Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
20. bře 2013

@petapete Dobrý úlovek... 🙂
Jinak já jsem pěstitelka-nepěstitelka...😀 Ale máš pravdu..asi zase na trhu koupím sazeničky něčeho...i bylinky mi výjimečně vydržely až do zimy...a to byl pro mne úspěch... 😀

petapete
20. bře 2013

@rozarka65 jinak pamatuju diskuzi na living.cz kdysi dávno, když jsem zakládala zahradu, byla jsem tam pečená vařená a ta byla právě o pěstování na balkónech, trasách a tam byla jedna holka a ta měla naprosto dokonalou terasu, neuvěřitelně výmaz levnou co se týče rostlin a pěstovala toho fakt spoustu😉

rozarka65
20. bře 2013

@petapete No já toho ještě musím využít,než nám ho strhnou...děti se tam bojím pouštět,aby mi nepropadly,tak alespoň něco... 😀

rozarka65
20. bře 2013

@jagado o čem ta hra je?Nemůžu to najít...

petapete
20. bře 2013

Hmm, tak to asi nebylo z auta, máme za sebou další dva zvracecí záchvaty☹ 🤐

rozarka65
20. bře 2013

@petapete jej,něco nesedlo nebo nějaká viroza? Ať je brzo dobře...

lolelole
20. bře 2013

Nazdarek vespolek, tak nějak delší dobu pokukují po těch pytlikových aktivitách. Docela by se mi líbilo se k Vám přidat. Můžete mi prosím napsat jak to celé funguje a zda je to ještě možné ? Ruce mám šikovné, tak snad bych něco taky zpytlíkovala 😀
Díííky a mějte se fajn 🙂

petapete
20. bře 2013

@rozarka65 no netuším... Ale nic divnýho nebo jinýho, než my ostatní nic nejedl, teplotu nemá... Tak snad to byl jen rozdrážděný žaludek z toho zvracení ... Teď usnul, tak uvidíme... On není vůbec zvracící typ, zatím nás to potkalo snad třikrát za těch šest let...

rozarka65
20. bře 2013

@lolelole Ahojky,vítej mezi námi... 🙂 Teď do konce dubna probíhají dvě kola...a pak bude menší pauza...další kolo/a budou probíhat na podzim...

rozarka65
20. bře 2013

@petapete tak snad to bude dobré...

lolelole
20. bře 2013

@rozarka65 díky Rozárko a můžeš mi to ještě prosím trochu upřesnit ? Chápu to správně, že najdu nějaku pidiaktivitu, kterou vyrobím pro všechny a rozpytlíčkuju a mně pak přijdou aktivity od jiných maminek ? Máte nějaký seznam kdo co vyrobí, abych neopakovala něco co už tady proběhlo? Mám nejdříve poslat nafoceno do fóra ke schválení ? Jo a jak dvě kola ? Omlouvám se za dotazy 😀

rozarka65
20. bře 2013

@lolelole
Na této straně u @pebecka jsou odkazy na všechny výměny...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-...

Další kolo jestli budou všechny holky souhlasit,bude zaměřené na hry...ale to už je plné...
A pak to další nevím...

A ano...něco si vybereš, hodíš foto a všechny k tomu řeknou...🙂 Stanoví se termín...A pak vyrobíš 12x...to se pošle jedné mamince a ta to rozešle...

A teď jedou dvě kola,protože bylo hodně zájemců a v první etapě byly souběžně dokonce tři kola... 😀

Jo a ještě si vyber jakou věkovou kategorii 1-3 nebo 3-6 nebo obojí... 😉

A neomlouvej se...ještě nějaké dotazy?

kecule
20. bře 2013

Já Vás chci jen strašně moc pochválit, jste velmi šikovné, všechny!!!!! Čerpám od Vás nápady a jsou fakt suprové.
Mějte se moc pěkně a ať Vám jde práce od ruky.

lolelole
20. bře 2013

@rozarka65 tak ja bych brala kategorii 1-3 ale koukám že tyhle dva kola už jsou plné a dělají se ezervačky na další - pokud jsem to tedy správně pobrala. Tak pokud mě tam můžete někam písnout do budoucna když bude možnost tak budu ráda 😉

rozarka65
20. bře 2013

@lolelole jj,správně...ono je plné i 6.kolo...ale myslím,že do podzimu bude zájem...tak tě píšu... 😉

jagado
20. bře 2013

Tak na netu jsme tu hru Nano nenašla,je starší,tak jí teď asi Haba nevyrábí.Ve hře je 24 kulatých ženotů -na každém je nějaký předmět a je 5vršků - větších - jako od Nestee v 5základních barvách a ty jsou taky na kostce +žolík.Na začátku hry se 5žetonů schová pod 5vršků a podle toho,jakou barvu hodíš - vzpomínáš,co bylo pod daným vrškem,pokud uhodneš,získáváš žeton a vrškem schováš jiný obrázek,vyhrává tne,kdo má víc žetonů🙂velký vršky už sbírám a mám v merku i ty obrázky🙂v té originálné hře je -kočka,ptáček,pastelky,balónky,tenisky,batoh,kolečková brusle,kurf,strom atd🙂

rozarka65
20. bře 2013

@jagado to vypadá dobře... 😉

lolelole
20. bře 2013

@rozarka65 děkuji moc - budete to pak nějak annoncovat nebo mám chodit do diskuze a hlídat si to ? 🙂

rozarka65
20. bře 2013

@lolelole určitě ti dám vědět... 😉 Ale můžeš zatím přemýšlet,co bys mohla vyrábět... 😉

pebecka
20. bře 2013

ja uz mam asi taky tip na hru, jen si to zatim necham pro sebe a vyzkousim, jestli to zvladnu vyrobit, popripade vyrobit 12x :D

rozarka65
20. bře 2013

@pebecka ty nás napínáš... 😀 🙂

pebecka
20. bře 2013

ty jo davaji zahadu blair witch a ja chtela uz pomalu jit spat :D

pebecka
20. bře 2013

@rozarka65 se bojim, ze se s tou vyrobou budu prat...

rozarka65
20. bře 2013

@pebecka neboj,nejsi v tom sama...víc hlav,víc nápadů... 😉
I když teda já jsem taky začala přemýšlet a taky si nejsem jistá... 😀

pebecka
20. bře 2013

@rozarka65 no vidis ;)

petapete
21. bře 2013

@rozarka65
@pebecka tak já hru teda ještě neřeším ani náhodou, na to bude spousta času přes léto😀. Dnes teda asi neřeším nic, mám za sebou rekordní noc, kdy jsem fakt neprospané ani půlhodinu☹. Lukáš 13x zvracel, mezitím se Fífa budil na kojení... A pan manžel si to spokojeně prochrápal a ráno odmítl možnost zkusit se byť jen zeptat v práci na dovolenou a odfrčel☹...

rozarka65
21. bře 2013

@petapete Tý jo, a proč se odmítl zeptat? Půjdeš k doktorovi nebo jen zavoláš?

petapete
21. bře 2013

@rozarka65 prostě řekl, že mu ji takto rychle nedají... Přitom občas mu uteče, že někomu se nechtělo do práce, tak jen zavolal a vzal si volno... A u něj to nejde... No comment☹. K dr. asi nepůjdeme zatím, ještě uvidím, jak se to bude vybíjet...máme to 30km a od půl páté od rána drží a nezvracel... Navíc naše dr. má až odpolední, tak uvidíme do té doby...Teď dáváme co pět minut pět lžiček černýho čaje s glukopurem, každou čtvrthodinu kousne do suchýho rohlíku a zatím dobrý... Tak snad to nejhorší už si vybral v noci... Jenže já padám na ústa, k tomu potřebuju dodělat medovník a chystat na oslavu😖...

rozarka65
21. bře 2013

@petapete Tak to nezakřikni...To chápu,když jsi nespala... 😒
To P,,když je Aninka objednaná k dr. v Lbc nebo v Praze,tak si bere volno nebo na propustku....a když se něco takhle narychlo vyskytne,tak prostě zavolá do práce,protože ví,že pokud nechybí moc lidí,tak není problém...protože vědí,že je opravdu v nouzi...

petapete
21. bře 2013

@rozarka65 no M. má asi pocit, že by se to tam bez něj neobešlo nebo co no☹. On taky, že kdybysme jeli k MUDře, tak že by si vzal paragraf... Jenže já nemůžu v pět ráno vědět, jestli odpoledne pojedeme nebo ne... Když už nebude zvracet, tak by to bylo zbytečný... Takže je v práci a já mám tak akorát smůlu...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru