Zapnout miminku pohádku v televizi pro zábavu?

viona
29. říj 2007

Před časem jsem hlídala svou malou neteř a synovce a pustila jsem jim v televizi kreslenou pohádku,no a náš Vítek ji s nimi dokázal asi deset minut zaujatě sledovat,asi se mu líbilo,jak je to barevný a jak se tam ty obrázky hýbaj,no a já teď nevim,jestli mu můžu občas v rámci zabavení na chvíli pohádku pustit,jestli je to vůbec pro tak malé miminko vhodné a taky bych z něj do budoucna nerada měla televizního závisláčka,co myslíte......?

akejka
3. únor 2009

my mávame telku pustenú takmer celý deň, ako kulisu a keď ide niečo dobré, tak si to pozriem. Moju malú telka vôbec nezaujíma, behá si štvornožky po byte, stavia sa na nožičky...jediné, čo si pozrie je reklama na mlieko HAMI, lebo sa tam smejú mminká, ona sa smeje s nimi 🙂

trixi
3. únor 2009

u nas sluzi telka ked maly nocnikuje. Zacal utekat z nocnika a ked mu pustim rozpravky (frcime na JimJam a Bebe) tak na tom nocniku obsedi. Bohuzial neznasa Krtka a ani mnou oblubene ostatne rozpravky, zato Vlacik Thomas je c. 1 a potom Bob the builder a este Dorotka. S Thomasom sme zasli tak daleko, ze uz mam aj pozadie na PC Thomasa 😀 . Krtecka mu pustim z casu na cas, ale to hned bere ovladac a prepina na iny kanal.

lienka79
3. únor 2009

naseho zacala zaujimat telka v 22 mesiacoch...dovtedy ziaden zasujem..aj to mame 2 rozpravky a tie tocime dookola+Babbulku...ale ziadne prehananie..pozrie si max 2-3 10 min rozpravky a dost....urcite nie 2 hodinove zizanie do bedne

gedgitka.a
3. únor 2009

u nás se telka ujala asik před měsícem, když malej vřískal a manža donesl dvd s krtečkem zkusil mu ho pustit a bylo ticho malej ho hltal asik 20 minut jak divej, ale na telku ho zatím moc koukat nenechávám přece jen je ještě mrňousek 🙂

bibianka
3. únor 2009

U nás je TV (LCD) tiež ako zvuková kulisa, deti chvíľu zaujímala okolo 3 mesiacov, ale teraz si ju už takmer vôbec nevšímajú, ak ich niečo zaujme, tak nejaký zvláštny zvuk, napr. znelka reklamy na AXN. A musela som sa smiať, keď som ich videla, ako svorne s blaženým úsmevom sledujú dychovku 😀
TV na ich zaspávanie zatiaľ nemá vôbec žiaden vplyv - dám ich do postieľky a o pár minút sladko odfukujú.
Ja som bola ako decko televízny maniak a nemyslím, že to na mne zanechalo stopy. Bez problémov som vyštudovala a niekedy ani fakt neviem, odkiaľ niektoré veci ovládam (asi to bude z tej telky 😉 ). Tipujem, že respondenti z "Aj múdri schybí" TV nesledujú 😀 😀 😀
Je mi ale jasné, že čím budú staršie, tým väčší pozor treba dávať, čo v TV ide a sledovanie TV regulovať. Keď uvidím, že telku začali sledovať, začnem to robiť.

capy
4. únor 2009

nas to bavi asi tak desat minut a uz zdrha prec 😀 😀 😀 .pustam mu bebe tv a starsi ma rad minimax a to by mohol aj cely den ale pozera ho len vecer od siestej do osmej kedy je koniec a to vie ze ma ist do postele 😉

marmazel
4. únor 2009

Tak u nás běží televize celý den, a už začíám mít strah, aby nebyla závislák, ale co mám dělat, když já sem, nemusím na ní koukat, ale musí běžet, jestli mě někdo chápe, a malá miluje reklamy...zatím..

anke
4. únor 2009

marmazel, ja te chapu 🙂 taky mam takove myslenky, protoze nas Dada pri uspavani nejdriv tu televizi dost soustredene pozoruje, tak vybiram aspon programy, kde se nevrazdi a tak 😅

capy
4. únor 2009

marmazel ked bol vikino maly tak reklama bola jedina vec co ho zastavila a tak sme pri nich papali a tak som nerobila nic ine len prepinala aby sa najedol 😀 😀 😀 akonahle reklama skoncila uz ho nebolo 😉

akejka
5. únor 2009

marmazel: nemusíš mať strach, my sme na tom tak isto...spočiatku som mala telku stále pustenú ,aby malá nezaspávala v úplnom tichu...aj pri staršej dcére bežala nonstop telka, má 7 rokov a sleduje TV minimálne...

pepies
6. únor 2009

aj my mame casto pustenu TV, sestra ma varuje, ze je to zle, ze TV ozaruje................ ale myslim, ze to tie stare TV, tieto nove nie............ aj my sme zvyknuti, mam TV ako "kulisu", aby nebolo uplne ticho v byte. Nie stale......... Kombinujem s radiom 🙂 😉 Myslite, ze je to pre male dietatko skodlive?????

basika
6. únor 2009

my tiež TV ako kulisa počas dňa, kombinujeme s rádiom, a ešte pustím DVD s fotkami Lívie a najlepšia zábavka počas papania....

berynka
6. únor 2009

Jedna z nejhorších věcí, jak tv na dítě působí je, že mu narušuje pozornost a zakládá se to už v miminkovském věku. Není od věci, že by děti do 3 let s ní měly přijít do kontaktu minimálně. Díky televizi se děti neumí soustředit, činnosti, při kterých musí vynaložit víc úsilí (čtení, kreslení) je nebaví, nevydrží u nich, ve škole a ve školce jsou roztěkané a za to může právě čučení na telku. Chápu, že když ta bedna doma je, tak se zapne, ale prostě všeho s mírou a další "kapitola" může být, co je a co už není vhodné pro děti ke koukání! 😝 .

anke
6. únor 2009

pepies: a co presne ta televize vyzaruje? to by me moc zajimalo
.... to co rika berynka je jina, tomu bych i verila, ze jim to narusuje soustredeni, protoze i nas mrnous, kdyz treba leze a neco ho zaujme, tak pak chvili nevi, jestli koukat na telku nebo pokracovat v zapocate cinnosti, v te chvili TV vypinam, stejne jako u jidla, protoze to si pak muze vykroutit hlavu ... ale kdyz zase soustredene sleduje porad v TV, tak ho necham - pokud je prijatelny obsah ...
tak asi zalezi, jak moc to ty prcky vytrhuje ze soustredene cinnosti - ale to uz si asi kazdy vypozoruje

my jako deti koukali na TV porad a je fakt, ze jsem se pak treba nedokazala ucit, aniz bych mela zapnute alespon radio a porad jsem od toho odbihala ke chvilkovym jinym cinnostem - jestli to je dusledek TV nevim? 😀

pepies
6. únor 2009

anke asi sa opytam sestry, ze co presne vyzaruje 😉

beruska2x
7. únor 2009

vyzarovaly holky stary TV, LCD, coz uz asi vetsina lidi doma ma, uz ne 😉 nas malej je taky jak magnet, kdyz je vypnuta tak na ni civi tak dlouho dokud ji nepustime 😀 ale poustim mu ji tak na 15 minut rano nez se omeju a vycistim zuby, nejradsi ma DVD Zviratka z farmy o smradlave krave 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nimi22
7. únor 2009

beruska2x dobre som sa nasmiala, co t je smradlave krave hahha, mojmu radsej nepustam lebo ked tu bolo moje krstna tak iba telku kukali, radsej ju teraz uz uspesne treti tyzden nezapinam, radsej sa snim ja zabavam 😀

beruska2x
7. únor 2009

fakt to je o krave co strasne smrdi a ostatni zvyratka to nemuzou vydrzet a snazi se ho zbavit smaradu a stydi se to krave rict 😉

tak nejsem rada, nenechavam ho cucet pres den nebo tak fakt jen rano tech 15m nez nehodim fasadu na sebe 😀

nimi22
7. únor 2009

beruska2X este teraz sa smejem 😀

romana29
7. únor 2009

Našeho Dana televize zatím moc nebere...Puštěná je tak maximálně na Ulici a zprávy, pak jde stejně spát, ale nevydrží se dívat, ani třeba, když se pustí pohádka, radši má, když si s ním hrajem, nebo nosí knížky a čteme a ukazujeme.Ale určitě mu, když jí příjde na chuť, nebudu bránit, třeba tak hodinku maximálně denně 😀 .

beruska2x
7. únor 2009

ja myslim ze jde spis o to ze nas malej je vyvalenej ze vseho 😉 hlavne kdyz je to barevny a hejbe se to

dididi30
7. únor 2009

berus presne tak, nas tak isto, nech je to farebne a hybe sa 😀

diddi
7. únor 2009

no u nas ide stale JIM JAM, miluju tie rozpravky a hlavne uz si ich triedia, ktore ich zaujimaju a ktore nie...to co sa im nepaci, tak jednoducho odidu sa hrat...a napr. ak ide Barny a jeho kamarati a zapocuju uvodnu pesnicku, tak dobehnu z izby a tancuju s nim 😵

motylek
7. únor 2009

Tak u nás jede TV taky celý den, ale malýho vůbec nezajímá, jen když třeba začne reklama, tak je ta znělka nahlas, tak to se otočí za zvukem, ale to je celý, zase si jde po svým. Já bych bez puštěný TV asi zešílela, mám ji taky jako kulisu, aby tu nebylo tak divně ticho (i když nepočítám, že malej povídá nebo že si s ním hraju, ale myslím takové to vlezlé ticho bytu).

mikulka
5. dub 2009

Holky, ať to nemusím celé číst, od kdy je možno nechat dítě dívat na tv, třeba chviličku?

berenika39
6. dub 2009

...to je na tobě, to není nikde napsaný....tak v půl roce jsem začala pouštět dvd na chvilinku ráno. Po snídani to má tak "zavedený", dám ho do křesílka, aby se neválel hned na bříšku a neblindil, pustím pohajdu, on se vykaká a já v klidu proběhnu koupelnou 😀 😀 😀 😀 . Máme MUMU HUG, nemluví to moc, krásný plyšový postavičky, zvířátka, takový něžný, i mě se to líbí. A ted frčí už Krtek, s tím už "mluví", mává mu, miluje ho. Ale je to tak 15-20 min ráno, přes den na telku už ani nevzdechnem.

http://www.mumuhug.com/index7.htm

mikulka
7. dub 2009

berenika39, to vypadá pěkně ti medvídci. Nevíš, kde se dají sehnat, objednat někde přes net?

Holky, máte další typi, co se líbí těm nejmenším?

berenika39
7. dub 2009

ahoj, já koupila mumínka v tescu, tam co mají dvd,knížky,atd. Asi za 99,- 😀 😀 . Ten MUMU je nějaký vymyšlený stvořeníčko a ostatní jsou tučnák, ryba,tuleň,kačenka...a ten MUMU je vždycky zachranuje z nějaké polízanice a nakonec se mají rádi. Normálně na to taky čučím 😀 😀 😀 .
Brácha mu ted přinesl tučňáka Pingu, a ten je taky zlatej.
Na netu nevím, tyhle levný dývka se moc nedávaj do e-shopů, poštovný by bylo 3x takový 😝 . Spíš se poptej jestli máš možnost v takových těch hyper mega - tesco,elektroworld,datart.......
Jinak když dáš MUMUHUG nebo PINGU do googlu, můžeš se kochat, je tam toho plno.

mirka1308
21. srp 2012

aj keď je to dosť stará téma aj tak mi to nedá opýtať sa vás:
Malému pred spaním púšťame uspávanky cez počítač a je tam možnosť zadať k hudbe také farebné animácie. To potom vyzerá tak, že cez obrazovku sa kotúľajú gulôčky, prskajú rôzne čiarky a chvíľami to vyzerá ako ohňostroj. Muž tvrdí, že mu to tú chvíľku pred spaním nemôže vadiť, ale ja dosť váham.
Škodí to na očká?