakování, takže kostka se bude hodit🙂

jajulin
17. led 2013

@rozarka65 jsem domluvená s @dagmarkaaa přes IP, ale asi mě ještě nestihla dát do alba. Víš co? Tak mi to místo ve 3. kole zatím rezervuj do večera, ano? Mám tiky pustit se i do třetího kola, ale trochu si to rozmyslím, abych si toho nenaložila moc 🙂.

rozarka65
17. led 2013

@jajulin ok...🙂

jajulin
17. led 2013

@rozarka65 ach jo, už jsem si říkala, že mi 2. kolo bude bohatě stačit a pak jsem objevila toto, a zalíbilo se mi to tak, že půjdu i do toho třetího s váma 🙂. Diskuzi nepročítám celou, ale doufám, že nikdo v našem kole nic moc podobného nemá.

sova33
autor
17. led 2013

@rozarka65
@petapete Tak já tu kostku s rozcvičkou udělám ve druhém kole, pro třetí se ještě rozmyslím.

rozarka65
17. led 2013

@jajulin píšu si...nikdo to nemá...🙂

petapete
17. led 2013

Holky, jdu vám ještě dát tip...dnes mi došly knížky pro Lukáše, nějaký ty Šimonovy pracovní listy (ty jsou fakt skvěle udělaný, pro procvičování s předškoláky hodně doporučuju🙂), musím to teda ještě prozkoumat a pořádně prohlídnout večer, až budou kluci spát, ale tam se mi líbí moc ten poslední, 17.díl - Hrajeme si, kreslíme a počítáme s pohádkami. Je to jako na každý měsíc v roce jedna pohádka a k ní různý náměty na další aktivity...ale co hlavně mě nadchlo, tak knížka Přírodovědné hry od Jitky Macenauerové: http://www.knihypro.cz/www-eshop-rychle-cz-knih... . To se mi při zběžném prolítnutí líbí fakt hodně, je tam 130 různých úkolů a dobrý nápady, super popsaný postupy, k tomu doplňující otázky po každém pokusu...některý jsou krátkodobý (třeba 15minut), jiný dlouhodobý (líhnutí motýla, krystalizace soli z roztoku - v řádu týdnů...). Pokud máte ty starší děti (pro batolata to ještě asi nebude, ale od těch tří let myslím fakt super), tak určitě doporučuju🙂

rozarka65
17. led 2013

@petapete díky za tipy...šimonovy listy si půjčuji v knihovně...🙂 Hned jsem mrkla na tu úžasnou knížku a je tam taky...v úterý jedu do Lbc,tak si ji půjčím,jestli mne někdo nepředběhne.. 😉 😵

petapete
17. led 2013

@rozarka65 mě se líbí moc 😵.

Jdu chystat večeři, ale ještě vám musím hodit tohle: http://www.theimaginationtree.com/2010/12/diy-b... - jednoduchá varianta pro domácí výrobu něčeho jako ty pátrací rybičky, jen v tekutině...tohle by neměl být problém udělat a myslím, že efekt bude taky fajn🙂
A ještě super blog, tady konkrétně aktivity pro děti 1+, dole pak rozklik na další věkový kategorie: http://kidsactivitiesblog.com/activities-for-on... . Večer mám zas co procházet😀

majatob
17. led 2013

@petapete taky dam tip na knizku 🙂 perfektni je i tahle, myslim, ze to bude dost podobny tem Prirodovednym hram, my s ni pracujem opravdu hodne, je uzasna 🙂 http://www.knihypro.cz/www-eshop-rychle-cz-knih...

rozarka65
17. led 2013

@majatob tu mají taky,..děkuji... 🙂

petapete
17. led 2013

@rozarka65 závidím dostupnou dobře vybavenou knihovnu 😉

jper
17. led 2013

@rozarka65 nevím kdo vše patří do 3.kola pro 3-6. Jak tak brouzdám po netu tak nikde nevidím nic na trénování hodin s dětmi - že bych zkusila vytvořit hodiny, tak aby tam byly vyndávací aji čísla - nebo spíše na magnet nebo sucháč, záleží z jakého matroše to udělám. Zítra mrknu do hobby marketu co stojí kulaté tenké desky. Kdyby se to teda líbilo a ještě promyslím detaily.

rozarka65
17. led 2013

@petapete jj,já jsem za to mooooc ráda... 😉

rozarka65
17. led 2013

@jper napíšu večer,teď to nejde..sotva jsem stihla něco málo uklidit a holky se pořád hádají..

jper
17. led 2013

@rozarka65 mám to - je to víceúčelový kalendář, nebylo by to na zastrokování čuplíků, ale na magnety či co já vím :D zkusím na tom zapracovat - jak bych to mohla zvládnout vyrobit. Ale líbí se mi to asi nejvíce - záleží na vás. Klidně pište všeci své názory či nápady.

rozarka65
17. led 2013

@jper tohle je úžasné...mám to už dlouho uložené...přemýšlela jsem,jestli to koupit nebo vyrobit...vyrobené to má v albíčku @garzonka
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/garzonka/alb...
Jako nápad hezké,ale myslím,že tohle je spíš aby si to každá z nás vyrobila...

rozarka65
17. led 2013

@jper ale nápad je to jinak úžasný... 🙂 😵 Tohle zrovna doma moc chci,ať už koupené nebo vyrobené...🙂

jper
17. led 2013

@rozarka65 asi je to moc velké že

rozarka65
17. led 2013

@jper myslím,že na výrobu určitě..představ si,že by to dělala 12x...jako já bych to jinak brala všemi deseti... 😀 🙂

sova33
autor
17. led 2013

@petapete
@majatob Holky, díky za tipy na knížky. Už abych hledala banku, kterou vykradu 😎

majatob
17. led 2013

hele holky, uz spustili skupiny, teoreticky bysme se mohly presunout tam, je to verejny, takze by se mohly pridat i holky co jen nakukuji, ale kazda skupina by mela svoje "vlakno", takze by v tom nebyl takovy chaos jak ted... ale jen navrh 🙂

jper
17. led 2013

@rozarka65 tak já o víkendu něco zkusím a podle toho se rozhodnu, ju.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru