Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

rozarka65
2. bře 2014

@silvie_z možné to je,ale musela bys ses toho kola účastnit 2x, tedy dělat dvě různé aktivity x počet účastnic...
@kiki2
@zickemartina momentálně probíhá quiet book výměna...nevím,kdy bude "normální" výměna,která má dvě věkové skupiny (1-3, 3-6)

zickemartina
2. bře 2014

Otevrela jsem nove diskuzni forum "busy bag" Praha 2,5 az tri roky tak kdo chcete rad by jste se zucatnil a jeste v nicem nejedete pridejte se

daisyr
2. bře 2014

@zickemartina díky, zjistila jsem, že mi přesně do výšky laminovačky dá jedno z větších prkénech, takže to nakonec šlo docela hezky laminovat
a další výměna většinou bývá po té, co skončí ty, co již běží, takže pokud se toho někdo ujme, tak možná v dubnu se zase něco uspořádá, já bych byla pro, ještě to stihnout do léta, než budou dovolené apod.

zickemartina
2. bře 2014

@rozarka65 tak to by bylo pro mne jako zacatecnika moc slozite.

silvie_z
2. bře 2014

@rozarka65 ano, s tím tak počítám. tedy záleží, kdy by výměna probíhala - mezitím jsem se už zapojila jinde, takže bych si nerada brala víc, než zvládnu. ale pokud by bylo dodání třeba až květen/červen, tak by to šlo

zickemartina
5. bře 2014

chtela bych zorganizovat vymenu prvnich her - dekovych od 2 let - pujde do toho nekdo se mnou?

mame doma muj prvni ovocny sad a syn to miluje - jen hra za 500kc je moc draha aby jich bylo vice - daji se ale vymyslet ruzne nebo okopirovat jiz ty existujici

silvie_z
6. bře 2014

@zickemartina prosím co jsou to dekové hry? 😕

pebecka
6. bře 2014

@silvie_z mozna preklep- deskove hry?

zickemartina
6. bře 2014

@pebecka deskove hry ty co se hrajou na plose, treba jako clovece nezlob se, ale neco pro mensi 2+

zickemartina
6. bře 2014

@silvie_z clovece nezlob se je moc dlouhe - ale neco ve stylu her Haba my very firts game, kratka hra, ktera vetsinou nema viteze vsichni hrajou dohromody, aby splnily nejaky ukol. Hazet kostkou, nebo spinner.

silvie_z
6. bře 2014

@zickemartina @pebecka aha 🙂 tak to nevím, vůbec si nedokážu představit, co by ty naše třeštiprdla mohlo v tomhle stylu zaujmout 🙂 nemáte nějaký odkaz?

pebecka
6. bře 2014

@silvie_z my zatim také zadne hry nemůžeme hrat. nedokaze se tak dlouho soustředit a udrzet pozornost a uz vůbec ne postupovat podle pravidel :D

rozarka65
6. bře 2014
zickemartina
6. bře 2014

@silvie_z http://www.heureka.cz/?h[fraze]=moje+prvni+hra+...

mame doma tuhle http://drevene-hracky.heureka.cz/haba-prvni-hra...
smyslem hry je pozbirat ovoce driv nez se k nim dostane ptak a sni je. synovi jsou 2 roky a tri mesice - koupila jsem na doporuceni od kamaradky asyna moc moc bavi

silvie_z
6. bře 2014

@pebecka 😀 bych je myslím musela dát za sklo a figurky posunovat sama

@rozarka65 @zickemartina díky, vypadá to zajímavě, třeba k tomu ještě někdy dospějí 🙂

zickemartina
6. bře 2014

no a treba by slo udelat statek, kde jsou zviratka, a museji se dostat do svych domecku driv nez prijde vlk a sni je na kostce by byli zviratka a kdyz jedno padne tak ho muzes dat do domecku kam patri a vlk ktery by postupoval stale bliz ke vybehu pro zviratka a kdyz tam dojde driv nez budou vsechny zviratka v domecku tak je sni. nebo dalsi motiv - zviratka nakrmit nez to jidlo nekdo sni,
potom treba balancni hru pripravit kostky ruznych barev a kdyz padne barva tak stavis vez az do te doby nez to nekomu padne. Zkratka Kratke hry na motiv toho co se prodava v obchode

rozarka65
6. bře 2014

@zickemartina dobrý nápad,taky už proběhla herní výměna pro věk. skupinu 1-3 a 3-6....Ale 2+ to znamená mladší skupina je pro mne už skoro mimo...Zkus to hodit i do KZ nebo do montessori skupinky.... 😉

zickemartina
6. bře 2014

@rozarka65 KZ co tim myslis prosim? - no nemusi to byt 2+ muze to byt uz i 3+ barevna kosticka nebo s motivy dle hry - syn je maly ale dle mych zkusenosti deti se zacinaji soustredit a souperit na delsi hru az od 4 let

misa_1
6. bře 2014

@zickemartina to zni lakave, taky mame ovocny sad a super, stale bavi i starsiho 4-letaka. Rozmyslim 😉

zickemartina
6. bře 2014

dalsi napad na hru - syn miluje incy wincy spider, tak na motivy pavoucek co leze po okapu rychle nez zaprsi, pokud to stihne

rozarka65
6. bře 2014

@zickemartina myslím krátkou zprávu... 😉 A pavoučka jsem dělala já...

daisyr
8. bře 2014

@zickemartina zkus ještě chvilku vydržet, teď se dodělává do konce března jedno kolo, tak pak bude více času a někdo se přihlásí. Já se klidně hlásím hned, hry nás baví, věk 2-3+ je ok, jen u mě je vždy problém, vymyslet či najít co dělat, mě to tak nebaví, pak už je to ok

zickemartina
10. bře 2014

@rozarka65 - tak jelikoz jsem na modrem koniku nova - ani nemam tucha co je to kratka zprava, aha
nemas odkaz na pavoucka? dekuji

rozarka65
10. bře 2014

@zickemartina aha,promiň...když klikneš na svůj "fotoblog", tak pod fotkami dětí je "krátká zpráva", "album","článek"...tak napiš zprávu a klikni na "přidej krátkou zprávu"...ještě si tam můžeš vybrat pro koho....registrované,přátele, všechny...
Jo a hru jsem dělala jen podle obrázku...
http://a-toys.cz/cz-detail-563240-hra-pavoucek-...

atirm
22. bře 2014

@zickemartina ráda se zapojím, mám dvouletého syna a potřebuje stále nové aktivity, jak je to okoukané už ho to moc nebaví ☹ sama organizuji výměnu pro mrňátka, která je do konce března tak pak bude čas na další tvoření

atirm
22. bře 2014

@zickemartina teď jsem si teprve přečetla, že je to pro Prahu, tak to já z Prahy ani okolí nejsem škoda

zickemartina
22. bře 2014

@atirm neni to jen pro prahu. ted jsem na dvou vymenach co bezi , tak az skonci - do 3 tydnu. tak to rada zorganizuji

atirm
22. bře 2014

@zickemartina tak já se teda hlásím

klara.t
23. bře 2014

já bych měla být také přihlášená do kola s deskovýma hrama. Myslím, že to plánovala @pebecka nebo @petapete @rozarka45 ? myslím jedna z vás...

pebecka
23. bře 2014

@klara.t ja urcite ne, nestiham

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru