Zahradničíte s dětmi?

jetynka
28. únor 2013

Je tu nějaká maminka co s dětmi zahradničí???Myslím jestli společně vysazujete nějakou zeleninu nebo květiny???My letos sázíme rajčátka, kukuřici, fazole, špenát, ředkvičky, kedlubny, bylinky a kopretiny. Máte někdo nějaký nápad co ještě jiného zasadit, popř. co se vám dařilo a nedařilo, jak na to reagovaly děti a tak, díky moc.

petapete
23. bře 2013

@jetynka osobně bych dala raději fakt hrášek než ten špenát - tam máš z jednoho velkýho záhonu max. jeden oběd, hrášek nezabere místo a ty děti ho fakt užijí 😵. Ředkvičky se vysévají rovnou do záhonu, prodávají se i přímo na pěstebním proužku, to je docela fajn, že už to nemusíš rozsévat, ale jen zatlačíš do země😉

jetynka
autor
24. bře 2013

@pebecka díky moc 🙂
@petapete taky díky moc za radu a o tom špenátu ještě popřemýšlím, dám ti za pravdu a možná vyzkouším raději ten hrášek 🙂

pebecka
24. bře 2013

@jetynka ty sazeci pasky maji vyhodu ze redkvicky vyrostou rovnou protridene, ale taky se mi stavalo ze se jich uchytlo malo a pak ty mezery byly zase ooooobr velike 🙂
Add spenat: pestovaly jsme sety ten udela hlavu jako salat a pak takovy co rostl do vysky a listy se otrhavaly. Ale jakmile ho tam clovek nechal vysemenit mel razem i diky ptakum 🙂 spenat po cely zahrade. Kazdy rok vic a vic spenatu, rostl uz i v travniku :D

lussius
29. dub 2013

ahoj, taky s detmi zahradkujeme, pomahaji vysevat (podle toho to taky pak vypada 😀 , ale je to moc mile). ja jim vzdy nachystam zahonek, udelam ryhu a oni se pak snazi... a aspon vi, kde se bere mrkev, brambory, jahody, jablicka atd.- ze se to nevyrabi v obchode.. a taky vime, co si doma vypestujeme - ekobio..
mame ovocne stromy a kere, klasiku co jste tu jiz vyjmenovali, hoooodne rajcatek (na rajskou a domaci kecup), dost malin, bylinky, ale take jsme zkusily melouny, dyne, cukety, repu, por a super. moc me to bavi, dokonce i brambory.. jen ten porek byl nejaky mensi a hubeny, ale chutove lepsi nez z obchodu. ostatne tak jeko vse 😎
mate nejakou dobrou znacku seminek? a rajcatka si predpestovavate sva, nebo chodite uz pro hotove sazenicky na trh?

eicul82
1. črc 2013

@aronek Keříčkové rajče se zaštipuje stejně jako tyčkové nebo jinak nebo vůbec???? 😀
Nevíte někdo? 🙂

aronek
1. črc 2013

@eicul82 já bych keříčkové nazaštipovala. Jen když pak bude husté, tak bych olámala listy, které stíní plody 😉

karotky
1. črc 2013

Já jsem po narození staršího synka přizpůsobila zahradu jeho požadavkům.Tím pádem mi zbyl pařník,do kterého každý rok zasadím 4 salátovky,vedle mám 2 pidizáhonky,kam jsem letos(jen na zkoušku,protože jsem tam původně zasadila mrkev,která se díky tomu květnovému počasí vůbec nechytla 😅 )zasadila brambory,pak mám po jednom záhonku zasetou 2krát mrkev a do 5.kyblíků jsem zasadila rajča.Jinak máme ovocné stromy(hrušeň,jabloň,třešeň,broskev a švestku),maliny a malinoostružiny.Rozhodně nemám v plánu v nejbližší době záhony rozšiřovat,protože nevím,jak budu zvládat péči o ty stávající,až se vrátím do práce 😅

elastiq
1. črc 2013

Tak to ti závidím, že ti děti pomáhají. Malý mi tak akorát pojezdí po záhonku na kole, nebo zasadí jeden hrášek a už ho to nezajímá a jde zase řádit na kole..no takže tak..Takže pokud potřebuji na zahradě něco udělat okopávat atd..tak jdu raději sama, jinak nemám klid a nic by jsme neměli..🙂

aronek
1. črc 2013

U nás má Honzulka novou zábavu. Loví žížali 😀 Nejlíp mu to jde uprostřed záhonů 😵 Pak ještě sbírání jahod, to ho taky baví 😀