Zapnout miminku pohádku v televizi pro zábavu?

viona
29. říj 2007

Před časem jsem hlídala svou malou neteř a synovce a pustila jsem jim v televizi kreslenou pohádku,no a náš Vítek ji s nimi dokázal asi deset minut zaujatě sledovat,asi se mu líbilo,jak je to barevný a jak se tam ty obrázky hýbaj,no a já teď nevim,jestli mu můžu občas v rámci zabavení na chvíli pohádku pustit,jestli je to vůbec pro tak malé miminko vhodné a taky bych z něj do budoucna nerada měla televizního závisláčka,co myslíte......?

galinka
30. říj 2007

petaska, to aj ja mam doma malu zavislacku, tiez by len telku kukala, ale nedovolim jej to ani na chvilku, viem, ze to kazi ocka a este sa dost telky napozera..ale urcite nebudem patrit medzi tie mamy, ktore odlozia deti ku telke, aby si oddychli, neuvedomuju si, ako velmi tym detom skodia..

denousek
31. říj 2007

holky moje 2,5 mesicni neter taky porad kouka na telku...kdyz zjisti kde je kdyz se chova tak se porad diva...tak ted vidime ze nejsme sami to je bozi to musim rict segre.. 😀

sisi7
31. říj 2007

morusa a markeeta rozmýšľate veľmi rozumne, televízia totiž dieťaťu ozaj dosť škodí a nieklen preto, lebo vydáva žiarenie. Učiteľky v škôlkach, v školách a psychologičky by o tom vedeli dlho rozprávať. Držím vám obidvom palce, pracujem s deťmi a občas sa s deťmi, ktoré nenajú doma televízor stretávam. Je samozrejme jednoduchšie posadiť dieťa pred telku ( pár minút denne, alebo dva tri krát týždenne mu určite neublíži) ale dieťa prijíma všetko pasívne. Bez televízora mu je treba vymyslieť program, čo je už náročnejšie a menej pohodlné. Ale verte, že tie deti sú oproti svojím rovesníkom oveľa, oveľa vpredu. Možno by sa zdalo, že šikovnejšie budú deti, ktoré televízor pozerajú a prijímajú z neho poznatky, veď okrem rozprávok a reklám sú tam aj náučné programy, ale život ukazuje, že to tak nie je. Dieťa si tie poznatky nedokáže tak spracovať, ako by sme si mysleli a nemá možnosť sa zastaviť pri niečom, čomu nerozumie a rozobrať to s dospelým, pretože program beží ďalej. Je to náročné byť dieťaťu stále k dispozícii, odpovedať na tisíce otázok, ale vráti sa to stonásobne.

emjee
5. lis 2007

prave som niekde citala, ze deti do 3 rokov by vobec nemali pozerat telku

andilek
28. pro 2007

tak my máme závisláka už teď, jakmile běží televize, tak z ní nespustí oči, minule jsme ji vypla a Ondra spustil řev, tak jsem ji zapla a byl zase klid 😅 , od té doby raději televizi nezapínám, až tak odpoledne a nebo až večer 😅

chechta
28. pro 2007

hoj tak my zatím tv nemáme - až se muři asi po 3letech bude chtít tak mi ji možná zprovozní(na PC), abych se tu úplně nezbláznila. Jinak malýho TV fascinuje, když sme někde na návštěvě a běží tam TV tak čumí úplně zaujatě a já teda s ním páč to doma nemám, že 😀 😀 😀 😀 😀 😀 No občas si pustím třeba Simpsny, nebo Přátelé, ale většinou jen chvilinku a to ho moc nebere. Jinak to bude asi PC maniak po tátovi a i mámě - páč když ho táta vezme k počítači tak čumí do monitoru - co jsem si téměř na 100% jistá, že prcek nebude hrát hry - možná až tehdy kdy si je bude sám umět nainstalovat - toho je tatínek odpůrce 😝

karotky
28. pro 2007

Souhlasím se Sisi.............u nás si pouštím TV až v 19.30,když už malej spí a PC,když spí přes den.Většinu dne trávím v kuchyni(hlavně dopoledne),pak jdeme na procházku a navečer se mu věnuju,pokud to vyžaduje. 😉
Ale manžel je pohodlný,tak je pro něj jednodušší si vzít Ádu na klín,když sedí u PC nebo u TV. 🙄
A to já šílím. 😀

tini
28. pro 2007

Ja telku osobne neznasam, manzel je pohodlny a pusti mu ju a my mame potom vojnu. Zijeme vo Fr a tu to je normalka, detske kanaly, dokonca aj pre miminka... a ked tam cupita nejaka postavicka a vravi, ze treba jest 5x denne ovocie a zeleninu, aby sme boli zdravi, a pod., ide ma rozhodit!!! O com to je??? Fr. matere nemaju cas na deti, tak telka ich zabavi, nauci a pod.
Ale priznam sa, obcas mu ju tiez zapnem, ked potrebujem nieco spravit a uz fakt neviem, ako ho zabavit,; ale nastastie on ju ma len ako kulisu, ani sa velmi nediva. Kazdopadne neschvalujem z vychovneho hladiska.

listicka20
29. pro 2007

Osobně bych tak striktní nebyla. Jako dítko jsem často s babičkou koukala na tv a byla jsem normální chytré dítě. A dobře si pamatuju, jak jsem plakala, když jsem jednou odpoledne usnula a oni mě nevzbudili na pohádku (asi byli rádi, že jsem jednou za rok usnula i přes den a mají klid, což dneska chápu, ale tenkrát to bylo trauma). Neříkám, že nechám dítě sedět u bedny celý den, ale jedou denně mu pustit dvd si myslím není na škodu. Už kvůli rozvoji jazyka a slovní zásoby je to dobré - žijeme v cizině a myslím, že je vhodné, aby češtinu mohlo poslouchat i z jiných zdrojů než jen ode mě. A co se týče počítače, umět s počítačem je dneska věc podle mě nezbytná, osobně plánuju dceru učit s ním zacházet.

sokolka
29. pro 2007

Já si taky myslím, že to není až taková tragédie, když se dítko dívá na tv. Samozřejmě, že ho tam nenechám sedět celý den a hlavně ani nevydrží se na ní dívat (maximálně na jednu dvě reklamy), ale jinak já mám telku puštěnou když se na něco chci dívat a zároveň si s malým hraju takže to spíš má jen jako takovou zvukovou kulisu. 🙂

alcatko.j
29. pro 2007

Taaakze 😀
Ja spis jak telku nesnasim Pc a to poradne, teda, ja ho snasim pro sebe, ale nesnasim ho v budoucnu pro nase decko, v tom mam jasno...vim, ze tomu asi nezabranim uplne, ale budu se to snazit sakra omezit, zadny krvavy hry, nic takovyho 😠 😠
A co se tyka telky...my se doma moc na telku necucime, kdyz uz, tak vecer a to malokdy..my si totiz program vybirame 😅 😀
Takze nelinka s TV prijde do styku malo..ale prijde...Povetsinou ji vubec nezajima, ale na co se fakt jako diva a to nechapu, je Bylo nas pet 😅 😅 Vydrzi bez hnuti sedet mezi nama dvouma, cuci na to, ani neduta a u toho si zuzle palec 😅
No a jeste se ji libi VIVA a zahranicni pisnicky 😅
A jeste je telka nas pomocnik pri strihani nehtu, musime ovsem tv zesilit uplne skoro nadoraz a pak mame jistotu, ze ty nehty ostrihame 😀

Myslim, ze nic se nema prehanet, takze ne sedet u telky nekolik hodin denne, ale pul hodiny denne snad tolik neublizi..

jo a cetla jsem onehda jeden takovy clanek, kde psali, ze deti(ted nevim, do jakeho veku)by se na telku divat nemely, protoze nechapou vyznam pribehu, takze nektere pasaze si spatne "vylozi", maminky se zeptat nemuzou, aby jim to vysvetlila a pak maji nocni mury 😅 Ale na kazdem sprochu.... 😉

sokolka
29. pro 2007

jojo Alčí taky jsem četla v nějakym miminkovským časáku, že když se dítko dívá na TV tak to může způsobit problémy s usínáním. Ale jelikož to Kubíka většinou vůbec nezajímá (stejně jako Neluš) tak to moc neřešim. 😉

vlasa
29. pro 2007

nasa mala miluje reklamy,nemoze pritom jest ani sa hrat.samozrejme najviac miluje reklamu na 02,ani nedycha.telku mame ako kulisu,tak sa obcas pozrie 😉 ale snazime sa to obmedzovat,asi to nieje najzdravsie ☹

petra.vavra
29. pro 2007

Ahoj holky,
zatím doma TV neřešíme, protože naše malá je ještě malá, ale neteř, které jsou dnes dva roky, milovala televizi od malinka a to jí k ní nikdo neposazoval ani jí to neučil, ale prostě se jí libilo světýlko, který blikalo toť vše a dnes je to obrovská rošťanda, na které TV žádné následky nezanechala. 😉

kili
29. pro 2007

ja mám TV tiež ako kulisu, asi by som sa bez nej zbláznila. Malí na to kuknú len zriedkavo. Keď je ale vypnutá, alebo stíšená, tak prespia strašne dlho a tak zameškajú jedenie (ako napr. dnes), takže u nás je hluk nutnosťou 😀 . Stačili mi 4 dni v nemocnici bez nej, to sme nonstop spali a potom bol rev o pól noci od hladu.

barunka81
21. črc 2008

ahoj, male je 3,5 mesice a kdyz je zapla tv tak se za ni otaci. Nastesri mame tv zaplou denně tak max. pul hodky.
Me se nelibi kdyz je male ditko pred tv denodenně. Mam kamaradku a ta 2 lůetemu klucikovi pousti takova ty dvd pohadky denně a to aspon celkem tak 3 hodky....nekdy vice. Proste chce mit od nej pokoj tak ho posadi pred tv. To je hrozny....

emjee
19. lis 2008

tanja61 • 1d • Dnes o 17:06
baby ake mate nazory na pozeranie TV myslim kreslenych rozpravok a tak...mi pred spanim pozerame bebeTV to je pre malicke deticky,nerozprava sa tam ale vsimla som si ze maly reaguje pozitivne na zvieratka a auticka,vlastne stale mu rozpravam co je toto a toto a on uz tak vie ze sa to objavi v telke a vydava zvuky..je to spravne ked take male deticky pozeraju na telku? stretla som sa z nazormi ze take deti nemaju co na telku pozerat ze to spravne nieje ....

jaduska • 2d, 21tt • Dnes o 17:18
nejakých 10-15 minút denne určite neškodí. Dôležité je, aby to bol program vhodný pre dané dieťa, aby rodič sedel pri ňom a rozprával mu, čo sa tam deje a po skončení rozprávky TV vypnúť. Proste, aby televízor nefungoval ako "krovie v pozadí".
Naša malá o telku zatiaľ záujem nemá, jedine ak tam je havko, aj to ju baví iba nejaké 2 minúty...

kamajka • 2d • Dnes o 17:20
môj názor - všetko s mierou
u nás decká zvyknú telku pozerať asi hodku za deň.

tanja61 • 1d • Dnes o 17:20
no mi mame telku v spalni a niekedy nam hraje aj celu noc...ale maly ked je unaveny vtedy ho ziadna rozpravka nezaujima lahne a spinka...

bibula • 2d • Dnes o 18:07
mne sa tom oc nepozdava,ale aj tak sa dieta uci---tak preco nie,ale samozrejme netreba to prehanat.bebe ide u nas v podtsate stale,ke sme doma,ani to nepozerame,len ako kulisa.....

sassi • Dnes o 19:20
no ja moc nie zom "za" ale vyhnuť sa tomu uplne nedá
naš sa díva na TV asi polhodinku vždy rano bežia na BBC PRIME rozprávky, tak to pozerá (ale nie stále, on sa kuká 5 minut, odíde, zasa kukne...). Ja si zatial aspon stihnem niečo urobiť, dať variť a podobne. Potom vypínam a zapínam až večer na správy o 19:00.
Dcera ak by mohla, presedela by pri "bedni" aj cely deň... ma 7 rokov a musime to striktne obmedzovať.

Vobec sa mi nepáči, ak v niektorých rodinách beží TV nonstop od rana do večera, aj keds a na to v podstate nik nedíva, ako zvukova kulisa. To je vyslovene nezdrave podla mna. Decka sa by sa mali naučiť si programy vyberať, ale len konzumovať. Poznám kopu detí vo veku našej dcery, ktorí cele dni striedavo trávia pri TV a PC ... ak nejde TV, tak sa ukrutne nudia a nevedia čo so sebou... nemaju žiadne ine záujmy, žiadna kreativita, nič nečítaku, nekreslia si, hračiek z TV rekám plná izba, ale "nemaju čas" sa s nimi ani pohrať.

sirinka • 1d, 13tt • Dnes o 19:34
nasu este telka nezaujima...bebe tv nemame takze ani programy vhodne pre nu...
telke sa iste nase deti nevyhnu, ale naozaj ich treba naucit, ze s mierou a hlavne ich naucit vyplnit cas inymi aktivitami, ako sedenim pri telke...
a iste by som nedala telku do detskej izby...ani pc.

cerstvamama
19. lis 2008

Nechávám Adélku koukat na telku když připravuju koupání. Je totiž už tak unavená, že nepláče jen když jí chovám. A chovat + připravovat vaničku a večeři jaksi nezvládnu. Tak jí položím na kobereček a ona telku z dálky pozoruje a povídá si s ní. Akorát to přepínám z těch různých kriminálek na programy o vaření nebo chalupaření. 😀

kisska
20. lis 2008

priznavam, u nas letia hudobne kanaly... Ale hlavne pri strihni nechtikov, lebo inak je to boj o zivot. Maleho telka velmi fascinuje, ale nepustam mu ju a ked nahodou zbadam, ze je obyvke, ked telka ide, tak ju vypinam...

Inak vraj telka v spalni zabija sex 😕 😉

jitrulka
20. lis 2008

my bydlíme v bytě 1+1 tak se puštěné tv občas nevyhneme. Asi mě tímto budete bičovat, ale malou obrazovka přitahuje a zapomíná i plakat. Ptala jsem se své mudry a ta mi řekla že tv nevadí, ani pohyb obrazu ale měla by být alespoň 3 m od tv. Zatím z toho nemá rozum, ale později bych ji chtěla vymyslet spoustu jiné zábavy.

alucia
25. lis 2008

nemame telku - je to super. ale paci sa im sledovat ako brusim netom na notebooku 🙂

jitrulka
2. únor 2009

Ahojky holky, musím se tu vyzpovídat. Mám závislost na televizi. Máme jen jeden menší pokoj. Spíme tam, mám tam přes den malou a...je tam televize. Musím ji mít zapnutou celý den, nemůžu si pomoct. Ležím celý den s malou na dece, hraju si sní, věnuju se jí ale stále po očku sleduju televizi a ona samozřejmě občas taky. Zkoušela jsem ji párkrát vypnout a dělat "vzornou mámu" ale bylo tam takové trapné ticho a padaly na mě depky, že mi to nedalo. Ani rádio není ono. Mám strach jeslti to nebude mít vliv na malou.. at už to záření nebo děj v televizi jako takový... ale nemůžu si pomoct. Modlím se aby už bylo hezky, a sluníčko mě vyhnalo ven na výlety a podobně, ale ted jsem zkrátka nemožná.

mywiel
2. únor 2009

Vsetko je na matke a na jej instinkte ci je to dobré pre dieta alebo nie, ci to zbytocne nedrazdi dieta pred spanim a tak, lebo niektoré deti musia tolko novych vzruchov potom spracovat a tazsie sa im spi, predsalen mozog musi spracovat co videl tolko farebnych mihotavych obrazkov a zvukov, ale pokial dieta nema telku zapnutu cely den a necumi do bedne si myslim, ze je to ok.

mkr
2. únor 2009

to ticho znám taky mám ráda když je něco puštěný bud Tv nebo rádio, malá tv neregistruje nekouká na ni ani na pohádky a rádio miluju, sama si ho i pouští a pak tancuje. jinak si myslím, že tv by mohla rozvíjet slovní zásobu, stačí jen když sem tam něco zaslechne 😉

geminis
2. únor 2009

ahoj,
i já si myslím, a slyšela jsem od několika maminek, že se jim děti právě díky televizi, pohádkám!!!, krásně rozmluvily. Takže názor, že do 3 let by se dítě nemělo dívat na televizi, neberu.
Naše slečny milují krtečka, rákosníčka a pejska a kočičku. Vím, že krteček toho moc nenamluví, ale hoger a bohdalová, ty je radost a nádhera poslouchat...
Koukají na pohádky dopoledne a někdy v podvečer. Pokud nejsme venku a nebo nelítáme po domě.

sakura77
2. únor 2009

no,aj nas kristianko je "krtko maniak" 😀 a uz vopred mi komentuje,co tam bude 🙂 tiez sa dost slov naucil z rozpravok-ked som s nim cely den sama-pokial varima lebo tak,tak si moc "nepokecame"-tak aspon nieco a teraz ma kazdy den prekvapi nejakymi novymi slovami co som ani netusila ze uz vie povedat 🙂

aj ked viem,ze niektore maminky su zasadne proti,myslim ze tak "v norme"-ak sa to neprehana-by to nejak uskodit nemalo

anke
2. únor 2009

jitrulka: ja byt tebou, tak to moc neresim - i ja mam obcas zapnutou televizi a to nejen pohadky ... dokonce pri televizi obcas uspavame mrnouse - zasadne se chce totiz houpat pred spanim, a kdyz uz houpes hodinu, tak v absolutnim tichu je to opruz ... zpivat vydrzim tak max. pul hodiny a kdyz chci cist pohadku, tak mi rve knizku z ruky 😀 .... a nas mrnous spolehlive vytuhava u Friends, co davaji na prime od pul osmi ... navic v 5ti mesicich to mala jeste ani moc nevnima ... nas Dada miluje porady o vareni, to doslova hlta ... akorat pri jidle to vypinam, protoze se pak nesoustredi a sroubuje si hlavu za telkou ...
... a k tomu zblbnuti z televize - u nas doma (u rodicu) fungovala a funguje TV jako krb, proste je zapnuta, i kydz se na ni nikdo nediva a vsichni mluvi pres ... brachu mama posazovala pred TV uz od 3. mesicu, aby mela chvilku klid - je to sice trochu TV maniak, ale i presto vystudoval na doktora mediciny, ted uspesne pracuje a dokoncuje postgradualni studium, ovlada vyborne 2 svetove jazyky a ma kulturni prehled jako malokdo - takze nejspis nezblbnul 😀DDD

anke
2. únor 2009

* jezis fuj oprava - od pul osme/osmy ... hehe, na me to mozna nejake nasledky zanechalo :-P

jitrulka
2. únor 2009

Holky díky, potěšili jste mě, že v tom nejsem sama. Měla jsem z toho výčitky. Ale hlavní náplň bych z toho dělat nechtěla. Už aby bylo lepší počasí, to bude i jiná zábava 🙂

martimarti
2. únor 2009

Holky, naše malá dopoledne normálně kouká na Kouzelnou školku, vždycky, když slyší znělku, tak se začně nadšeně smát a kouká na ty pajďuláky, jako když tomu rozumí, fakt se bavím 😀 😀 😀 Tak ji nechávám, trvá to snad 15-20min, jinak televizi moc nepouštím, snažím se, abych na tom nebyla závislá 😀 😀 a malá taky. Ale už mám nakoupené DVD - Krteček, Maxipes Fík, Bob a Bobek - prostě samé pecky! 😀 😀 😀