Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
11. bře 2013

@pebecka prosím přesuň mi motýly do 5. kola,děkuji... 😉

klara.t
11. bře 2013

@rozarka65 nevím co má být ten ptáček? na jaké je to straně? asi jsem to přehlédla

petapete
11. bře 2013

@klara.t ovoce se mi líbí víc jak labyrint, těch máme dost v různých pracovních listech pro předškoláky🙂.

@rozarka65 za mě asi raději písmena, je to praktičtější k tomu učení čtení a písmen, což je teď u nás celkem aktuální🙂. Mě osobně ručně vybarvený nevadí ani v nejmenším, naopak to beru jako přidanou hodnotu - dala jsi do toho víc sebe, je to prostě osobnější a pro mě tím "srdečnější" 😵. Já zas nemám moc možnost teď pracovat na počítači, příp. tisku, takže mám taky tabulky a čísla u binga ručně malovaný, to stejný "hrací karty" u semaforu...

jper
11. bře 2013

@rozarka65 já už se vážně ztrácím - ptáček je jako toto?

klara.t
11. bře 2013

@rozarka65 jako pexeso asi až budou větší, takhle si myslím, že budou jen přiřazovat. Onato pro ně asi nebude uplně nejlehčí. Je jich dost...

rozarka65
11. bře 2013

@klara.t Péťa to nazvala ptáčkem...netuším,jak to nazvat.... 😀
@jper

rozarka65
11. bře 2013

@klara.t jj, určitě...jen jsem tím myslela,že to bude mít dlouhodobější využití... 😉

klara.t
11. bře 2013

ok,pro 3-6 čtvrté kolo budu mít tedy to ovoce, pro prcky v pětce budu mít tedy to kreslení přes reliéfní vzor a pro starčí v pátém kole obrázky ze sirek. Souhlas? ten reliéfní obrázek tedy musím prubnout, jestli se to nebude odlupovat...

klara.t
11. bře 2013

@rozarka65 jsem pro ptáčka 🙂

jper
11. bře 2013

@rozarka65 tak jestli to je ono - tak se mi líbí oboje 😀 😀 😀 ale asi teď ty písmena - mně neber za rozhodnou, je mi to jedno, ať zvolí ostatní, nám se líbí všecko 😀

@klara.t ovoce klidně beru, jako pexeso to určo taky půjde. Ty děti 5-6 to budou mít hotové raz dva na přiřazování. Jo ovoce jsem měla v plánu, takhle se s tím nemusím dělat 😀 😉

rozarka65
11. bře 2013

@klara.t souhlas... 😉 Já myslím,že z kartonu by se to odlepovat nemuselo...odlepuje se to z umělé hmoty...

jper
11. bře 2013

@klara.t souhlas 😀

rozarka65
11. bře 2013

@jper a myslíš,že pro prťata by to bylo těžké?

jper
11. bře 2013

@rozarka65 co ptáček pro prťata?

rozarka65
11. bře 2013

@jper jj,kdybych krom malých předloh udělala velké,na které by dílky mohly přikládat...

jper
11. bře 2013

@rozarka65 asi podle typu dětí - naše turbo si nedovedu představit, ale třeba Mirinka v jeho věku klidně. Klidně beru i do mladších a třeba za 3měsíce bude Tobi zase víc spolupracovat a aj pochopí co má dělat 😀 😀

rozarka65
11. bře 2013

Nebo vás napadá něco jiného? Musím ještě po něčem mrknout...

rozarka65
11. bře 2013

@jper no je pravda,že Eli budou dva za 4 měsíce a neumím si to představit...máš pravdu... 😉

sova33
autor
11. bře 2013

@rozarka65 Já bych ty motýli taky chtěla a jsem jen v 5. kole 😅 Tak je přesuň 😅

jper
11. bře 2013

@rozarka65 a co oblíkání http://jeremyandkendrajohnston.blogspot.cz/2010... to tu myslím chvilku nebylo - ale záleží kolik maminek toto už má

rozarka65
11. bře 2013

@sova33 já myslela,že jsi v obou kolech...

rozarka65
11. bře 2013

@jper no nevím...já a jehla... 😀 I když,teď jak byla u nás babička,tak mne trochu ukazovala šití na stroji...🙂

jper
11. bře 2013

@rozarka65 tož dochází mi nápady 😀 a co toto

rozarka65
11. bře 2013

@jper to jsi vyráběla?

rozarka65
11. bře 2013

@jper no v tom odkazu mne zaujala zvířátka...jsem si vzpomněla,že jsem chtěla vyrobit zvířátka k písničce Old McDonald...ale zatím jsem to neudělala ani jednou,natož víckrát... 😀

jper
11. bře 2013

@rozarka65 neee sebrala na netu 😀 https://picasaweb.google.com/116251492591397845... já zatím nic nevyráběla - ty pytlíky co jsem poslala byla má prvotina. Já su matka ostuda, jsem netušila ani, že někdo něco takového tvoří 😕

jper
11. bře 2013

Jsem objevila další stránky - snad vše tam jde stáhnout, jsou tam dobré aktivity 😉 http://bartolomej.mujblog.info/hracky-a-pomucky/

klara.t
11. bře 2013

@jper já také dokud jsem nenatrefila na tuto diskuzi nic nevyrobila. Netušila jsem,kolik toho lze udělat doma.

jper
11. bře 2013

@klara.t už jsem se bála, že jsem jediná 😀 jen v záložkách už toho mám tolik, že je sranda pak najít něco konkrétního 😀 😀

rozarka65
11. bře 2013

@jper já si to posílám na mail... 😀 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru