Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
13. led 2013

@klara.t no jak máš klasické domino s tečkami...tak místo toho budou písmena a obrázky...a tím,že by to bylo nakombinované,tak by se to mohlo hrát tak,že by mohly přikládat k sobě stejné písmeno i obrázek...jakože by si to spojovaly...nevím,jestli jsi to pochopila... 😀 Je to jen nápad...ale to pexetrio bude jednodušší...domino si vyrobím asi jen doma s hooodně kartičkami....jakože udělám víc obrázků od jednoho písmena a stejný počet písmen...takže by třeba mohly dát k sobě obrázky např auto a anděl,protože začínají stejným písmenem...ale to samozřejmě využití později...takže ze začátku v rámci učení/poznávání dávat k sobě stejné A/A a až později A/a nebo A/auto nebo auto/anděl atd.

apollo11
13. led 2013

@majatob Aha, D. by zase nedala věci, který děláte s loupežníkama (obkreslování, vyšívání atd.) Je fakt, že něco s barvama se hodí vždycky. Šlo by to aj zkombinovat s něčím dalším.. Chtěla bych, aby to bylo přínosný pro většinu zúčastněných, tak se radši ptám 🙂 Já těch aktivit pro 3+ moc neznám, resp. neděláme je ještě, tak musím hodně zalovit pro inspiraci..

apollo11
13. led 2013

Bylo by hezký něco malýho na způsob Logico primo, ale na to asi nejsem dost šikovná 😅

majatob
13. led 2013

@rozarka65 nebo me jeste napadlo, ze by to slo udelat jako velkou zalaminovanou kartu s velkymi pismeny a k tomu karticky s malymi a s obrazky a udelat to na zpusob Lota 🙂 nevim jestli je popis srozumitelnej, kdyztak to nacrtnu na papir 😀

majatob
13. led 2013

@apollo11 na barvicky me jeste napadlo nejaky zjednoduseny Sudoku, predtisteny tabulky a doplnovat chybejici barvy a udelat to od 4x4ctverecky po 8x8 🙂

majatob
13. led 2013

jo a jeste je u nas docela aktualni poznavani hodin, ale to uz by bylo asi fakt moc 🙂

rozarka65
13. led 2013

@majatob jj,to je taky dobrý nápad... 😉
Koukám,že budeme muset udělat víc kol... 😀 🙂
Holky a umí už vaše starší děti zavazovat tkaničky?

majatob
13. led 2013

@rozarka65 jenom uzel, maslicku jeste ne 🙂 nebo ze by kazda rovnou dve aktivity? 😀

rozarka65
13. led 2013

@majatob a učíš 8hod. ráno a 8hod. večer nebo rovnou 20hod.?

rozarka65
13. led 2013

@majatob 😀 😀

rozarka65
13. led 2013

@majatob no už se na to moc těším.... 🙂 I když jsem zvědavá,jak to budu stíhat..i na kroužky dělám přípravu většinou v noci před... 😀 😝

majatob
13. led 2013

@rozarka65 8 vecer a 8 rano, ale zatim jsme se teda zasekli na tom, ze rekne, na kterou cislici ukazuje ktera rucicka, ale hodiny z toho neodvodi 🙂

majatob
13. led 2013

@rozarka65 hahaha, ja su na tom uplne stejne, vzdycky vsechno na poledni chvili 😝 jaky krouzky vedes? 🙂

rozarka65
13. led 2013

@majatob ale i tak je to super...🙂 Ale asi bych měla začít nejdřív u číslic než začneme s hodinami,ne? Nebo to spojit?

majatob
13. led 2013

@rozarka65 my jsme prvni delali cislice, ale pojit by to asi taky slo 🙂

rozarka65
13. led 2013

@majatob 😀 😀 jj,ale občas je to masakr...výtvarku 3-4,dramaťák 4-6,dramaťák 7-10...
Ale Tebe obdivuji,co vše s dětmi zvládáš... 🙂 😵 ...já teď nestíhám ani stahovat fotky...vlastně už od podzimu...doufám,že mne tohle trochu nakopne a já se zase rozjedu... 😀 😝

majatob
13. led 2013

@rozarka65 supeeer 😵 ja jsem vedla tanecni a hudebni krouzek ve skolce, ale co jsme se prestehovali nemam tu poradne do ceho pichnout :-/

rozarka65
13. led 2013

@majatob jéé,taneční a hudební by se mi taky líbil,ale bohužel mám hudební hluch... 😀
Já jsem právě ráda,že jsem dostala šanci...už jsem moc dlouho doma a potřebovala jsem něco dělat....
Ty že nemáš do čeho píchnout... 😀 🙂 Náhodou mi přijde,že si to doma s dětmi pěkně užíváš...🙂 😵 Ale rozumím ti,že zpestření v podobě kroužku je super... 😉 Tak třeba se tam u vás něco naskytne...zkus se poptat... 😉

majatob
13. led 2013

@rozarka65 ja su zase lemra na vytvarku 😀 nastesti deti to zatim nepoznaji 😀DD my jsme se do mesta prestehovali teprve na zacatku prosince, jeste jsem se nestihla ani poradne rozkoukat...ale chci zacit s detma chodit do MC, tak treba by se neco naslo casem tam do ceho bych se mohla zapojit, ale moc casu uz na to neni, za rok valim do prace 😢

rozarka65
13. led 2013

@majatob no si nemysli,já nejsem žádná umělkyně... 😀 A inspiraci hledám tady a v knihovně... 😀 😉
To chápu...já tu bydlím 4,5 roku a moc lidí tu pořád neznám...2,5 roku jsem jezdila do Liberce,kde jsem dělala kroužek v MC,ale se dvěma se to moc nedalo...a teď to byla náhoda,kamarádka byla u nás na oslavě narozenin a že by se jí líbilo,kdybych něco dělala pro naše děti a už to jelo... 😀
Myslím,že v MC tě budou určitě chtít.. 🙂 😵
Ani mi to nepřipomínej prosím tě...už teď z toho mám hrůzu.... 😒 😝

majatob
13. led 2013

@rozarka65 takovy nahody jsou nej 😵 kdy to ceka tebe? me pokud vezmou nejmensiho rararacha do skolky, tak od pristiho brezna :-/

xmarg04
13. led 2013

@rozarka65 @majatob Teda holky, takovejch inspiraci... Taky to bezpodminecne vidim na dalsi kolo...😉

rozarka65
13. led 2013

@majatob mně končí příští 1.7.

rozarka65
13. led 2013

@majatob A nebude škoda tuhle diskuzi zamykat...mohla by to být inspirace i pro jiné maminky...a adresy atd můžeme řešit IP...

majatob
13. led 2013

@rozarka65 ok 🙂

rozarka65
13. led 2013

@xmarg04 a kolikrát se můžeme zúčastnit?? 😀 😀

rozarka65
13. led 2013

@majatob byl to jen nápad... 😉 Ale je taky pravda,že ty nápady má i @sova33 v albíčku,které je přístupné ostatním...takže je to asi jedno... 😉

carmonka
13. led 2013

Holky, pokud ještě hledáte - mě by se pro starší líbila třeba nějaká mini kartička na poznávání počasí. Nebo nějaký další "témata" - vývoj kytky, jak roste a vyvíjí se člověk, zdravý x nezdravý potraviny atd. Nebo skládání a vyprávění příběhů či pohádek podle obrázků. Nebo velký obrázek a na něj přikládat první či poslední písmenka (P na popelnici atd.).
Pořád ale nemůžu najít to pravé pro mladší kategorii... Pořád to není ono 🙂

klara.t
13. led 2013

moje dcera ve třech letech (dnes 3 a necelé dva týdny) čísla ještě neumí, takže v té kategorii 3-6 let bych klidně i ty čísla nechala, ale k tomu můžete přidat sčítání nebo co jste to navrhovali, to budem dělat později, ale rovnou vyšší level nezvládneme ☹

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru