Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

jper
11. bře 2013

Jsem se pustila do ukládání těch odkazů a teda to budu dělat snad ještě týden 😀 😀 😀 jdu do hajan

pebecka
11. bře 2013
pebecka
11. bře 2013

a takhle si muzete vylepsit aktivitu s ovocem 🙂http://www.nomiland.cz/Shop/Didakticke-pomucky-...

pebecka
11. bře 2013

nebo se tu objevil jeste tento napad dosud neuskutecneny , jen pripominam, ze ja uz sve aktivity mam, tohle davam do placu ;)

petapete
12. bře 2013

@pebecka hmotnostní válečky se mi líbí, jen nevím, jak by se daly udělat, ta stavebnice "placky" je taky moc pěkná 😵

jper
12. bře 2013

@pebecka přesně jak píše @petapete válečky super, ale nedovedu si představit výrobu a ta stavebnice super 😉

rozarka65
12. bře 2013

Holky,máte zkušenost s magnetickou barvou,magnetickou folií...cena,spotřeba,co je lepší?

pebecka
12. bře 2013

@rozarka65 rozdil mezi nimi je hlavne ten, ze magneticka barva pouze pritahuje magnety, zatimco folie je sama o sobe magnet 🙂
koupila jsem magnetickou barvu, udelala jsem 2 natery a magnety na tom zatim moc nedrzi a povrch nemam vubec hladky - nevim jak to vyhladit. takze spokojenost zatim zadna, ale zkusim si se tretim naterem vyhrat. v nejhorsim prelepim tou folii :D
mam i tabulovou barvu, ale tu jsem zatim jeste neotevrela

pebecka
12. bře 2013

@rozarka65 @petapete no ja premyslela, ze by se neco (kindervajicka, krabicky od filmu nebo tak neco) naplnilo ruzne tezkymi materialy (vata, pisek, kaminky, drevo...)

rozarka65
12. bře 2013

@pebecka děkuji...🙂

rozarka65
12. bře 2013

@pebecka mně by se líbily krabičky od filmu,ale kde je sehnat?

rozarka65
12. bře 2013

@pebecka prosím,hodíš do alba obrázek těch písmen,str.93,děkuji...

pebecka
12. bře 2013

@rozarka65 chybi mi aktivita pro 4 . 1-3 - tu uz vis taky?

rozarka65
12. bře 2013

@pebecka ještě ne...přemýšlela jsem o tom "ptáčkovi" - stavebnici GOLO....ale to není úplně pro prťátka...takže pořád nevím...

jper
12. bře 2013

@rozarka65 jé kdybys věděla kolik jsme měli krabiček od filmů, ale už asi nejsou. Zkusím se poptat, ale co v práci fotíme digitály, tak se krabky povyhazovaly 😉

rozarka65
12. bře 2013

@jper no my máme někde v krabici asi 10 nevyvolaných,ale od té doby,co je digitál...

jper
12. bře 2013

@rozarka65 je tam ale omezená doba spotřeby, jak to přešvihneš tak fotky už z toho nedostaneš 😉

rozarka65
12. bře 2013

@jper jo na to jsem se chtěla zeptat..no jsou staré 6-10let... 😀

jper
12. bře 2013

@rozarka65 hmm vzhledem k tomu, že stoupla cena za vyvolání filmu - tak bych zvažovala jestli to ještě posílat. Leda že bys pak našla aktivitu kam pak vyvolané nepoužitelné filmy využít :D

rozarka65
12. bře 2013

teď jsem projížděla diskuzi výměnných aktivit na slov. MK a bylo tam stínové divadlo...to dělala i @majatob
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/majatob/albu...
Tak mne napadlo,že by se mohly vyrobit pohádky...ale nejsem si jistá,že bych to zvládla...
jo a asi to taky není úplně pytlíčková aktivita...

zaffka
12. bře 2013

@rozarka65 jsem pro skládání písmen..

jper
12. bře 2013

@rozarka65 joo to se mi líbí moc 😉 Tak nějak to vypadá, že si tu povídáme furt samy 😀 😀

petapete
12. bře 2013

@rozarka65 sice máme takhle podobné procvičování barvy+tvary ve hře z Granny, ale klidně jsem pro, aspoň bude i cestovní alternativa🙂

petapete
12. bře 2013

@jper já vám ještě zdatně sekunduju😀

petapete
12. bře 2013

A pro ty, co ještě nic nemají, tohle se mi hodně líbí 😵

klara.t
12. bře 2013

Na zvukové pexeso, nebo třídění podle váhy se hodí rolička od toaleťáku 🙂 http://zlesa.blogspot.cz/2012/02/disco.html

klara.t
12. bře 2013

@petapete to je krásné! jen u nás by se ty pytlíky museli ještě polepit izolepou, aby to neotevřely ty mršky.

jper
12. bře 2013

@petapete už jsem se bála, že tu jsme samy 😀 Budeš tu pak psát, až balíčky pošleš? Někt.pošťákům se k nám nechce, tak mnohdy hážou lístek do schránky a párkrát ani to ne 😉 Aktivita se mi líbí, ale přesně vidí, jak náš první co je - bude zkoumat, jak to z pytlíku vysypat 😀 😀

jper
12. bře 2013

@klara.t to je super z těch ruliček 😉

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru