Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
16. led 2013

@denisa_svatba dobrý nápad....🙂
a k tomu bychom si samy doma mohly udělat toto od @wiwiane

pebecka
16. led 2013

@rozarka65 mne se sice vic libi ty tvary, ale neumim si predstavit, kolik bys s tim mela prace. stinove obrazky jsem dala take na vyber, mam moznost udelat bud ty prvni cos vkladala nebo tyhle:
jen bych je seradila na podklad stiny a k prirazovani normalni obrazky
z tvych napadu na stiny by se mi pripadne libily spis ty zviratka

denisa_svatba
16. led 2013

@rozarka65 Jen nevím, zda je lepší jet na kvantitu (tj. laminovat) a nebo na kvalitu (nebo alespoň pokus o ní 😀 a vyhrát si s filcem a tak...). Pokud by se jednalo o druhou možnost, šlo by potom třeba spojit 2 ruličky od toaletního papíru a tu značku na něj nalepit. Ale posílala bych to bez těch ruliček, protože by to asi špatně snášelo transport a navíc ani takovou zásobu nemám 😀 Ale kdyby byly laminovaný, tak by těch značek bylo zase víc a bylo by to víc takový vzdělávací 😀

rozarka65
16. led 2013

@pebecka no jo,promiň,tys to také psala...tak to můžeš udělat ty...a já můžu udělat ty tvary a nebo toto...a to asi taky máte většina doma..

denisa_svatba
16. led 2013

@rozarka65 My máme tu spodní skládanku, takže bych se spíš hlásila o tu variantu vrchní (s denními aktivitami, ročními obdobími atd.)

pebecka
16. led 2013

@rozarka65 nebo bych tedy jeste mohla toto:

petapete
16. led 2013

Holky, do kdy dáme čas na příp. přidání dalších, tzn. kdy ukončíme "nábor" na to druhý kolo? Ať víme, kolik nás bude, kolikrát ty aktivity dělat...
@veverusa
@wiwiane
@sova33
@dagmarkaaa
@rozarka65
@xmarg04
Jo a chtěla jsem se zeptat - k těm nanukům, napadlo mě, že bych ještě dodělala z filcu třeba ve stejných barvách "polevy", nebo nějaký "zdobení" (jen na přiložení, ten filc docela bude podle mě na sobě pěkně držet), příp. jen ty polevy a na knoflík/patentku, že by se to tam ještě přichytávalo...a buď k tomu vyrobit "kuchařku" s pokyny, jak párovat polevy nebo to už by si každá dodělala pak asi i podle potřeby sama🙂. Aby to bylo takový víceúčelovější...

pebecka
16. led 2013

@rozarka65 a nebo jeste treba posloupnosti.... (teda ja mam najednou napadu 😀 )

petapete
16. led 2013

@denisa_svatba značky jsem dělala nedávno s LUkášem na roličky od toaleťáku takhle: http://pucikov.blog.cz/1203/dopravni-znacky byly to jen obyč. čtvrtky, nelaminované,...dělal si je vlastně částečně sám...pak jsme je používali na koberci "město" z Ikea a docela ho to bavilo🙂

rozarka65
16. led 2013

@petapete no když o tom mluvíš,tak jak tu dáváte ty odkazy,tak se tu objevila kopečková zmrzlina a nebo taky skládání dortíků podle vzoru..

petapete
16. led 2013

@pebecka mě by se líbily nějaký posloupnosti🙂

veverusa
16. led 2013

@wiwiane Já klidně ty rybky udělám pro malé, ale protože tam jsou ty čísla, tak jsem myslela, že to pro ně bude složité. Zase se to ale využije, když dětičky vyrostou.
A myslíte, že teda ty ponožky (přiřazování podle vzoru) je pro starší dobré?

S termínem do konce února souhlasím.

petapete
16. led 2013

@rozarka65 jj, já právě viděla ty kopečkový zmrzliny někde...a napadlo mě dodělat něco k těm nanukům, ať jsou takový "složitější" a dají se využít na víc způsobů🙂

rozarka65
16. led 2013

@pebecka tak už to musíme rozseknout, jsem v obou kolech a pořád nevím...😀 Je toho tolik.. 😀 😉

rozarka65
16. led 2013

Holky,já vás dneska vůbec nestíhám.. 😀 😀

pebecka
16. led 2013

@rozarka65 necham ti ty stiny ju? at mas aspon neco uz vyresene 🙂

petapete
16. led 2013

@pebecka ty aktivity s těma kolíčkama se mi líbí moc, ale ať na tom nezbankrotuješ...přeci jen pokud nás bude řádově ca kolem těch 10, tak to máš hnedle takových 200kolíčků a to je docela dost už...mě se právě takhle líbila ta abeceda, co jsem dávala pár stránek zpět (na kolíčky písmenka a k tomu zalaminovaný kartičky se slovy z těch písmen), ale právě to je spíš na to, aby si to udělal každý sám doma, protože těch kolíčků na to padne fakt strašně moc...ty vzorníky barev budou něco podobnýho...

rozarka65
16. led 2013

@pebecka a co budeš dělat ty?
@petapete mne se taky moc líbí ty kolíčkové věci,ale je to drahé...

wiwiane
16. led 2013

@denisa_svatba dobrý nápad, ale nevím jak tohle baví holčičky :o) ale snad jo a kategorie 1-3 ?

wiwiane
16. led 2013

dočítám tak budu reagovat postupně a to už asi budete zase dál 😀

rozarka65
16. led 2013

@wiwiane moji mladší auta baví... 😀

denisa_svatba
16. led 2013

@petapete Hezky jste si udělali doma značky 😀 Tak já fakt nevím, možná to není dobrý nápad s těma značkama. Je pravda, že už to asi skoro každý doma v nějaké podobě bude mít ☹

rozarka65
16. led 2013

@wiwiane ono s tím odkazem od tebe by se s tím dalo krásně rozehrát..takže spojit příjemné s naučným...

pebecka
16. led 2013

@veverusa
@wiwiane
@sova33
@dagmarkaaa
@rozarka65
@xmarg04
@petapete
@pebecka
pokusim se to trochu shrnout. Hlasim se do obou skupin, nikde jeste nejsem evidovana 😒 .
pro starsi delam tangram a pro mladsi posloupnosti (prikladam zatim jen ukazku pro predstavu, jeste uvidim, ktere presne vyberu)

rozarka65
16. led 2013

@wiwiane já myslela,že ten řetěz už někdo dělá

wiwiane
16. led 2013

@rozarka65 právě že nevím

2. kolo @petapete @veverusa @wiwiane @sova33 @dagmarkaaa @rozarka65 @xmarg04 @danw7 @pebecka @denisa_svatba

pokud někdo chybí nahlaste se a jukněte do alba jestli aktivity souhlasí, zatím nemají jasno
@xmarg04
@danw7
@pebecka -žížaly
@denisa_svatba

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/wiwiane/albu...

denisa_svatba
16. led 2013

Možná bych to mohla udělat tímto stylem...

Jen ještě musím vyzkoušet, jak dobře by ta špejle držela ve víčku... (a taky je otázka, kolik víček by se mi podařilo nashromáždit...)

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru