Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

klara.t
12. led 2013

co toto? ale to asi není do 3-6 co?

cabalkova
12. led 2013

@majatob Taky se tam chystam pro nekolik veci a radsi to asi predem nebudu hlasit. 🙂

cabalkova
12. led 2013

@klara.t Ta vicka i protahovacky vypadaji fajn, ale ktera jsi vlastne skupina? ta starsi? Pak asi jo, pro prcky si myslim, ze to je moc slozite jeste.

ameliejulliette
12. led 2013

@majatob Tož já to mám s Lidlem jednoduché - zaúkoluju svého tátu, co je v důchodu, jde to vykoupit hned ráno, a manžel o ničem neví, protože se to řeší v hotovosti jednou za čas 😀 Ale tentokrát bude taky útratička slušná... 😀

helulela
12. led 2013

@klara.t to spíš pro 1-3

majatob
12. led 2013

@cabalkova my mame Lidl jako nejblizsi velkej obchod, takze pokazdy kdyz tam vlezu, tak prihodim neco "nenapadne" do voziku 😀 naposled jsem ulovila bezvadnej atlas sveta a knizku 5000 otazek a odpovedi pro zvidave deti (nebo tak nejak) a ted se cela klepu na to az bude prilezitost jim je dat 😀 no ale moc se mi tam libi ta sada barevnych papiru, 200ks za 80Kc je fakt zadarmo 😕

helulela
12. led 2013

@ameliejulliette ten Lidl je aktuální? Jdu to prostudovat, laminovačku nemáme 😀

ameliejulliette
12. led 2013

@helulela Od 21.ledna 😉 😀

rozarka65
12. led 2013

@helulela no hodíš kostkou (tvary-menší,nebo normální-větší) a postoupí na hrací ploše...pak zatočí-sluníčko zůstat,déšť na start...
Já většinou vymýšlím složitosti... 😝 😀 🙂

klara.t
12. led 2013

a nebo mě napadlo pro tu straší skupinu vytvořit soubor kartiček s navazujícími obrázky. Že bych nakreslila v malování obrázek postupně a oni by musely seřadit je postupně, jak jsem je kreslila. Rychle jsem teď pro názornost nakreslila sluníčko. Obrázků by bylo víc a byly by hezčí 🙂

majatob
12. led 2013

@klara.t hehe, tohle taky doma mame, navlikani nudli a vicek mi prijde fakt do te nizsi kategorie, ale to vysivani je fajn, nase to bavi 🙂

klara.t
12. led 2013

@cabalkova jsem v obou, ale pro prťata mám skládání obrázku ze špachtlí, pro tu starší skupinu hledám 🙂

majatob
12. led 2013

@klara.t ty posloupnosti se mi zatim libi asi nejvic a daly by se udelat od jednoduchych po tezky, kde by museli vic zapojit mozecky, dobrej napad 🙂

helulela
12. led 2013

@sova33 konec února je dobrá hrana 🙂

carmonka
12. led 2013

Teda tady to fakt jede! Já naprosto nestíhám kdo co má a tak rychle spěchám se svojí troškou:
Tohle by mohlo být pro skupinu 3-6: primárně je to na přiřazování barev a procvičování slovní zásoby spíš pro menší, ale říkám si, že by každý vagónek mohl mít i číslo a přiřazoval by se jen daný počet obrázků. Zároveň bych tam sucháčema připravila místečka na přilepování obrázků, takže i nepočtáři by to nemohli udělat jinak než dobře. Takže kdo chce, dělal by to podle barev, kdo chce, tak i podle čísel. A vydrželo by to na dýl než jen na barvy. Ale napište mi, jestli to moc nekomplikuju.
A chtěla bych to více "cestovní" - aby se ty obrázky přichycovaly suchým zipem a ne jen volně.

klara.t
12. led 2013

už jdu spát, tak zatím jsem také pro tu posloupnost. Udělala bych něšco mezi 5-10 obrzky,lehčí i těžší. Podle toho, jakou budu mít fantazii 🙂 kdyžtak se můžete vyjádřit, ale přečtu si to zítra.

cabalkova
12. led 2013

@majatob ty poslopnosti jsou hezky, videla jsem takhle udelanu kyticku v kvetinaci a tak, kdyby to bylo zalaminovany, tak by to bylo moc prima, byt pro nas by to ted jeste nebylo aktualni.

Ja myslela, ze bych udelala ten obrazek:

helulela
12. led 2013

@ameliejulliette to je znamení😀 Musím vymyslet, koho pošlu do Lidlu, u nás není a jak vysvětlím manželovi, že laminovačka je přesně to, co moc potřebujeme 😉

sova33
autor
12. led 2013

@cabalkova Obrázek už dělá @klara.t

helulela
12. led 2013

@carmonka parádní! 🙂

cabalkova
12. led 2013

Pro starsi jsem pak nasla hezkou vec pro prvni hlaskovani.

majatob
12. led 2013

@carmonka to se mi libi 😵 akorat bych prave nedelala presnej pocet kolik je spravne aby je to nutilo opravdu pocitat 😀 ale klidne me zarazte jestli uz si moc vymyslim, mam tu asi nejstarsi dite, takze co mi prijde jednoduchy, muze byt pro ostatni akorat 🙂

cabalkova
12. led 2013

@sova33 Nene, nebude delat obrazek, ale skladani tvaru z drivek.

klara.t
12. led 2013

ještě jsem našla lžíce, lze na to nkreslit cokoliv. Tvary, čísla,písmena,obrázek...aby dali dvě půlky k sobě. Ale to je spíš pro prcky, tam už nápad mám, takže inspirace pro další ...ale opět nevím, jeslti lze sehnat i ty průhledné lžičky.

majatob
12. led 2013

@cabalkova to je taky super 😀

cabalkova
12. led 2013

@klara.t Na ebay koupis cokoli.

klara.t
12. led 2013

@cabalkova ne, já opravdu budu dělat obrázek. Tvary byl můj další nápad pro tu starší skupinu, ale prý to už někdo dělá.

klara.t
12. led 2013

@cabalkova já na ebay nakupovat neumím.

rozarka65
12. led 2013

@klara.t mne napadlo na písmenka udělat domino nebo pexeso...písmeno a obrázek...
co myslíš?
@majatob

cabalkova
12. led 2013

@klara.t Aha, tak pardon, tak nic, musim vypatrat neco jineho.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru