Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

xmarg04
16. led 2013

@wiwiane Ahoj, tak ja i v druhym kole do obou skupin, prosim. Pro mladsi to koralkovy pocitadlo na prvni seznameni (navic mi vyhovuje, ze jsou ty koralky prisity, takze je nikdo nesni/neztrati/nevnori do nocu/ucha, atd... 😀 😀 Pro starsi ty emoce - karticky s prirazovanim. dekuju...😉

pebecka
16. led 2013

@wiwiane @petapete @veverusa @sova33 @dagmarkaaa@rozarka65 @xmarg04 @danw7 @pebecka @denisa_svatba
wiwi , ja uz mam jasno a ty zizaly zmenila na ty posloupnosti, obrazek jsem prikladala pod tangramem skoro na zacatku stranky ;)

denisa_svatba
16. led 2013

A do druhé skupiny bych udělala provlékání tkaničkou od bot kartonem oblepeným samolepící tapetou...

xmarg04
16. led 2013

@dagmarkaaa Ahoj, tak ja pro starsi skupinu emocni karticky...

xmarg04
16. led 2013

@rozarka65 Za me pavoucek...😉

xmarg04
16. led 2013

Holky, kdo jeste nic nema, nechcete udelat ten filcovej "vanocni" retez? Ten vypada fakt dobre...😉

denisa_svatba
16. led 2013

Takže jsem zkusila navrtat víčko a dát do něj špejli a drží docela dobře 🙂 Takže já bych se určitě pustila do těch stojících dopravních značek (bylo by jich tak 10, doufám, že nashromáždím tolik víček...). Pokud s tím tedy souhlasíte...?

petapete
16. led 2013

@wiwiane já už mám výběr do obou kategorií hotový - pro 1-3 ty nanuky, pro 3-6 zlomky na těch kolech z filcu🙂. Ty výměnný obličeje se mi moc líbí (myslím tohle: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/wiwiane/albu...), pokud by se to nedělalo, tak jsem rozhodnutá, že chci Fífovi začít vyrábět nějakou tu quiet book a tohle bych tam určitě dala taky🙂

petapete
16. led 2013

@denisa_svatba značky beru, budou fajn, že budou takový "stolní", menší než v těch ruličkách a tak budou líp využitelný🙂. Já uvažuju, že bych si pořídila pro kluky Šimonovy pracovní listy č.12, tam je právě dopravní výchova, takže by se to k sobě dobře hodilo tématicky🙂.

petapete
16. led 2013

jo a jinak pro tu starší kategorii se mi docela líbí i tahle naše sluneční soustava: http://www.imagineourlife.com/2012/11/24/solar-... Akorát teda by asi byly dost pracný na vyhotovení ty jednotlivý planety...

rozarka65
16. led 2013

@sova33 takže sk.1-3 hra pavouček, sk. 3-6 pexetrio abeceda (obrázky vytisknuté nebo malované?)
@wiwiane sk. 1-3 stíny (a ještě k tomu udělám třeba 4 tvary zvlášť z pěnovky nebo z něčeho) a sk. 3-6 ty rozstříhané pohledy - abeceda (chcete i s předlohou?)

rozarka65
16. led 2013

@petapete to je taky moc pěkné...🙂

denisa_svatba
16. led 2013

@rozarka65 Mně to moje dítko bez předlohy nic nesloží, takže bych byla za předlohu ráda 🙂

rozarka65
16. led 2013

Holky a ještě k tomu zmatku v diskuzi tady...já myslím,že až se konečně dohodneme,co každá bude dělat,tak pak ten zmatek ustane...adresy apod. budeme řešit po IP..a jsem pro to,aby jako v 1. kole má na starost jeden člověk rozeslání balíčků,tak se určil i v druhém kole...bude to jednodušší a budou se platit jen dvě poštovné...

denisa_svatba
16. led 2013

Zkoušela jsem provlékání tou tkaničkou od bot dírkama a jde to hodně dobře - dala bych to pro tu mladší kategorii (ještě dořeším formu, ale počítejte s tím u mne, pokud někdo už toto nedělá, prosím...). A pro tu starší kategorii to budou dopravní značky z víček od Pet lahví na špejli 🙂

Je vlastně už stanoven nějaký termín, do kdy to má být?

rozarka65
16. led 2013

@denisa_svatba to nebude skládání podle předlohy...ale je pravda,že pro 3leté by to bylo skládaní podle předlohy a pro o něco starší podle písmenek... 😉

rozarka65
16. led 2013

@denisa_svatba provlékání má myslím @pebecka

denisa_svatba
16. led 2013

@rozarka65 Jo jo, už jsem se zorientovala a koukám, že @pebecka dělá provlékání na chlupatý drátek barevných papírků. To moje provlékání by bylo trošku jíný, spíš takový vyšívání/prošívání, jestli tedy může být? Dírky v kartonu asi po obvodu a tkaničkou od bot prošívání po obvodu...

rozarka65
16. led 2013

@denisa_svatba jj,taky jsem se za nějaký pevnější materiál než čtvrtka...to by u nás dlouho nevydrželo... 😀 😀

rozarka65
16. led 2013

@sova33 a kdyby byl čas,tak bych se možná pustila i do toho domina,ale to bych asi netiskla ani nelaminovala,ale případným zájemcům poslala mailem...tedy jestli se k tomu dopracuji... 😀 😉 😎

pebecka
16. led 2013

@denisa_svatba ja uz nevim, kam to napsat 😀 provlekani jsem se vzdala a delam ty posloupnosti!!!

veverusa
16. led 2013

Jen otázka, kdo koordinuje starší skupinu? Asi mi to uteklo, nestíhám dočítat.

rozarka65
16. led 2013

@pebecka prmiň,je to zmatek...😀

pebecka
16. led 2013

@rozarka65 ja vim, je to dost neprehledne v te zmeti napadu, myslela jsem ze poslani rekapitulace clenum vymeny to vyresi a ono ne 😉

rozarka65
16. led 2013

@veverusa včera tu psala @dagmarkaaa že si bere na starost sk. 3-6

rozarka65
16. led 2013

@pebecka neboj,až se domluvíme,co budeme dělat,tak už to bude ok... 😉

rozarka65
16. led 2013

Jo a ještě by se mi moc líbilo něco takového...ale to bude složitější na výrobu,takže každá sama nebo koupit (ale myslím,že tam nesouhlasí úplně barvy),ale je to moc hezký nápad... 😉
http://www.nejlepsiceny.cz/stolni-hry/jak-tridi...

janakkk
16. led 2013

moc se mi líbí ten nápad, doufám, že nezamknete diskuzi než stihnu všechno dočíst, až se trochu zorientuju, taky bych se přidala, klidně obě kategorie, vidím, že inspirace a nápadů je tu dost 🙂

rozarka65
16. led 2013

@wiwiane provlíkačku bude dělat @denisa_svatba a nebudou to žížaly,ale obrázek s dírkami a tkaničkou...myslím,že to máš taky v inspirativním albíčku...

wiwiane
16. led 2013

@denisa_svatba provlékání drátků zrušeno takže nějaká provlékačka by se hodila:o) máš nějaký obrázek jak si to představuješ ?

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru