Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

janakkk
1. bře 2013

@petapete to jo, to máš pravdu 😉

pebecka
1. bře 2013

@petapete a k tomu cos jmenovala jeste povazuji za velkou vyhodu, ze nakup stejneho materialu pro 12 lidi vyjde levneji nez nakup materialu na jednu aktivitu... a priprava na vyrobu take zabere 12x mene casu 😉

pebecka
1. bře 2013

nevim, kdo vsechno vkladal napady, ale hromadne rikam, ze se mi libi
@ jper zvireci stopy jsou super napad, libily by se mi zviratka, ktera ziji u nas v lesich a daly by se karticky z pexesa pouzit i pro stopovani v prirode
hmatove pocitani mam ulozene, tak nebudu aspon muset vyrabet sama
@petapete kdo co ji a rybicky jsou taky bozi (ja snad kvuli tobe budu muset jit do pate vymeny ;) )

pebecka
1. bře 2013

chtela bych vyrabet neco podobneho, jen jina zviratka, ale netusim, pro jak velke deti to je, asi ta mensi skupina?
to uz bych mela napady 2x pro male a nic pro velke :(

petapete
1. bře 2013

@pebecka pro ty menší se vymýšlí líp🙂. Pojď zas do dvou kol, ať je vzrůšo😀. A prosím popis, co se s tím tvým dělá🙂... I když jak na to koukám, to bude porovnávání podle délky?

pebecka
1. bře 2013

@petapete presne tak, hromadka ruzne dlouhych snurek, provazku a ruzneho materialu k mereni a prcek je ma roztridit podle delky "zviratka"

jper
1. bře 2013

@petapete fakt - možu, super. Nechám to zase vytisknout na fotopapír, ty obrázky jsou z toho mnohem hezčí
@rozarka65 supr - ještě by to mohlo být pexetrio - promyslím, vyzkouším a uvidím 😉

jper
1. bře 2013

@pebecka tohle je mám pocit pro větší. Náš 2letý by to ještě určo nedával, ale od 3 už by děti mohly

petapete
1. bře 2013

@pebecka bych řekla, že to bude pro větší, to už je taková přípravky na matiku... Tohle porovnávání větší/delší... míváme v úkolech pro předškoláky, co děláváme s Lukášem a je to taková cvičebnice pro děti 4-6 let

petapete
1. bře 2013

@jper jj, já si odtam chci nechat vytisknout víc pexes+ještě nachystat nějaký věci na tisk dekorací na Lukášovu narozeninovou oslavu (chce Ninjago party😀)

pebecka
1. bře 2013

@petapete @jper tak dik za radu, ja prave jak mam jen to maly, tak to neumim odhadnout

tak jestli souhlasite udelala bych to mereni (viz vyse) pro starsi?

pebecka
1. bře 2013

@carmonka chtela jsem se te zeptat, kterou variantu "zviratek v pytliku" jsi nakonec vyrabela?

petapete
1. bře 2013

@pebecka no já to mám takový zas už na hraně, že pro Lukáše je ledacos i z té 3-6 tak tak a spíš jednoduchý, ale pobaví ho to a Fífa naopak ještě moc nedozrál ani na to 1-3😀. Ale ono se to bude hodit i do budoucna🙂

pebecka
1. bře 2013

@petapete koukam ze mame kluky podobne stary, Vojta taky jeste nedozral 🙂. obcas se neceho chytne, sam zacne neco delat a tak se mu pokusim podsoupnout nejakou aktivitu, ale on ma ted spis to obdobi napodobovaci, takze miluje treba domaci prace :D (nejvic luxovani), vareni, telefonovani apod. Staveni kostek, vkladacky, krabice s hrackama .... jsou tabu 😀

jper
1. bře 2013

@petapete ok - ještě jsem projela net co kde je a není, tak to pak dám dokupy. Naše slečna podobně, má teda už skoro 5,5 tak zvládá toho hodně, zato náš dvouleťák se pere se vším - tak se těším až dojdou další aktivity, co ho více chytne.
@pebecka jo jo udělej, aspoň to nemusím páchat sama 😉 😀

petapete
1. bře 2013

@pebecka Fífa teď vzal na milost i ty kostky a i staví věže a ne, že mi to jen boří😉. Ale hraní na velkýho a napodobování jednoznačně vede 😵. U nás teda ještě umocněný vzorem ve velkým bráchovi, že kterýho se může poserinkat😀

petapete
1. bře 2013

@jper no Lukáš má teď na konci března šest už🙂

jper
2. bře 2013

@rozarka65 jo ty stromy jsem hledala na netu a nic moc. Ty by se mi taky líbily 😉

jper
2. bře 2013

@rozarka65 Tak jedno pexeso na netu je, ale není to dle mých představ, pak se mi líbí ty další varianty, že je to strom, plod, list a posl.varianta i co se dělá ze dřeva.

rozarka65
2. bře 2013

@jper tak kdyby holky souhlasily,tak si to můžeme rozdělit.... 😉

jper
2. bře 2013

@rozarka65 jo klidně - jen napiš představu tvoji jak atd. 😉 moc jsem nenaspala, tak to jdu dohnat 😵

petapete
2. bře 2013

Tak já už mám taky komplet hotovo a nabaleno... Dnes jsem došila pytlíčky na bingo, jsou jen na to tahání čísel a udělala jsem je úzký, tahat budou děti, tak tam ručku strčí a nebudou moci nakukovat a "vybírat" čísla podle potřeby🙂

petapete
2. bře 2013

Akorát teda nevím, jak budou ta čísla na těch kamíncích držet při zátěži, jestli se nebudou otloukat, my zatím párkrát odehráli a celkem to drží, ale možná bude potřeba je občas obtáhnout pro lepší trvanlivost a čitelnost... Je to psaný popisovačem na CD a DVD... Tak snad se vám budou pytlíčky líbit🙂

rozarka65
2. bře 2013

@petapete úžasné.... 🙂 😵

jper
2. bře 2013

@petapete teda všechno máš úžasné, nevím co z toho bude i pro nás, ale cosi jo a už se hroozně těšíme 😉

petapete
2. bře 2013

@jper 2.kolo jsou nanuky pro menší a zlomky pro větší, 3.kolo pak semafor pro menší a bingo pro starší🙂. A díky🙂

jper
2. bře 2013

@petapete tak semafor mít nebudeme - škoda.

petapete
2. bře 2013

Prototyp rybek😀. Akorát si musím dokoupit barvu na textil a domalovat oči, příp. ploutve atd...

rozarka65
2. bře 2013

@petapete ¨Ty jsi šílenec... 😀 😀 Se nudíš?? 😀 Ale jinak krásné... 🙂 😵

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru