Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

petapete
18. led 2013

@xmarg04 s knoflíkama - třídění podle barev, navlékání (to by asi chtělo nějakou pevnější nit/vlnu a k tomu by byla dobrá plastová dětská vyšívací jehla, s tou můžou už i ty batolata pod dozorem), přiřazování do mističek podle barev,...a nebo pak různý výrobky - viděla jsem třeba pěkný přáníčka s aplikací z knoflíku, knoflíkový věnec, obrázky...něco mám uložený v pc, tak ti můžu hodit fotky😉

petapete
18. led 2013

@sova33 ahoj dvojče - opět velmi podobný příspěvek na knoflíky😀

petapete
18. led 2013

@wiwiane já už materiál částečně budu mít zajištěný - filc objednán, zítra nebo v neděli jedeme do Ikea, tak tam nakoupím fleecový deky na to dělení, špachtle "objednaný" u taťky, ty si snad taky vyzvednu o víkendu (jestli na mě nezapomene), barevný papíry jsou doma stabilně, lepenku musím někde vybrakovat v průjezdu (používáme veškerý krabice na zapálení do krbu, tak budu muset M. něco zabavit, příp. vyškemrat v obchodě😀)....a ten zbytek už snad nějak dám dohromady z domácích zásob😀

rozarka65
18. led 2013

@sova33 díky za upozornění...máš pravdu stejná aktivita s různým obsahem...

rozarka65
18. led 2013

@petapete já si chodím pravidelně pro krabice k nám do krámu... 😀 😉

rozarka65
18. led 2013

Eli právě přišla na to,jak si sama pustit vodu..to je nadšení a je celá zlitá... 😀 😝 Jdu převlíkat a běžíme, pa... 🙂

imzadi
18. led 2013

@sova33 asi mas pravdu...je to trosku jine ale zarocen dost podobne...tak porad nahradu, me prijde ze uz vsechno pekny je zabrany 😅 navic ja nejsem moc manuelne zrucna...takze hledat, tisknout a lepit ano ale neco sit ci strihat neeee 😝

petapete
18. led 2013

@imzadi napadlo mě...nevím teda, jestli něco podobnýho nemáme, ale asi ne...nějaký těstoviny s dírou, nabarvit a k tomu tkanička na navlékání + k tomu zalaminovaný kartičky se vzory? To nebude náročný na zpracování a je to ideální pro výrobu ve větším množství (nabarvit různýma barvama celý pytlík těstovin, nebo třeba i různý tvary (kolínka, rovný roury,...)

imzadi
18. led 2013

@petapete to by slo ...diky😉 co vy na to? @sova33 @rozarka65

imzadi
18. led 2013

@rozarka65 takze asi tak😀

sova33
autor
18. led 2013

@imzadi Mně se ty těstoviny líbí 🙂

sova33
autor
18. led 2013

@petapete Já jsem ti to říkala ... dvojčata. Ještě mi řekni, že nerada uklízíš, a je to jasné 😀

petapete
18. led 2013

@sova33 s tím uklizením... Já to mám jak kdy, občas mě to baví (spíš když se odhodlám k "velkýmu" úklidu bez dětí, to si ho občas užiju, teda hlavně ten pocit potom...ale takový ten běžný denní úklid, který nikde není vidět a je to pořád dokola, ten fakt nerada😀...

majatob
18. led 2013

tak zeny, prisel mi dopoledne material (na to, ze jsem objednavala predevcirem pozde v noci a prevadela penize z uctu neskutecna rychlost 😲), tak jak deti usnou, jdu vymyslet co z toho 😀

sova33
autor
18. led 2013

@majatob Taky mi dnes přišel materiál 😀

sova33
autor
18. led 2013
pebecka
18. led 2013

@xmarg04 ja nasla tohle to uz zvladne i prcek http://www.learning4kids.net/2012/08/05/play-do...
holky dalsi odkaz 😀
@imzadi ja samo souhlasim, kdyz jsem neco podbneho navrhovala 😉 . obrazek ilustrativne vemte ten, co jsem tu prikladala (zviratko, potrava)

rozarka65
18. led 2013

Holky,Elinčina zábava od včerejška...neumí rozepnout,ale pořád chce zapínat...
@sova33 další super nápady... 😉

vegal
18. led 2013

Ahoj!
Jsou tu úžasné nápady,jste šikovné!
Mohla bych poprosit o radu?Mám synka 20 měsíců,je hyperaktivní a svéhlavý,takže všechny pokusy zatáhnout ho do nějaké hry vždy ztroskotaly.Mohly byste mi poradit,co by se mu mohlo v jeho věku líbit?
Děkuju!

pebecka
18. led 2013

@vegal jako bys psala o tom mem. nejlepsi vtip bude, az budu mit doma tech 48 pytlicku a hrat si s nima budu asi sama :D. ale vyroba me bavi a treba to druhy si s tim pak vyhraje 🙂
ale promin, moc neporadim. memu je 17m a bavi ho jen kramovani a delani bordelu. vez z kostek v zivote nepostavil, tvary neprostrkuje - jen vicka a micky, ale to uz ho zase omrzelo. spis lita nez sedi a hraje si.

sova33
autor
18. led 2013

@vegal Já mám prcka přesně dvouletého a jeho základním znamením je to, že nechodí. On prostě jenom BĚHÁ. U ničeho dlouho nevydrží (ale to je asi u kluka jeho věku normální). A k čemu ten tvů inklinuje? Náš teď třeba sám od sebe bere skleničky a dává k nim víčka nebo krmí zvířátka nebo odlepuje nálepky z čehokoliv nebo skáče na sedací vak, tyhle aktivity si najde sám a vydrží mu dlouho (někdy do té doby, dokud vydrží mně moje nervy 😅 ). Ale chci tím říct, ž epodle toho volím i "hry", co by ho bavily. A hlavně u většiny musí běhat (takže rozložím obrázky zvířat v obýváku a on je běhá hledat do pokojíčku a nosí je po jednom, stejně tak jim nosí po jednom potravu apod.) Baví ho modelína, hlavně by ji pořád řezal (to je teď oblíbený nástroj - plastový nůž - když přijde balík, prcek běží pro nožík a chce mi ho pomáhat otevřít 😀 ) Omlouvám se za román, kdyžtak můžu přidat konkrétní odkazy na nějaké aktivity 😉

dagmarkaaa
18. led 2013

@xmarg04 ja zrovna shanim tak 150 knofliki na ten muj projekt pro malochy a divim se jak jsou knofliky drahe po galanterkach online.... Aukro dobry tip ale ted tam nemaj zrovna. N
Nevite nekdo kde sehnat levme knofliky?

majatob
18. led 2013

@dagmarkaaa jak velky potrebujes? a berevny nebo je to jedno? Dostala jsem bednu malych bilych, tak pokud by ti stacily, klidne poslu 🙂

xmarg04
18. led 2013

@sova33
@pebecka Holky diky, super napady...😉

petapete
18. led 2013

Umřel nám notebook☹. Takže veškerá inspirace, co jsem tam měla uloženou je asi v čudu ☹

xmarg04
18. led 2013

@dagmarkaaa Klidne poslu, jen nevim, jaky potrebujes? Je to takova vsehochut...

petapete
18. led 2013

@dagmarkaaa a nebo, pokud nakupuješ na eBay, tak tam je toho strašně moc 😉

dagmarkaaa
18. led 2013

@majatob
@petapete
@xmarg04
Holky dik potrebuju prave vetsi dvoudirkove asi 8 ruznych barev po 15ti. Na tu aktivitu zapinani filc barevnych ovych tvaru ma latku... Jeste pohledam vecer na tom ebay pac pres mobil to moc nejde...

Jo a mam novy napad na aktivitu pro starsi kategorii ze bych do latkovych pytlicku zqsila tak 6 ruznych aromaticlych veci jako kafe skorici levanduli atd a bylo by to na hadani co to je. Takova cmuchaci aktivita ale jedniny problem ze nevim jesli a za jak dlouho by to vyvonelo nebo od sebe nacichlo? Nemate nekdo zkusenost? Ze bych si to jinak vzala misto tech muffinku???prosim o nazo hlasujte

petapete
18. led 2013

@dagmarkaaa to bych se bála toho čichacího, že jak to bude u sebe, tak se ty vůně přetlučou hodně brzy☹

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru