Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

petapete
15. led 2013

a pádím, děti přestala bavit překážková dráha😀 a už po mě šplhá Fífa😀

petapete
15. led 2013

@rozarka65 no právě by se musela koupit ta magnetická barva, ty magnety na ty tvary bych asi udělala tak, že bych to nalepila na magnetky z Kostíků, tam by pak ty náklady tím dost klesly😀

wiwiane
15. led 2013

dobrý nápad

http://www.intrepidmurmurings.com/2010/03/toddl...

budu odpoledne , tak vše dočtu

rozarka65
15. led 2013

@petapete aha,já myslela,že je to pěnovka...na tom by asi magnetická barva nedržela...

petapete
15. led 2013

@wiwiane tohle jsem plánovala podobně na vánoce pro M. na tričko...ale nestihla zrealizovat, triko tu mám, M. má 25.svátek, tak to dostane asi k němu😀. Já se inspirovala u @lura: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lura/album/d...

rozarka65
15. led 2013

projela jsem vaše nápady,albíčka a i odkazy do albíček MK slovenský...
tak mne by se líbila ta podložka s tvary...nebo přiřazování obrázků..celkový a jednotlivé, nebo rozstříhat obrázek (možno s nápovědou na druhé straně,např barva)...nebo nějaký obrázek, barevná kolečka a kostka.. @wiwiane

petapete
15. led 2013

@rozarka65 no já bych asi kartonový "papír" natřela tou magnetickou barvou, asi oboustranně a na každou stranu namalovala jednu předlohu, k tomu pak z těch kostíků právě magnetky polepený pěnovkou jako stavební díly...

rozarka65
15. led 2013
rozarka65
15. led 2013

ty kostky v obrázcích jen jako předloha k obrázkům..

rozarka65
15. led 2013

musím jít...doma je vzpoura... 😀 🙂

sova33
autor
15. led 2013

@petapete @veverusa @wiwiane @sova33 @dagmarkaaa Mně zatím ty aktivity vyhovují, nanuky se mi líbí, provlékacího hada jsem taky chtěla dělat, rybičky sice máme, ale to nevadí, protože to může mít i u babičky s dědou. Hmatové pexeso vyrábí někdo už v prvním kole, ale když bude stejné jedna dvě aktivity, ráda do toho s vámi půjdu. Ale samozřejmě budu ráda, když nebudou stejné úplně 😝
Já bych udělala to velké prádlo (v mém podání - z filcu vystříhané kousky oblečení, pár kolíčků a šňůra) - trénink jemné motoriky, ale zkusila bych tomu dát i využití na přiřazování barev (každý obleček bude z jiné barvy a k tomu předlohy), aby se to dalo využít i jinak. Souhlasíte? Pokud ano, mohla bys prosím @wiwiane dát fotku do alba?

@rozarka65 Mně se tvůj nápad líbí, jenom jsem asi nějak přehlédla, co děláš do prvního kola. Už jsi mi to tu někde dávala?

rozarka65
15. led 2013

@sova33 to nemám fotky...protože jsem chtěla dělat jednu z her...buď pavoučka nebo motýlky a to musím nejdřív vyrobit...myslím,že se asi víc líbili motýlci...a pro starší pexetrio - velké,malé písmeno a obrázek...a to nevím,jestli stáhnout nebo namalovat obrázky...

Taky se mi líbí,že se zatím nic neopakuje...a hmatové pexeso se taky může udělat jinak...líbí se mi v albíčku u @si
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/si/album/dom...

rozarka65
15. led 2013

@sova33 nebo máte jiný nápad...klidně návrhy...🙂

petapete
15. led 2013

@sova33 určitě bych brala to prádlo i na využití barev, ať je to variabilnější, to je dobrý nápad😉. A děláš s námi kterou kategorii? Nebo obě?🙂. Souhlasíš do té druhé s těmi "kruhy" na zlomky, co jsem dávala odkaz, že bych udělala? To má v prvním kole myslím akorát @majatob ty jablíčka, tak je to zas malinko přeci jen jiný,...

petapete
15. led 2013

@rozarka65 a ty jdeš do obou "kol"?🙂 Mě se ty hmatový pexesa od @si moc líbí, ten nápad s vršky od skleniček je super🙂

dagmarkaaa
15. led 2013

@wiwiane ahoj ujimas se tedy alba pro 2.kolo vyment? Ja se jlasim tedy do obou kategorii a pro starsi beru ty knofliky prisite na podlozku co se tam avaji tvary z filcu. Mas to v albu svem prvnim a taky jsem to tu nekde psala. Pro mladsi jeste popremyslim $😉

sova33
autor
15. led 2013

@rozarka65 Tak přesně tohle hmatové pexeso jsem teď dodělala 😀 (samozřejmě inspirováno @si). Ale jak jsem psala, jedna dvě aktivity mi nevadí, máme tu hernu, tak kdyžtak to využijeme tam 🙂 Ale ten nápad s tím přiřazováním je dobrý. Nebo se mi líbí ta kostka, jak jsou na zvířátka a podle házení se imitují zvuky (už se tu o tom mluvilo http://zlesa.blogspot.cz/2012/03/kostka-cube.html) 😝

rozarka65
15. led 2013

@petapete asi jo... 😀
Ty víčka jsou super,ale málo kdo má asi tolik víček... 😀 Takže i tady by se asi musela udělat alternativa...buď jen vystříhat materiál a každá by si to nalepila sama do víček a nebo karton..
Holky se pošťuchují...budu průběžně nakukovat...dneska máme v plánu velkou "debordelizaci" bytu... 😀 😝

rozarka65
15. led 2013

@sova33 jj, tu máme doma...🙂
Vždyť to nevadí...stačí když napíšeš,co jsi tam dala za materiál a pokusíme se vymyslet ještě jiný... 😉

xmarg04
15. led 2013

Ok, nebudu lemra, jdu do toho i podruhy...😉 😀 takze asi pro mladsi prvni obrazek, pro starsi druhy...

xmarg04
15. led 2013

Jako pro mladsi mysleny ty koralky...

rozarka65
15. led 2013

@sova33 a nebo by se dalo udělat ještě jinak...dát do pytlíčku různé věci...nevím,např. víčku,krabičku,kuličku...ale to by bylo asi hodně jednoduché..

xmarg04
15. led 2013

@dagmarkaaa ahoj, nechci nejak prudit, ale neni to spis aktivita pro ty mladsi? Ten knoflik uz zapne i nas 20ti mesicni, barevne to teda jeste neda, ale nezda se mi to jako pro sestiletaka... 😉 Neber to zle, prosim...

rozarka65
15. led 2013

@xmarg04 už jsem se lekla,že to celý... 😀 🙂 Udělat knížku se chystám už dlooouho... 😀

xmarg04
15. led 2013

Dneska mi na ni prijde material, ta jsem na sebe zvedava...😉

rozarka65
15. led 2013

Holky,tahle diskuze je návyková...😀 🙂 😵

petapete
15. led 2013

@rozarka65 no ta víčka by se dala kdyžtak i koupit, vyšlo by to cenově asi tak podobně podle mě jak třeba ty věci z filcu nebo s kolíčkama...Ono je to na těch víčkách takový "vymakanější"🙂

petapete
15. led 2013

@rozarka65 ta diskuze je příšerná😀. Mi tu konečně Fífa usnul (nakonec jsem ho musela uvozit v kočárku, v postýlce hysterák😖) a místo abych šla něco dělat (Lukáš si pěkně sám hraje s legem), tak tu sedím a vymýšlím, koukám a kochám se😀

sova33
autor
15. led 2013

@rozarka65 Já tam mám zrovna takové materiály, co ani neumím pojmenovat 😅

petapete
15. led 2013
Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru