Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

xmarg04
23. led 2013

Ahoj holky, mam dotaz na laminovackou protrele - kdyz chci zalaminovat jednotlivy obrazky, ktery mam na A4 tak predpokladam, ze je nastriham, srovnam do folie tak, aby mely mezi sebou mezeru a pak zalaminuju, nebo ne? S tim, ze se teda jedna A4 papiru roztahne na 2 na zalaminovani. Je to tak?

sisstin
23. led 2013

@xmarg04 nejdřív strčíš do folie a zalaminované pak stříháš 😉

estrellita
23. led 2013

@sisstin ja to delala tak, jak pise @xmarg04 , protoze jinak se to pak rozlepuje a kdyz se to orzstriha a pak teprve laminuje, tak to kazdy obrazek zafixuje na kazde strane.

sisstin
23. led 2013

@estrellita mně se nic nerozlepuje 😕

estrellita
23. led 2013

@sisstin mne prave jo 😅

sisstin
23. led 2013

@estrellita vždyt je to vlastně jako stejný, at to rozstříháš nebo ne, tak pak ve finále stejně stříháš...a není v tom rozdíl 😕

vegal
23. led 2013

@sova33
@pebecka kamarádka se mi zítra podívá v Lidlu,kdyby je ještě měli a jinak si ji asi objednám.Děkuju vám!!!

estrellita
23. led 2013

@sisstin jj, je, protoze ten rozstrihany obrazek ten lis objede a ty tam pak nechas vic mista, aby to tam bylo slisovane, no nedokazu to moc vysvetlit 🙂
ale kdyu strihas celou A4, tak proste tam, kde to strihas, tak se to pak rozlepuje, aspon mne.

sisstin
23. led 2013

@estrellita no asi se nechápeme, ono se to fakt blbě vysvětluje...jediný, co se musí dodržet, že ten list musí být zhruba 2mm od okrajů té laminovací folie, pak se to opravdu rozlepuje...ale jinak já laminuju fakt vcelku a až pak stříhám a nerozlepilo se mi nikdy nic, a to s tím dělá fakt hodně dětí 😕

sova33
autor
23. led 2013

@estrellita
@sisstin
@xmarg04 Já to nejdřív rozstříhám, srovnám do folie a laminuju. Potom to obstřihnu tak, že mi folie trochu ten obrázek "přesahuje". Když to neuděláš, někdy to drží, někdy se to rozlepuje (záleží i na tloušťce papíru). A hlavně třeba u nás potřebuju i to, aby to bylo voděvzdorné 😅, což není, když tam nejsou okolo ty zatavené okraje. Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, snad se to dá pochopit.

estrellita
23. led 2013

@sova33 jj, popsala jsi to uplne stejne, jak to delam ja 🙂 lamino musi presahovat, pak se to nikdy nerozlepi!!

sisstin
23. led 2013

no tak to myslím, že ten papír musí být menší jak ta folie, min. o 2mm z každé strany

xmarg04
23. led 2013

@estrellita
@sisstin
@sova33 Jasny, chapu, tak jsem to myslela, jakoze kdyz to rozstriham az potom, tak ten presah budu mit u tech krajnich obrazku, ale ty uprostred by vlastne nemelo co "drzet". TAky to potrebuju vodeodolny, prcek je vodni demon, takze nejdriv budu strihat a pak laminovat. Diky vsem...😉

pebecka
23. led 2013

holky a taky se vam stava, ze se vam v tom delaji bublinky? snazim se to vzdycky nekolikrat jako "uhladit" ale pak se mi tam tu a tam nejak bublinka udela

misa_1
23. led 2013

@sova33 @estrellita
@sisstin
@xmarg04
Teda vy mi jdete s touhle debatou uplne do rany 😉 Vcera jsem poprve laminovala 😅 Taky jsem nejdriv vystrihala a pak laminovala a ostrihala. Ale dneska jsem si vytiskla ty trojuhelniky, co se z nich daji skladat ruzne obrazce a tam zvolim opacny postup, aby to pak na sebe lepe navazovalo. Aspon otestuju, co to vydrzi. Manzel rikal, ze se to casem rozlepi a ze je potreba to delat na co nejvyssi teplotu. Tak treba zalezi i na laminovacce.

daisyr
23. led 2013

Holky mám prosbu, nemáte některá filc o tl. 2 a 3mm? Je ten silnější výrazně pevnější nebo jak bych to nazvala? Chci z toho ten podklad pro pexeso, tak jestli mi bude stačit objednat 2mm, aby to něco vydrželo...

ruda
23. led 2013

@xmarg04 týýý vogo, ty jedeš...já nemám taky vyžehleno a to netvořím....jsi moc moc šikovná, jako tady všechny...
Prosím Tě ty nýtky, či jak se to jmenuje, spojovací kolečka děr 😕 vvydíš, se neumím ani vyjádřit se dají sehat třeba i v OBI nebo kde když ne přes net?

xmarg04
23. led 2013

@daisyr podle me ti dvojka uplne staci, drzi fakt dobre...

xmarg04
23. led 2013

@ruda Myslis ty pruchodky? Vetsinou kazda galanterka... 😉

daisyr
23. led 2013

@xmarg04 díky 😉
ještě jsem narazila na tyto stránky, kdyby některá neměla úkol, tak se tu dá ispirovat, teda doufám, že to tu nedávám už po někom jiném 😉 http://www.autismus-a-my.cz/jiny-svet/1504-barv...

ruda
23. led 2013

@xmarg04 díííkes 😉

sova33
autor
23. led 2013

@vegal @cabalkova Ahoj holky, domluvily jste se tedy nějak? Ráda bych, aby do konce týdne byly zveřejněny všechny aktivity. Ještě v prvním kole chybí aktivita od @ofelieee. Takže mi prosím dejte NEJPOZDĚJI do neděle vědět, co jste si vybraly. Díky.

apollo11
24. led 2013

@sova33 @helulela @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @ameliejulliette Holky z 1. kola, mám ještě jeden návrh na aktivitu (@sova33 slibuju, že už poslední změna 😉 ).

Udělala bych skládačku s tvary: na karton nalepím tvar (hlavně základní tvary) nebo obrazec (víceméně pravidelný, tedy NE obrázek typu pejsek), z filcu nebo jiných látek (bylo by to hezčí a pevnější než papír), mohly by být kombinace tvar v tvaru apod. Kartu pak rozstříhnu vodorovně a svisle, takže vzniknou 4 díly skládačky, 4 stejně velké čtverce. Kartiček by mohlo být hodně, podle toho kolik stihnu udělat. Cílem by bylo složit tvar dohromady, třeba kolečko je lehké, ale trojúhelník nebo srdce už jim dá zabrat 🙂 Tvary by se samozřejmě opakovaly v barevných variacích. Pro starší děti - dá se to pak složit i jinak, třeba obráceně středem ven - vznikne zas jiný obrazec, nebo poloviny zrcadlově odvrácené.. myslím, že je to celkem dobré cvičení prostorového myšlení. Anebo barevně kombinovat, složit kolečko, kde se střídá např. žlutá a modrá čtvrtina.. atd. 🙂

Vím, že to není nic nového, určitě to v mnoha variantách existuje, jen jsem se zrovna nikde konkrétně neinspirovala, zjevilo se mi to v noci, když jsem nemohla spát 🙂 Hledala jsem, ale nic nemůžu najít, prostě nprincip jako toto http://www.chytryhracky.cz/cs/detske-hracky/hab... akorát ne tak hezké, spíš jednodušší tvary a asi bez těch kulatých dílků, spíš jen čtverce (i když, uvidím.. 😉 )

Tak jestli souhlasíte, udělám tohle. Jo a poraďte mi prosím dobré lepidlo, které neprosakuje filcem 🙂

vbrnka
24. led 2013

@sova33 prosim ta kto je zodpovedny za zatial posledne kolo..tych 50 stran nedocitam ani nahodou 🙂))

rozarka65
24. led 2013

@vbrnka já...😀 🙂

rozarka65
24. led 2013

Ahojky,holky nějak nestíhám...v út jsem po kroužku jela do Lbc do divadla,přespala poprvé bez dětí,s kamarádkou povídala asi do pěti,spala asi 2,5hod....a včera po kroužku se na mne sesypaly děti a v osm jsem s nimi padla do postele... 😀 🙂
S koncem února taky souhlasím...ono proč to protahovat...stejně to budu dodělávat na poslední chvíli,jak se znám... 😀 😉
A o víkendu část rodiny jede k babičce a doma je celkem uklizeno...tak se snad do toho pustím... 😀

U té hry pavouček tu hrací plochu udělám asi z prostěradla,protože budou 4,tak aby to nebylo velké...
Ty modré trojúhelníky asi udělám z pěnovky,protože si to nařezat neumím...
A pořád nevím,co v tom 3.kole...

rozarka65
24. led 2013

@xmarg04 Máš to moc krásné... 🙂 😵

vbrnka
24. led 2013

@rozarka65 jeeej dakujem a je este u vas volne miesto v skupine 1-3?

rozarka65
24. led 2013

@vbrnka já tu dva dny nebyla,tak nevím,jestli přibyl někdo nový...ale myslím,že je ještě místo ve skupině 3-6

vbrnka
24. led 2013

@rozarka65 no ja som v prvom kole a pomaly dokoncujem takze som sa chcela este pridat k niektorej skupine..3-6 nie je pre mna , max este len bude mat dva roky 🙂
tak skusim sem tam mrknut ci nie je nieco nove

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru