Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

jajulin
24. únor 2013

@zvirka v předchozí větě opět chyba, ale klikám tady mezi různýma oknama a na nic se nemůžu pořádně soustředit. No prostě se nějak musím vymluvit 😀

zvirka
24. únor 2013

@jajulin Tak to se, holka, picni 😀 Promoce 2009 🙂

jajulin
24. únor 2013

@zvirka tě pic!!!!! 😀 😀 😀 Ale já jsem teda starší, promoce 2006, a to jsem si diplomku o rok posunula, takže nástup 2001 🙂.
Ostatním se omlouvám za zahlcování diskuze pro ně nepodstatnými věcmi, ale ten svět je fakt tak malej, že z toho nemůžu 😀 .

klara.t
24. únor 2013

Právě jsem dostříhala zalaminované posloupnosti. Uffff, toho bylo...17 stran různých čtverců a obdelníků... ☹ ale je to. Snažila jsem se, aby to bylo rovně, ale ne vždy je to 100%, tak snad prominete 🙂 špachtle s obrázky do druhé kategorie mám také hotové. Tak ted už jen sehnat ty pytlíky, co jsou u nás nesehnatelné. Dcera má zápal pic, tak jsem týden nikde nebyla. Snad v úterý vyrazím ještě někam kouknout, jinak to budu muset řešit asi obálkama nebo já už nevím.

rozarka65
24. únor 2013

@klara.t jak dlouho jsi to stříhala?

veverusa
25. únor 2013

@klara.t Jak já tě chápu. Stříhala jsem ponožky a měla jsem je na 24 zalaminovaných stranách 😝 Ale taky mám hotovo. A jak nejsem zvyklá stříhat, tak mám otlačený prsty a menší mozolky.

rozarka65
25. únor 2013

@veverusa jak dlouho jsi to stříhala? Mne čeká 46 stránek a vůbec se mi do toho nechce... 😀 😝

helulela
25. únor 2013

@ameliejulliette za mě klidně 5x5

@sova33 @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @apollo11 @ameliejulliette filcové obličeje jsou hotové, dneska budu posílat. Moji kluci provedli zatěžkávací zkoušku. Skládání se jim líbí a nepřežila to zatím jen tenká pusa. Radši vystříhám ještě jiné silnější.
Kdo jste viděly v původní diskuzi vyfocenou finální verzi, tak pro pořádek dodávám, že jednotlivé sady se v některých dílech barevně liší. Kolikrát jsem neměla dost filcu od stejné barvy. Snažila jsem se to ladit, tak snad vám to nebude vadit. Oči jsou tam ve dvou verzích - šité a lepené. Nevěděla jsem, co bude lepší, nakonec jsem tam dala oboje.

veverusa
25. únor 2013

@rozarka65 No stříhala jsem to asi 4 dny, ale jen večer, když Matěj spal. Záleží na tvarech, jak rychle ti to půjde a kolik ti děti dají času 😀

rozarka65
25. únor 2013

@veverusa nestraš... 😀 😀 Potřebuji toho stihnout víc než jen to stříhání.....navíc jsem teď prohlížela A. a už má asi taky neštovice,tak naklušeme k doktorce...

rozarka65
25. únor 2013

Jinak mám konečně skoro jednu celou aktivitu,jen polepit kostky...čím byste to lepily?

pebecka
25. únor 2013

@rozarka65 hele ja nestrihala ale rezala nozem a prislo mi to fajn. Mela jsem 72 stran po 4 obrazcich ale nevim uz presne jak dlouho jsem to delala. Ono mi to splyva s tim ze jsem to nejdriv vyrezavala, laminovala a zase vyrezavala

rozarka65
25. únor 2013

@pebecka papír jsem řezala řezačkou,ale teď to nejde,protože ty kartičky nejsou v lajně....to pexeso mi dává.... 😀 😝 Holky a to domino udělám,až po odeslání balíčku,jo...nějak nestíhám... 😀 😝 😎

klara.t
25. únor 2013

@rozarka65 asi tak dvě hodiny, nevím. přerušovaně,jak děti spaly.

klara.t
25. únor 2013

já nemám řezačku, tak jsem musela stříhat i ty papíry. Tam to ještě bylo v lajně. Při laminování se mi to do lajny dát nepodařilo, takže každý čtvereček ze všech stran ostříhat. Posloupnosti ted dcera prubla. Líbí se jí to. Ale ta starší, tak to měla hned hotové, mladším to snad trochu potrápí hlavičky. Té starší se samozřejmě víc líbí obrázky na špachtlích. PRo každou mám 4ks. I tak je toho dost. Kdyby se to vašim dětem líbilo tak, jako mé dceři, doděláte si další. Já jí vytiskla dalších 8 obrázků, ale došly špachtle a to jsem jich mela 400ks. Jinak se dají koupit v lékarně. Já si je objednala v Dr.Max, druhý den tam byly. 200ks asi za 65Kč. Dá se to použít i na decoupage - najdete to na googlu. Oni to používají na dekoraci, ale šlo by to i rozřezat pro naše účely. Lépe by to drželo, je možné, že děti sloupnou ty obrázky ze špachtle. ALe neměly by. Lepila jsem to herkulesem a to nešlo sundat ani po 20 vteřinách, když jsem potřebovalaa (občas mi to trochu ujelo, ale nepatrně, musíte prominout). Spíš možná ty hrany se budou ošoupávat. Ale pro mě by decoupage byla moc pracná, ale hlavně jsem neměla tolik dětských ubrousků. (stejných)

Když už jsem u ubrousků. Já je děvčata sbírám, mám jich více než 3500 ks - každý jiný .... takže pokud máte doma nějaké hezké, klidně je přidejte do balíčku, já je uvítám 🙂 Díky 🙂))))

apollo11
25. únor 2013

@sova33 @rozarka65 @majatob @carmonka @mrazulkav @xmarg04 @zvirka @misa_1 @klara.t @helulela @ameliejulliette Ahoj busybaggers 🙂 byla to trochu improvizace, přikládám fotku, v jaké jsem fázi, chybí mi ještě dvě série (ani nevím co 😅 ) a rozšmikat na čtverečky. Snad to nebude úplně hloupý.

rozarka65
25. únor 2013

@apollo11 proč by to mělo být hloupé? Je to moc hezké...🙂 😵

apollo11
25. únor 2013

@rozarka65 No já moc nevím, pro jak staré děti to tak je 😅 , moje to samozřejmě ještě správně složit nezvládá, zkoušela jsem na 4,5 letém synovi kamarádky a moc mu to nešlo, ale není moc na takové aktivity zvyklý. Předpokládám, že pro zdejší děti to bude snadnější, hned jak přijdou na systém 😉

rozarka65
25. únor 2013

@apollo11 Anince je 4,5,tak jsem zvědavá.... 🙂

sova33
autor
25. únor 2013

@klara.t Ahoj, já mám někde u našich "sbírku" ubrousků ještě po někom zděděnou, ale možná už ji děda vyhodil. Pojedu tam na jaře, mohla bych se kouknout a kdyžtak ti je poslat. Hodilo by se ti to?

apollo11
25. únor 2013

@rozarka65 Já se právě bojím, aby to nebylo moc lehké 😀 ale když se všechny dílky smíchají, tak to snad trocha zábavy bude 😉

xuxie
25. únor 2013

svištíme v pytlíkách 😀

xuxie
25. únor 2013

@sova33
@ameliejulliette
@xmarg04
@misa_1
@carmonka
Ženy, my si to předáme osobně, nebo posíláme sově?

sova33
autor
25. únor 2013

@xuxie Já bych prosila poslat všechno mně, přece jenom budu mít těch balíků dost a pak už by v tom mohl být totální zmatek 😅

xuxie
25. únor 2013

@sova33 jasně, chápu 🙂 pošlu.

ameliejulliette
25. únor 2013

@sova33 Já teda bych ráda předala holkám v Praze geoboardy a pytlíky, kvůli poštovnému, jestli je to ok - určitě bych Ti k těm, co pošlu, ke každému kousku napsala přezdívku, pro koho to je, co říkáš?

klara.t
25. únor 2013

@sova33 samozřejmě by se mi to hodilo, za každý kousek ubrousku jsem vděčná 🙂

rozarka65
25. únor 2013

@imzadi a která kategorie? 😉

imzadi
25. únor 2013

@rozarka65 a co myslis? To 4te kolo?? Kategorie starsi prosim 😅 nebo obe?? Nevim 😝

rozarka65
25. únor 2013

@imzadi jj,tak to promysli,už je předběžný seznam... 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru