Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

jija
1. črc 2014

@flames jo to je presne ono, momentalne uvazuju o slonovi🙂

danuskajjj
1. črc 2014

@flames Taky myslim, že tak 15 lidí je ok. A já už jsem vymyslela materiál na ty vkládačky tvary, snad to půjde. Jen nevím, jestli to do srpna budu stíhat, v srpnu bych měla spíš volněji. Tak já jsem pro malinko více času, než měsíc 🙂

danuskajjj
1. črc 2014

@jija To je super. A budeš dělat i to oboustranné? Když už tak už .-D

jija
1. črc 2014

@danuskajjj taky me to napadlo, ze oboustranne to bude lepsi🙂 jeste to poradne vymyslet a hura na nakup materialu🙂

marunkaf
1. črc 2014

Nevadí, když nás bude víc 15. A udělala bych teda nějakou stonožku, jejíž látkové tělíčko by se různě zapínalo - knoflíky, zip, mašlička, apod.... Někde jsem podobný nápad viděla, tak kdyžtak dohledám, aby jste měly představu A pro termín jsem teda taky až v září. 🙂

@flames

marunkaf
1. črc 2014

@birds Líbí se mi obrázkové pompony 🙂

senera
1. črc 2014

Ahoj, mohla bych se ještě přidat do této výměny.

flames
1. črc 2014

@senera určitě, napiš co bys chtěla dělat

daisyr
1. črc 2014

@nebetka pizzu už mám odjinud 😒
@marunkaf brala bych to zapínání 🙂 hmat. pexeso už též mám a semafor též 😉
@birds ty špachtle a barevné sponky jsou fajn 🙂
@flames já teda ta písmenka už mám ☹ a ta jsou myslím tak pro věk 3+
@danuskajjj též se mi líbí ty tvary - nasazování
.... přemýšlím, jestli tedy k vám jít, či ne, něco už mám, tak abych plovinu věcí neměla dvakrát 🙂
ale, když by to hmat. pexeso bylo ve formě těch rybiček plněných něčím, tak by to bylo fajn.

daisyr
1. črc 2014

Jinak za sebe bych mohla navrhnout nějakou provlékačku - tkanička a destička s dírkami...

elisa_day
1. črc 2014

@danuskajjj Mně se líbí třídění barev i tvary, za mě cokoliv...
@t22d Máš prosím představu, jak staré dítko to zvládne navlíknout? Přijde mi to pro malé děti složité, ale třeba se pletu a nijak to nevadí, kdyžtak využijem později... Jsem pro, jen mě to zajímá...
Jinak pro mě 15 lidí tak akorát, ale když bude víc, tak mi to nijak zvlášť nevadí. Co se týče termínu, já to během července zvládnu, ale někdo má i složitější aktivity, tak třeba koncem srpna?

danuskajjj
1. črc 2014

@flames a další 🙂 Tak poslušně hlásím, že už mám hotový neobarvený prototyp nasazovacích tvarů. Sice má ještě drobné technické a estetické nedokonalosti, ale v rámci možností to půjde 🙂 Trošku oříšek bude řezání trojúhelníku a pak kolíčky do podložky vsadit kolmo, ale snad to při 15 výrobku už vychytám 😀 Tak prosím, já tedy budu dělat ty nasazovací tvary a už mi to neměňte.
A také hlasuji pro konec srpna, září. Ono tohle bude trochu náročnější na výrobu, přeci jen to dělám ze dřeva 🙂

t22d
2. črc 2014

@elisa_day mno já mám půlročního,takže to nevyzkoušim,ale myslím že 3 lety by to mohl zvládnout,záleží na konkrétním dítěti

marunkaf
2. črc 2014

@danuskajjj Jů to bude určitě parádní 🙂 Už se těším.

danuskajjj
2. črc 2014

@marunkaf Ještě se netěš, třeba v průběhu zjistim, že je vše špatně .-D No drobné nerovnosti a nedokonalosti asi budou. Ale až to nabarvím, bude to určitě pěkné. A už dost, uvidíme vše až v krabicích 😀

jija
2. črc 2014

@danuskajjj teda ty jsi / 🙂 rychlik, ja jeste nemam ani sablonu, budu muset pohnout🙂

flames
2. črc 2014

ty písmenka mi právě přijdou pro menší děti, přiřazování pár tvarů a pojmenování písmenka (zatim jen některých) dcera 1,5r zvládá, na stránkách kde je šablona je to vyráběno dokonce pro 13m dítě. Ale jestli to nechcete, tak se mi docela líbí toto - prokreslovací obrázky, daj se pod papír, přejedou voskovkou a vznikne obrys toho obrázku
termín bychom tedy daly až na to září, třeba do půlky září?
@danuskajjj teda ty ses rozjela :D bude to určitě parádní!

daii
2. črc 2014

Ahoj, můžu se přidat? Mám šestnáctiměsíčňáka🙂
Ráda bych dělala něco z filcu. Dělá někdo už to čtyřdílné pexeso? Nebo teď jsem dělala pro syna přiřazování tvarů na suchý zip, tak to bych taky mohla udělat (ty čtyři tvary na tmavě modrém filcu). Nebo cokoli jiného🙂 Třeba provlékací pruhy, šité bludiště se zašitou kuličkou na protlačování...

flames
2. črc 2014

@daii určitě se můžeš přidat 🙂
za mě se mi teda nejvíc líbí to bludiště 🙂

jjolly
2. črc 2014

Nápady se mi líbi.Jsem pro.za Mně hmatovepexeso.ja sem pro září. Léto Máme dost nabite a už jedné výměny účastník. 15 lidi si myslím, že je max.super.tesim.muzu tedy začít? Kdo se toho ujme organizacne 😉

danuskajjj
2. črc 2014

@daii mě by zajímalo bludiště.

elisa_day
2. črc 2014

@daii Super nápady. Nejvíc se mi líbí tvary, ale bludiště je taky bezva 😉

danuskajjj
2. črc 2014

@flames to jsem se fakt rozjela 🙂 ale strašně mě to baví. už mám nařezané čtverce a obdélníky, třetinu trojúhelníků, ted piluju hrany.večer nařežu zbytek trojúhelníků, nesnááááášim je🙂 a vykroužím kolečka.a zítra se pustím do základny.musim ted makat, prOtože pak jsme pryč🙂a je na tom ještě kus práce.ale prosím, dělám 15 kusů, prosím hlídejte počet účastnic. Už by mi asi nevyšel materiál. A doufám, že na drobné nerovnosti nikdo koukat nebude 🙂

danuskajjj
2. črc 2014

@flames jinak za mě klidně obojí, co řekne většina.i když ty skládačky jsou asi krearivnější,maspon pro nás.

jjolly
2. črc 2014

Koukam,ze i nekdo jiny navrhuje hmatove pexeso.dej vedet,at nezacnu vyrabet zbytecene,diky

flames
2. črc 2014

Takže zatím je tu 12 lidí, ne všichni se ještě definitivně vyjádřily... 15 bude strop.
Co se týče pak toho shromažďování aktivit a následné rozesílání, tak když se do toho nebude nikomu chtít, tak to případně vezmu na sebe. Ale určitě bych byla radši kdyby to dělal někdo jiný, máme prťavej byt, netušim kam bych ty krabice dala a nevim jak v září, ale zatim auto nemám, takže si moc neumim představit jak bych balíky dopravila na poštu, asi po částech v kočáře nebo nevim :D :D Takže holky, ujala byste se toho některá?
Jinak teda potvrzený aktivity jsou:
@jija - puzzle z filcu
@danuskajjj - nasazování tvarů
@birds - magnetické špachtle
@marunkaf - zapínací stonožka
@t22d - navlékání příze na špachtli
@elisa_day - části obličeje
@jjolly - hmatové pexeso, padl tu dotaz zda by to mohlo být ve formě plněných rybiček
@daii - vypadá to tedy na to bludiště?
co chcete abych teda dělala já? to skládání písmen (ale daisyr už to má) nebo prokreslovací obrázky?
@senera - zatim nenavrhla
@daisyr - provlékačka, budeš se tedy účastnit?
@nebetka - zatím nepotvrdila filcovou pizzu, daisyr psala že už ji má
termín tedy půlka září

jjolly
2. črc 2014

@flames formou plnenych rybicek nedam.nejsem tak zdatna.a mam i zkusenost,ze deti bavi vic klasicke.jde dat i vice ruznych druhu materialu a vice se trenuje jemna motorika.bohuzel nemohu dat foto.mam v druhem bydlisti.mame treba slejle,zrni,bublikata folie,alobal,vata,pena.jak tedy?ste pro klasiku?

elisa_day
2. črc 2014

@flames Skládání písmen je podle mě zajímavější...
A jelikož se účastním poprvé, vysvětlete mi prosím, jak je to pak s tím rozesíláním.... Já myslela, že to pak pošlu těm 14 lidem, ale teď teda začínám chápat, že se to pošle jednomu člověku, ten to napakuje do krabic a rozešle. Jak je to pak s poštovným? Posílá to na dobírku nebo tomu organizátorovi každý nějak pošle peníze na poštovné, aby to třeba šlo poslat doporučeně a tudíž levněji? Omlouvám se, tady mám fakt mezery 🙂

flames
2. črc 2014

@jjolly já jsem pro klasiku, jen že @daisyr už tu prý má

flames
2. črc 2014

@elisa_day myslim že je to tak že se to vše pošle jednomu člověku v nějaký větší krabici, a s pěnězma na poštovný (nebo se můžou poslat přes účet) a ten to pak vše přerozdělí a krabici ti pošle zpátky 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru