Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

hakanka
16. lis 2013

@rozarka65 @jper paráda!

zaffka
16. lis 2013

@jper jůůůůůůůůůůůůů, díky za inspiraci🙂 ale moc si to neumím představit dělat v počtu kusů 10 🙂

zaffka
16. lis 2013

@radka_lostice
Ještě jednou takový nástřel pro tebe i pro případné zájemce
téma Nejoblíbenější pohádky pro nejmenší
O Budulínkovi
O Koblížkovi
O Smolíčkovi
O Červené Karkulce
O Mášence a medvědech
O neposlušných kůzlátkách
O veliké řepě
O perníkové chaloupce
O kohoutkovi a slepičce
Hrnečku vař
Krtek a kalhotky
Jak pejsek s kočičkou pekli dort
...
ZPRACOVÁNÍ - náměty
- loutky, maňásci, postavičky
- obrázky - posloupnosti, hádanky, přiřazování, hledání chyby, dotváření..
- interaktivní knížka - zasouvání, otevírání, rozkládání ..
- desková hra
- puzzle
...
+ zpracovaný text
Termínem dokončení konec ledna...počet ve skupině max.12, teď je nás 8. Těším se... 😅

jper
16. lis 2013

@zaffka já pochopila že se dá téma třeba včela a každá dělá jednu stranu z toho

rozarka65
16. lis 2013

@jper taky jsem to tak pochopila,stejně jako quiet book,každá jednu stranu.... 😉

jper
16. lis 2013

Holky - já bych do té pohádkové výměny udělala postavičky s malovanými obličeji podobně jak ta housenka, co říkáte?
Jen které pohádky jsou obsazené?

radka_lostice
16. lis 2013

Milujeme Červenou Karkulku, tak bych si jí zamluvila, jestli je volná. Jen teď budu muset pořádně popřemýšlet, co vymyslím 🙂

rozarka65
16. lis 2013

@radka_lostice jj,já ji vyměnila za pejska a kočičku... 😀

rozarka65
16. lis 2013

@radka_lostice A napiš to sem.. 😉

lolelole
16. lis 2013

@rozarka65 ahoj, prosím tě kdy bude probíhat 8 kolo ? Jsem v něm zapsaná...uvažuji že bych se upsala i na ty pohádka, pokud je ještě místo. to je věk. kategorie 1-3 ? Jento musím časově zkloubit se zkouškovým v lednu 😖 A je to normoš výmena nebo ty quitebooky ? dík fík 😉

lolelole
16. lis 2013

@rozarka65 jinak ten link nahoře nefunguje

rozarka65
16. lis 2013

@lolelole nefunguje ti,protože je to soukromá diskuze...musíš se přihlásit u @zaffka... 😉
Ad výměny - od teď probíhá "pohádková" výměna, konec bude v lednu - myslím,že jsou ještě 4 místa, bude nás max. 12...výběr pohádek viz výše...obsazené jsou už řepa,Karkulka a pejsek a kočička...
"quiet book" výměna už je plná,tam je 10 členů, konec bude v únoru...
No a jestli se v lednu,až skončí pohádková výměna nebo v únoru,až skončí quiet výměna nerozjede další mimo plán, např. "lapbook" výměna,jak dávala tip @jper... http://www.montessoridoma.cz/?p=15517
Tak by se v březnu mohla rozjet "normální" výměna o dvou věkových kategoriích a ta by asi pro velký úspěch mohla být zase "herní", pokud budou všichni pro.... 😀 😉

klara.t
16. lis 2013

@rozarka65 jo do té normální (klidně herní) už jsem se hlásila, tak doufám, že tam má rezervéčko 🙂

rozarka65
16. lis 2013

@klara.t jj,máš... 😉

pebecka
16. lis 2013

@rozarka65 @jper no ja se z vas snad zjevim :D, ještě lapbook vymyslejte ;)
kam si myslite, ze to budu vsecko doma davat :D

jper
16. lis 2013

@pebecka zřídíš speciální prostor na skladování aktivit :D

rozarka65
16. lis 2013

@pebecka
@jper 😀 Náhodou quiet book a lapbook nezaberou moc místa... 😉

lolelole
16. lis 2013

@zaffka ahojky, prosím o zařazení do pohádkové výměny 😉 pokud je volný tak bych si asi vzala budulínka o formátu ještě popřemýšlim - nejspíš nějaká hra 😉 děkuji
@rozarka65 holky vy jste nějaké rozjeté, ne ? 😀 no tak to bych časově mohla zvládnout obě když bůh dá 😉

rozarka65
16. lis 2013

@lolelole 😀 Náhodou to máme pěkně rozložené...takže žádný stres... 😉 😎

zaffka
17. lis 2013

@rozarka65 jejda, to se mi ulevilo, tak to jo..já že by každá dělala celou knihu desetkrát, brrrrrrrrrrrr...

rozarka65
17. lis 2013

@zaffka 😀 😀 😎

haaana
17. lis 2013

@zaffka Měla jsem v plánu dělat Červenou Karkulku, ale jelikož je už zamluvená, chtěla bych vytvořit např. motanici týkající se pohádky : Krteček a kalhotky. Díky

rozarka65
17. lis 2013

@haaana Krtek a kalhoty už je taky obsazené

danw7
18. lis 2013

Ahoj hrozně se my libí co tady tvoříte pro děti a chtěla jsem se zeptat jestli tady není někdo kdo má něco navíc či už nepoužívá brala bych to pro děti k vánocům a jsem ochotná za nějakou né moc drahou částku koupit a nebo za balíček dobrot ..tak kdyby tu někdo byl tak my napište zprávu do ip..děkuji moc

hankita
18. lis 2013

@danw7 no myslím, že se nikdo jen tak lehce svých pokladů nevzdá... 😀

jper
18. lis 2013

@danw7 já si myslím, že ten komu už odrostly děti a oni to už nepotřebují, tak už ani tady nechodí 😉

jagado
18. lis 2013

Holky,balíček dnes dorazil.Dík moc,jste Šikulky 🙂

imzadi
18. lis 2013

Holky mam prosbu...neprobehlo tady nekdy dopravni pexeso se znackama aut?? Diky!

xmarg04
18. lis 2013

@imzadi Mrkni sem, jestli te něco nezaujme...😉 http://www.pexeso.net/
Ale jinak neprobehlo...

imzadi
18. lis 2013

@xmarg04 mrknu... me to prave tady nekdo ukazoval hotove v pdf...ale samo uz nevim kdo☹ ☹ kuba uz umi vetsinu ale asi by ho to dost bavilo😀

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru