Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
20. bře 2013
rozarka65
20. bře 2013

Už končím...jen jsem něco hledala a najela na hezké stránky...tak jen pro inspiraci...🙂

Hledala jsem toto...
http://prodejna.malvik.cz/Detske-hracky/pro-hol...
Zkoušela jsem to vyrobit,ale nepřežilo to.. někdo to rozsedl, bylo to udělané z krabice...😀

pebecka
20. bře 2013

@rozarka65 a z ceho jineho bys to chtela vyrobit?

rozarka65
20. bře 2013

@pebecka společná práce s Aninkou...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/rozarka65/al...

Asi bych při dalším pokusu slepila víc kartonů k sobě....

sova33
autor
20. bře 2013

@janakkk @pebecka
@denisa_svatba
@petapete
Tak balík je už doma 🙂 Vypadá to všechno úžasně, už jsme se v tom s prckem trochu pohrabali 😉
Jinak s tou poštou - je mi to jasné, že garantované to doručení druhý den není, ale hlavně že se tím ohánějí 😉 Jinak já s poštou až takové problémy nemám, jenom občas mě naštve spíš ten lidský faktor (jako když se neobtěžují zazvonit, hodí lístek do schránky apod.)

sova33
autor
20. bře 2013

@rozarka65 všechny ty hry vypadají moc hezky, hned bych je brala všechny. 😅

Jenom musím napsat, jak náš prcek okomentoval ty věci (je mu 2r2měsíce a zatím moc nemluví) - řekl tý jo 😀 To se naučil říkat včera.

Zatím jsme vyzkoušeli řetěz z filcu, legrační obrázky a pohádku o 3 prasátkách (teda to si zatím jen prohlížel obrázky, protože tu pohádku má nejraději, manžel mu ji jednu dobu promítal večer před spaním na staré promítačce ještě po nás. Jinou pohádku tehdy vůbec nechtěl 😝 )

rozarka65
20. bře 2013

@sova33 "Tý jo" bylo hodně oblíbené...🙂 Zrovna včera jsem přemýšlela,kdy Aninka začala mluvit,vůbec si to nepamatuji... 😀 A co se týká aktivit...musím to někam uložit a vždy jich pár vyndáme,protože holky neví,co dřív...takže u všeho vydrží jen chvilku...a Eli musím hlídat a půjčit jen něco,aby to nezničila..Jo a u všeho se hádají...

rozarka65
20. bře 2013

@sova33 jo a ty hry se mi taky moc líbí.... 🙂

sova33
autor
20. bře 2013

@rozarka65 Já to taky uložím a budu dávkovat po troškách. Navíc půlka pro něj stejně ještě není, tak to musím probrat a uskladnit.

petapete
20. bře 2013

@rozarka65 ty hry vypadají moc pěkně, nevím, co bych chtěla dřív🙂.já se dnes zas zasekla tady: http://www.nomiland.cz/Shop/Didakticke-pomucky-...

rozarka65
20. bře 2013

@sova33 jj,..🙂 Ale holky musely prostě všechno vyzkoušet a to to ještě není všechno... 😀 😉

sova33
autor
20. bře 2013

@rozarka65 No, ten náš divoch by to všechno nejraději vysypal z pytlíků a přehraboval by se v tom jenom tak. Takže jsem to musela krotit.

rozarka65
20. bře 2013

@petapete to vypadá dobře...ukládám si... 🙂

denisa_svatba
20. bře 2013

@sova33 U té pohádky o 3 prasátkách jsem si říkala, že by to šlo podlepit třeba těma magnetickýma kostíkama/olmíkama a nebo magnetickou páskou a pak by to šlo vyskládávat na ledničku. Jen jsem neměla tolik magnetek z kostíků ☹ A kupovat tu pásku jsem už nějak nezvládla jak z časových důvodů tak i z finančních důvodů (cena za barevný tisk předběhla moje očekávání...)

rozarka65
20. bře 2013

@sova33 asi tak.... 😀 já se snažila holkám vysvětlit,že nejdřív uložit a pak vzít další,ale stejně jsem pak nacházela dílky na zemi...

pebecka
20. bře 2013

@rozarka65 jo to je dobry napad slepit ty kartony k sobe 🙂
btw. to je dobry tip na 6. kolo...

rozarka65
20. bře 2013

@pebecka líbilo by se ti to.? Aninku to bavilo..vyrábění i hra... 🙂
Ale musela bych to domyslet...místo víček asi větší korále..atd.

pebecka
20. bře 2013

@rozarka65 mne jo, mam ten obrazek z tveho alba uz dlouho ulozeny

pebecka
20. bře 2013

tak to vypada, ze mam doma vsechno na vyrobu. ted to nekam schovam, aby se to tu nepletlo a pak to nenajdu :D

pebecka
20. bře 2013

@rozarka65 ty se moc nesmej, v tom balicku jsou i tvoje koralky ;)

rozarka65
20. bře 2013

@pebecka 🙂

jagado
20. bře 2013

ty hry vypadají krásně,klidně můžem udělat jedno kolo plné her🙂a německá firma haba má dost dobré hry,sice drahé,ale dají se vyrobit 😀

rozarka65
20. bře 2013

@jagado právě se to tu navrhovalo,že by se jedno kolo udělaly jenom hry....🙂

petapete
20. bře 2013

@pebecka já už akorát folie do laminovačky a jinak mám asi taky víceméně vše... Dnes dorazily i ty podtácky... Jsem si chtěla dnes něco málo připravit jako přípravu na prototyp toho "Co kdo jí", ale máme za sebou "výlet " na nákup do Brna, při té příležitosti se Lukáš poblil v autě, doma pookřál, vypil actimel a poblil se znovu😀. Takže jsme tu lítali, sprchovali, koupali, uklidňovali... Nakonec sem ještě zjistila, že máme proříznutou šlehačku (museli to říznout v obchodě, jak vyrovnávali zboží, úplně rovný řez... ). Takže jsem ještě svařovala šlehačku s čoko na pařížskou šlehačku na mufiny na pátek do školky... A jsem KO, takže dnes už nemám na nic...

rozarka65
20. bře 2013

@petapete tý jo,to jsi měla akční den...chápu,že jsi KO...

petapete
20. bře 2013

@rozarka65 no ten závěr byl výživný... Já mívám dost i jen z těch nákupů takovýchto (nakupovali jsme větší nákup už na tu sobotní oslavu), natož ještě s takovým "upgradem" se zvracením😀

rozarka65
20. bře 2013

Holky,dotaz úplně odjinud...teď jsem prohlížela nové letáky a padlo mi oko na semínka maliníku..máte některá zkušenost s pěstováním na balkoně krom rajčat,hrášku,jahod?

rozarka65
20. bře 2013

@petapete chápu, já nakupování nesnáším a navíc s dětmi...radši nechám děti doma a jdu sama... 😀

jagado
20. bře 2013

Já bych udělala kopii hry od haby Nano-máme ji doma a má velký úspěch 🙂 jestli ěnkde najdu,pošlu odkaz:

petapete
20. bře 2013

@rozarka65 nj, s dětma je to ten pravý adrenalin😀. Ale ulovila jsme pěknou knížku v levných knihách... Tuto: http://knihy.abz.cz/prodej/lastury za 39kč🙂.

K tomu maliníku... Běžně se doporučuje sázet maliny do nějaké větší nádoby i na zahrady - hodně totiž odnožuje kořeny, tak aby se držel v místě, kde ho chceš... Takže by asi šel i "jen" ve větším kýblu na balkoně... Jen bych neměla dnu věru v semínka a spíš asi koupila na jaře rovnou sazenici, nevím, jak to jde ze semínka, za jak dlouho plodí,...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru