Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

zaffka
11. bře 2013

...některá z maminek vkládala i tento tip pro inspiraci, že ona ho vyrábět nebude, mně by se to i líbilo...
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=279&order=1

xmarg04
11. bře 2013

@pebecka Ahoj, furt nad tim dumam, ale tak neja to zvladnu - dopises me, prosim, do 5. kola? JEn aktivity teda jeste nevim... 😅

zaffka
11. bře 2013

A ještě námět vlastní - náš malý miluje mašinky a rád pojmenovává, co všechno má..kola, komín, nárazník, světlo, okno, píšťalu...takže to udělat jako skládačku z částí (filc, mooseguma, látka, karton...), buď vkládat dílky do obrysu nebo úplně bez pomoci nebo ještě každý dílek zapnout na podklad jiným zapínáním - knoflík, druček, háček,...)

zaffka
11. bře 2013

Další aktivitku jsem nazvala Kde se vzalo? vajíčko,sýr, chleba, zelenina, šunka - na posloupnost např. chleba - obilí, mouka, chleba...vyrobit to kartičky - trojice stejné barvy..kolikrát děti žijí z představy, že vše se jn kupuje v obchodech a souvislost s přírodou neznají...

jper
11. bře 2013

@klara.t @petapete aha - tak asi jak které dítě, naše slečna jak viděla starší kamarádky a i někt.děti ve školce, že to umí, tak od 5ti skládá písmena a chce se furt učit další a další. U nás hodně holek v těch 5ti uměly skládat slova, ale je fakt, že to všecko byly holky a měly doma starší sourozence, od kterých se jakoby aj učily.
Kláro - mě se líbí i to skládání z té pěnovky, nemáme to a to by ji taky moc bavilo

xmarg04
11. bře 2013

Tak damy, co neco z ´toho? Jen nevim, jestli by neco bylo i pro starsi, ale co to prvni? A provlikacku peo mensi? (asi teda z gumy, aby to lip drzelo)...

jagado
11. bře 2013

@zaffka oba nápady jsou moc hezké a myslím,že by šly

jagado
11. bře 2013

přemýšlela jsme,co udělám pro 5.kolo 3-6 a napadlo mě -pexeso dopravních značek,co na to říkáte - značka a pod tím,co znamená a zalaminovala bych to.

petapete
11. bře 2013

@jper no je fakt, že ten starší sourozenec udělá hodně a asi i ten rozdíl kluk x holka... Lukáše totiž písmena vůbec nezajímají, ale zas žere čísla, takže už mi tu sčítá a odčítá do 20, počítá do dvou stovek...

petapete
11. bře 2013

@zaffka líbí se mi to co se kde vzalo, já budu dělat co kdo jí, tak by se to docela dobře doplňovalo🙂

jper
11. bře 2013

@zaffka mně se líbí skládací zvířatka, i to odkud se bere jídlo 😉

jper
11. bře 2013

@petapete jo a naše zase počítání do 15ti ještě jo, ale pak už ne a ani se to učit nechce :D

klara.t
11. bře 2013

@xmarg04 mě se moc líbí nápad 2, 3, 5 🙂

klara.t
11. bře 2013

děvčata 5té kolo 3-6 neche se někdo ujmout tohoto? Já už mám předvybráno a toto je moc pěkné, nebude to složité, jen trochu stříhat filc, protože ostatní je volně k tisku. zde http://allourdays.com/wp-content/uploads/2012/1... jde o složení jedné půlky motýla podle předlohy....

jper
11. bře 2013

@xmarg04 tak hmatové pexeso je v 3.kole, tam já nejsu aj bych to chtěla - ale nevím kolika jiným by se to opakovalo. Provlíkačky jsou v 2.kole a to už nee, mám nějaké i dřevěné, tak to by už na nás bylo moc. A líbí se mi všecko s těma barvama - čili obrázek 3 a poslední

klara.t
11. bře 2013

já také nemám hmatové pexeso, ale ani provlékačku ne...to nevadí. máme jednu dřevěnou. Já nemám jak udělat dírky, takže si jí vyrobit nemůžu, proto jsem jí chtěla.

jper
11. bře 2013

@klara.t jo to skládání se mi líbí - tak jsem zvědavá jestli to někoho veme. Tohle si myslím by bavilo i ty větší- naše 5,5 by si s tím hrála ráda.

jper
11. bře 2013

@klara.t jo chápu - tak uvidíme kolika maminkám by se to opakovalo. Když bude víckrát - tak prostě dám švagrové 😉

petapete
11. bře 2013

@klara.t to přiřazování motýlů jsem taky podobný plánovala, měla jsem vyhlídnutý tyhle:

klara.t
11. bře 2013

nechtěl někdo dělat zeměkouli? http://pinterest.com/pin/232920611947977266/

klara.t
11. bře 2013

@petapete podobnost je v motýlech, ale ty máš obě strany vlastně hotové, jde o klasické přiřazení. Já navrhovala vyloženě sestavení té pravé strany, jukni na odkaz.

petapete
11. bře 2013

@xmarg04 mě spíš než to hmatový pexeso by se líbilo to skládání obrázků

petapete
11. bře 2013

@klara.t ahá, já myslela, že jsou taky stejný a jen se přiřadí🙂

sova33
autor
11. bře 2013

@petapete Tohle dělala @apollo11 v prvním kole (3-6)

jper
11. bře 2013

@klara.t joo tu zeměkouli dělám já - díky super

petapete
11. bře 2013

@sova33 jj, vím, že už bylo, ale hmatový pexeso taky, tak z těch dvou možností se mi víc líbí to skládání obrázků🙂. Ono počítám, že některý aktivity v různých kolech budou trochu podobný, přeci jen už pátý kolo, to je 60 aktivit v každé věkové skupině, takže asi nějakým podobnostem se netu jde ubránit...

rozarka65
11. bře 2013

holky,tak já pořád nevím...zatím mám zamluveno 4. kolo 1-3, jinak pořád nemám jasno...

pebecka
11. bře 2013

mne se libi ty motyli, co davala Klara nebo to skladani pismen...
provlekacku, hmatove pexeso i to skladani obrazku uz mame, takze za mne radeji neco jineho 😖

rozarka65
11. bře 2013

@pebecka tak mám udělat ty motýly...? Pizzu si Péťa bude dělat sama,tak by byla ráda za něco jiného...

rozarka65
11. bře 2013

a starší skupina krabičky se slovy,skládání písmen,skládačka ptáček nebo co to je nebo něco jiného....?

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru