Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

majatob
12. led 2013

@carmonka na rozcvicku jsem taky koukala, ze je bozi 😀

wiwiane
12. led 2013

nepřidá se někdo do skupiny 1-3 ideálně třeba brněnské maminky ?

sova33
autor
12. led 2013

@wiwiane Bohužel už je plno, nějak se to rozjelo 😅

rozarka65
12. led 2013

@majatob já to našla tady v odkazech...
A tyhle jsou taky super... 😀 😉
http://zena007.cz/

kulenka
12. led 2013

Holky, můžu jen nakukovat? Já jsem nezručná a moc bych toho nevyrobila 😔 😅

majatob
12. led 2013

@rozarka65 zenu007 znam, taky tam chodim obcas pro inspiraci 🙂

wiwiane
12. led 2013

mě by se líbilo toto zvukové pexeso

http://www.maccizpopovic.estranky.cz/clanky/zpu...

carmonka
12. led 2013

Tak já ještě popřemýšlím...
dobrou noc všem, teď jdu dělat, co jsem zamýšlela před 2 hodinami, než jsem se tu zasekla 😉

carmonka
12. led 2013

Jo, to jsem zapoměla - nevím, jestli je to ještě aktuální - ale nám by se zvukové pexeso taky hodilo, ještě ho nemáme. Za nás ano. Díky.

majatob
12. led 2013

ja jdu spat, chtela jsem jit dneska brzo, protoze zitra rano vstavam s detma ja a uz je zas pulnoc a ja tu jeste cumakuju 😀

rozarka65
12. led 2013

@majatob dobrou...už jdu taky.... 😀 😉

misa_1
12. led 2013

@carmonka jo, ja vyrabim 🙂 koukni do alba k @sova33
Schovavej mi vajicka, jestli jite, prijedu si 🙂

sova33
autor
12. led 2013

@helula @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @apollo11 @ameliejulliette
http://zlesa.blogspot.cz/2012/09/jeste-chytnu-n... Mně by se pro tu starší kategorii líbilo toto (obdoba Kdo je to?) Karttičky jsou ve dvojicích, takže to má využití i jako pexeso (ale primárně má rozvíjet pozorovací schopnosti, rozeznávání emocí apod.) Je to tedy jen práce vytisknout, zalaminovat a nastříhat, tak pokud by vám to přišlo málo, udělala bych k tomu třeba tu kostku s rozcvičkou
Ještě poprosím, abyste kdyžtak u těch vypůjčených fotek uvedly do komentáře v albu zdroj, před chvílí se mi ozvala jedna holka, že poznala svoji práci. Nebylo to ve zlém, ale i tak, ať je to všechno košér 🙂
@ofeliee @katerina108 @carmonka @vbrnka @pavlk @cabalkova @xuxie

rozarka65
13. led 2013

@sova33 jj,to je super, zatím jsem ve fázi vytisknutí... a ještě se mi to vytisklo nějak mrňavé...😀
Naprostý souhlas...taky u všeho uvádím zdroj...i když vyrábím třeba hru... 😉

pavlk
13. led 2013

Ale stejně mi pořád vrtá hlavou jestli to není moc složité pro tak malé děti.možná by bylo lepší to ušít v jednom jako hada a až když zjistíme,že to zvládají ošahat a poznat udělat pexeso.naše malá si všechno hned strká do pusy a u toho pexesa teda nevím,hada bych vzděla tak 30-40cm krát yhruba 5-6 a náplní tak asi 6.Co vy na to?

mismar
13. led 2013

@xuxie ahoj, velmi doporucuji tuhle aktivitu, shodou okolnosti je to muj vyrobek 🙂 ... Je to opravdu pro deti kolem cca 3 let, u nas stale velmi oblibena

ja se ucastnila obou kol pytlikovych vymen na www.rustspolecne.cz a celkem v pohode se dalo zvladnout v 1.kole 25ks a ve 2.kole 23ks .... Pak taky clovek dostane spoustu jinych skvelych aktivit 😀
tak vam drzim holky, vsem palce!!! ... Jen jsem to prolitla a nektere aktivity se mi mooooc libi 🙂

rozarka65
13. led 2013

@mismar To vypadá super... 🙂 Dá se to někde stáhnou a vytisknout?

danw7
13. led 2013

holky to je bomba

cori
13. led 2013

Ahoj, heh já zase narazila na svou aktivitu z pytlíkové výměny
@mismar ahoj Míšo 🙂

@pavlk hmatové pexeso jsem dělala já 🙂 přiznám se, že nevím jaký má úspěch - moje děti - starší už to zvládalo levačkou a mladšího tyhle aktivity nebaví 😀 . Každopádně využití to má a zvláště si to holky chválí při práci s postiženými dětmi. Ono pokud se bojíte, že Vám to budou prckové žužlat, tak schováte a vytáhnete později 😉
Ještě moc nedoporučuji tam dávat písek - nebo lépe zapošít - zpevnit látku, bo se mi trošku sype, ale záleží asi na látce... ostatní suroviny v pohodě a když jsem tuhle aktivitu vzala do kroužku, tak u dětí měla úspěch a samozřejmě asi nejví
@mismar kolíčkové barvičky, ty u nás a návštěv jedou pořád 😀

Hodně zdaru při pytlíkové výměně - kolik Vás do toho je?

rozarka65
13. led 2013

@cori děkujeme za užitečné rady z praxe... 😉

mismar
13. led 2013

@rozarka65 co presne myslis na vytisknuti? Jakoze tu predlohu pro kolecko s kolickama? Urcite na tom odkazu, co dala xuxie na jakesi predchozi strance, tam by mel byt odkaz na soubor ke stazeni, ale muzu klidne dodat, neni problem 🙂

@cori ahoj Jani 🙂 ... Jj, souhlas, pisek vynechat, sype, ty 2pytliky nevytahuju 🙂, jinak dobry, ale starsi dceru to uz nebavi, ceka to na mladsi, takze jeste vyuzijeme 🙂

pavlk
13. led 2013

@cori Děkuji za informace.

rozarka65
13. led 2013

@mismar promiň,byla jsem s pejskama a v krámě...Moc se mi líbí to kolečko s abecedou,obrázky a kolíčky.. 🙂

misa_1
13. led 2013

@sova33 @helulela @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @apollo11 @ameliejulliette
Holky, jeste me napada k te starsi kategorii, hodne jste tady resili cisla barvy a pismena, nevim, jak u vas, ale nas triletak tohle uz v pohode zvlada (barvy vcetne odstinu, cisla do 20, velka pismena), tak mozna poprosim, jestli ostatni souhlasi, o nejaky vyssi level. V 6 letech uz jdou do skoly.

rozarka65
13. led 2013

@misa_1 a co navrhuješ?

mrazulkav
13. led 2013

@misa_1 a co by sis představovala? V 6 letech jdou do školy, kde se budou učit číst, psát, počítat... Aby se až do 2.třídy nenudily... 😕

rozarka65
13. led 2013

@mrazulkav no já si třeba myslím,že není potřeba děti učit písmena,čísla,počítání...že se to naučí ve škole...ale určitě podpořit jejich zájem...A. se to chce taky učit...a některé děti jsou hodně chytré,že to vše umí než jdou do školy a bylo by škoda je nepodpořit,zvlášť když mají snahu samy od sebe... 😉

mrazulkav
13. led 2013

@rozarka65 to já chápu, malá ségra taky uměla číst kratší slova než šla do školy, počítat do 20 apod. ... tohle beru... ale jaký vyšší level? Dejme tomu základní zlomky (to už ale pokud vím, má někdo zamluvené)

rozarka65
13. led 2013

@mrazulkav jj,taky jsem se proto ptala jakou má @misa_1 představu... 😉

rozarka65
13. led 2013

@mrazulkav jj,jablíčko...to bude dělat majatob ... 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru